Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata departe de casa

#1
Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.

Accept orice fel de critica: gramatica, semne de punctuatie, descriere, dialog, actiune etc.

Este primul meu fic asa ca vreau sa-mi comentati toate capitolele. Va anunt ca voi mai intarzia uneori cu postarea continuarii. Sper sa nu va fac sa asteptati prea mult. Insa voi intarzia intentionat cu continuarea daca nu voi gasi cel putin cinci comentarii dupa fiecare capitol. Multumesc anticipat! ^_^ Si ce sa mai lungim vorba? Sa incepem... ;))






Prima zi de scoala si exmatricularea






Toti parintii isi pregateau copiii pentru un eveniment foarte frumos pentru toti oamenii. Parintii, copiii si rudele acestora se indreptau bucurosi spre portile mari ale Academiei din Satul Frunza. Cu totii se salutau dupa o vara atat de lunga si de frumoasa, de vacanta. In toate casele era o veselie mare pe toti oamenii, insa trei case erau parca pustii.

In acestea locuiau trei copii orfani, care isi duceau viata de pe o zi pe alta. Unul dintre ei se numea Sasuke Uchiha si era singur fiindca fratele sau ii omorase toata familia. Altul era Naruto Uzumaky si a ramas singur fiindca tatal si mama sa au murit pentru Satul Frunza intr-un mare razboi. Al treilea copil era o fetita care parea naiva, dar in ea incepea sa rasara o mare putere. Se numea Sakura Haruno si parintii ii murisera pe cand ea era foarte mica si ramasese in grija bunicii sale, care cu un an in urma isi luase si ea zborul spre lumea de dincolo.

Sasuke isi pregati tot ceea ce avea nevoie pentru prima zi de scoala si pleca spre aceasta. Ajungand acolo, profesorii ii dadura voie sa intre in clasa sa fiindca facea parte dintr-o familie puternica si rasarita deasupra tuturor altora.

Sakura se grabi si ea sa ajunga pentru a nu intarzia. Insa Naruto nu avea pic de vlaga in el. Nu-si pregatise nimic pentru scoala si se trezi tarziu, dar vazand cat este ceasul isi aduse aminte ca trebuie sa se grabeasca. Ajunse in sfarsit si intra in clasa crezand ca a intarziat.

Acolo era o harmalaie foarte mare intre fete. La inceput nu si-a dat seama, apoi l-a observat pe Uchiha cum fetele trag la el ca albinele la miere.

“Heh! Mare branza... Si eu pot ajunge asa.” isi spuse Naruto in gand. Se uita prin clasa si nu gasi niciun loc liber pentru el. Profesorul de la prima ora sosi in pragul usii unde il gasi pe Naruto:
-Tu de ce nu treci la tine in banca?
-Ma scuzati! Cred ca am gresit clasa. Aici nu-mi gasesc loc liber, raspunse Naruto.
-Pai cum asa? Cum te cheama?
-Ma numesc Naruto Uzumaky.
-Esti de aici! Ia loc in banca de acolo, ii spune profesorul si ii arata banca.
“Chiar acolo? De ce langa Domnul Atitudine? isi spuse Naruto in gand si se indrepta spre banca cu pricina.

Ajungand acolo o observa pe Sakura, care era atat de frumoasa incat Naruto se uita toata ora la ea. Langa ei era Sasuke, tacut, atent si ganditor ca de obicei.
-Buna ziua, copii! Ma numesc Iruka Umino si de azi voi fi profesorul vostru de Istorie.
-Buna ziua, Iruka-sensei! raspund copiii in cor.
Ora trecuse foarte repede pentru Naruto, fata de ceilalti. Era cea mai plictisitoare ora, dar cu o fata frumoasa langa tine cum sa mai fi atent in alta parte?
-Bine, copii! Urmatoarea ora va fi de antrenament. Va urez mult succes! La revedere!
-Buna ziua, Iruka-sensei! repeta, ca mai devreme, copiii in cor.

Sasuke iesi afara si fu urmat de toate fetele din scoala, care cum il vedeau incepeau sa tipe si sa-l strige. El isi vedea de treaba lui. Naruto il privea cu mare ciuda. Se suna de intrare la ore si toti se indreapta spre Arena Academiei. Toti se speriara cand aparu profesoara de antrenament. Era o fire ticnita, foarte aspra, dar era puternica si exigenta.
-Buna ziua, viermilor! Sunt Anko Mitarashi, iar de acum in colo va voi fi profesoara de antrenament! Ati inteles? spune urland femeia.
-Da, Anko-sensei! spun toti elevii in cor.
-Bine atunci! Aliniati-va fete la fete si baieti la baieti, in ordinea inaltimii, de la cel mai scund, la dreapta mea, la cel mai inalt, la stanga mea! Repede, mormolocilor!
Elevii se aliniaza si apoi ridica ochii spre profesoara lor.
-Bine! Sa vad de ce sunteti in stare! Primii care va ve-ti lupta intre voi sunt Uchiha Sasuke si Haruno Sakura! Sunteti cei mai buni din clasa si as vrea sa dati un exemplu bun colegilor vostri, ati inteles?
-Da, Anko-sensei! raspund cei doi, apoi Sasuke se pregateste de lupta in timp ce Sakura se gandeste cum poate ea sa se lupte cu persoana iubita?
Sasuke nu statu pe ganduri si facu primul pas, acesta fiind si ultimul. Cand Sakura nu fu atenta, baiatul se afunda in pamant si o trase, pana la gat, pe eleva inspre el, apoi iesi de acolo si merse la locul lui.
-Bravo, Sasuke! Sakura, nu ma asteptam la asa ceva din partea ta..., spuse profesoara si o scoase din pamant.

Dupa ce ora trecu Anko ii anunta:
-Azi mai aveti inca doua ore cu mine, deci sa nu chiuliti ca vi s-a tras! apoi disparu intr-un nor de fum.

Toate fetele, ca de obicei, il urmeaza pe Sasuke, numai Sakura statea singura si analiza tot ceea ce se intamplase mai devreme. Cele doua ore trecura foarte incet, mai ales la o ora ca a lui Anko. Toti elevii plecara spre casele lor, obositi si vai de ei, dar bucurosi ca si-au aflat echipele.

Totul mersese foarte bine, pana cand, intalnindu-se pentru a discuta despre o misiune, Sasuke si Sakura s-au sarutat. Doar un sarut a fost de ajuns pentru ca fericirea si dragostea sa inceapa razboiul cu suferinta si tristetea care se apropia.

Ino Yamanaka, o colega de-a lor, care se certa mereu cu Sakura pentru Sasuke, a spus tot directoarei Academiei si fiindca regulile erau reguli, cei doi indragostiti au primit o pedeapsa pentru nivelul lor. De atunci, din cauza acestei fete, Ino, Sasuke si Sakura au avut numai belele. Erau opriti la scoala pana tarziu pentru antrenamente si nu aveau voie sa manance pranzul si cina. Sakura mai rezista fiindca ei nu-i trebuia mult pentru a intelege o tehnica si nu-si folosea toata puterea, pe cand Sasuke, ei bine, s-a saturat pana peste cap.

Intr-o buna zi s-a hotarat sa vorbeasca cu toate celelalte fete, mai ales cu Sakura, ca sa o enerveze pe Ino. De aici s-a enervat si Sakura pe aceasta fata care se credea sefa pe acolo si a inceput sa ii faca ciuda ca ea vorbeste cu Sasuke si Ino nu. Baiatul avea in gand sa o enerveze pe directoare pana la refuz pentru a fi exmatriculat si pentru a pleca si scapa de tot ce nu-i placea la acea scoala. Insa Sakura nu a inteles ceea ce trebuia si nu stia sa se opreasca atunci cand trebuia.

In sfarsit, Sasuke se saturase chiar de tot ce era in scoala aceea. Pana si pe Sakura o neglija putin. Vazand ca cele doua colege ale sale vor incepe o lupta, baiatul sare in ajutorul Sakurei si se lupta cu Ino.
-Te spun doamnei director ca m-ai lovit! Si pe deasupra mi-ai rupt si trei unghii. Cum o sa ma mai afisez asa acum? spune Ino plangand si fuge spre biroul sefei scolii.
-Ce proasta... numai fitele sunt de ea, spune Sasuke spre Sakura.
-Hei, multumesc ca ma sustii si ca ma ajuti! Dar chiar nu trebuie, ma descurc si singura cu domnisorica asta.
Sasuke nu spuse nimic si pleca. Acum exmatricularea era pe punctul de a depasi linia de sosire.
-Sakura, Sasuke, la doamna director, imediat! striga Anko disperata si ca o nebuna.
-Wow... si mai multe pedepse. zise Sakura suparata.
Sasuke se bucura ca va pleca, dar nu-i placea ca trebuie sa se desparta de echipa lui, mai ales de Sakura. Uchiha ajunse la usa directoarei si batu la ea.
-Da!
-Buna ziua, doamna director!
-Buna, Sasuke! Te asteptam!
Dupa o clipa sefa scolii incepe:
-Nu as vrea ca tu sa parasesti aceasta scoala, dar, cu toate ca esti cel mai bun din unitate, trebuie sa-ti spun ca esti cel mai obraznic si vei castiga o exmatriculare foarte frumoasa.
-Multumesc! spune Sasuke indiferent.
-Cu placere! ii raspunde doamna director.
-La revedere! spune Sasuke parasind biroul sefei scolii.

Sasuke se duse in spatele academiei, la Arena, unde mai privi o data, inainte de plecare, tot ceea ce i-a placut acolo, apoi o lua incet spre poarta scolii. Acolo il observa Sakura, dupa care alerga grabita spre coechipierul ei.
-Sasuke, ce faci pe aici?! Unde pleci?!
-Niciunde, Sakura, niciunde..., ii raspunde apoi isi vede de drumul sau.
Sakura observa in mana lui un act ciudat pe care scria mare, cu rosu: “EXMATRICULAT!”. Fata fuge spre el si-i ia actul, apoi:
-Ce-i cu asta, Sasuke?! A cui e?
-Nu conteaza a cui e... Ma grabesc! Trebuie sa ma antrenez pentru urmatorul examen.
-Stai putin! Noi nu avem niciun examen in scoala primara. Unde pleci?! Ce s-a intamplat?!
Sasuke nu raspunse si isi continua drumul pe care trebuia sa-l parcurga pana la casa lui. Sakura continua sa-l strige si sa-i puna intrebari:
-Sasuke, unde pleci?! De ce nu-mi raspunzi?!

Uchiha n-o mai auzea. Deja iesise din curtea scolii. Sakura ajunsese la poarta Academiei, dar nu putea sa-l urmeze fiindca nu avea voie. Se opri acolo, cu documentul coechipierului sau in mana, ganditoare, speriata, mirata, confuza. Sasuke disparu intr-un nor de fum, apoi Sakura incepu sa planga. Ino, care pandea si vazuse toata scena, interveni ca de obicei:
-Care-i treaba, colega? Ti-a plecat iubitul?
Sakura nu raspunse. Ino vazand actul din mana colegei sale isi dadu seama ca Sasuke chiar nu se mai intorcea la acea scoala. Cu toate ca-i parea foarte rau si ei de asta, suporta fiindca ii placea s-o vada pe Sakura facuta praf.
-Ce? Nu-mi raspunzi? Las’ca vezi tu de la mine! spuse Ino pregatindu-se sa-i dea un pumn Sakurei, dar tocmai atunci raspunse plangand:
-Taci, Ino... Stiu ca si tu suferi dintr-asta, dar te bucuri fiindca ma vezi terminata.

Blonda se opri la timp, parca traznita din vorbele auzite la colega ei. Nu-i venea sa creada ca reprodusese exact gandurile ei. Sakura nu se intoarse, dar o simti pe Ino in spatele ei, rasufland infundat, ca manioasa. Pauza se terminase de aproape 5-10 minute. Fetele intarziara la ora lui Anko si avura de a face cu vorbele aspre ale profesoarei.
-Unde ati fost, leneselor, pana acum?
-Ea a spus sa fac asta! Nu e vina mea, spuse Ino foarte sireata.
-Sakura?! Ce s-a intamplat cu tine?! Unde ati fost atata timp? Ce, nu v-a ajuns pauza?
-Imi pare rau, Anko-sensei! Va promit ca nu se va mai intampla..., spune Sakura foarte suparata si aproape punandu-se ia pe plans.
-Sper sa fie cum spui tu! Acum treceti la locurile voastre! urla Anko.

De atunci, pana la sfarsitul anului scolar, Sakura s-a tot gandit ca fara Sasuke ea este un nimic si ca o va da in bara mereu fara el. Ino isi batea joc si de colegele ei, dar si de eleva model. Sakura nu-i raspundea si asta fara sa vrea, dar acest lucru o enerva si mai mult pe Ino. Eleva model nu mai era chiar atat de atenta si activa la orele lui Anko, pierdea orice confruntare si era pe langa orice se discuta sau se intampla in jurul ei. Toti profesorii ii faceau observatii si fetei nu-i pasa.

Anul scolar se terminase si nimanui nu-i pasa de nimic. Vacanta sosise cu noi bucurii si probleme. Sakura nu avu de ales si se imprieteni cu Naruto. Pana la urma fosta eleva model a uitat tot si zilele au inceput sa fie mai frumoase pentru toti.






Va multumesc inca o data! Si imi cer scuze ca este scurt, dar in viitor vor fi capitole mai lungi... ;)) Va doresc spor la citit!


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#2
Scurt? Acest capitol este scurt? Este foarte lung. Nu vreau sa mi le imaginez pe cele cu adevarat lungi.
Descriere: Nu prea a fost prezenta, nici nu ai descris aspectul personajelor. Dar mi-a placut inceputul, ala a fost frumos.
Actiunea: A fost cam grabita la final, la inceput era bine realizata si chiar placuta.
Dialogul: Mi-a placut ce-ai scris, a fost inspirat si bine gandit, se vede ca ai lucrat la el.
Gramatica: Este corecta, nu ai nici o gresala, din cate am vazut.
Semne de punctuatie: Sunt puse unde trebuie.
Capitolul mi-a placu, sper ca o sa vina repede nextul.
Spor la scris.

#3
Buna! Trec si eu pe aici, chiar daca nu ma prea pasioneaza acest gen de fic.
La inceput ai tot repetat 'parintii' si nu suna prea frumos. Am gasit o expresie pe care nu o inteleg : "era o veselie mare pe toti oamenii" . Cum ar putea veselia sa stea pe oameni?
Apropo, capitolul nu a fost scurt deloc, insa incearca sa nu mai lasi spatii intre anumite fraze. Se lasa un rand, doua, atunci cand incepi alta idee, foarte diferita de ce ai scris inainte. Inteles?
Citat:“Chiar acolo? De ce langa Domnul Atitudine? isi spuse Naruto in gand si se indrepta spre banca cu pricina.
Aici ai uitat sa inchizi ghilimelele, fii mai atenta!
Greseli de tastare nu prea au fost, sau poate doar una mica pe ici pe colo. Povestea nu a fost deloc interesanta si deloc originala, exact asa cam cum s-a intamplat in anime. Incearca sa mai adaugi ceva de la tine, pentru ca primul capitol conteaza foarte mult pentru cititori. Inca ceva, tie iti lipseste descrierea, singurul epitet de acolo este 'fata frumoasa' si cam atat. Descrie sentimentele fiecarui personaj ca sa stim si nou ce si cum gandesc, si mai adauga figuri de stil sa dea bine fragmentelor.
De retinut : inainte de verbele la gerunziu ( mancand, adormind, uitand, ferind, citind, spaland ) se pune virgula. Exista si exceptii, bineinteles, cand virgula nu se pune. Incearca sa faci propozitiile cat mai lungi si nu mai folosi mereu acelas subiect!!
Citat:Sakura se gandeste cum poate ea sa se lupte cu persoana iubita?
Cum? Deja Sakura tine la Sasuke? Si ma rog cand ai descris sentimentele astea? Trebuiau descrise, altfel pe parcursul ficului devine plictisitor daca sari de la un sentiment la altu ( pe deasupra, nedescris bine :-< )
Citat:Totul mersese foarte bine, pana cand, intalnindu-se pentru a discuta despre o misiune, Sasuke si Sakura s-au sarutat.
LoL? Pe asta de unde ai mai scos-o? Sincera sa fiu, am recitit propozitia de trei ori ca sa ma asigur ca acolo ai scris sarutat, pentru ca intamplarea mi se pare prea brusca. Iti zic si ti-o repet, nu trece de la o actiune la alta, grabesti foarte mult intamplarea si chiar nu e placut pentru un cititor sa continue lectura ta.

Pai.. penrtru primul fic a fost destul de bine, zic eu. Sper sa iei in calcul ce ti-am zis eu si sper sa se vada alte schimbari ( mai bune, desigur ^^ ). Sper ca nu te-ai suparat pentru criticile facute, dar chiar vreau sa vad cum evoluezi. Bafta la scris!

#4
Salut!
Dupa cum am promis am venit si cu un comm chiar daca nu prea imi place sa fac asta...adica prefer sa iti zic direct ce parere am....dar oricum voi ateriaza pe aici dupa fiecare capitol.

Acum ficul mi se pare bun,ideea e in regula si promite mult...e foarte bine pentru primul tau fic si ma bucur ca te-ai decis sa postezi.
Dupa cum s-a mai spus si mai sus ai cam grabit actinea...adica in anul ala scolar se puteau intampla mult mai multe lucuri care le puteai scrie in cateva capitole...pe viitor incearca sa-ti dezvolti mai mult ideile...fiindca stiu ca ai idei foarte bune..si te descurci si la scris adica nu ai greseli gramaticale sau de punctuatie.
Ce sa mai spun...incearca sa descrii mai mult sentimentele si ceea ce gandesc ei...adica la ce s-a intamplat intre Sasuke si Sakura puteai sa descrii mult mai mult ce era in inima si mintea lor.

Sper sa ti cont de ceea ce ti-am zis...si sa nu te superi pe mine dar eu vreau decat ca tu sa evoluezi.So....astept urmatorul capitol...care sper sa vina cat mai curand:-w...spor la scris>:D<

#5
salutare valutza mea! >:D<

wow...credeam k nu vei posta anul asta...^_^ ce sa mai lungim vorba? este un fic sooper avand in vedere ca eu cunosc si continuarea relativa... :))
dar raportandu-ne la primul capitol, iti lipsesc destule... -_-"
First: unde e descrierea???? X_X
Second: de ce grabesti atat de mult actiunea asta? mai las-o si pe ea sa se odihneasca... n_n
Third: incearca sa delimitezi paragrafele in functie de faptul despre care se vorbeste...;))
si sunt multe altele... :]]

imi pare bine k ti-ai facut curaj sa postezi... sa stii ca inceputul mereu este greu... insa pe parcurs, daca vei continua [ si sper k asta ai sa faci :-w ^_^ ], o sa observi ca o sa fie din ce in ce mai bine...
iti urez multa bafta in continuare! aaaa...si inspiratie! era sa uit! n_n
mi-e dor de tn... dar mai vorbim noi alta data...:-j
pa-pa! :X

#6
Deci am venit si cu continuarea...;)) Dupa cum v-am spus, o sa postez continuarea dupa cel putin 5 comentarii sau la o saptamana, cu mici intarzieri... :P se pare ca pentru primul capitol n-au prea fost multe comentarii, avand in vedere k a fost putim cam sec... -_-“ but... don’t worry and don’t matter... ^_^


@ .::Min::. : Sincer la final chiar nu mai avem chef de compus ficuri... :)) nu mai aveam inspiratie si trebuia sa merg sa mai si mananc... -_-“ insa ms pt comm... :* >:D<

@ ◄Ḟani► : Deci comentariul tau mi-a schimbat radical gandirea in legatura cu ficul meu... :]] si in legatura cu semnele de punctuatie... :-“ mi-a fost foame, cum am spus mai sus...n_n dar m-am si grabit... in urmatorul capitol, Fani, ai sa vezi k exista muuu~lta descriere... si tot ceea ce mi-ai cerut tu... iar originalitatea...:-? o sa vina mai tarziu... ^_^ stii cum se spune, cartile bune au un inceput sec...~_O am sa incerc sa nu mai fac repetitii de cuvinte si nici ce subiect... :] sincer, nici eu nu am stiut bine cum sa trec de la ideea cu “Toti elevii plecara [...] aflat echipele.” la partea cu sarutul...-_-" aici mi s-a parut si mie cea mai mare greseala din primul capitol... 8-| ms pt k mi-ai comentat ficul si pt schimbarea kre mi-ai adus-o... ms mooo~lt... >:D< :* sa mai treci pe aici! :]

@ ~Ade~ : sysu’ meu...>:D< :* mey... dap... ai mare dreptate... puteam sa mai fac vreo 5-6 capitole descriind ce s-a intamplat in anul ala scolar, dar nu aveam inspiratie atunci... si dekt sa copiez anime-ul, mai bn am renuntzat, lasand capitolul cam sec, prea sec... -_-“ ms moo~lt k ai trecut pe la ficul meu... :X am sa tin cont si de comul tau si am sa postez in continuare, orikt de nasol sau de bun va fi ficul meu... :P deci, rivalilor mei, le spun k nu vor scapa usor d mn... >.< n_n

@ PSA : valutzu meu drag... >:D< :* besk... :X te-am mintit knd am zis k nu postez anul asta k sa vad cum reactionezi... :} incepand cu capitolul doi, actiunea se va mai odihni, draga... :]] stai linistit... ^_^ mda... sincer deja de la capitolul 2 am obs k e destul d bn... : - “ :D si dupa cum am spus mai sus, voi continua indiferent de ce vor spune ceilalti despre mn si despre ficul meu... ;) valutule, si mie mi-e dor d tn... u_u ne vedem noi de Pasti... ~_O c’ya! :-h :X


asa...scz dak am exagerat cu emoticonurile...:-" :]]
acum: ~Capitolul 2~







Transferul scolar







Sakura, fata inalta, frumoasa si desteapta, ce avea parul roz si lung si ochii de un verde ca smaraldul, ce altadata ii fermeca pe majoritatea baietilor, dar care se lenevise dupa plecarea celui mai bun prieten al ei, Sasuke, tipul omului indiferent, un baiat inalt, cu parul negru, ochii negri, frumos, destept, ce atragea atentia tuturor fetelor pe langa care trecea, nu avu de ales si se imprieteni cu coechipierul ei, Naruto, un baiat cu parul blond, cu ochii albastri, scund si mereu neastamparat. Pana la urma fosta eleva model a uitat de toate cele intamplate in trecut si prezentul pare a fi mai frumos pentru toti.

Totul merse bine intre cei doi prieteni. Naruto doreste s-o faca pe Sakura sa nu se mai gandeasca la Sasuke incercand sa apara pe primul plan in viata fetei insa nu reuseste in totalitate. Prima data, in urmatorul an scolar, doreste ca prima zi sa si-o petreaca impreuna cu ea, asa ca se hotaraste s-o invite la un suc. Fata ce uitase sa se mai ingrijeasca devenise indiferenta si nu mai era chiar atat de frumoasa ca in anul precedent. Din aceasta cauza, ii accepta usor propunerea lui Naruto, acesta fiind in culmea fericirii. Mersera la magazinul de RAMEN al satului si isi comandara fiecare cate o portie, Naruto mancand repede si cu pofta, in timp ce Sakura se juca cu mancarea si se gandea departe.

La scurt timp gandurile ii sunt intrerupte de Naruto, care, ca de obicei, vorbeste cu gura plina ca un needucat:
-Sakura! N-ai mancat nimic! Ce-i cu tine? Ce ai? Uite ce buna e mancarea..., vorbeste baiatul aratandu-i fetei teancul de castroane terminate de acesta.

Fata se uita spre el suparata, schiteaza un zambet, apoi revine cu capul la normal, revine la gandurile ei. Naruto nu-si da seama de ceea ce se intampla si nu mai zice nimic continuand sa se sature din mancare. Dupa cateva ore de mancat in continuu, baiatul o trezi din nou din visare pe coechipiera lui spunandu-i sa mearga sa se plimbe prin padure, apoi, daca ea doreste, el o poate conduce acasa. Fata accepta si mersera amandoi intr-o tacere stanjenitoare. Pana la urma, Sakura se gandi sa incheie prin a-l anunta pe Naruto ca in ziua urmatoare incepeau cursurile si de data aceasta nimic nu mai era de gluma. Baiatul o conduse bucuros acasa pe fata, iar ajungand in fata usii, Sakura il imbratisa in semn de multumire, acesta raspunzandu-i si dorind s-o sarute pe frunte, fata se trase in spate sfioasa, deschise usa, intra, apoi o tranti, fugind, in timp ce plangea, spre camera ei. Baiatul ramase putin trist in fata usii, dar apoi isi scutura capul ca un copil si isi urma drumul spre casa lui.

Asadar venise si ziua urmatoare. In camera rozaliei se aude un zgomot puternic ce venea de la alarma ceasului desteptator, acesta facand-o sa se trezeasca obligatoriu. Era ora 07:00. Fata opri alarma si se ridica lenesa din pat indreptandu-se spre baie. Isi facu repede un dush, nelasand picaturile de apa sa-i mangaie prea mult corpul cu formele sale destul de apetisante. Dupa asta, merse in fata dulapului si cauta o imbracaminte adecvata pentru scoala, mai ales pentru ore pe care le avea azi.
-Sa vedem..., gandea ea cu voce tare, ce ore am azi? Aaaa...da! Istorie, trei ore de Antrenamente, apoi dirigentie. Frumos! isi zice aceasta luand din dulap cateva haine.

Fata isi alesese un tricou alb, niste pantaloni de trening negri, o bluza de trening tot neagra, ciorapi albi si o pereche de adidasi negri ce se asortau foarte bine cu restul tinutei alese de ea. La ora 07:30 era gata de scoala. Isi lua o geaca neagra, ghiozdanul in care isi pusese un caiet de matematica si unul de romana, doua pixuri si ce mai avea ea nevoie la scoala si pleca incet spre Academie.

In tot acest timp, Naruto se trezi si el, lenevind ca de obicei in pat, dar vazand ora pe care o arata ceasul sari ca ars, indreptandu-se spre baie. Se spala repede pe dinti si pe fata, se sterse cu prosopul neschimbat de o saptamana, il arunca in cosul de rufe de spalat, apoi iesi grabit mergand spre dulap. Isi alese acelasi model de trening, pantaloni si bluza portocalie, isi lua in picioare niste ciorapi negri, adidasii neschimbati de un an, apoi in spate ghiozdanul invechit cu un caiet si un pix, dupa care fugi spre Academie.

Iar intarziase ca anul trecut, insa ajunsese inaintea profesorului de istorie, un barbat cu parul lung, castaniu, prins sus intr-o coada de cal, ce tinea foarte mult la acest elev, cat si la intreaga echipa 7, alcatuita din Sakura Haruno, Naruto Uzumaky, Sasuke Uchiha si senseiul lor, Hatake Kakashi.
Intrand in clasa, o vede pe Sakura stand singura si suparata in banca si isi aduce aminte de prima zi de scoala in care se confruntase indirect cu bunul lui coleg, Sasuke. Pe fata i se asterne un zambet ce exprima blandete, dor si iubire. Se indreapta insa suparat spre banca sa, nu neaparat fiindca stia ca Sasuke le va lipsi in toti anii care vor urma, insa pentru faptul ca Sakura era total schimbata, si nu in bine.
-Buna, Sakura! saluta baiatul cu un zambet mare si fals pe fata.
Fata nu raspunse, insa baiatul se multumi decat cu o privire trista din partea acesteia. Intre timp ajunse in clasa si profesorul de istorie, Iruka Umino. Copiii salutara si ora incepu. Profesorul le povestea rar, bland, pe intelesul tuturor. Ora trecu foarte repede. Cadrul didactic ii anunta pe elevii sai ca vor urma trei ore cu profesoara de antrenamente, Anko. Le ura mult succes apoi disparu intr-un nor de fum.

Se indreptara cu totii spre Arena, unde Naruto isi reaminti despre cele petrecuta cu un an in urma in acel loc. Anko sosi din nou mai devreme si ii alarma pe toti cu urletele ei grotesti. Din perspectiva elevilor, profesoara nu era decat un monstru ce nu putea fi stapanit nici macar de conducerea Academiei, insa in realitate era doar o profesoara exigenta, ce nu dorea sa se faca de ras cu elevii sai, antrenandu-i la maxim, pana la epuizare. Era o profesoara puternica, ce venise dintr-o alta scoala care o perfectionase atat cat trebuie pentru acea Academie, insa ea descoperise si alte tehnici folositoare pentru apararea Satului Frunza si Sunet, sate ce erau in alianta de multa vreme. Vazand-o din nou suparata pe Sakura, o invita din nou la o noua confruntare, de data aceasta cu Ino care nu era atenta. Chiar si de aceasta data Sakura pierdu in fata celei mai slabe eleve ale Academiei. Nu-i pasa.

Orele lui Anko trecura greu si se lasara cu vanatai. Sakura zgariata de Ino, Naruto batut de Rock Lee, unul dintre elevii buni ai unitatii, cu parul negru, ochii negri si sprancenele stufoase, de unde si renumita sa porecla “Bushy Eyebrows” si multe alte mici victime. Cu totii se bucurara ca aceste ore grele trecusera si ora cea mai lejera se apropia, ora de dirigentie. In pauza fiecare elev se ajuta reciproc pentru vindecarea ranilor tuturor, unii razand ca au reusit sa creasca in nivel in fata ochilor celei mai dure profesoare, altii plangand din cauza ranilor dureroase, dar toti fiind bucurosi ca o vor reintalni pe frumoasa lor diriginta si directoare, Tsunade-sama, o femeie scunda, cu parul blond, prins in doua cozi laterale de ii atarnau frumos pe umerii sai, cu ochii caprui, desteapta, capabila sa conduca pe fiecare individ pe calea cea buna.

Se sunase de intrare la ore si copiii se grabira la clasele lor. In cateva clipe aparu pe usa Tsunade-sama, si ea trista din cauza pierderii din anul ce tocmai trecuse. Pana la urma, doamna director nu uitase de lenevia elevei Haruno Sakura dintr-a unsprezecea clasa, nici de obraznicia elevului Uchiha Sasuke dintr-a douasprezecea, dar nici de nazdravaniile facute de Uzumaky Naruto dintr-a noua. Acum cu totii crescusera cu un an si facusera impreuna progrese mari ce isi meritau o atentie cat de mica.
Sefa scolii a observat ca cea mai buna echipa, echipa 7, a ajuns cea mai lenesa dupa plecarea celui mai puternic elev din clasa si scoala si s-a gandit sa faca, totusi, ceva bun pentru o echipa premianta. Dupa ora de dirigentie le da drumul elevilor sa plece spre case lor, si dupa ce ajunge in biroul ei il cheama acolo pe Hatake Kakashi, senseiul echipei 7, si ii zice:
-Kakashi, reuneste-ti echipa si discuta cu fiecare membru! Spune-mi ce s-a intamplat cu decaderea Sakurei! De ce Sasuke a devenit deodata atat de obraznic si de ce Naruto a inceput sa chiuleasca atat de mult?
-Nu am nicio idee. Poate ca si regulile sunt asa cum sunt, raspunse senseiul, apoi disparu intr-un nor de fum.
Kakashi merse mai intai la Sasuke. Acesta se afla in spatele casei unde cu multi ani in urma, tatal lui se antrena in acel loc, un loc in care nu vedeai decat tinte, kunaiuri, shuriken, bile explozive si un intreg echipament de ninja.
-Buna, sensei! Ce faceti?
-Buna, Sasuke! Am venit sa discutam...
-Din pacate trebuie sa ma antrenez... dar observ ca este ceva foarte important, deci spuneti!
-Bine! Referitor la exmatricularea ta.
-Ma temeam ca de aceea ati venit...
-Ei bine, spune-mi unde ai sa mergi acum? Doresti sa te intorci la fosta ta scoala?
-Nu, asta in niciun caz! Insa am primit o recomandare catre scoala superioara din Satul Sunet. Din cate stiu este o scoala foarte buna.
Pentru un moment liniste. Apoi Kakashi:
-Bine. Se vede ca te intereseaza foarte mult reputatia ta! Crezi ca Naruto si Sakura vor fi admisi acolo?
-Avand in vedere nivelul lor, nu! Nici eu nu stiu daca pot face fata celorlalti concurenti...
-Dar ar putea incerca macar, nu? Daca nu sunt in stare, se transfera.
-Bine, nu am nimic impotriva! Daca reusesc eu, o sa-i ajut sa treaca si ei examenele.
Dupa inca putin timp de gandire, senseiul afirma hotarat:
-Atunci, maine dimineata ar trebui sa mergeti si sa vedeti care este treaba pe acolo.
-Da! Eu sunt pregatit. Dimineata, sa vina si Naruto cu Sakura aici! Vom pleca pe la 09:00.
-Bine, am sa trec si pe la ei sa-i anunt! Spor la antrenament! Si... la revedere!
-Multumesc! Buna ziua!
Naruto si Sakura nu erau acasa. Pana la urma, senseiul ii gasi in Parcul Central,discutand. Un loc asemeni aceluia, foarte frumos, cu pomi ce parca ar fi niste statui prietenoase, alei intortocheate, iar la ora aceea aglomeratie de oameni ce mergeau grabiti spre casele lor pentru a ajunge la masa de pranz ori la cina, este un loc unde te poti refugia de multe ori, unde poti sa simti curajul de a spune cuiva drag ceea ce ai pe suflet, ceea ce te supara, ceea ce iti place. Sakura simti nevoia sa-i spuna cateva lucruri lui Naruto, observand ca el doreste s-o ajute. Vorbira mult timp despre Sasuke, despre plecarea lui, despre tot ceea ce s-a intamplat de cand le plecase cel mai bun prieten, despre tot.

Kakashi apare in spatele lor cu un zambet mare pe fata.
-Hei, Kakashi-sensei! Ce faceti? spun elevii in cor.
-Buna, Naruto, Sakura! Am venit sa discutam.
-Hei, sensei, o noua misiune?! sare Naruto ca ars.
-Se poate spune si asa... dar este una de tip A!
-Sensei, cum adica? Nu le facem pe cele de tip D si C pana la examenul CHUNIN ? intreaba derutata Sakura.
-Pentru nivelul vostru sunt prea usoare. In schimb, Sakura, Naruto, va trebui sa va transferati la o scoala pentru nivelul vostru, unde sa invatati cum trebuie si tot ce trebuie.
-Ha! N-am nevoie..., spuse Sakura si disparu intr-un nor de fum.
Kakashi ramase ca trasnit. Naruto ii explica cum sta treaba:
-N-o luati in seama, sensei! Face asa de cand a plecat Sasuke...
-Despre el doream sa va spun cateva vorbe, dar nu cred ca pe coechipiera ta o intereseaza...
-Am sa discut eu cu ea mai tarziu...
-Bine! Sasuke nu a plecat. Tu si cu Sakura trebuie sa mergeti cu el la scoala din Satul Sunet!
-Da! O sa mergem... de fapt, nu stiu daca avem voie sa ne transferam dupa capul nostru... Ne trebuie un tutore.
-Nici nu e nevoie de acte! Le-am facut eu. De cand va sunt sensei, avand in vedere ca sunteti orfani, eu va sunt si tutorele vostru. Poftim! Pentru tine si Sakura.
-Multumim, sensei! Cand va trebui sa plecam?
-Maine dimineata la 08:00 sa fiti la Sasuke acasa! Restul va va spune el.
Dupa aceasta conversatie, Naruto merse s-o cauta pe Sakura. Intai pleca spre casa ei fiindca ea asa ii marturisise mai devreme. Apropiindu-se de destinatie, un miros de prajitura ii infundara narile. Acest miros venea dinspre casa coechipierei sale, ce muncea de zor ca sa aiba ce manca pe seara. Merse mai departe pana ajunse in fata usii, acolo stand pentru a mirosi mireasma ce venea din casa. Ramase acolo ceva vreme, pana cand Sakura il observa si deschise usa:
-Naruto, ce cauti aici?! Intri?
Baiatul, inca ametit:
-Poftim? Aaa... da, intru! Multumesc! Sper ca nu deranjez...
-Nu, deloc. Doar ca nu vreau sa stai degeaba daca tot ai venit.
-Desigur! Cu ce te pot ajuta, Sakura? spune acesta mergand spre bucatarie si cu un zambet mare pe fata, condus de fata care avea peste hainele d la scoala un sortulet de culoare roz.
-Pentru inceput, de ce ai venit?
-Pai..., se gandeste Naruto derutat din cauza mirosului si frumusetii fetei, am venit sa te anunt ca maine la ora 08:00 trebuie sa fim acasa la Sasuke. El nu a plecat, insa o sa mergem cu el la scoala din Satul Sunet. Kakashi a spus asta si tot el m-a rugat sa vorbesc cu tine.

Fata ramase fara cuvinte cand auzi ca cel mai bun prieten al ei nu a plecat inca. Deodata in aparu pe fata un zambet mare, de dor. La inceput nu realizase exact ce spusese Naruto, fiindca n-o interesa deobicei ce vorbeste el, dar dupa cateva clipe incepu sa sara de bucurie, terminand cu o imbratisare daruita blondului.
-He he... asta inseamna ca esti de acord, nu? spune Naruto razand.
Dupa putin timp, Sakura redeveni fata de anul trecut, bucuroasa, interesata de orice si, ca de obicei, ii dadu un pumn lui Naruto spunand:
-Da, idiotule! Logic ca sunt de acord! Mai incape vorba?!
Naruto se bucura ca amica lui isi revenise, insa aproape ii venea sa planga din cauza pumnului primit de la ea. Fata il ruga pe baiat sa mai ramana cu ea pana mai pe seara si acesta accepta. Pleca tarziu, pe la ora 22:00, bucuros de tot ceea ce facuse.

Dimineata sosi si cei doi fura treziti la ora 07:00 de ceasul desteptator al fiecaruia. Sakura se ridica bucuroasa din pat, fugi la baie, isi facu un dush de aproximativ 15 minute, inca dorind sa mai stea, dar isi aduse aminte ca trebuie sa ajunga la ora 08:00 undeva si iesi din baie repede, intr-un prosop roz. Se indrepta grabita spre dulap si de acolo isi alese cateva haine pentru drum, apoi ceva frumos si lejer pentru a nu fi ingreunata in drumul spre Satul Sunet. Isi alese niste pantaloni scurti negri, mulati pe corp, o fusta roz ce avea doua crapaturi, una in fata si cealalta in spate, si un tricou alb peste care isi lua o vesta rosie. In picioare se incalta cu niste cizme negre, pana la genunchi, deschise la capatul picioarelor, apoi merse in bucatarie, unde isi lua intr-o gentuta cateva prajiturele dintre acelea pe care le facuse cu o seara inainte, apoi isi lua din sufragerie ghiozdanul cu hainele si cu tot ceea ce mai avea ea nevoie pentru o misiune de tip A, shuriken, kunai, bile explozive, dupa care, uitandu-se inca o data prin casa parinteasca, intoarse capul si iesi pe usa.

In tot acest timp, Naruto se pregati si el, insa nu la fel de bine ca Sakura. Isi lua inca doua treninguri, cateva shuriken si kunai, le arunca rapid in ghiozdanul sau, apoi se grabi spre casa Sakurei. Acolo fata il astepta bucuroasa ca pentru prima data in viata lui, Naruto nu intarziase, ci venise chiar mai devreme de ora stabilita. Se salutara, apoi plecara spre casa lui Sasuke, pe drum fiind foarte tacuti. Ajungand la casa coechipierului lor, batura omenos la usa si un glas din casa le raspunse:
-Da! Imediat!
Sasuke deschise usa si zdup! Sakura peste el:
-Sasuke!!! Ce faci?!
-Buna si tie, Sakura! spune Sasuke incercand sa scape din stransoare. Buna, Naruto! Intrati in sufragerie! Vin imediat!
-Buna, Sasuke! raspunde bucuros Naruto.
Sakura se calmeaza numai dupa ce Sasuke ii explica cum sta treaba cu relatia dintre ei doi, ca nu sunt decat niste amici, ca ceea ce s-a intamplat in anul precedent a fost doar o intamplare si ca intre ei doi nu a fost decat o prietenie in cadrul echipei lor. Dupa asta, Sakura reveni foarte tacuta, ca dupa plecarea lui Sasuke din Academie. Dupa un moment de liniste, Sasuke incepe autoritar:
-Bine, treaba sta in felul urmator: noi trei avem o misiune de trecut pentru a fi admisi la acea scoala. E valabil pentru toti trei sa stim ca acolo fitele si maimutarelile sunt interzise, dar pedepsite grav daca sunt observate. Nu cred ca e cazul de asa ceva la noi, da?
Si Naruto si Sakura il privesc uimiti de caracterul sau foarte schimbat, aproape la maxim, pentru varsta lui si nu spusera nimic.
-Ati inteles? reintreba Sasuke.
-Da. Deci cand plecam? raspunse Naruto.
-Ai rabdare, hiperactivule! Mai intai trebuie sa mai stiti alte reguli si cerinte...
-Bine, bine, “Domnule Desteptaciune”! Sa auzim ce ai de spus!
-Pe langa faptul ca trebuie sa uiti de hiperactivitate mai tot timpul, Naruto, trebuie cu totii sa fim modesti si sa le aratam ca cei din Satul Frunza nu sunt orice ninja, asta retinand-o de la tine, Sakura, de pe vremea pe cand inca mai erai in functia de eleva model.
Sakura rosii si isi intoarse capul intr-alta parte. Naruto zambi usor.

Se apropia ora de plecare si Sasuke ii indruma spre usa. Uchiha merse in bucatarie, isi puse mancarea pregatita cu o seara in urma intr-un saculet pe care il lega de ghiozdanul sau curat si bine aranjat in care avea cativa bani pentru drum, haine de schimb pe care le va folosi pe timpul in care va sta in Satul Sunet, shuriken si kunai bine ascutite si bile explozibile, dupa care mai privi inca o data locul unde s-a nascut si a copilarit, apoi isi scutura capul in semn ca trebuie sa uite tot ceea ce il leaga de acel loc pentru a putea ajunge acolo sus, unde se afla telul lui, acela de a se razbuna pe tot ceea ce facuse fratele lui, intoarse spatele si inchizand usa, isi vazu de drumul sau alaturi de prietenii sai.






ei bn... asta este capitolul 2... muuu~lt mai mare decat precedentul... sper ca v-am facut pe plac tuturor... si vreau multe comentarii...:-w unde sunteti cu totii? :))
si ce sa mai lungim vorba? lectura placuta! c'ya! :-h :*


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#7
Hey!>:D<
Yeyyy..I'm first I'm first!..hmm...pentru inceput cu placere:*...ti-am zis ca o sa aterizez mereu la aici...nu scapi asa usor de mineee.
Ma bucur ca ai adus next-ul..cred ca e cadou de la iepurasul de Paste:]]....si ca e mareee...e tocmai bun de devorat si digerat.
Vad ca ai tinut cont de sfaturile primite...adica se vede ca ai evoluat fata de primul capitol.
Nu ai mai grabit actiunea si chiar imi place cum evolueaza...ideea e originala si sunt curioasa ce o sa se mai intample: >
A aparut descriereaa:X....si chiar e buna...ma bucur ca ai tinut cont si de sfatul asta.
Dialogul nu e sec...e asa cum trebuie.

Poi ce sa mai zic...felicitari pt capitol!...si sper sper...ca next-ul sa vina cat mai curand:-W..fiindca sunt curioasa ce o sa se mai intamplate:- "..oricum o sa am eu grija sa te stresez...: D...so..spor la scris...bye>:D<

#8
mey mey... doar un comentariu, valutza? :[ deja m-am suparat p dansele kre au uitat sa comentaze... :-L but don't matter, asta e partea a 7-a... :]]



Now your fic:

1. e destul de lung... O_O chiar nu credeam k din 5 pagini d caiet dictandio mic vei face un capitol asa de mare... ^_^ sooo~oper...
2. eu zic k nu lipseste nimik... :-?? descrierea e si ea p-acolo... dialogul: prezent :] n-am prea vazut actiune... :| dar totusi, capitolul imi pare destul d bun... ;P
3. am obs k ai tinut cont si de paragrafe... ai lasat rand liber acolo unde trebuie... :-bd



mda... acum sa-ti dau replica si la replica ta...n_n

ne-am vazut de Pasti... te-ai schimbat d knd nu te-am mai vazut... esti mult mai frumoasa k inainte... [nu k inainte nu erai, dar... intelegi tu..;) ]
ms k n-o sa renuntzi... :*
reactia mea? :-?
PSA: wtf? o_O park ziceai k nu postezi... -_-" btw... bafta! ^_^
si iti multumesc k nu mai fugaresti actiunea... :]]

cam atat pentru acum... crd k e de ajuns... ~_O
mai vbim... pa! :-h

#9
Ştiu, draga mea, că nu o să-ţi convină şi ai să ma înjuri în cele mai urate moduri, dar obişnuieşte-te cu criticile dure.
Decii pentru început.
Eu [spre exemplu] în 3 capitole prezint o zi întreagă şi nu numai eu - mai multe prietene de ale mele, iar tu ai prezentat 1 an nu ştiu sigur cat în primul capitol. Nu mai grăbi acţiunea. Nu te fugăreşte nimeni ! Este extrem de enervant să treci de pe o zi pe alta si abia îţi dai seama ce s-a întamplat cu 3 randuri înainte. :|
Dialogul este extrem de sec şi fara noimă plus că mai este şi în exces. Mai renunţă -.-". Sau dacă te pasionează dialogul aşa tare.. alcătuieşte nişte propoziţii mai lungi.
Ştiu că aici s-ar putea să fiu rea. Dar este părerea mea. Ideea care ai aplicat-o ..practic tu nu ai făcut nimic nou care să îi încante pe cititori. Tu ai luat exact povestea lui Masashi şi ai scris-o aici cu mai multe greşeli -.-". Adică aici este "FAN FICTION" nu trebuie să faci exact ce face şi creatorul în anime, trebuie să faci altceva.. totul de către imaginaţia ta nu să copiezi acţiunea şi tot tot.
Ştiu că s-ar putea să fiu o scorpie, dar asta e. Aştept mai mult de la tine. Şi din nou. Nu mori dacă nu grabeşti acţiunea.. din contră ai să ai mai mulţi cititori, dar acum depinde şi de acţiune, care nu trebuie să o iei exact din anime.
Dacă te-a nemulţumit ceva în comentariul meu dă-mi un PM si vorbim.

#10
@ ~Ade~: ms k ai trecut pe la ficul meu si ms pt k ai lasat si comm... sincer, nu m-ai mai stresat deloc... si yo am si uitat sa pun continuarea... te tin yo minte k nu te-ai tinut de promisiunea asta... :))

@ PSA: in primul rand imi cer scz k ma repet, dar ms pt k ai trecut pe la ficul meu si pt k ai lasat si comm... :* acum ms pt compliment... :”> npik... si... mi-a placut reactia ta... :)) ok... buh bye! :-h

@ Foxii♥: aoleo Foxii... #-o in sf o critica dura... :D ms moolt... >:D< :* pt primul capitol eram la inceput si nu stiam cum trebuie facut... :| scz... 8-| de la capitolul 2 n-am mai fugarit actiunea... :P intr-adevar am cva cu dialogul asta... in caietul unde am facut ficul e numai dialog aproape... O_O am incercat sa-l mai transform... :D vad k am facut bn din kte mi-au zis ceilalti... ;)) pentru inceput asa pare: k am copiat povestea lui Masashi... dar mai tz ai sa vezi k nu e chiar asa... :P asteapta si ai sa vezi... ;)) iar acum ca o concluzie, nu m-a deranjat ceea ce ai comentat despre ficul meu... :] din contra, mi-a parut bine ca in sf cnva mai arunca si kte o vorba rea pt mn si ficul meu... ;)) chiar vreau sa mai treci sa-mi mai lasi asemenea comentarii... n_n

si acum sa nu mai lungim vorba... va urez lectura placuta tuturor cititorilor ficului meu! :] ( imi cer scuze dak am exagerat cu emoticoanele... u_u )






Drumul spre Satul Sunet si initierea elevilor noi







Sasuke pleca impreuna cu prietenii sai in drum spre Satul Sunet. Trecura cu totii prin padurea Satului Frunza, o padure inalta si lunga, cu anumite privelisti frumoase, ce avea o mireasma de aer curat de padure de toamna. Naruto si Sakura fura cuprinsi de peisajul mirific si incepura sa vorbeasca numai despre asta. Uchiha mergea in spatele lor, incet, serios si ganditor. Se gandea la faptul ca prietenii lui nu vor promova la acea scoala si nici el nu stia cum sa-i ajute. Tot gandindu-se si mergand incet, deodata cineva sare pe el si il tranteste la pamant, punandu-i un kunai la gat. Ceilalti doi se sperie si se intorc, dar si ei sunt prinsi de alti patru ninja.
Uchiha isi activa sharinganul, il ochii pe agresorul sau si-l hipnotiza, dupa care ii dadu un pumn in fata, aruncandu-l departe de el. Sakura deja se enervase fiindca ei nu-i placea sa fie stransa atat de tare de maini, le dadu cate un sut puternic la cei ce o tineau, acestia picand din picioare. Le dadu cate un pumn la fiecare, al doilea reusind sa scape. Sasuke nu statu pe ganduri si merse s-o ajute pe prietena sa, ochindu-l pe agresorul ei si hipnotizandu-l cu sharinganul.
In tot acest timp, Naruto se distra cu cele cinci clone ale sale si cu cei doi agresori ai sai. Pana ceilalti doi prieteni au terminat “distractia”, el i-a facut praf pe rivalii anonimi. Dupa ce spiritele se mai linistesc, Sasuke merge sa examineze anonimii si dupa ce isi arunca o privire mai amanuntita asupra trupurilor fara chakra observa ca toti aveau semnul Satului Sunet pe insigna de pe vesta.
-Aveti grija, prieteni! Am impresia ca Satul Sunet nu doreste sa ne primeasca cu bratele deschise in Academie…, spune Sasuke autoritar.
-Am inteles! spun Naruto si Sakura in cor, apoi pleaca toti trei mai departe.
De acum, toti erau atenti la orice miscare. Erau tacuti si se gandeau la cele intamplate mai devreme. La locul intamplarii trecute, asasinul care scapase se intoarse si ii ajuta si pe ceilalti 4 din grupul sau, vindecandu-le ranile cu un jutsu medical. Terminand, se intorc in satul lor.

Adolescentii din Satul Frunza scapara de toate probele de trecere pentru admiterea la scoala din Satul Sunet si dupa o zi intreaga de mers incontinuu, echipa 7 ajunse in Satul Sunet. Cei trei elevi erau priviti cu superioritate chiar si de copiii mai mici decat ei. Salutau persoanele importante, iar ca raspuns primeau o privire crunta si rea.
Ajunsi la poarta Academiei din Satul Sunet observa ca totul e pustiu in curtea acesteia. Deodata le apare in fata un baiat:
-Salut, fratilor! Ce faceti? Sasuke, cam tarziu... Sakura, uita de decolteu... Naruto, lasa maimutareala..., spune baiatul glumind si enervandu-i pe noii sai colegi.
Deodata, dintr-un nor de fum, apare un alt ninja:
-Ce cauti aici Kabuto? Iar chiulesti de la ore?
-Poi... poi... am plecat! spune baiatul fugind spre clasa.
Dupa cateva clipe:
-Bun venit la Academia Satului Sunet! De azi va voi fi sensei.
Apoi mai apare un ninja, dar acesta foarte subtil:
-Multumesc Minato! Sasuke, urmeaza-ma!
Naruto si Sakura raman putin uimiti de puterea acelui ninja, dar si putin speriati fiindca le era frica de Minato. Dupa ce Sasuke se indeparta, noii veniti ramasi la poarta Academiei facura conversatie cu noul lor sensei:
-Bine, hai sa facem cunostinta! Voi incepe eu: ma numesc Minato Namikaze, am 29 de ani si sunt profesor aici de 14 ani. Mai multe despre mine ve-ti afla in timp. Acum, spuneti-mi si despre voi! Fetele primele.
Sakura ramase-se ca traznita: “29 de ani? De 14 ani profesor aici? Dar cand si-a inceput viata de ninja?”, isi spune fata in gand. De obicei, Naruto ii dadea cate un cot ca sa-si revina, dar acum trebuia ca amandoi sa primeasca cate unul cu acelasi motiv.
-Hai domnisoara! Ce s-a intamplat?
-Poi... poi..., doar atat a putut spune Sakura. Naruto, nici el nu era prea intreg la minte, dar observand starea coechipierei sale i-a luat-o inainte:
-Eu ma numesc Naruto Uzumaki, am 16 ani si imi pare bine ca am venit la aceasta asa-buna scoala din Satul Sunet.
Auzind asta, Minato si-a aplecat capul si din fata bucuroasa si-a schimbat-o intr-o fata trista. Minato stia ceva ce nu-i putea spune si lui Naruto, dar putea tine secretul foarte bine. Apoi spune:
-Bine, Naruto! Vad ca acestei colege ale tale nu-i vine bine acum sa vorbeasca deschis cu mine. Banuiesc ca tu stii unele detalii despre ea. Spune-mi tu in locul ei!
-Da, sensei! Se numesteSakura Haruno, are 17 ani si de la un timp este foarte timida si pe langa orice subiect discutat in jurul ei, dar asta nu stiu de ce se intampla si acum, cand totul e super bine. Sakura, sper ca acum sa-ti revii si sa ajungi la vechiul tau nivel de eleva model.
Sakura se uita pe fata amandurora, dar nu intelege nimic de acolo, nimic din ce se intampla cu ea.
-Sakura, am inteles ca dupa ce s-a executat o exmatriculare din scoala ta catre un alt elev, lucrurile referitoare la tine au luat-o total razna. Este adevarat? Spune-mi mai multe despre asta!
Atunci, Sakura amintindu-si de cele intamplace in acea zi, s-a pus pe plans, dupa care a sarit in bratele lui Naruto continuandu-si actiunea inceputa. Baiatul a inteles totul si a stans-o in brate, gest care o linisteste cateva clipe mai tarziu pe Sakura. Minato priveste scena mirat, fara cuvinte. Mai sta putin, apoi spune:
-Bine atunci! Mergeti si odihniti-va, apoi veniti la mine acasa pentru a mai discuta cate ceva. Ati inteles?
-Da, sensei! raspunde Naruto zambind, apoi merge cu Sakura in partea in care a luat-o mai devreme acel elev, Kabuto.

In tot acest timp, Sasuke a fost cu acel ultim ninja venit la intampinarea lui si a prietenilor sai. Uchiha a fost dus prin multe locuri ciudate, dar frumoase si placute. Intr-un tarziu ajung in biroul acelui ninja. Acesta incepe:
-Ma numesc Orochimaru, sunt directorul acestei scoli si-ti spun bine ai venit printre acesti ninja.
-Multumesc, bine v-am gasit pe toti! spune Sasuke foarte mirat dupa cate vazuse. Este un loc frumos aici. De cand a fost facuta aceasta scoala?
-Este facuta de mult timp. Nu stiu exact cat, dar stiu ca a fost a strabunicului meu. Venind in conducere bunicul, tata si apoi eu, fiecare am modernizat-o dupa modele din timpul sefiei fiecaruia. Ma bucur ca iti place aceasta fasie de pamant.
-Pentru prima data fata mea imi tradeaza sentimentele. Parca e o noua lume, un nou univers de viata.
-Da, Sasuke! Dar nu te-am adus aici pentru a admira imprejurimile. Vei avea destul timp pentru a face asta cat timp vei sta in aceasta scoala.
-Imi cer scuze!
-Nu-i nimic... Acum sa-ti explic cum sta treaba pe aici. In primul rand, la aceasta scoala nu exista echipe. Nu cred ca stiai, dar este o scoala doar de baieti, de toate varstele. Oricare dintre elevii acestei scoli poate ajunge in conducerea acesteia. Mai intai trebuie sa dai niste examene initializatoare si daca le treci vei fi admis in scoala, vei putea chiar ajunge adjunctul meu. Aici este o lista cu ninja pe care trebuie sa-i invingi pentru a lua examenul CHUNIN, spune Orochimaru dandu-i lista.
Pentru cateva minute, liniste. Apoi Sasuke sparge gheata:
-M-am decis! Ma voi lupta cu fiecare, pe rand, in ordinea curenta de pe lista. Cand va fi prima lupta?
-O alegere convenabila. Mai intai vreau sa-ti spun ca la ora 13:00 trebuie sa fi la scoala in fiecare zi, iar in rest poti face tot ceea ce doresti. Este valabil pentru toti din aceasta scoala. Insa trebuie sa fi pregatit de orice s-ar intampla in incinta Academiei dupa ora 13:00 pana la ora 20:00. Acum este ora 17:30. Daca doresti poti sa incepi orele de azi. Nu este nicio problema daca azi lipsesti, fiindca esti liber.
-Am inteles! Si da, vreau de azi sa incep orele. Cum trebuie sa procedez pentru a incepe un concurs?
Deodata apare in birou un ninja:
-Da, domnule director! Ce este?
-Sasuke, el este primul tau oponent. Iti urez mult succes! Puteti pleca!
Cei doi elevi s-au privit, apoi au disparut intr-un nor de fum.






cam atat pentru acum... :D imi pare rau ca am intarziat cu continuarea, dar sincer am uitat de acest fic, plus ca nici netul nu mi-a mers prea bine... :| SO... LeCtUrA pLaCuTa!


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Suntem asa de aproape ,dar totusi departe Yin 12 9.533 14-09-2010, 05:50 PM
Ultimul răspuns: Debb.'
  Casa din vis [+15] sunshine 5 5.129 12-04-2010, 10:05 AM
Ultimul răspuns: sunshine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)