Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Design Death Note

#1
Pai, am vazut asa ceva si pe alt forum, deci m-am gandit ca ar fi bine sa pun si aici... trebuie sa spuneti cum ati fi vrut sa arate death note-ul ca design si sa descrieti noua infatisare Death Note creata de voi, fara posturi de genu "pai nu imi place cum arata, dar nu ma pricep sa fac un alt design". Daca va place cum arata carnetul asa cum e va rog explicati de ce va place.

Deci regulile sunt simple: cand postati, comentati design-ul carnetului din postul anterior, dati o nota de la 1 la 10 respectivului design si apoi puneti descrierea voastra, dar va rog, sa aiba legatura cu animeul si tema lui, nu commuri de genu "cred ca ar arata bine in roz bombon ce mie nu imi place moartea si se face mai vesel animeul". Acum sa dau drumul cu design-ul meu:

Coperta caietului e cam simpla, avand in vedere puterea lui imensa. Imi place culoarea neagra, are legatura cu moartea. Parerea mea e ca coperta din fata trebuia sa aiba pe ea o bordura din spini albi cu cativa trandafiri intre ei eventual, ce sa simbolizeze moartea dureroasa, atragatoare si mortala. Sub titlul de pe coperta ar fi fost ideal un mar alb, caci tema animeului e marul, fructul diavolului. Coperta de pe spate sa fie simplu neagra, iar foile din carnet sa nu fie liniate, ar arata mai serios si mai profund sa fie simple.

Pai, cam asta ar fi, la ora 23.40 e cam greu sa iti vina inspiratia, deci astept criticile voastre, care sunt convinsa ca vor fi destule...Succes la comm-uri Smile !
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#2
Hey ! Design-ul tau mi se pare interesant , chiar destul de atractiv , cu exceptia acelui mar alb sub titlu . Mi se pare cam copilaros pentru restul aspectului . Nota mea este 8 .

Coperta caietului sa fie captusita cu catifea prafuita , neagra cu nuante pale de albastru inchis . Titlul sa fie scris cu litere din vechea literatura japoneza , in format italic , de culoarea alb cu nuante abstracte de argintiu . Pe margini sa aiba o bendita subtire de culoare argintie , care sa intre in contrast cu titlul . Coperta din spate la fel ca cea din fazta , doar ca fara titlu si bendita argintie. Carnetul , sa aibe scrise regulile , pe partea interioara a copertii in spate , albe . Foile de asemenea sa fie fara linii , usor invechite .

Cam asa stau eu cu imaginatie .. 4
[center][Imagine: tumblr_ljp85yDnif1qhk7cjo1_500_large.jpg...wERIH3KuPA]
[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.714 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.796 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.595 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.609 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Light/Kira/Raito(Death Note) Flaw 14 14.283 01-11-2012, 08:53 AM
Ultimul răspuns: angelxp
  Death Note Yaoi? Luzer 23 20.077 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Favorite Death Note Quotes o0o-ayame-o0o 11 17.158 29-12-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Niska
  Cum iti faci un Death Note Luzer 2 6.546 29-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Niska
  Death Note - The last name Yukira1234 9 6.820 01-08-2011, 04:53 PM
Ultimul răspuns: Miranda.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)