Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata departe de casa

#31
Ahoy there!!!>:D<
In sfarsit am aterizat si eu la ficul tau,cred ca sunt ultima=.=',imi pare rau de lunga intarziere dar am avut treaba zilele astea...si n-am mai intrat si pe Zup cand intram pe net doar muzica si mess ma stii doar:))..: D
In fine, lasand toate astea la o parte (cred ca e bine mai tarziu decat niciodata) noul capitol a fost foarte bunnn (crede-am chiar am gustat din el: )) )...a fost frumos a avut tot ce-i trebuia,cum au spus si ceilalti, perfect!;).Ma bucur ca ai tinut cont de sfaturile trimite in legatura cu dialogul si de data asta l-ai facut exact asa cum trebuia.

Ce sa mai zic...felicitari pentru acest minunat capitol....si iti urez la mai multe asa capitole!!...Spor la scris!...Byeee:*

#32
Hey! >:D< am venit cu nextul!!! Sper sa va placa! ^_^ lectura placuta! Dar nu inainte de a va raspunde la comentariile care le-am primit de la voi... ;) So... let's see... :-?


@╚»MissDark«╝: In primul rand, iti multumesc pentru ca ai trecut din nou pe la ficul meu. Imi pare bine ca am evoluat. ^_^ In al doilea rand, treaba cu Minato si cu Naruto o sa se clarifice curand. Am incercat sa-l aduc cat mai repede pe acest NEXT, dar avand in vedere ca am renuntzat sa mai fac schitze, imi este mult mai greu sa compun pe loc... si imi pare bine ca esti din nou prima... ;))

@Mίɳzƴ: In primul rand, iti multumesc si tie, ca si celorlalti comentatori ai ficului meu, pentru ca ai trecut din nou pe aici si ca ti-a placut acest capitol. Eu am avut insa o alta idee in legatura cu ficul meu, insa o sa mi-o schimb, dupa cererile voastre. Asta in al doilea rand, iar in al treilea rand, cred ca m-am grabit cat am putut cu acest mare NEXT
Tai Tai :-h

@Miranda.: In primul rand, multumesc pentru ca ai trecut din nou pe la ficul meu. In al doilea rand, nu inteleg la ce "apropouri" te referi... :-?? Poate ma lamuresti prin PM. In al treilea rand, pot spune ca si eu sunt uimita de "cat a vorbit Minato"... ;)) Am incercat ceva nou si uite ca cititorilor mei le place! Multumesc! Pe curand... :-h

@PSA: Salutare valutule! :* >:D< Ma bucur ca ai apucat sa treci si pe la acest capitol, bineinteles ca ai intarziat ca de obicei... :)) ... si ma bucur ca ti-a placut! ^_^ In primul rand, iti multumesc ca nu m-ai uitat si ca inca mai esti fan al ficului meu. In al doilea rand, imi pare bine ca si tie ti-a placut "MARELE PARAGRAF" al capitolului meu numarul 5. Mda... Merci! :* Am incercat sa-ti fac pe plac in legatura cu NEXT-ul... Imi pare bine ca la tine totul este in regula! Si eu abia astept sa ne revedem... Insa nici prietenele mele nu te-au uitat: toate iti trimitem mii de pupici prin e-mail!!! Bye bye! :-h :X :*

@Kitsu: In primul rand iti multumesc ca ai trecut din nou pe la ficul meu si ca iti place acest capitol. Sper ca si urmatorul sa fie pe placul tau... ;)) Toti mi-ati zis sa schimb personalitatea Sakurei, insa un om nu se poate schimba atat de repede... :P ^_^ Pe parcursul capitolelor o sa vezi ca acest personaj o sa se schimbe incetul cu incetul, insa nu stiu cand se va schimba total. In al doilea rand, asa cum am procedat de fiecare data, am sa te anuntz si pe tine si pe toti ceilalti despre ficul meu. Bye! :-h n_n

@~Ade~: Buna, sysu'le! Ce faci? :)) >:D< In primul rand, imi pare bine ca "ai aterizat" si tu pe aici si nu este nimic in legatura cu intarzierea "zborului"... ^_^ Si cum sa nu stiu eu ce "poama" am in curte? =)) :D In al doilea rand, ma bucur ca ti-a placut ceea ce mi-a debitat mintea mea in culori... n_n Multumesc inca o data pentru tot! ;)) :* >:D< Buh bye! :-h

@Ayuu.: Imi cer scuze, dar nu ai postat edit-ul la timp... O sa-ti raspund la cel de la capitolul 7... Adica 2 in 1... :)) Multumesc oricum ca ai trecut pe la ficul meu! ;)) C'ya! :-h




Misiunea (Partea a II-a) si Lupta dintre frati

-Deci s-a decis, asa-i? Misiune de tip B sa fie! Sa vedem ce avem pe aici..., spune Minato in timp ce cauta prin niste dosare de pe biroul sau.
Minato gasi pana la urma o foaie pe care erau notate de ceva vreme niste detalii in legetura cu noile misiuni de tip C si B si le-o dadu elevilor sai pentru a o analiza. Se uitau amandoi foarte atenti la acel document, dar din pacate nici macat desteptaciunea de Sakura nu a inteles ce scrie acolo si fara sa mai poata astepta dupa Naruto care inca se mai gandea la ceea ce scrie acolo, ridica mana si afirma galagios:
-Dar bine! Ce sa intelegem noi din hieroglifele astea? Ceva explicatii? apoi ridica din spranceana in timp ce isi pune mainile in sold.
-Ai rabdare, Sakura! Naruto vad ca inca se mai gandeste... sau ai terminat?
-Da, tata! Am terminat... N-am inteles nimic... Si eu am nevoie de ceva explicatii in legatura cu ceea ce scrie aici!
-Bine! Am sa va explic, dar mai intai vreau sa va intreb daca doriti sa aveti o misiune in interiorul Satului Sunet ori in afara lui?
Copiii se uita unul la altul si Sakura anunta bucuroasa ca ea ar dori foarte mult sa vada si ce este in afara satului acesta. Minato da afirmativ din cap ceea ce inseamna ca alegerea a fost facuta.
-Bine! O alegere destul de convenabila pentru mine! Acum am sa va explic despre misiunea aleasa: trebuie sa mergem cu totii sa cautam un grup de hoti din Satul Sunet ce l-au parasit pe acesta imediat dupa ce au furat din casele marginase ale regiunii, pe unele le-au ars complet, iar in unele locuri s-au luptat cu localnicii, pe unii invingandu-i, iar pe altii omorandu-i pana sa ajunga ajutoarele de la conducerea Satului Sunet. Aici este poza liderului lor, iar daca il vom gasi pe acesta si daca il vom prinde si aduce in viata in temnitele asezarii, cu siguranta vom afla si despre ascunzatoarea celorlalti. Din cate am inteles, acesta se afla prin padurile din apropierea oricarui sat mai dezvoltat, ca acesta si chiar ca Satul Frunza, si de obicei iese in asfintit sa caute mancare ori sa pradeze alte asezari omenesti. Cu siguranta ati inteles ca trebuie sa-l aducem in viata in sat si ca trebuie sa aveti grija la tot pasul. Avand in vedere ca pradeaza si in padure, sigur are capcane intinse peste tot, asa ca aveti mare grija! Supusii sai sunt imbracati asemeni lui doar ca imbracamintea lor este de culoare maro. Ati inteles tot ceea ce aveti de facut?
-Da, sensei! afirma Sakura.
-Bine, dar nu crezi ca suntem cam putini pentru un grup de hoti?
-Am uitat sa va anunt ca sunt in numar de 10 si de obicei stau in ascunzatori in numar de 2 maxim 3 hoti! Pe langa asta, ei sunt doar niste oameni nevinovati, hipnotizati de ceva anume, ce nu cunosc artele ninja. Cunosc taijutsu simplu si sunt perfectionati in manuirea sabiilor si a kunaielor. Stiu asta fiindca am mai fost in aceasta misiune inca o data, atunci cand au atacat, inainte cu o zi de la venirea voastra in sat. Sper ca de data asta sa rezolvam aceasta problema... Sasuke ni se va alatura daca este nevoie atunci cand va termina ceea ce are de facut in biroul directorului. Mult succes si sa mergem!
In tot acest timp Sasuke si cu Itachi s-au certat pe tema "Sakura" de la ora 13:00 pana acum, la ora 16:00:
-Bine! M-am saturat! Cum poti sa fi atat de rau cu o asemenea fata? afirma Sasuke foarte nervos.
-Fata? Eu credeam ca trebuie sa ma port cu ea asemeni unui baiat! In aceasta scoala nu exista fete si este si interzis sa se inscrie! Ele sa stea acasa cu mamele lor si sa faca mancare barbatilor! Nu sa se smiorcaie prin curtea Academiei pentru ca iubiteii lor sunt raniti!
-Daca i-ai da putin timp poate ca ea nu s-ar mai smiorcai si poate ca te-ar si intrece in putere! Uneori, cand ne antrenam cu Kakashi la Academia din Satul Frunza, puterea ei ma surprindea si pe mine fiindca de multe ori ma invingea ori ma imobiliza atunci cand credeam ca pot sa fac eu asta! Asa ca incearca sa-i dai timp! revine Sasuke pe acelasi ton.
-Dar mie mi-a dat cineva timp? Pe mine m-a lasat cineva sa fac ceea ce vreau eu macar o zi? Nu! Nimeni! Toti ma considerau cel puternic, dar fraier! Pana cand le-am demonstrat tuturor ca nu am fost niciodata fraier, eu doar am asteptat momentul in care sa le demonstrez de ce sunt in stare si tot atunci m-am razbunat pe toti care m-au luat drept servitorul lor! revine Itachi.
-Si acum sa inteleg ca vrei sa faci asta si cu Sakura? replica fratele sau.
-Sasuke, calmeazate! Puteti rezolva asta in alt mod, acela care, cred eu, o sa va aduca mai multa onoare.
-Hey, sefu! Asta nu stie de onoare! raspunde Itachi.
-Dar tu ce stii, frate, despre onoare? Nici tu nu stii nimic!
-Ajunge! Terminati amandoi! intervine directorul.
-Ma scuzati, domnule...
-Nu-l scuzati ca nu merita! Trebuia sa te omor si pe tine tot atunci! Acum se pare ca este putin cam tarziu fiindca amandoi am crescut in putere si o sa-mi fie mai greu sa te inving...
-Gata Itachi! De ajuns! Mergi unde ai treaba! Sasuke, odihneste-te si incearca sa uiti tot ceea ce te supara!
-Dar cum sa uit cand nebunul asta vrea sa-mi omoare viitoarea sotie?!
-Am spus sa plecati amandoi! Va rog frumos sa nu mai aud ca mai exista conflicte intre voi de acum in colo! Afara din biroul meu, acum!
Fiecare pleaca in drumul lui. Amandoi foarte nervosi, mai ales Itachi, care mai auzise si intentia lui Sasuke de a de casatori cu Sakura. Pana sa ajunga in padure, in loc sa incerce sa se calmeze, el incepu sa-si faca planuri cum sa-i distruga si pe Sasuke, dar si pe Sakura. Isi aduse aminte ca a pus o capcana in padure si observand ca fata este in misiune se gandi s-o "ajute" putin si activand cu chakra sa cursa intinsa exact sub pamantul unde se afla noua eleva a Academiei, baiatul cel rau o ia prin surprindere pe aceasta. Sakura este prinsa de piciorul drept si ridicata atat de sus, incat fetei aproape i se face rau si incepe sa tipe:
-Da-ma jos! Acum!
Si tot tipand ea acolo, Itachi doreste sa se mai distreze putin si aparandu-i in fata, afirma:
-De ce? Cine te-a pus sa ajungi acolo?
-Te spun lui Sasuke si lui Naturo! Da-ma jos! tipa si mai tare Sakura.
-Si ce crezi ca o sa-mi faca ei? As putea chiar acum sa te execut si nimeni n-o sa stie ca eu am facut-o avand in vedere ca esti in misiune. Nu mai tipa ca tipi degeaba! Oricum nu te aude nimeni doar hotii din cauza carora ai primit misiune. Si ce bine mi-ar parea daca s-ar afisa cativa in jurul tau...
-Da-ma jos neghiobule!!! tipa Sakura, apoi, tot miscandu-se, reuseste sa-l zgarie pe Itachi pe fata.
Pana la urma, Itachi o elibereaza pe colega sa, apoi dispare intr-un nor de fum.
-Idiotule! Acum am dat de necaz... , spune Sakura simtind ca o chakra straina se apropie de locul unde se afla ea.
Intre timp, Sasuke fu rechemat in biroul directorului si anuntat ca va fi o schimbare de planuri in si pentru scolile din Satul Sunet si Satul Frunza.
-Sasuke! Am o misiune foarte importanta pentru tine: azi va avea loc lupta ta finala si sfarsitul examenelor tale daca il vei invinge pe fratele tau! Apoi, daca vei reusi, iar ora aceea se va afla intre 08:00 si 20:00, te rog sa vii sa-mi comunici, aici in biroul meu!
-Voi face tot ce pot, domnule director! afirma Sasuke foarte bucuros de misiunea lui.
In cealalta parte totul era total dezorganizat dupa ce se auzi glasul de copila. La scurt timp dupa aceasta intamplare aparura si rivalii, care mai de care mai aratosi si mai puternici. Sakura, cand ii vazu cati sunt si dandu-si seama de nivelul puterii lor, se sperie foarte tare si lesina. Pana sa se pregateasca inamicii de atac ea deja nu se mai misca, iar din aceasta cauza toti hotii se bucurara ca au reusit sa prinda ceva bun pentru seful lor si legand-o strans la maini si la picioare pe biata fata, o dusera la ascunzatoarea principala doar patru dintre ei. Naruto si Minato nici nu visau ca noua eleva a intrat in probleme. Ei erau fiecare pe cont propriu luptandu-se cu dusmanii ce-i amenintau. Naruto deja stransese cateva indicii in legatura cu ascunzatoarea conducatorului hotilor si simtea ca este foarte aproape de aceasta. Pe langa toate acestea i se parea ca simte foarte putin si chakra Sakurei, insa mereu isi spunea in gand ca nu poate fi adevarat asa ceva. Minato se indepartase foarte mult de cei doi, insa credea ca asa trebuie sa procedeze. Pe fata o pierduse de mult din vizor, dar chakra lui Naruto se simtea prin toata padurea, avand in vedere ca avea chakra rosie activata, neputand s-o controleze probabil.
In fine. La Naruto si la Minato totul mergea cat se poate de bine, insa in zona Sakurei erau mii de probleme cauzate de aceasta fata neastamparata. Hotii o lasara sa se trezeasca singura, fiind pazita indeaproape de garzile sefului. Dupa vreo 15 minute isi veni usor in fire si incerca sa deschida ochii. In jurul ei era intuneric. "Probabil m-au legat la ochi dupa ce m-au capturat..." isi vorbi fata in soapta, fiind foarte speriata. Curand intunericul disparu si o lumina puternica ii inunda ochii verzi ca smaraldul.
-Aveti grija sa nu va scape ca pe voi va mananc la urmatoarea masa in locul ei daca nu o recapturati!
-S-a inteles, sefu! se aud zgomotosi barbatii din jurul fetei.
-Ce se intampla? rosteste ametita Sakura.
La putin timp apare unul, cel mai hidos dintre toti:
-Fata asta vorbeste? Minune! Pana acum am capturat numai muti...
Iar dupa cateva clipe:
-Cati ani ai, domnita? Cine te-a trimis sa ne calci teritoriul?
Sakura se uita speriata in toate partile si nu putea raspunde nimic.
-Poate ne raspunzi in scris, la fel cq toti ceilalti! Aduceti imediat creionul si foaia! Repede!
Niste oameni mai scunzi fugira atunci pentru a indeplini porunca primita. In mai putin de un minut aceasta fu sfarsita si Sakura primi la picioarele sale cele cerute de conducerea nomazilor. Nu avu nicio reactie, dar avand in vedere ca barbatului incepu sa-i placa de fizicul bine facut al fetei, ii acorda mai mult timp pentru a se gandi la raspunsul intrebarii puse de el. Rozania nu facea nimic; doar se uita in toate partile si la toti barbatii de acolo, incercand sa-i analizeze unul cate unul. Barbatul le facu semn celorlalti sa se indeparteze in timp ce el o dezlega pe mica fricoasa din fata lui. Dupa ce termina se indeparta de ea, mergand usor spre scaunul lui. Cand se vazu eliberata, Sakura se ridica brusc, speriindu-l pe omul din preajma ei. Acesta se ridica si se incrunta imediat atintind-o pe fata. De data aceasta, eleva nu se mai sperie, ci se napusti asupra celui din fata ei fara sa-i mai lase timp de gandire acestuia. Barbatul se feri pentru primele dati, dar Sakura incerca clonele jutsu si reusind sa cloneze inca cinci ca ea, se napusti din nou asupra dusmanului folosind si jutsul "Explozie de pamant"(Earth Blast - Ninja Saga), iar dupa asta se sfarsi cu un praf de nu se mai vedea nimic in jur.
Intre timp, Naruto ii dadu de urma fetei si se napusti si el asupra pietrei de la intrarea in ascunzatoarea principala, distrugand-o, dupa care intra in pestera. Aici o gasi pe Sakura zbuciumandu-l pe adversarul ei si uneori dandu-i si cate un pumn. Odata cu distrugerea pietrei fura alertati si ceilalti hoti din zona. Observandu-i pe cei trei oameni cu pricina, isi scoasera armele si o luara la goana spre locul unde se aflau cei in cauza, insa nu apucara sa faca prea multi pasi pentru ca Minato ajunse la timp pentru a-si ajuta elevii, acesta facand cu mainile un jutsu care ii incremeni pe atacatori. Vazand ca nu mai este niciun pericol, Sakura se ridica de pe pamantul rece si deja abrupt, dupa ce ea isi folosise jutsul, in mana tragandu-l pe cel care a indraznit s-o captureze.
-Cha! Le-am venit dr hac nebunilor astora!
Apoi ajungand langa Naruto afirma foarte suparata, jucand teatru:
-Imi pare rau, Naruto! De data asta n-ai avut noroc sa arati cine esti... Pacat...
Apoi ca si cand totul s-a terminat cu bine:
-Poate data viitoare iti va iesi tie in cale ascunzatoarea rivalilor! dupa asta facandu-i cu ochiul si apropiindu-se de el il imbratiseaza cu bratul stang, fiindca cu cel drep inca il mai tinea pe acel barbat, care probabil lesinase deja de la atatea lovituri puternice in toate partile corpului.
Minato ii observa si se induiosa de ei, dar nu arata asta, ci afirma autoritar facandu-le cu mana:
-Haideti, copii! Daca mai stam aici probabil vor veni si alti atacatori si nu se stie daca mai rezistam dupa toate cele intamplate!
Elevii se despartira din imbratisare, isi zambira, Naruto fiind rosu ca o cireasa din cauza imbratisarii primite de la colega lui. Dupa asta Sakura il tranti pe ranit spre iesirea din pestera, facandu-i semn lui Naruto ca ii da voie sa duca acel trup pana in sat sau poate pana la Academie, in functie de destinatia spre care vor merge dupa parasirea pesterii.
Pana sa plece de acolo Minato se gandi ca totusi ar fi mai bine sa se intoarca mai tarziu pentru a-i captura si pe ceilalti raufacatori si ii anunta apoi pe Naruto si pe Sakura de intentia lui:
-Pentru cei care credeti ca mai sunteti capabili sa va intoarceti cu mine in padure pentru finalizarea misiunii, va rog sa ma anuntati pana ajungem la Academie! O sa va spun mai multe atunci!
-Am sa ma intorc cu cea mai mare placere, tata! Mai am ceva chakra pastrata ce Kyuby, spune baiatul razand.
Sakura inca se gandea ce sa faca fiindca se ranise destul de rau cand folosise ultimul jutsu. Aproape sangera, dar nu spunea nimic. "Pana la academie ma decid eu..." gandi fata.
Plecara. In drum era o liniste foarte ciudata. Sakura ramasese cu cativa pasi in urma fiindca deja se simtea in plus alaturi de familia Uzumaky.
Deodata le aparu in fata Itachi:
-Buna seara, Minato! Ati terminat misiunea?
-Buna seara, baiete! Nu, nu am terminat-o, dar ne vom intoarce curand pentru finalizare si recompense. Doresti sa ne ajuti? Ultima parte conteaza intotdeauna cel mai mult!
-Regret ca va dezamagesc, dar nu pot si ma tem ca nici Sakura nu va va insoti... Trebuie sa discut cu ea ceva in legatura cu programul de maine! Se poate?
-Ce?! afirma speriata eleva.
-Da, Itachi! Ii dau voie sa mearga cu tine fiindca oricum a demonstrat deja de ceea ce este in stare la nivelul ei. Insa vreau sa va spun ca ar fi foarte bine daca v-ati grabi fiindca in curand se va termina programul pentru cursurile din Academie si stiu ca tie nu-ti place sa muncesti in plus!
-Da, aveti dreptate in tot ceea ce spuneti si am sa va urmez sfatul! Va multumesc! spune Itachi jucand teatru, ca de obicei, apoi dispare intr-un nor de fum, luand-o cu el si pe Sakura.
Ceilalti doi isi vazura mai departe de drumul sau. Ajungand la poarta Academiei Minato se uita la ceas si observa ca era ora 20:05 si privindu-l pe Naruto, afirma:
-Este opt si cinci! Doresti sa vii cu mine sau mergi acasa pentru a te odihni?
Baiatul se uita in jurul lui, se gandi putin, incerca sa analizeze situatia si nereusind, replica suparat:
-Programul era de la ora 13:00 pana la ora 20:00 din cate imi amintesc eu... Asa este?
-Da, fiule! Asa este! raspunde Minato continuand sa-l priveasca pe Naruto.
-Ei bine... Nu ma simt chiar atat de obosit... dar ma mira absenta lui Sasuke... El niciodata nu a renuntat la vreo misiune nici in ruptul capului, insa acum se intampla ceva chiar ciudat... As vrea sa-l caut si sa mai discut putin cu el... Se poate tata? Poti sa mergi singur in padure?
-Da, Naruto! Stai fara griji! Ma descurc eu si singur! Mergi si rezolva-ti problemele si poate apoi, dupa ce-l duc pe impostor in temnita si ii raportez domnului director, vei reusi sa termini si vei veni cu mine in padure! Poate va termina si Sakura de discutat cu Itachi.
Sasuke era intr-unul din copacii de langa poarta Academiei si auzi cuvintele "magice" ce-l enervara foarte rau facandu-l sa loveasca trunchiul copacului in care se afla, provocand un mic zgomot ce se sfarsi foarte repede. "Sakura de discutat cu Itachi... Ce sa mai discute ei doi? Trebuie sa fac ceva si repede!" gandi Sasuke foarte nervos.
Pana se gandi el la toate astea observa ca Minato si cu Naruto terminara de discutat si fiecare o luase in partea unde avea treaba: Minato spre temnite avand in spate trupul sefului hotilor, iar Naruto spre caminul Academiei, acolo unde credea ca il poate gasi pe Sasuke, dar nu merse mult ca acesta ii iesi in cale, iar Naruto il intreba foarte curios afland de la Minato despre schimbarile ce se vor face in viitorul apropiat in Academia din Satul Sunet, cat si a Satului Frunza:
-Si cand faceti pasul cel mare? Ca este deja tarziu, cred eu...
Sasuke nu-si dadu seama de prima data si ocoli subiectul:
-Hey, frate! Ai terminat misiunea? schitand si un mic zambet.
Naruto reveni la acelasi subiect pe care il amintise prima data:
-Sakura va pleca in schimb de experienta in Satul Frunza. Asta va fi intr-o luna cel tarziu.
Sasuke tresari:
-Nu-i adevarat! De undr stii?
-Tocmai ce am aflat de la taicameo...
Sasuke ramasr confuz cateva clipe fiindca incerca a se gandi la mai multe lucruri deodata si nu reusi decat dupa un minut sa raspunda incurcat:
-Pasul cel mare se va face in doi sau trei ani, iar pana atunci as vrea sa-mi spui cateceva si despre tine!
Naruto intelese, dar nu raspunse fiindca exact atunci auzira un tipat de femeie, mai precis, de copila. Singura fata din incinta Academiei era Sakura.

~Flash back~
Itachi o aduse pe Sakura in padure doar ca sa-si bata joc de ea, dar baiatul nu prea reuseste fiindca aceasta se cam prinse de planul nebunului. El o enerva iar atat de tare incat se luara din nou la bataie, insa de data aceasta noua eleva avu ghinion fiindca adversarul ei, pe langa ca era mult mai antrenat decat data trecuta si ii stia deja tehnicile ninja, mai era si odihnit, pe cand Sakura, chiar daca era puternica, aproape toata chakra si-o folosise in misiune atunci cand folosise cele doua tehnici jutsu, singurele pe care le stia, in lupta cu seful hotilor si era si foarte obosita fiindca si de dimineata isi consumase o parte din chakra si energie. In aceasta ultima lupta, la un moment dat Itachi se feri, iar ea dadu, fara sa vrea, cu pumnul intr-o piatra. Ranile de care "facuse rost" mai devreme, fiindca nu se cicatrizasera complet, se facura si mai mari, iar pe langa asta mai aparusera si alte probleme: pentru biata fata era riscul sa-si fi rupt si mana dupa acea lovitura, poate chiar si lipsa de chakra s-o faca sa cedeze si fizic si nervos, iar ea sa lesine, poate chiar sa moara din aceasta cauza. Insa nu muri si nici nu lesina, ci scoase un tipat ingrozitor. Sakura sangera. Itachi nu facea nimic pentru a o salva. Mergand spre ea, cu o privire care ar speria si "Monstrul din Lockness", ajunse langa ea si-i sopti:
-Daca te-as fi omorat acum, cine mai stia?
Dar nu apuca sa termine...
~End flash back~

Sasuke si Naruto fura "pregatiti de orice" asa cum ii anuntase pe unul Orochimaru, iar pe altul Minato, chiar daca programul se terminase si se teleportara imediat la locul de unde se auzi tipatul, noul elev Uchiha prinzandu-l pe fratele lui mai mare "cu mata-n sac" si punandu-i un kunai la gat probabil il sperie putin, insa acesta nu prezenta niciun semn despre asa ceva.
-Buna, fratioare! Nu te asteptam... Cu ce scop pe la noi? zise Itachi foarte calm, cu ochii spre Sakura, iar in ochi aceeasi privire crunta.
In spatele Sakurei aparu si Naruto si o lua pe colega lui mai departe de locul acela. Totusi actionara prea tarziu fiindca Itachi isi pregatise de la ultima infatisare cu Sakura planul pentru a "prinde doi iepuri dintr-o lovitura". Probabil dorea sa fie primul care demonstreaza ca proverbul de la care vine acel citat este total gresit. In fine. Isi puse planul in aplicare, acela de a disparea cu tot cu Sakura intr-un nor de fum in ascunzatoarea lui secreta, care si-o facuse in timp, de cand plecase din Satul Frunza si pana acum, acest plan reusindu-i cu cel mai mare succes. Iata cum: Itachi stia un jutsu prin care, cu ajutorul sangelui altei persoane, putea opri chakra aceleia, aceasta devenind inconstienta. Fiindca sangele Sakurei de pe piatra se intinse si in jurul pietrei, lui Itachi ii fu cel mai usor sa-si puna planul in aplicare. Dupa ce-si sfarsi actiunea, folosi un genjutsu si disparu. Eleva, de asemenea.
La cateva clipe de la aceasta intamplare, Sasuke observa pe cer un vultur, iar dupa ce pasarea ateriza pe mana ridicata a lui Sasuke, baiatul isi dadu seama ca este un mesaj de la domnul director si asta dupa ce citi ceea ce scria in micul ravas ce era legat de piciorul drept al fiintei zburatoare. Acolo scria simplu, dar grabit: "Vino repede in biroul meu! Semnat Orochimaru". Naruto pleca acasa sa-l anunte pe Minato crezand ca il poate gasi in acel loc, dar apoi isi aduse aminte ca tatal sau ar putea fi ori la temnitele Satului Sunet ori deja in padure. Cu foarte putin noroc, il gasi pe senseiul sau exact pe punctul de a pleca.
-Hei, tata! Asteapta! urla Naruto de la o distanta de 100 de metri de casa.
-Ce-i fiule? Ce arde? replica speriat receptorul mesajului.
Intre timp ajunse langa casa sa si blondul incerca sa-si traga sufletul pentru a-i putea povesti cele intamplate lui Minato si pana la urma reusi:
-Tata! Sakura este in pericol! Trebuie s-o salvam! Itachi s-ar putea sa-i faca ceva rau daca nu ne grabim!
-Calmeaza-te, fiule! Usor! Mai intai trebuie sa terminam misiunea!
-Si Sakura?
-Daca domnul director va avea nevoie de ajutorul nostru, ni-l va cere cu siguranta! Asta daca stie ceea ce s-a intamplat...
-Sasuke sigur i-a spus pana acum!
-Bine! Acum sa mergem sa terminam ceea ce am inceput! Eu imi amintesc despre faptul ca ai promis acest lucru.
-Da, tata... Nu o sa mai fie la fel fara Sakura alaturi de noi in echipa pentru aceasta misiune...
-Lasa vorba si da-i bataie spre padure! Sunt in spatele tau!
Plecara. In partea cealalta, atmosfera deja era mult mai incarcata decat cea pe care o detinea Naruto. Sasuke se grabi sa-i spuna directorului ceea ce se intamplase, dar si sa primeasca noile ordine de la acesta.
-Domnule director! afirma agitat mezinul Uchiha.
-Bine ca ai venit, Sasuke! El va fi indrumatorul tau in perioada in care vei fi in Academie! spune directorul aratand spre Kabuto.
Sasuke se uita derutat la fiecare in parte, apoi afirma fiind intrerupt la scurt timp dupa aceasta:
-Dar... domnule...
-Niciun DAR, Sasuke! Mergeti si pregatiti-va programul pentru maine, apoi odihniti-va!
-Da, domnule! afirma Kabuto.
Sasuke ezita:
-Domnule director! Sakura este in pericol!
Orochimaru ii facu semn lui Kabuto ca poate pleca. Acesta se teleporta de acolo. In incaperea biroului ramasera doar doua persoane: Sasuke si directorul.
-Domnule director! reveni baiatul.
-Da, Sasuke, stiu! Tocmai de aceea doream ca tu sa mergi sa te odihnesti...
-Cum sa ma odihnec cand coechipiera mea este in pericol?
-Bine! Atunci inteleg ca vei veni cu mine!
-Da, domnule! apoi il urmeaza pe Orochimaru, teleportandu-se amandoi intr-un loc. Acel loc era o pestera.
-Unde suntem aici? Ce se intampla? intreba confuz si speriat, Sasuke.
Seful Academiei ii facu semn sa taca, apoi ii arata inspre o parte a pesterii. Atunci Sasuke aproape incremeni dupa ce vazu ceea ce ii arata superiorul sau, dar se si enerva vazandu-si prietena intr-un asemenea hal. Orochimaru il lua pe elevul sau de acolo si se teleportara din nou in biroul de mai devreme.
-De ce ati facut asta?! Trebuia s-o salvam! sare Sasuke foarte nervos.
-Stai calm, Sasuke! Gandeste-te! Fratele tau tocmai asta vrea: sa mergem langa ea si sa picam in cursa care o sa ne-o intinda.
-Si ce sa facem, domnule? Trebuie sa o salvam cat mai repede!
-Da, Sasuke! Asa trebuie sa facem! Du-te si cheama-l pe Naruto! Nu-i zice nimic...
-Da, domnule! afirma elevul, apoi se teleporta in fata usii casei lui Naruto.
Pana Orochimaru discuta cu Sasuke, ceilalti doi, Naruto si Minato, aproape terminara treaba cu misiunea, iar cand elevul care si-a adus echipa in aceasta scoala ajunse la casa fostului sau coechipier ii observa pe ceilalti doi amintiti ca veneau usor pe drum, discutand un subiect foarte aprins.
-Daca fata a patit ceva nu te voi ierta niciodata!
-Nu-ti face griji! O sa fie in regula! Daca domnul director nu ne-a convocat pana acum inseamna ca totul e bine...
Dar nu apuca sa spuna prea multe fiindca Sasuke le iesi in cale:
-Hei, Naruto! Ne-a chemat domnul director! Repede! spune Sasuke facand cu mana.
-Poftim?! Imediat vin!
Minato priveste cerul si observa planand un vultur deasupra lui la cativa metri departare de el. Ridicand mana, acesta vede un ravas legat de piciorul vulturului dupa ce aterizeaza pasarea, il citeste si isi da seama ca este chemat in biroul directorului.
In 30 de minute se stransera Naruto, Minato, Sasuke, Kabuto, Kimimaro si inca o fata de care nimeni nu stia nimic, doar directorul, aceasta neafisandu-se in fata celor adunati, ci, stand in umbra, le urmarea toate miscarile. Orochimaru incepu sa le prezinte detaliile in legatura cu misiunea si toti cei prezenti ascultau cu cea mai mare atentie:
-Sasuke, tu va trebui sa faci aproape toata treaba, adica trebuie sa mergi s-o salvezi pe Sakura pana il tinem restul ocupat pe fratele tau, apoi trebuie sa te intorci pentru a-ti indeplini ordinele primite de la mine acum ceva timp! Ai inteles?
-Da, domnule! replica Sasuke increzator in puterile sale.
-Bine! Restul banuiesc ca stiti deja ceea ce trebuie sa faceti! Va urez multa bafta! Sa mergem!
Fata aceea ramase in birou, in timp ce Orochimaru si Sasuke mersera la locul cu pricina, ca mai devreme, iar de data asta Sasuke isi continua drumul pana langa Sakura.
-Nu, Sasuke, fugi! Lasa-ma! De ce ai venit dupa mine?
-St! mai apuca Sasuke sa spuna, apoi fuge sa se ascunda.
Itachi se apropia incruntat si nervos de Sakura. Se uita in jur si nu vede pe nimeni. Pentru prevenirea musafirilor nepoftiti, arunca totusi un kunai exploziv spre usa incaperii pesterii. Sasuke se feri la timp pentru a nu fi ranit, dar se prea indeparta de Sakura. Usa pesterii acum era astupata de pietroaie. Elevul trebuia sa gaseasca o alta intrare ori sa dea la o parte piatra cu piatra. O alta intrare nu era. Piatra cu piatra daca dadea, dincolo sigur il gasea pe Itachi pregatit de lupta. Trebuia sa-l infranga cumva. Stia ca se poate baza pe echipa stransa mai devreme asa ca se hotari sa actioneze. Ii facu semn lui Orochimaru sa fie pregatit, apoi pusa bombe mici care sa explodeze la comanda lui. Pietroaiele se facura nisip, iar Sasuke intra rapid s-o salveze pe Sakura. Prea tarziu insa... Itachi era pregatit pentru venirea lui Sasuke si cum il tinti in ochi, il hipnotiza, lasandu-l inconstient pe pamantul rece.
-Ha, ha... ce fraieri! Cati vor veni dupa tine papusico? spune Itachi ranjind ca un prost.
Fata nu raspunse, insa il observa pe directorul Academiei. Acesta facu semn celorlalti, apoi toti intrara si se napustira asupra lui Itachi. Orochimaru il atinsa cu degetul aratator pe frunte pe Sasuke, facandu-l sa-si revina, apoi:
-Du-te si salveaz-o! Hai repede!
-Dar vreau sa-l omor pentru ceea ce a facut!
-Du-o de aici, apoi faci ce vrei!
-Da, domnule!
Sasuke fugi in spatele Sakurei, o dezlega, apoi, luand-o in brate, o scoase de acolo si o duse in camera de la camin.
-Sakura, stai aici pana ma intorc eu! Sa nu deschizi usa la nimeni!
-Multumesc, Sasuke! Asa voi face!
Apoi Sasuke pleca sa-i ajute pe ceilalti. Inainte de a intra in lupta, elevul facu un camp de forta asupra camerei in care se afla colega lui, pentru ca aceasta sa nu fie in pericol. Pana la urma se alatura grupului sau de ninja. In scurt timp, acestia se teleportara de acolo ramanand doar el si Itachi.
-Se pare ca prietenii tai te-au abandonat, fratioare! spune Itachi razand.
-Da! Dar de aici totul depinde de mine!
-Sa te vad! spune Itachi repezindu-se la gatul lui Sasuke.
Intr-adevar Itachi era mult mai puternic decat Sasuke, dar noul venit inca mai rezista. Dupa doua minute de zbucium, Sasuke deja nu mai putea. Se calma.
-Ha! Ha! De cand mi-am dorit eu sa scap de tine, dar de fiecare data ceva ma facea sa te crut. Acum am onoarea sa iti spun ADIO! apoi termina cu un ranjet ingrozitor de grotesc.
Sasuke trebui sa gaseasca un plan cu care macar sa scape din mainile fratelui sau si repede. Se gandi o clipa in ceata mintala pe care o avea in timpul stransorii si isi dadu seama ca avea nevoie si de chakra care o pusese asupra camerei.
"Sakura, imi pare rau..." isi spuse, apoi dezactiva campul protector, revenindu-si ca prin minune. Tot razand, Itachi nu era atent. Sasuke isi puse mainile pe cele ale fratelui sau incercand sa se elibereze si reusi, aruncandu-l pe rivalul sau si proiectandu-l in perete. Corpul lui Itachi se prefacu deodata intr-un nor de ciori care se invalmasira spre trupul lui Sasuke, dezechilibrandu-l.
-Pe curand, fratioare! Nu esti de ajuns de puternic pentru a ma invinge. Ha! Ha! Mai antreneaza-te! se auzi vocea lui Itachi, apoi ciorile disparura odata cu aceasta, dupa care se face o liniste ciudata. Confuz, Sasuke se ridica in sezut, priveste in jur, urmand sa cada extenuat pe spate, lesinand. Dupa putin timp deschide ochii, iar pe buze ii apare numele persoanei iubite:
-Sakura!!! apoi se ridica rapid fugind spre locul unde o lasase.
In tot acest timp, fata statea linistita in pat, cand deodata simte ca ceva din acel loc a disparut, s-a evaporat. Simtise bine: chakra lui Sasuke n-o mai putea apara, iar asta o nelinistea. La scurt timp, intr-un colt intunecat al camerei, se auzi un fasait ciudat urmat de un glas ragusit:
-Sunteti cu totii la mana mea, mucosilor! racneste Itachi, apoi rada grotesc.
Fata isi aduse atunci aminte despre vocabularul cu care se adresa si Anko Mitarashi, profesoara de antrenamente de la Academia din Satul Frunza si oarecum i se facu dor de locurile natale. In cateva clipe il vazu si pe Itachi, folosind aceeasi tehnica pe care o folosea si Anko atunci cand aparea in fata fetei si a colegilor ei si se sperie urmand sa dea un tipat, dar totul fu in zadar. Insa Sasuke ajunse la timp pentru a o salva, dar deja fratele sau o imobilizase pe biata Sakura ce plangea inconstienta in alt colt al camerei. Ce se intamplase? Cu siguranta ca Itachi isi folosi iar jutsul hipnotizator fara sa aiba pic de scrupule.
-Tarziu, fratioare! Prea tarziu...
Sasuke se enerva, dar vazand totusi ca prietena lui inca misca, se gandi ca sigur poate fi salvata, dar se linisti si mai mult observand ca aparu si Orochimaru acolo pentru a-i ajuta. Acesta arunca mici bilute explozive la picioarele tradatorului, lasandu-le timp vreun minut lui Sasuke si Sakurei pentru a disparea din acel loc. Directorul observand ca elevii sai nu mai au prea multa chakra se hotari sa-si foloseasca o cantitate tripla de chakra si sa ii ajute sa se teleporteze macar pana in pestera secreta a acestuia unde in asteapta noi surprize pe tinerii invatacei ce trebuiau antrenati foarte bine pentru un eventual razboi intre noile clanuri aparute pe baza de interes social, ce sigur va lua sfarsit cu multe daune de tot felul.






Va multumesc pentru lectura! :] sper ca acest capitol a fost pe asteptarile voastre... Vreau multe commuri la capitolul 6, adica acesta... ;)) multumesc anticipat! ^_^


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#33
Merci ca mai anuntat, chiar a fost un nextt luuunngg :-" deja ma dor ochi de la cat am citit. So, Sakura ca deobicei este buna de nimic :-j, nici atat, nu face absolut nimic lasandu-se pe baza lui Sasuke si Naruto, cand nu or mai fi ei o sa fie mancare pentru pesti. Sasuke :)) nu stiu nu prea imi place mie pasiunea asta prosteasca, prea intensa pentru Sakura, mai ales replica despre nunta ma enervat la culme:)), Naruto nu am nici o problema cu el, e un tip normal, hiperactiv.

A fost un next surprinzator, foarte bun, mi-a placut extrem de mult, chiar daca a fost foooarte lung si mai mult la dialog ma cam luat somnul. Adu repejor nextul si sa ma anunti si pe mine :*
Tai Tai :bye:
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#34
QQ il cam scoti pe naruto din text si asta ma supara, da sunt un nou cititor si iti ador fic-ul mai ales cum l-ai construit pana acum, totusi in ficul 4 para, cand naruto si-a dezvaluit sentimentele, sakura a fost cam anonima si asta m-a enervat + ca in primele capitole l-ai cam facut pe naruto de nimic...adica cel mai josnic personaj.
Oricum, foarte foarte tare ficul si abia astept next-ul <3
Si ..daca te-am suparat sa-mi spui prin PM si sterg textul intr-o secunda.

Si da, sunt un fan NaruSaku <3 sper sa iasa ceva dragut la sfarsit <3 Ja-Ne ;;)

[center] Sometimes Time Just Wont Repair Things..[/center]


#35
Am avut ce citi pt o seara...
Deci...am vazut multe greseli de tastare,unele cuvinte care nu-si aveau rostul,dar...nu-i nimic,sunt intelegatoare si trec cu vederea.În rest, îmi place mult descrierea,ideea este din ce în ce mai interesanta.Nu-mi place Sakura(din nou...inca astept schimbarea ei) si faptul ca Sasuke este atat de nebun dupa ea(ma intreb daca o iubeste doar pt ca e frumoasa,sau doar pt ca este neajutorata).
Cam atat...sper ca nu te-am suparat.
Te aștept data viitoare cu next-ul, unul și mai bun ^_^(imaginatie multa!)
[Imagine: Angel-of-the-twilight.jpg]
“Dragostea şi muzica sunt cele două aripi ale sufletului.”


#36
wow... valutza... :)) cat de mare e capitolul asta... ^_^ chiar am avut ce sa citesc... plus ca l-am citit in doua zile, fiindca a fost atat de lung incat, in functie de programul meu, a trebuit sa-l citesc pe "parti"... n_n
evoluezi din ce in ce mai mult cu fiecare capitol... si asta e sooper... :X
i-am primit pupicii... si am dat "forward natural" cand am ajuns in tara... ~_O iar in legatura cu intarzierea chiar imi cer scuze, ca de obicei, macar atat... si stiu sigur ca imi vor fi acceptate...:P
poi ce sa mai... vreau sa te anunt ca la mine o sa fie din ce in ce mai bine de acum inainte, plus ca am "evoluat" si eu... iti zic mai multe in PM sau poate ne intalnim... ~_n
multa bafta si inspiratie in continuare! vorbim... buh bye! :] si nu uita sa vii cat mai repede cu NEXT-ul!!! =))

#37
Fic deschis, Scooby_LOVE_Doo îi va continua fic-ul. Spor la postat, without spam. Baftă la scris.
[Imagine: Jun0xCa.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suntem asa de aproape ,dar totusi departe Yin 12 9.541 14-09-2010, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Debb.'
  Casa din vis [+15] sunshine 5 5.166 12-04-2010, 10:05 AM
Ultimul răspuns: sunshine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)