Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori preferati

#41
Pai..:
Diriga-e profesoara de fizica.Ne preda mult si ne scoate mereu la tabla.Insa preda foarte bine si chiar intelegi ceve.Cu toate astea este foarte de treaba si se implica pana si in probleme noastre personale.De exemplu o fata de la noi din clasa a vea probleme cu iubitu;o batea,o jignea,chiar a venit si al scoala si-a dat in ea,iar diriga a facut tot ceea putut ca sa-o desparta de el.Este o persoana foarte de treaba.
Profu de mate,care este chiar directorul.Cu toate ca da note cam mici este foarte de treaba.Ne intelegm bine cu dansul,mai ales ca ne baga in tot felu de activitati scolare.
Profa de romana-este o persoana foarte buna.Daca vrei nota mare la romana trebuie sa citesti mult.De predat nu ne preda mult,dar ne da foarte mult de citit nu ca asta ar fi o problema si de fiecare data cand e multumita de noi ne lauda la alti profesori.
Profa de engleza-este super super de gasca.De predat nu ne preda mult.La orele de engleza radem,vorbim si jucam jocuri in engleza.Ne intelegem foarte bine cu profa de engleza.
Profa de biologie-este o persoana foarte buna.Nu ne preda foarte mult,dar explica foarte bine incat nici numai trebuie sa scriem pe caiet.Da note mari,iar daca n-ai invatat si te scuzi te iarta.Si daca avem vreo problema ceva mereu discuta cu noi,este o profa super tare.
Profu de antreprenoriala este super de treaba.La orele dansului radem vorbim despre anumite chestii,glumeste foarte mult cu noi.De predat preda putin,da si note mari,iar daca avem vreo problema cu calculatorul apelam la dansul.E un prof de gasca.

Ceilalti profi sunt putin mai exigenti,cica au asteptari mari de la noi21
...Kiss me...
...Love me...
...Suck me...

[Imagine: eb1f934drag_var05.jpg]

http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/Q/...SKOZCL.jpg

#42
Profesoara de matematica- cu ea radem, glumim si invatam matematica bine. Ea se ocupa de toate excursiile scolii si este foarte de treaba.
Profesoara de geografia- cam severa cu noi, dar cand incepem sa glumim cu ea nu mai avem ore4
Profesorul de fizica- un profesor de treaba care stie sa ne faca sa ne simtim bine la ora lui.
Profesoara de germana- a fost si profesoara tatalui meu dar este o profesoara care ne-a facut sa-i indragim materia. La fiecare ora avem cate un joc si mereu ne spunem povestiri si impartasim pareri pe anumite subiecte.
She's wiskey in a teacup.



#43
Dirigu din liceu e cel mai de treabă profesor care l-amavut şi culmea de mate :o
E super de treabă înţelegător, şi parcă îmipare răucă ne-a iertat cu mai mulşţi de 2 poate învăţam mai mult. Genul de om care a zis: măi sunt ocpii au greşit odată promit că nu se mai întâmplă şi gata, ce tot atâta să-i dai în cap. Făcea el o glumă în excursie la autocar, măi să fiţi al dracului obraznici să distrugeţi să urlaţi, că dacă o să fiţi cuminţi o să credem că sunteţi bolnavi 21))
Prof de sport: tipul n-a avut o treabă, mereu la ore făcea glume, aşa maideocheate 21 puteaivorbi de orice fel cu el şi de pu şi de pi. Scotea nişte dume. 21
Şi prof de fizică super de treabă deşi noi i-am cam scos peri albi, pe mine şi alţii dela fizică ne-o mai pregătit pentru bac , şi ce poveşti ne psunea în timpul orelor 21

I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#44
Diriga de acum doi ani (adica dintr-a 9a) care acum a devenit directoare, e una din profii mei preferati ever <3 Era super de treaba, preda engleza extrem de bine in sensul ca stia cum si cand sa ne dea exercitii/eseuri, plus ca la ora ei puteai sa vorbesti liber, fara sa fie nevoie sa te cenzurezi, in engleza ofc 21 Acum ca este directoare adjuncta nu ne mai poate fii diriga, but she still hugs me randomly de fiecare data cand ne intalnim pe holurile liceului. God she's so sweet <3

Iar la momentul actual, il ador pe proful de istorie :X Ahh, nu pentru ca are 32 de ani si arata ataat de bine *drools* / *cough* bineinteles ca nu 24 lol jk. I like him for that too dar acum sa trecem la lucruri mai serioase 21 N-am vazut in viata mea un om atat de.. fascinant. Yup, asta e cuvantul potrivit. E atat de smart & wise and he knows it <3 Si nu spun destept in sensul ca stie sa-si predea bine materia. Face bine si asta, normal, dar ceea ce ador la el este ca iti baga niste apropouri si comentarii/critici cu privire la anumite regimuri, lideri comunisti sau din alte regimuri totalitariste pe care anumiti profesorii nici n-ar indrazni sa le gandeasca probabil. E atat de direct si face misto de clasa noastra intr-un hal 22 defapt de toate clasele lui 21 but we still love him <3

In afara de asta imi respect enorm de mult profesorul de romana. Are cel putin 63 de ani si este atat de deschis la minte cum foarte putini oameni sunt la varsta lui. Accepta orice opinie a tineretului atata timp cat este sustinuta cu argumente convingatoare si nu are nimic de comentat, iti spune cum vede el lucrurile din punctul lui de vedere and that's it, nu incearca sa-ti impuna o anumita gandire sau conceptii. Ca sa nu mai spun ca mi se pare unul cei mai multi profesori ever. Este atat de politicos, foarte calm and sometimes dresses retro (actually intotdeauna se imbraca bine ^^) si este genul ala de profesor la care nu vrei sa intarzii nu pentru ca ti-e frica sa nu te certe, ci pentru ca nu vrei sa-l dezamagesti. (he's punctual as hell 21 ) De asta am spus ca il respect. Am ajuns sa tin foarte mult la el <3
Not to mention.. Cati profesori trecuti de 60 de ani ati vazut voi cu skaters geniali si tricou Converse? Carora sa le stea si bine? Yup, thought so 5
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#45
Trebuie să recunosc că, cel care a reuşit să fie ' profesorul model al şcolii ' am avut norocul să îmi fie diriginte până înainte de vacanţă când am terminat a opta. Dirigu' a fost şi este cel mai bun profesor din şcoală şi pot să pariez că şi din oraş. A predat istorie, geografie şi civică, şi la toate o făcea în aşa fel încât chiar şi cel mai ' neînţelegător ' copil să priceapă lecţia respectivă. A fost destul de exigent ca să zic aşa, pentru că ne punea să învăţăm deşi ştiam că e pentru noi - de aceea am fost cea mai bună clasă din oraş în fiecare generaţie -. Nu în sensul că ne obliga să învăţăm , ci prin faptul că ne încuraja şi ne stimula - ca să zic aşa - să nu ne lăsăm la alţii. El a fost profesorul care mereu a avut grijă de elevi când profa de mate era să lase corigenţi, sau când era cât pe ce să scadă cineva nota la purtare. Ştiu că probabil nu o să credeţi, dar la filmul de sfârşit de clasa a opta nu am plâns până când nu am văzut poza cu el pe la jumătatea filmului - nici atunci nu am bocit cu lacrimi de crocodil, ci doar o lacrimă - .


A doua profesoară cu adevărat bună a fost cea de desen. A avut încredere în mine şi în talentul meu - poate că fără ea nu intram la artă - şi o să îi fiu recunoscătoare. Poate că fără sprijinul ei moral şi fără câteva îndrumări nu intram la liceul acesta.

Al treilea dar nu cel din urmă este profesorul de latină. Acesta a fost ultimul lui an până la pensie dar profesori ca el rar întâlneşti. Deşi era mai în vârstă , ştia să spună o glumă bună. Daar, orele treceau aşa de greeu la latină. Când mă uitam la ceas credeam că e deja fără un sfert dar era doar şi opt minute. Timpul trecea pur şi simplu mult prea greu. Deşi, în majoritatea timpului ne ţinea lecţii de viaţă iar dacă te întreba ceva şi nu ştia spunea o simplă replică. ' N-ai cultură, domnule, n-ai cultură ! '.

Aceşti profesori sunt pur şi simplu de neuitat. Nu cred că o să îi uit nici pe ceilalţi. Mai ales pe profa de mate care mi-a dat un trei, sau pe cea de tehno care pleca la începutul orei zicând că revine peste zece minute dar nu mai venea. Pur şi simplu de ne-uitat.

#46
Nu cred ca am un profesor preferat ,dar in toti acesti ani de generala ,trei mi-au facut sa iubesc scoala!!!
Profa de geografie ,pe care toti o faceau balena ,pe mine nu ma interesa ce fel arata, ci felul ei de-a fi.
Era foarte draguta,glumeata dar si stricta in acelasi timp! M-a facut sa iubesc geografia, si de aceea o iubesc si eu pe ea !!! Este o profesoara de nota 10 !!!!
Profa de engleza,care este si directoare,este una dintre cele mai pregatite cadre didactice ! Ea ne desfasura toate excursiile ,ne povestea tot felul de lucruri ....e un exemplu demn de urmat !!
Profa de religie,una dinte cel mai intelegatoare si calma profesoara ! Ne explica absolut totul,pana si cel mai nesimnificativ lucru !!!
Toate aceste trei profesoare,mi-au fost 'muze' pe tot parcursul generalei !!

#47
Profesorii preferati 5:

Profu` de mate: preferatul meu, iubesc matematica, si il iubesc si pe el. Imi amintesc ca intr-o pauza ma vazut cand ma imbraisam cu iubitul unei prietene, si cand a intrat in clasa, primul lucru pe care l-a facut a fost sa imi dea un marker in cap21.

Profa de romana [aka diriga si directoare]: e putin ciudat, a fost diriga acum doi ani, anul trecut a fost directoare, si acum vrea sa renunte la "sefit" ca sa ne fie noua diriga108. Imi place si de ea, doar ca e casatorita cu un preot si cateodata exagereaza cu religia21.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#48
Profesoara de romana; pe langa ca explica foarte bine si e foarte draguta, face ora interesanta si ma implic, doamna tinand cont de acest lucru. Etto... e foarte de treaba! *laughs*
Profesoara de istorie. 10 E adorabila! E nemaipomenita! Ora ei e sucks din provenienta, nu e ea de vina. ;o3 Incearca sa ne explice, chiar daca nu intelegem, doar ca unii idioti nu aprecieaza ca incearca sa ne fie prietena. >.> Copii ********************.
Nu mai stiu.

13 profersori schimbati din 15.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#49
Am o groaza la liceu : )).

1. Diriga de romana - wa, tipa asta e geniala. Nu ii dau nici 30 de ani. E super de treaba, super, super de treaba : )) Are niste glume in ea si nu ai cum sa nu razi. De asemenea, are o privire asa demonica cand ne zambeste si asculta rock si chestii : )) E fana Guns N Roses si Metallica xD. Ne motiveaza ea absentele fara sa aducem nu stiu ce scutiri, e super ok xD. E foarte apropiata de noi si mereu ne intreaba daca e sa iesim in weekend toti undeva, la un bowling, film, something.

2. Proful de desen - bunaciunea liceului. Omul asta e genial o.o Cati ani o avea? Pana in 30 de ani cu siguranta. E atat de frumos si are un zambet o.o Si vorbeste asa "soft" cu noi : >. Wa, e prea genial tipul. Imi pare rau ca facem abia la doua saptamani. As vrea sa am ora cu el in fiecare zi xD.

3. Proful de religie (aka pedofilul) - omul asta e genial rau de tot. Are o privire atat de perversa cand se uita la tine, desi e prof de religie o.o Nu cred ca are vreo legatura. E foarte tare.Mereu cand spui ceva iesit din comun, zice pe un ton asa ciudat "Olala" sau "Oh my god". Si vorbeste de cultura rasta si tot felul de chestii : )).

4. Proful de logica - doamne, omul asta cred ca are 70 de ani si face foarfeca la fotbal. E genial ! Ne lasa sa stam si cu picioarele pe banca la ora lui, sa dormim, sa mancam, sa facem total altceva. Nu are nicio treaba. Si se ia de toti profesorii din scoala ca sunt dusi cu capul : )). El fumeaza, dar spune ca oamenii care fumeaza sunt cei mai idioti xD.

Si ar mai fi mai multi: profa de chimie, de engleza, de muzica, de biologie etc.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#50
Of sunt cativa, nu stau sa ii laud in sapte milioane de cuvinte =]] ca sunt momente in care devin foarte enervanti. Profesoara de la biologie este cea mai geniala, va dati seama ca din a 5-a ador biologia si o tin tot asa, iar in iarna asta ma duc la olimpiada? ;x Genial! Prfa de muzica/religie ofc ca le ador, la orele lor invatam dar si facem ce vrem, adica care profe ne-ar lasa sa facem petreceri in orele lor? =]] si Profu de sport aka dirigu are momentele lui in care este foarte simpatic =]]
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.936 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori enervanti. Flash 65 38.814 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)