Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viaţa mea e frumoasã exact asa cum e ...

#51
Hey, am venit si eu. Sa vedem: interesanta lupta si mai ales imi place sa invenzi jutsurile si le dai nume. Ai descris lupta, ai avut si descrierea sentimentelor, desi puteai sa le mai accentuezi. Actiunea nu e grabita si ai avut cateva greseli..o mancare de litere [s-au zis mai sus]. Ma bucur ca cele doua au scapat cu viata si Sai a murit O.O Justul Sakurei e cu adevarat puternic, ce mister ascunde Sakura..e cam puternica :> poate prea.. a scapat Sasuke, dar data viitoare va fi mai interesant. Oare vei aduce noi justuri? :>
Te-am pupat :*
[Imagine: h8v.gif]
 

#52
Hello :] Am trecut si eu pe aici, precum ti-am promis. Dragut next, chiar m-a captivat, in special acea lupta, care imi place mult cum ai descris-o, ma simteam la un moment dat de parca eram chiar eu in centrul luptei. Descrierea sentimentelor a fost bunicica, desi cum a spus si Venus-Roseta, puteai sa o mai imbunatatesti putin, naratiunea a fost buna, dialogul la fel, greseli nu am vazut, iar actiunea nu mi s-a parut a fi grabita. So, cam atat am avut de spus. Bafta cu next-ul si nu uita sa ma anunti cand il postezi. >:D<
[Imagine: j5atg3.png]


#53
Buna,my dear!
Merci ca m-ai anuntat! Mi-a placut mult acest capitol:victorie:;m-ai ales cum descrii si faptul ca ai schimbat personalitatea Sakurei.Am vazut cateva greseli de tastare,dar sincer, nu le-am dat mare importanta.:eto:So, that's all. Bafta cu next-ul si nu uita sa ma anunti cand il postezi! :bv:
[Imagine: Angel-of-the-twilight.jpg]
“Dragostea şi muzica sunt cele două aripi ale sufletului.”


#54
Dupa cum am spus ti-am citit ficul si vreau sa spun ca pana acum m-ai tinut intr-un suspans de nedescris. Ideea e originala pentru ca nu am mai citit un fic in care Naruto si Hinata sa fie personajele negative si nici Sai.
:chuu: Mi-a placut cum ai descris lupta si :pls:OMG ce tehnica frumoasa are Sakura! Citind ficul tau si analizandu-i putin estetica mi-am dat si eu seama cam cum ar trebui sa arate si al meu. :bv:
Se pare ca Sasuke a scapat de data asta.Insa Sai a murit intradevar? ?" Si Naruto si Hinata ce se va intampla cu ei? Multe intrebari la care vreau raspuns!
Cand pui next sa ma anunti te rog, sunt nerabdatoare sa vad ce se intampla in continuare cu cele doua prietene!
:bye:
[Imagine: semn.jpg]
Just kiss...

#55
Scuze ca am sosit si eu putin cam tarziu, dar am fost plecata(sorry). Ma bucur ca m-ai anuntat caci chiar imi place fic-ul tauo//o.
Noul capitol? I LOVE IT! Imi place mult cum ai descris lupta si sentimentele Sakurei in acelasi timp. Imi plac si numele pentru tehnici. Abia astept noul capitol si bafta. Anunta-ma pliz cand il postezi^^
:love:
She's wiskey in a teacup.



#56
heloo
M-ai rugat acum mult timp sa vin si sa las un comentariu... m-am speriat de pagini ( sase ? ) si am renuntat. Nu prea sunt eu de acord cu cuplul, doar sti.. daca nu, mai spun o data. Totui... sarind si peste asta... scri foarte frumos. Descrierea este buna, se simt sentimentele atat de bine, de clare. Dialogul uimitor... gandit. Naratiunea, actiunea, ideea... bune... foarte bune.

:bye:

#57
Hello dear,sorry ca-ti dau comm dupa atata timp.Deci,Sasuke a scapat?Naspa rau de tot.In fine,se pare ca Sakura este mult mai puternica in acest capitol.Si pe bune akm,tot nu m-am obisnuit cu ideea:Karin fata buna.In toate ficurile pe care le-am citit era rivala Sakurei.Anyway,imi place capitolul si incep sa-i urasc pe Naruto si Hinata.Cum mama naibii au ajuns astia doi acolitii lui Sasuke.In fine,vreau nextul cat mai repede si nu uita sa ma anunti.
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]

#58
Viata mea e frumoasa exact asa cum e…


Capitolul 8

Sayoshi. Fratele tradatorului!


Este in jur de ora pranzului iar eu impreuna cu Karin suntem treze de la ora sapte. Dar am reusit sa ajungem. Alergam prin sat cu o viteza extrem de mare. O data ajunse in fata unor usi mari de metal ciocanim usor pana cand se aude un “ Intra! “ ragusit. Intrate in incapere putem observa ca suntem numai noi patru. Eu alturi de coechipiera mea si doi barbati, unul trecut de cincizeci de ani si unul la varsta a doua, in varsta de maxim douazeci si sapte de ani. Ambii aveau o inaltime medie, Kage-le – am presupus eu dupa parul carunt si grizonat – se apropie de noi cu ochii in care se putea citi o urma de ingrijorare. Facandu-ne semn catre cel de al doilea barbat, ni-l introduce ca fiind Sayoshi. Barbatul avea parul roscat-visiniu, ochii negrii si un corp bine lucrat la prima vedere. Karin si cu mine ne inclinam usor in fata in semn de respect apoi incepem sa intrebam daca au aparut modificari la planul hotarat de cele doua sate. O data ce am aflat ca planul nu a fost modificat, am intrebat unde aveam sa stam.
Sayoshi ne-a condus catre un palat in adevaratul sens al cuvantului. O casa cu cateva turnuri ca un castel medieval, de culoarea galben pal, cu multe geamuri si multi oameni care se fataiau de colo-colo. Inauntru era o atmosfera linistita, dar la fel de impresionanta, marmura care lucea, mobila aleasa cu bun-gust. Drumul pana la camera noastra a fost unul tacut, nimeni nu a scos nici un cuvant. Abia ajunse in fata unei usi immense, de culoare neagra Sayoshi ne-a spus ca isi cere scuze dar nu ne poate oferi decat o camera si ne-a anuntat ca in zece minute sa coboram. Intrate pe usa am putut zari in ochii lui Karin, acea fericire precum a unui copil care desface cadoul de Craciun, era asa de fericita sa vada acea camera care te intampina mereu cu atmosfera calda. Si eu eram placut impresionata, aveam doua paturi duble, o oglinda in care te puteai vedea in intregime si mobila maroniu-neagra in stil vechi, care iti amintea de acea stare de “ suntem in familie “. Culoarea camerei era de un albastru usor inchis cu mici tablouri pe ici pe colo. Baia, era de marime medie, in nuanta vernil. Dupa ce am fost la toaleta, am incuiat usa apoi am coborat. Jos ne astepta deja Sayoshi. Acesta ne-a spus ca vom merge sa vizitam gradina. M-am gandit ca acesta ar fi un prilej minunat pentru a ne cunoaste mai bine, pana la urma aveam sa merge cu el o buna bucata de timp. Eu am fost cea care rupt tacerea:
- Si… Sayoshi, ar fi ceva legat de tine despre care noi ar trebui sa fim informate?
- Ca de exemplu?
- Nu stiu, ceva care ne-ar putea pune in pericol viata tuturor. Un dusman periculos, o prietena dementa, un frate psihopat…
- Daca tot ai adus vorba de asta…
Stateam si il ascultam cum tot incerca sa gaseasca un raspuns cat ma potrivit. Priveam relaxata florile multicolore ce se aratau in fata noastra, loveam usor pietrisul care ne facea carare. Si tot peisajul a fost de vis… totul pana cand am auzit raspunsul lui Sayoshi. Un raspuns care avea sa ma faca sa am alta conceptie despre tot ce era in jurul meu. Despre orice vietuitoare, planta, om… Totul s-a naruit si am simtit cum pamantul imi fuge de sub picioare, cum “ castelul “ in care eu am incercat sa ma ascund se naruie, cum in viata asta nu mai exista nici o pata de culoare vie… cum totul este imbracat in gri.
- Ce ai spus? am zis eu, socata de ceea ce am aflat.
- Sa-su-ke U-chi-ha e fra-te-le meu. imi silabisea acesta ca unui copil mic.
In momentul acela, cand am mai auzit raspunsul o data am impietrit. M-am oprit in loc si am ramas socata si cred ca si daca l-as mai fi auzit de zece ori la fel de socata as fi fost. In momentul acela am avut o revelatie… de aceea Tsunade m-a trimis in misune, stia ca acest Sayoshi o sa-l aduca pe Sasuke la noi, stia ca noi ca sat trebuia sa ne descotorosim sau sa-i aducem pe calea cea buna, stia ca eu trebuie sa fac asta… Dar eram oare capabila sa-mi duc misiunea la bun sfarsit? Aveam eu sa nu cad iar prada sentimentelor pentru Uchiha? Aveam eu sa pot sa-i indrept pe toti?
Acestea erau intrebarile pe care cu siguranta si le puneau toti… insa numai eu aveam raspunsul. Pentru ca in adevaratul sens al cuvantului eu eram raspunsul. Si raspunsul era…

Next: Raspunsul. Omul din umbra

Hey... nu am mai postat de ceva vreme, imi cere 1000 de scuze dar sunt foarte foarte ocupata. Si nu, nu m-am lasat de nici unul dintre cele doua ficuri ale mele numai ca voi posta atunci cand pot. Sincer, scuzati daca actiunea e grabita DAR capitolul a fost conceput pentru ca eu eram nervoasa din cauza unui ipocrit si numai prin scris ma puteam relaxa, detasa de lumea din jur si puteam elimina acea energie negativa... asa ca imi cer un milion de scuze. Si da, stiu ca este cam scurt si imi pare rau. Sper sa va placa:* si va voi anunta de cate ori voi pune un nou capitol la oricare dintre ficurile mele. >:D< Byee
サクラ & イタチ
=
Sakura & Itachi
[Imagine: sakuita19.jpg]

My big family :X :

My sisters : Manu , Debb' , Zummy, Kt.Kat ( • Rusk`Key • ) , Sho-yo , Verdeata
My mommy : prince
My cousin : blackspiral
My aunt : Venus-Roseta

I love them all :X:X Kiss you guys

#59
Vai doamne cat m-ai tinut in suspans! Insa ma bucur mult ca m-ai anuntat. Nu stiu de ce, dar mie mi s-a parut foarte amuzanta faza:
"- Nu stiu, ceva care ne-ar putea pune in pericol viata tuturor. Un dusman periculos, o prietena dementa, un frate psihopat…"
Da, eu am un umor mai diferit. Si revenind: CEE|? Sa-su-ke U-chi-ha e fra-te-le lui? Deci am ramas cam asa O_O in fata ecranului. Si vad ca-ti place mult de tot sa ne lasi in suspans. En fin... sper ca nu ne vei lasa de data asta sa asteptam atat de muuult!
She's wiskey in a teacup.



#60
Iti multumesc ca mi-ai spus. A trebuit sa ma duc la capitolul anterior ca sa-mi aduc aminte unde a ramas firul actiuni, revenind.
Cam micut :-w si socant. Sasuke are un frate ce e de partea binelui? :O Omg, totul a picat in capul rozaliei si imi place, adica nu mai e Naruto cel ce trebuie sa faca totul; acum e Sakura si asta e foarte frumos si incitant. Mai ales ca ea nu e asa puternica ca brunetul. Ne-ai lasat in suspans bine, decizia Sakurei este... abandoneaza mai mult ca sigur. Nu se simte in stare sa o faca si renunta -.-"
Ei bine nu ai avut greseli si la restul te-ai descurcat. Frumusel Sayoshi.
Abia astept next, mai ales dupa acel titlu :> presimt o tradare, oare din partea ci :-?
Pupici de la Rozisor :*
ByE
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Plătind cu viaÅ£a Mad Hatter 32 10.043 04-10-2011, 06:58 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  ViaÅ£a în paÅŸi de vals Ruxi. 6 2.691 12-07-2011, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Leontina
  Fuga de viaţă Freaky 2 1.826 21-03-2011, 08:37 PM
Ultimul răspuns: Grubbie
  ViaÅ£a m-a schimbat ... Pustoaica_cu_ochii_verzi 11 5.536 02-10-2010, 02:42 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Nu e exact ce mi-am dorit. Ramonitzz 10 8.616 26-11-2009, 07:44 AM
Ultimul răspuns: Eve.
  O viaţă periculoasă | Se revarsă sângele Serenity 1 2.263 23-09-2008, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)