Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

M-ai invatat sa iubesc din nou !

#2
Lasa.. va tin eu minte ca nu ati comentat . Am adus nextul.

Capitolul 2

Este sambata.Orele zburau si era aproape ora cinci. Nu stiam cu sa ma imbrac. Pana la urma mi-am luat o pereche de blugi stramti si o bluza lunga mov. Fug repede la tatal meu plangand.
-Tati, asa e ca sunt grasa? il intreb printre lacrimi.
-Nu iubire,arati mai bine decat orice fata pe care am vazut-o. spune asta si ma saruta pe frunte.
-Spui asta doar pentru ca esti tatal meu..
-Nu ! Daca nu ai fii fiica mea, m-as da la tine. ma intrerupe si imi sterge lacrimile.
Incep sa rad , iar el rade cu mine . Era bun la asta, mereu cand plangeam el ma facea sa rad. Fug repede sa imi indrept parul pentru ca dura o vesnicie din cauza parului lung. Imi iau repede geanta mov si bag in ea tot ce am nevoie . Ma grabeam sa nu intarzi. Dar se pare ca am ajuns la timp pentru film.
-Sakura,nu credeam ca mai vii. imi spuse dupa ce ma analizeaza din cap pana in picioare. Tu... Chiar arati bine !
- Mersi , prostutule. spun chicotind.
- Prostutule? Asa imi spuneai cand eram mici. a zis zambind.
- Nici tu nu arati mai prejos ... spun facandu-i cu ochiul.
- Filmul trebuie sa inceapa .. Ce zici ne grabim ? ma intrerupe din privit .
- Nu prea am chef de uitat . Vreau sa ma plimb...
- Ca la gradinita? imi continua propozitia.
Aprob si ne plimbam usor pe straziile din Tokio . Am mers in parc si in gradina botanica , iar dupa aceste plimbari lungi ne-am oprit la o cafenea ca sa ne odihnim picioarele. Comandam un ceai pentru mie si o cafea pentru el. Vorbeam despre tot felul de lucruri ce s-au intamplat de cand nu ne-am mai vazut. Dar o intrebare de a mea i-a pus capac:
-Sasuke, de ce ti se spune baiatul cu inima de gheata ?
- Mya .. a soptit usor . Eu l-am intrebat cine e Mya . Mya a fost iubita mea , dar cand fratele meu s-a razbunat pe clan ca sa se razbune si pe mine pentru ca am supravietuit a omorat-o .
- Jur ca daca iti prind fratele il jupoi ! spun eu nervoasa
Dintr-o data se lasa linistea . Eu eram ingandurata si Sasuke ma privea.
- Ce te macina? intreaba brunetul
- Si fostul meu iubit a murit . Numele lui era Razvan si a fost iubitul meu cat timp am stat in Romania . Si cand am plecat de acolo in Franta dupa o luna el s-a sinucis. spun eu si incep sa plang.
- Gata . Nu mai plange ! Ce a fost , a fost ! spune incercand sa ma linisteasca.
Imi sterg lacrimile si imi spun in gand "Nu fii proasta, nu il lasa sa vada ca nu te-ai schimbat de loc " . El se apropie de mine ,incercand sa ma sarute si atunci ii suna telefonul. Se scuza si raspune.
- Ce dracu vrei !? spune Sasuke nevos .
- Mai incet bestie mica. Doar te-am sunat sa iti spun ca nu e bine sa te apropi de fata cea nou .. Iti poate frange inima ! spune baiatul de la telefon pe un ton foarte sarcastic.
- Naruto,termina ! ii spune baiatul de langa mine.
- Ce sa termin cioaro ? spune Naruto si incepe sa rada.
- Ai grija Cap-de-Soare . Daca te prind , te capacesc. spune el si inchide telefonul.
Din tufisuri isi face aparitia un baiat blond hiper-activ cu ochi albastri ca cerul si incepe a palavragi ceva. Nu l-am ascultat deoarece eram cuprinsa in gandurile mele. Mereu imi spuneam "Esti o proasta ! Cum ai putut sa te indragostesti din nou de el ? Data trecuta te-a lasat si a plecat ! " Nu am mai putut rezista si am plecat spre casa plangand. Sasuke a incercat sa fuga dupa mine dar nu a reusit , deoarece Naruto l-a oprit :
- Las-o sa plece . Trebuie sa se linisteasca. Si oricum nu o va inlocui pe Mya.
Baiatul se tot gandea la spusele lui Naruto , dar Sakura fusese prima lui dragoste si nu vruia sa o piarda nici pe ea. Acesta s-a indreptat spre casa si s-a uitat pe fereastra la luna. Sakura facea si ea acelasi lucru.



Răspunsuri în acest subiect
M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Tsubaki - 28-12-2009, 04:20 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Tsubaki - 28-12-2009, 05:44 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Alexi - 28-12-2009, 06:08 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Tsubaki - 28-12-2009, 06:28 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Alexi - 28-12-2009, 07:03 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Miauu - 28-12-2009, 08:52 PM
RE: M-ai invatat sa iubesc din nou ! - de Sakura_night_girl - 06-02-2010, 09:38 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.159 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 15.607 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 35.956 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.596 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 32.615 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 16.003 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.904 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 5.065 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.779 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 21.064 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)