Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori preferati

#51
(30-10-2011, 05:40 PM)theia A scris: Iar domnu` de mate vine cu bata la noi si ne bate21) si daca ii spui ca nu ai facut tema te lasa si zice ,,Data viitoare iei 3''71)

Blând profu'. Al meu îți dădea 3 din prima.

Cred că profesorul meu preferat este cel de tehnici avansate de programare. Pentru semestrul ăsta a ales o modalitate foarte interesantă de predare care merge foarte bine cu simțul său al umorului.
Cool and interesting...

#52
Profesoara de română. E aşa drăguţă şi nu ne omoară cu cititul, cel puţin momentan. Căci programa o va face să ne dea până la urmă. xD Ăh, ne ascultă pe fiecare în parte atunci când avem ceva de spus, dar nu e bine să o enervăm. Are şi ea o limită, iar când cineva vorbeşte, se opreşte câteva secunde, minute sau cât e nevoie pentru a le lăsa pe cele care au deschis gura să termine ce au început.

Cea de engleză. E drăguţă rău, doar e diriga şi presimt că voi învăţa ceva de la ea. E foarte frumoasă, pare de 27 de ani, deşi are 37 O_O.

Åži ar mai fi cea de biologie. 108.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#53
Ohh, să veedeeem. Îmi plac mai toţi profesorii mei şi nici unul nu s`a schimbat din a 9-a. But anyway. X'DDD

a. Profesooorul de istorie. OMFG. Omul ăsta este superb şi ofc, predă într`un mod atât de bun încât nu mai trebuie să repeţi acasă. Ok, ok, poate o dată sau de 2`ă ori. But, mie`mi place foarte mult de el, ţinând cont de faptul că sunt „mica lui împiedicată”. *lauhghsss* Plus, dă lucrare după ce terminăm un capitol şi ne zice răspunsurile fără să vrea, dar uneori tace toată ora şi în momentele alea îmi vine să ţip la el, că nu`mi place liniştea mormântală şi pe fundal o cioară. :]]
b. Profesoara de engleză. Ofc, genială femeie. Ne vorbeşte doar în engleză şi e din Londra tipă, o cheamă Abby sau ceva de genul ăsta. E tânără şi reea cu tâmpiţii, but ofc...avem puţini tâmpiţi în clasă. :- ??
c. Profesorul de română. OMG, cu omul ăla râzi de toţi şi toate şi iei doar note mari, deşi unii au 2 sau 3. .-.' Yea`, anyway...Sunt împiedicată şi pentru el, de faaapt el îmi spune „strâmbăreaţa împiedicată” şi dunno, toţi profesorii mă ştiu drept o MARE şi *drăguţă* împiedicată. *laughhss*
Dar oricuum, ştie să predea şi e foarte înţelegător , plus...dă rar treme. :]]

Atât, pentru moment. E adevărat că mă înţeleg bine cu profesorii , dar doar cu a, b şi c sunt „prietenă”. ^^"
[Imagine: tumblr_lkyvlyI6kk1qb6t6wo1_500_large.jpg]


#54
O . m . g !
Am o potrivire stranie cu Lynn : profa de latina[deci , ambele de latina x3] : Albulescu [ a mea] --> Albu .. Profu de religie , aceeasi atitudine amuzanta :3. si profa de engleza , alias Diriga. x3
Dupa cum ziceam, ciudat. :3.
Deci:
*Profa de romana: Băbuţica Drăguţica :3 . [ e cea mai nebuna profa, dar e adorabila ]
*Profu de mate : Foarte-foarte amuzant o.o .. [ si bun, gen: la ultimul test a fost practic invizibil. A plecat lasandu-ne in voie sa copiem sub conceptul ca a uitat cafeaua pe foc o.o .]
Si mai sunt miliarde , o scoala de tampiti 78.
B-b-b--bb---bbbb..
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#55
1. Doamna de Sport - dânsa este o fire foarte simpatică şi cu ea chiar avem ce vorbi în sensul că ne îndrumă, vorbim despre viaţă alea alea, e glumeaţă and so on. Ce pot să spun nu mulţi vin la ora dânsei căci nu le place materia, însă este o profă tare bună şi foarte înţeleaptă. Ne povesteşte o
groază de chestii şi discutăm cu ea omeneşte nu ca un profesor - elev.

2. Doamna de Istorie : E mai mult ca o dirigintă pentru noi asta pentru că tuta de engleză nu ştie să se apropien de noi şi să fim amici. Doamna de isto este tare mişto şi chiar are grijă de noi, mergem în excursii şi ne învaţă o sumedenie de lucruri.

3. Doamna de română - altă individă super de treabă. E mortală rău. Ne povesteşte multe chestii şi e aşa ironică fără să ne supere ci mai mult glumeaţo - ironică. Ador cum predă şi discutăm mult la ora ei despre aproape
orice.
-

#56
Profa de mate: la ea e enervant că are momente în care dă temă pentru acasă din lecţia predată fără ca ea sa ne arate un model, practic trebuie să aplicăm noi teoria şi nu e usor, să ştiţi. Ne ia foarte mult din pauză.. Şi dacă te scoate la tablă şi nu ştii, te trimite la loc. Deci nu vine să îţi explice ca un om normal, ea te trimite la loc că sigur înţelegi mai multe >.<

Profa de sport: când o auzi ţi se urcă sângele la cap. "Hai sus de pe bancă.." "dar de ce nu faci sportu? " Şi te seacă cu jocurile alea, ca să nu mai spun că acuşi vine săritu la capra respectiv la ladă. La capră să sară ea, la ladă a trecut trei ani de când nu am mai sărit, aşa că nu mă vede prea curând.

Profa de bio: dacă a-ţi şti cât predă -.-" trebuie să ai motor în ora aia şi mereu zice "încă o frază şi va las" când colo sunt vreo cinci >.< şi ne mai ia şi din pauză, iar testele le da de douăzeci de minute şi mereu întârzie la teste/ teză. Da ştiu, ciudat... teză la bio? O.o Eu sunt mate-info şi am treabă şi cu ştiinţele exacte şi prin urmare am de ales sa dau teză, respectiv bac la bio sau chimie sau fizică şi pentru bac mai am şi oţiunea info. Aşa că eu mă axez pe biologie, prefer tociala. Când e vorba să pună note, mori. Îi răspunzi de la începutul anului la fiecare lecţie şi, ea, îţi spune că eşti de nouă şi ceva, mai răspunzi şi ora viitoare. Dar bine că la notele proaste le pune cu una cu două.

Profa de economie: vorbeşte ca o moară stricată. Nu ştie să se mai oprească. Te pune să aduci aduci un amărât de portofoliu, cu două teme în el la fiecare oră şi dacă se poate să fie şi perfect. Cere şi ea exact ca un prof ce îmi preda ceva pentru teză, respectiv bac. Îl vreau pe Petroşanu, da la anu fac cu el.

Ä‚ÅŸtia sunt "superbii" mei profi.
[Imagine: h8v.gif]
 

#57
Doamna de engleză : Pe lângă faptul că îmi este şi dirigintă, profesoara aceasta ştie exact cum să predea, cum să vorbească şi ce să facă ca să ne atragă atenţia. Ok, poate o avea şi ea puţin noroc că a nimerit o clasă unde nu s'a văzut vreun 4-5 în catalog , dar asta-i altceva.
Oricum, diriginta mea este foarte-foarte simpatică şi este de treabă, vorbeşte despre orice / oricând.

Domnul de sport : Nu ai cum să nu-l placi! Râde, râde, râde şi în afară de faptul de a te face şi pe tine să râzi, nu ştie să facă. Şi vorbeşte mult, ne mai lasă uneori să ne spunem părerea şi rareori îţi dă 10 că ai făcut o chestie. No, el dă 10 dacă eşti în trening şi dacă eşti la oră. Ofc, acum eu mă pricep la sport, deci primesc 10 pe merit. X"DD Oricum, om mai amuzant ca el nu cred că ştie cineva.

Domnişioara de română : ştiţi de ce-i zic aşa? E TÂNÂRĂ, de abea ieşită de pe băncile facultăţii, e frumoasă, e blândă dar din păcate, încă „învaţă” cum să predea mai bine încât noi să înţelegem. Spre fericirea mea, ştie să vorbească şi citeşte doar cărţi bune. XD

Şi ar fi cel de istorie, cel de germană şi cea de fizică, deşi nu ştiu nimic la fizică.
If I could give you one key, and one key only to more abundant life, I would give you a sense of your own worth, an unshakeable sense of your own dignity as one grounded in the source of the cosmic dance, as one who plays a unique part in the unfolding of the story of the world...

#58
Cea de biologie. Si nu e pentru ca:
- S. Andreea, uite, ei ii dau zece ca asa vrea muschiul meu! E serioasa, invata, raspunde la fiecare ora si este cuminte. [singura fata cu media zece la biologie Yondaime, oricum anul trecut eram suparata ca naiba ca luasem noua pentru ca nu citisem ultimul rand si ma intrebase din el *laughs*]
Sau pentru ca:
- Esti o fata frumoasa si inteligenta. Pe langa alte fete din clasa asta... >.> *imbratisandu-ma*
Nu, nu pentru ce a zis sau pentru acel zece. 21
Uneori mi se pare putin cam enervanta, dar este o femeie buna si ne considera ca pe copii ei. :] Este disponibila sa ne repete toata lectia in pauza sau dupa ora sau doar ceea ce nu am ineles. Da din nou pe lectie si ia un bat si ne arata cu el pe tabla (proiector = imagini pe tabla) si aprecieaza daca raspunzi si altele. Chiar daca si faptul ca dureaza ceva sa caute lectiile... sau ca nu vine uneori la ore pentru ca e ocupata etc.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#59
♥ Medeleanu' [ Mede ] : Profu de mate. Este foarte de treabă. Ne face să râdem uneori şi nu ne dă multe teme XD.
♥ Julieta: Profu de desen =]]. Ăsta e cel mai bun profesor din şcoală. Are o îmbrăcăminte parcă vine de la rodeo. Putem discuta cu el, detoate. Ne învaţă numa'i prosti :]]. Este un profesor de nota 10.
♥ Profa' de muzică şi religie: Diriginta mea. Este fică de preot şi are un suflet pur. Este o femeie şi o dirigintă extraordinară.
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#60
Ce profi imi plac mie....
Pai: Doamna de romana: E cea mai tare profesoara din lume. Nu cred ca imi e dat sa mai vad o profa ca ea....
-In primul rand stie exact cum sa ne capteze atentia.
-In al doilea rand nu ne preda prea multa teorie pentru ca dupa parerea sa ,,chiar daca ne-ar da multa teorie de obicei copiii nu o invata asa ca prefera sa faca mai multe exercitii cu noi ca sa fie sigura ca intelegem''
-In al treilea rand organizeaza cele mai tari excursii din lume..
-In al patrulea rand ne scoate le pizza 15

De asemenea mai e si doamna de chimie..
Pentru ca:- Glumeste cu noi si ne face sa radem de ne spargem
-Are expresiiele sale specific ceva gen: ,,ooo hai ma prietenu meu din spate care sti chimie mai mult de o gramada'' sau ,, hai ala a lu x [aici spune numele de familie]''
A fost o faza cand l-a scos la tabla pe un coleg pe care il cheama Sultan Alexandru:
Doamna ,,hai a lu Sultan ia treci tu la tabla ''
Alex: ,,bagami-asi'' [bine mai incet, dar doamna oricum l-a auzit]
Doamna: ,,ce zisasi ma bagami-asi ai? ia treci tu la tabla si bagati creta in mana si mintile in cap''
Daca ati fi auzit tonul pe care a spus doamna chestia asta....24
I just entered this brand new world
And I'm so open hearted
I know, I've got a long way to go
But I'm just getting started!
[Imagine: 394937777_454837.gif?4]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.942 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori enervanti. Flash 65 38.814 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)