Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scoala substitutiilor - Inscriere

#13
Va rog sa scuzati dublu-post-ul, dar... imi era greu cu 5-6 personaje intr-un singur post... sper ca intelegeti de ce... daca nu, aruncati un ochi peste postul anterior, va rog.
Apropo, la personajele mele, toate tatuajele le au la mana, la incheetura stanga baietii si la cea dreapta fetele.


La NeoNing, am uitat abilitatile speciale:
Ca wolverin (X-MAN) isi scoate ghearele, o putere de regenerare uimitoare, mai rezistent decat orice metal, face vraji la un nivel la care, unii profesori de la liceu, doar viseaza, poate copia orice miscare in maxim 3 ore de antrenament(si deobicei invata miscari noi de la Trwaoi).


Nume om: Naira Masari
Nume neom: Techanika
Rasa: necunoscuta (exista zvonuri cum ca n-ar fi de pe pamant)
Varsta: 16 ani de cand se presupune ca a ajuns pe pamant. Totusi, dupa o discutie cu ea, Trwaoi afla ca are 165.
Tatuaj
Om, neom.
Forma sa de neom a dat mult de banuit, acesta fiind motivul principal pentru care se crede ca ar fi venit de pe alta planeta. Si faptul ca in modul neuman poate atinge viteze coplesitoare, in zbor, dar si faptul ca in acel mod poate traiasca extrem de mult fara vre-o sursa de apa, mancare, lumina, etc. In anul in care termina luceul, ea, Trwaoi, Neoning si cu inca o persoana sau doua, decid sa plece de pe pamant. Reusesc sa gaseasca o planeta, cu ajutorul lui Trwaoi (care intra in arhivele secrete ale celei mai secrete baze de pe luna, aflate la 50 de km adancime. Nimeni nu stie cum si doar ei doi si inca o fata stiu de ce.
Istoric:
Asa cum anumite izvoare istorice atesta ca ar fi fost anumiti cozmonauti veniti de pe vremea egiptenilor, pe pamant. Lafel se spune ca si ea ar fi venit de pe o alta plateta. Nimeni nu stie sigur. Cert ceste ca nimeni nu vorbeste despre asta de fata cu ea.

La 3 ani dupa un cumplit accident la o uzina, fata (de 3 ani) este gasita langa un lan de grau, zacand arsa, acoperita de namol si avand cu ea, la gato amuleta. Acelas semn de pe amuleta, ii va fi dat ca si tatuaj. Aceasta a fost crescuta, pana atunci, de o familie de maimute care aveau obiceiul sa fure de la oamenii din orasul de langa ei. La 3 ani a fost adoptata de o familie din zona, care locuia in oras, si care o ducea, in fiecare saptamana, in vizita la acea familie de maimute. De remarcat ca, deja, stia sa vorbeasca pe limba maimutelor si intelegea destul de mult din ce spuneau oamenii.

La 7 ani, maimuta care o crescuse de mica, a murit, aceasta plangand in continuu timp de 3 zile si 3 nopti.

La 9 ani moare mama adoptiva, tatal ei luand decizia sa plece din acel oras, catre unul mai putin izolat. Isi ia la revedere de la maimute si pleaca, urmand ca la 12 ani, cand si tatal ei moare, sa se intoarca la familia de maimute.

La 13 ani, aceasta incepe sa isi foloseasca puterile, intelegand orice limba vorbita de orice vietate. Inclusiv argo-ul, caterinca, gluma si toate celelalte detalii de finete.

Dar, intr-o zi, amuleta se sparge, singurul mod de a pastra acele bucati, fiind facand o vraja care face ca acele bucati sa intre in tatuaj. Acel tatuaj va emana o lumina rosie de oricate ori viata ii este pusa in pericol. Se pricepe la tehnologie si ii este frica de amuletele antice de pe pamant.

La 14 ani, un vrajutor da peste ea, la propriu. Vazand ca aceasta a linistit maimutele vorbindu-le intr-o limba pe care el nu o intelegea, acesta a hotarat sa o ajute sa supravietuiasca. A invatat-o toata magia pe care putea, iar in schimb, ea ii traducea toate textele si simbolurile de acolo, cu lux de amanunte.

Cand acest vrajitor se indragosteste de o fata, ea este cea care le face cunostinta, stiind-o pe acea fata de cand locuia cu parintii adoptivi. Dupa casatoria celor doi, ea pleaca la liceu, indrumata de acel vrajitor, care a spus: "Nu mai am ce sa te invat. Lucruri pe care eu le-am invatat intr-o viata intreaga, tu le-ai invatat in doar un an de zile, restul timpului pana acum traducandu-mi texte vechi de mii de ani din limbi sterse de pe fata pamantului. Destinul tau este nelimitat, dar pentru asta trebuie sa inveti! Mergi si invata tot ce poti si gaseste-ti drumul in viata!"

La liceu, aceasta ii face o poza lui Trwaoi, intr-o forma pe care nu o stie nimeni. Atunci isi da seama ca el poate stii ceva despre trecutul ei. Poza este aceasta. Dupa ce ii face poza si sosesc cele doua fete de mai sus, la liceu, Trwaoi decide sa o intrebe, intr-un moment in care toti ceilalti fug entuziasmati catre deschiderea unui magazin (rar asa ceva, acolo). Acesta afla ceva despre trecutul ei si, in cateva saptamani, deja, sunt prieteni buni. Multe intrebari sunt lasate in spatele acestei prieteni. Nu intrebari puse de ei, ci intrebari puse despre ei, de catre ceilalti elevi.

Personalitate: Misterioasa, jucausa, putin secretoasa, laudaroasa doar cu anumite chestii, personalitate firava si care afla orice informatie vrea.

Abilitati speciale: Intelege orice limba, scrisa sau vorbita, intelege tehnoologia la un nivel exceptional, desi nu a folosit-o decat cativa ani, ii ia cateva secunde sa inteleaga un om si sa stie despre el lucruri pe care nici el nu le stie.

O sa mai vin cu alte personaje, asa ca asteptati! Minim cele doua amintite mai sus, unca un baiat si o fata. Va rog sa asteptati.

Apropo, in ROG-ul asta, vreau eu sa fiu Trwaoi. 4 "Pliiiiiiiiiiiiiiz!!!" 21
[Imagine: zuppy06.gif]
Haideti ca iau si eu o pauza mica, pana pe la 3-4 (dupamiaza), cand ma trezesc... si continui de unde am ramas...

Inca mai am de facut (ca sa stiu): perechea lui Trwaoi, un alt inger (masculin), cele doua fete din grupul in care sunt Trwaoi si Neoning, si in care vor intra perechia lui Trwaoi si Thecanika si... cam atat, pentru moment.

Mai intreb o data: Unde naiba pot sa postez astfel de povesti, scrise de mine, pe forumul asta. Am inactivat de vre-o 3-4 luni si s-au schimbat destule pe aici... sau m-am schimbat eu. 22
Noapte buna! / Buna dimineata!

Ultimul edit, promit! In felul asta, o sa fie mai multe personaje decat participanti si voi ajunge sa joc singur piesa. 24
Apropo, daca nu sunt luate personajele acestea, mi-le iau si am plecat intr-un thread nou. Un thread unde voi scrie cu nemiluita, in weekend, urmand ca in timpul saptamanii sa citeasca cine poate/vrea.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Kimera - 04-09-2011, 08:28 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Anna - 04-09-2011, 09:16 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Flash - 06-12-2011, 05:29 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Niska - 02-01-2012, 04:43 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 04-01-2012, 03:28 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 04-01-2012, 04:55 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 05-01-2012, 02:43 AM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 05-01-2012, 08:53 PM
RE: Scoala substitutiilor - Inscriere - de Xpt1 - 06-01-2012, 12:51 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Episodul 1: Prima zi de scoala Xpt1 2 3.173 29-01-2012, 11:51 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Scoala substitutiilor - Episoade Xpt1 0 2.170 29-01-2012, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Povestea Xpt1 0 3.012 28-01-2012, 01:18 AM
Ultimul răspuns: Xpt1
  Scoala substitutiilor - Incepere Shadow.Kiss 157 60.967 08-01-2012, 02:42 AM
Ultimul răspuns: Niska
  LipsiÅ£i de libertate - Fisa de inscriere Rain 0 2.331 07-01-2012, 10:25 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Intunericul nestiutului~ inscriere Miranda. 7 6.011 22-08-2011, 02:35 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Taron(Inscriere si Crearea Personajului) DragonForce 24 19.014 06-07-2011, 12:12 PM
Ultimul răspuns: Kimera
  Madamme. Inscriere personaje. Aveqetura 1 2.551 17-11-2010, 11:38 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Last Chance - inscriere personaje :.:.:Ratsuky:.:.: 5 4.953 11-08-2010, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Teru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)