Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Summer Anime [2011]

#1
Din moment ce apar multe titluri noi si interesante vara asta, m-am gandit sa discutam putin despre ele. V-a atras ceva in mod deosebit?

Dar mai intai, sa va spun ce a aparut si ce o sa apara...Aici gasiti o lista completa, cu descriere cu tot ce trebuie.

Eu am viozionat deja primul episod din Blood-C si Kamisama No Memochou. Mi se par interesante si cred ca o sa continui cu astea. Itsuka Tenma no Kuro Usagi pare interesant. Cred ca o sa ma apuc si de asta cand apare.
De la OVA ma intereseaza Higurashi no Naku Koro ni Kira. Mi-a placut mult higurashi Rei si sunt curioasa ce se va intampla in acesta.
Iar dintre filme: Fullmetal Alchemist Brotherhood - Movie, pentru ca mi-a placut foarte mult anime-ul.
[Imagine: robin-1.jpg]

#2
Am vazut ca apar niste titluri interesante

aseara am vazut primul episod din Kamisama Dolls- dupa ce am citit primele 12 capitole din manga. Pare interesant si in prinicipal urmeaza cursul manga-ului

@Shizuka Itsuka Tenma no Kuro Usagi il astept si eu, adica manga-ul mi s-a parut interesant si chiar sunt curios cum o sa iasa anime ul.

Kamisama No Memochou - n-am apucat sa l vad inca, dar ca de obicei am citit manga, momentan sunt 5 capitole.

Blade- astia au cam inceputa sa copieze titlurile vestice, dupa X-men, Iron man si Wolverine acum avem si Blade, oricum e interesant, si imi place arta.

Nurarihyon no Mago 2: Sennen Makyou- asta e tare, numai ca tebuie sa vad primul sezon si sa continui cu manga am ramas pe la capitolul 50 si nu-mi gasesc timp sa o duc mai departe.
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT

#3
Let's see!~ Am văzut cam toate episoadele apărute momentan din anime-urile sezonului ăsta. Ca toţi ceilalţi am ales favorite. Să vă zic sau nu? Hai că vă zic.

Kamisama dolls: Sigur continui cu el.. îmi place idea, mai ales de Aki (tipul acela cu părul alb >.<). Chestile alea care ar trebui să fie roboţi sunt zei sau ceva de genu'. Nu am înţeles mare lucru legat despre chestile alea, dar e deabea primul episod.

Mayo Chiki: Şi cu ăsta continui!~ Deci tipul e tipă şi fetele din şcoală sunt îndrăgostite de majordomul bogătaşei care defapt e fată. Lol! Dar totuşi tipul care cică e personajul principal e urât adică e desenat urât TT_TT

Ikoku meiro no croisee: Doamne ce moe e <3, chiar îmi place. Yune e aşa adorabilă, dar şi tipu' blond (i-am uitat numele). Eu citesc şi manga, am văzut nişte scene aşa cute. Pe ăsta îl continui too!

Itsuka Tenma no Kuro Usagi: Am văzut! Pare interesant, dar cum sa îndrăgostit ăla de Himea? S-au văzut odată cred.. abstract. Eu aş fi preferat ca el să rămână la Haruka, dar să o ajute Himea. Ea mi se pare prea romantică >.<. Totuşi Mirai Andou e cel mai amazing personaj din anime, ea cu Gekkou.

Kaitou Tenshi Twin Angels: E vreo problemă dacă nu îl continui? Anime-ul ăsta a copiat de la Sailor Moon şi Pokemon. Echipa rea e formată din fată+băiat şi ei la sfârşit pleacă cu balonul. E un tip care le ajută pe cele două care aruncă un trandafir şi are o mască. <.<

Uta no prince-sama: Muzică! Music is life..Sigur că o să mă uit la el.
[Imagine: 2d1r7lv.png][Imagine: 2r3l6co.png][Imagine: t05g8o.png]
It shines forever with blue, like my beloved sea.
To protect the future, now I gather power
for the people and places I should be loving.
Glittering azure, I want to protect these pure feelings the way they are now.

#4
@ chocala. la Itsuka Tenma no Kuro Usagi si Kamisama Dolls intelegi mai bine povestea daca citesti si manga ul in paralel. Probabil dintr-un singur episod nu prea se intelege imaginea in ansamblu dar dupa cateva capitole din manga se vede altfel.
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.243 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate
  Summer Anime 2012 Ciquita 7 5.166 02-08-2012, 04:23 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Anime Spring 2011 Kurinkita 3 4.181 07-03-2011, 03:22 PM
Ultimul răspuns: ZOZO-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)