Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Summer Anime 2012

#1
Hei, m-am gandit sa fac un topic legat de anime`urile ce vor aparea aceasta vara. 4
[Imagine: big.png]
Probabil o sa ma uit la:
-Yuruyuri s2. Nu e chiar asa de yuri cum suna titlul, ci e kawai si foarte amuzant. 21
-Natsuyuki Rendezvous: Se pare ca un tip Hazuki se indragosteste de propietarul unui magazin de flori si se angajeaza acolo. Si apoi ceva legat de spirite o.o
Si mai vad eu la care ma voi uita 21 Dintre ova vreau sa ma uit la Tight Rope, acela cu Hakuouki, accel world, nazo no kanojo si Code Geass Gaiden 4
Dintre filme abia astept sa pot vedea Fairy tail: Houou no Miko <3 Vreau de mult sa apara.
Decii, daca aveti ceva de impartasit in legatura cu acest sezon aveti cale libera. ^^
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#2
Pai, din descriile puse şi imagini, am ales cam aşa:
Natsuyuki Rendezvous: Asta suna interesant... Astept sa vad despre ce e vorba mai in detaliu.
Kokoro Connect: Uite asta chiar suna interesant. Sunt destul de curioasa, plus imaginea e draguta :3
Tari Tari: Cred ca o sa fie destul de dragut...
Joshiraku: Imi place imaginea 21 Din descriere nu prea stii la ce sa te astepti.

Oricum, o sa ma uit probabil dupa ce vor termina cu toate episoadele, nu-mi place sa stau după o serie on-going.

Şi filme cred ca Naruto si Fairy Tail.
She's wiskey in a teacup.



#3
Kokoro Connect (ca e clona evidenta de K-On >:3), Yuru Yuri s2 si Dog Days cuapostrof. Si mai vad eu ce mai descarc.

Adaugiri cerute si oricum meritate: m-am mai apucat de Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru! si Rinne no Lagrange S2 fiindca am vazut S1.
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#4
Hmm, interesant topic, insa ma mir daca am timp sa ma uit la tot ce mi-am propus pe 2012 dintre aceste noi animeuri, pentru ca mai sunt si cele vechi pe care vreau sa le urmaresc, sau alte serii ce mi-au placut si vreau sa le revad. ^^
Ok, sa vedem. Mi-am ales asa:

Chouyaku Hyakunin Isshu: Uta Koi
Yuruyuri
Natsuyuki Rendezvous
Sword Art Online
Oda Nobuna no Yabou
Hakuouki: Reimei-roku
La storia della Arcana Famiglia
Kokoro Connect

In special vreau sa ma uit la Sword Art Online, pentru ca multi il lauda. smile

#5
(18-07-2012, 03:03 PM)UnbornMVs A scris: Sword Art Online , cu siguranta cel mai bun anime din acest sezon . Mi se pare ceva deosebit , inedit , cu o idee neabordata pana acum . Merita din plin sa va uitati si chiar il recomand .

*cough*//Hack. Sign*cough*
Asa...am ceva prins in gat.
*cough*//Hack. Liminality*cough*
Asa...mai bine.

Ia sa luam la rand ce a postat Biersack.

Ummm...nu vad nimic care sa ma traga inapoi calumea in anime. Poate la anu.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#6
(24-07-2012, 01:47 PM)CyBeR A scris: Ummm...nu vad nimic care sa ma traga inapoi calumea in anime. Poate la anu.

Trist, dar adevarat.
Am remarcat ca, pe masura ce anii trec, anime-urile cele noi parca devin tot mai proaste, no offence. Unde-i placerea cand vizionez un anime? Nicaieri, pentru ca sunt mii de clisee si scene plictisitoare, atat de des intalnite and so on.
In fine, sa nu fiu off.

Cred ca din lista aia as alege Hakuouki: Reimei-roku ; curiosity.

#7
Sword Art Online: <---nustiu cine este autorul dar se pare ca respectivul a cam copiat putin din manga-ul 1/2 Prince (faza cu mmorpg-ul in stil medieval in care poti intra folosind un fel de casca), restul cred ca e original. Nu e chiar atat de rau, dar actiunea mi se pare prea grabita, in episodul 4 Kirito era deja la nivelul saptezeci si ceva.

La stroia della Arcana Famiglia: Uite aici ceva care imi place. La inceput crezusem ca si asta e o copie (din cauza numelui) dar m-am inseat. Are o idee originala, actiune, comedie, romanta si fantasy, pachetul perfect pentru gustul meu.

Tari Tari: Un anime gen K-On (dar culmea, nu am vazut k-on, desi stiu destule despre el, e un anime popular totusi), am vazut primele 4 episoade si cred ca am sa il urmaresc si in continuare. -ii ador grafica-
I hope the road you'ar beginning to paint little by little ... will become full of beautiful COLORS


#8
Eu una am încercat două, Sword Art Online si La storia della Arcana Famiglia. SAO e interesant, imi place personajul lui Kirito, genul de jucator singuratic și ideea aceea cum că dacă nu termini jocul și mori în el, mori și în realitate, îl face să pară interesant. Nu știu dupa ce anime-uri s-a inspirat, fiindca e prima oara cand vad un anime in care e vorba de un joc dupa vremurile cu Yu-gi-oh. Voi continua sa il vad, am vazut toate episoadele aparute pana acum, desi ma enerveaza ca trece timpul atat de repede, se grabesc fiindca va avea doar 25 de episoade, blah.
La storia della Arcana Famiglia imi place mai mult, am ras la unele scene si imi place povestea, mai ales ideea cu puterile lor. Felicita e asa adorabila, dar ma enerveaza triunghiul asta amoros, adica mie mi-ar placea sa ramana cu Nova, il ador pe baiatul ala *ahaha, si el canta la pian <3*. Si imi place cum sunt facute luptele, pacat ca asta va avea si mai putine episoade ca SAO, e asa iritant, poate am noroc de un sezon 2 cand acesta e gata.
Din restul nimic nu pare interesant, poate voi reveni cu edit daca mai incerc cateva dintre ele si imi plac.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.244 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate
  Anime Next Top Model 2012 Chriss 5 4.151 03-08-2012, 12:58 AM
Ultimul răspuns: dopamine
  Anime season spring 2012 Addeh 1 2.704 12-06-2012, 04:56 PM
Ultimul răspuns: Ciquita
  Summer Anime [2011] Shizuka 3 3.436 12-07-2011, 10:23 PM
Ultimul răspuns: Panzer


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)