Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Libera la mare(sasusaku)

#34
Ok deci ma bucura mult ca ati lasat com asa ca next:

Capitolul 11: Totul se schimba! Sakura cea noua!

~~Dupa aproape un an~~

Sakura:

Stau pe plaja si privesc apusul maiestos. Cerul este pictat in rosu si portocaliu. Pescarusii zboara lin pe cer. Apa cristalina se izbeste de stancile masive, imprastiind stelute stralucitoare. Soarele pleaca incetul cu incetul, vrand sa cedeze locul lui lunii. Viata mea s-a schimbat. Acum sunt o vipera ce scuipa venin. L-am bagat la racoare pe Yuri si totul este perfect, aproape perfect. Sub acea piele de vipera se ascunde o catelusa speriata ce sufera. Am invatat sa imi controlez bine sentimentele si sa nu arat cand sufar, la fel si Hinata. Locul acela gol, furat de el ma apasa. Inca nu l-am uitat, oricat de mult as fi incercat nu il uitam. A fost singurul care a adus fericire in inima mea, si asa va ramane. Pana la urma am ramas aici la mare stand impreuna cu prietenele mele si strabunica mea. Inca mai tin minte ultimul cuvant care mi l-a spus ''Adio'' un cuvant atat de urat ce aduce atata suferinta. Eu si Hinata suferim chiar daca eu am un nou iubit si o noua viata. Iubitul meu imi aduce aminte de el, fiind fratele lui. Itachi m-a sustinut mult dupa ce a plecat si asa am ajuns sa port un costum de vipera. Relatia mea cu el a inceput sa fie mai buna eu sa nu mai arat ca sufer si asa am ajuns impreuna. In fiecare seara, i-au o poza cu mine si el si ma gandesc ce poate face in momentul acela. Pe unde calatoreste, se va intoarce vreodata? Mai era ceva la mijloc sigur, nu putea sa ma paraseasca doar din atata, sau poate da? Cuvintele buncii mele ma pun pe ganduri, intrebarea aceea...

~~FlashBack~~~

Stau in parc si privesc peisajul maiestos. Pasarile canta, soarele straluceste pe cerul senin, totul este in armonie. Privesc raul ce scoate un suier placut. Cand imi dau seama unde sunt lacrimile incep sa imi inunde chipul angelic. Nu se poate sunt in locul acela, in locul in care m-a parasit. M-a lasat suferind. Un loc in care e asa de frumos si linistitor, dar totusi un loc care imi aduce suferinta, care imi aduce aminte de el. A plecat acum 7 luni si gandul imi sta la el. Trebuie sa il uit odata, trebuie sa ma transform intr-o adevarata vipera. Sunt o vipera la infatisare, dar daca cineva patrunde in inima mea poate gasi suferinta. Cand ma gandesc si la Hinata cat a suferit si ea, cate lacrimi a varsat...

Simt o mana calda pe umarul meu. Senzatie de dejavu care ma face din nou sa sufar. Ma intorc rapid si o zaresc pe strabunica mea ce avea o fata blanda. Se aseaza pe banca si incepe sa vorbeasca:
-Stiu cat suferi din cauza lui si as avea un antidot contra suferintei, defapt asa cred eu ca te poti face o vipera. Dca vrei chiar asa de mult...ar fi bine sa imi spui pentru ca m-am gandit ca pot...pot sa te transform in vampir. Ai timp sa te gandesti, cand vei lua o hotarare sa vi la mine. Am vorbit cu Hinata si ea ar vrea sa devina un vampir. Decizia finala iti apartine tie. Ce vei face?

Apoi dispare intr-un nor de fum. Stau si intru intr-o stare de gandire. Sa ma transform intr-un mosntru? Ar fi mai bine asa? Nu stiu ce sa fac. Daca refuz o fac pe Hinata sa sufere, dar daca accept, ma voi ramane pe mine. Poate va fi mai bine...sau poate...

~~~EndFlashBack~~~

Totul ma sageata. De ce eu trebuie sa decid mereu. Daca i-au o decizie dureroasa, care ma va face sa sufar pe mine si prietenii mei? Vreu sa fiu o vipera nu? Atunci voi accepta!
Ma ridic de pe nisipul fierbinte si o i-au la fuga spre casa. Pasii mei se auzeau apasator. Inima imi batea tare. Vor fi ultimele momente in care voi mai fi om, ultimile si voi deveni vampir, un mosntru insetat de sange, dar care se simte bine in pielea lui deobicei. Abea acum imi voi croii o viata noua, o viata pe care o voi incepe de la zero si nu voi lasa nimic sa imi stea in cale. Ajung in fata vilei, ating clanta, dar parca ceva nu ma lasa sa o fac, dar de ce? Cu vointa deschid usa si o vad pe Hinata, ce avea o cicatrice la gat. A-asta inseamna ca a transformato deja? Ea are deja o viata nemuritoare? O intreb ce s-a intamplat si eu raspunde:
-Cat ai fost plecata am hotarat sa ma transform in vampir, tu poti ramane om daca vrei nu ne deranjeaza, vei fi mereu sora mea de suflet, imi spune aceasta imbratisandu-ma.
-Ma voi transforma si eu, nu eu am zis ca vreau sa devin o vipera, o pisicuta rea in adevaratul sens al cuvantului? ii spun eu cu un zambet pervers pe buze.

O strig pe strabunica mea si ma asez pe canapeaua din living. Vine grabita spre mine si ma intreaba ce s-a intamplat. Eu ii spun de decizia ce am luato si increzatoare ii spun sa isi faca treaba. Se apropie incet cu coltii ei albi de gatul meu fin. Inima imi batea tare pentru ca nu stiam cum ma voi simti. Isi infige coltii in gfatul meu eu lasandu-mi capul pe spate de durere. Incepe sa verse ''veninul'' daca il pot numi asa. Simt o oarecare placere desi este si durere. Imi vad viata prin ochii si la un moment dat ajung la intamplarea aceea dureroasa care se pare ca se delureaza incet. O lacrima cristalina isi face iveala pe obrazul meu. Dupa care tot ce vad este negru. Probabil am lesinat. Dupa cateva secunde incepe sa se clarifice totul si se parea ca sunt intr-un camp cu flori multicolore. In fata mea statea un inger, defapt eu cu aripi de inger, deci ingerul meu:
-Ai facut o alegere buna, dar vei suferi si aici. O noua cale ti se deschide si in seara asta, cand te vei trezi vei avea parte de ceva. Nu iti spun ce pentru ca nu am voie sa intervin. Ai grija de tine si continuati viata fara suferinta.

Dupa acele cuvinte totul se facu negru. Eu incerc sa deschid ochii si reusesc. Ma aflam in camera mea, pe pat iar langa mine stateau strabunica mea si Hinata. Ma ridic in sezut si sunt daramata din nou de Hinata care imi spune ca a inceput o noua viata si imi propune sa mergem in club. Ma ridic din pat, si se pare ca ma simt mai bine si simt o oarecare adrenalina. Ma uit la gatul Hinatei si incep sa imi iasa coltii. Mi-i ataing usor cu degetul aratator si observ ca sunt destul de ascutiti. Ma duc la baie si imi pieptan parul rozaliu. Astazi voi iesi cu fetele, va fi o noapte fara baieti in care ma voi distra la maxim. Fara nici un stres, doar cu distractie. Voi petrece pana dimineata.

Ma duc repede pana la dulap si imi aleg o rochie neagra cu o palma mai sus de genunchi si fara bretele. In picioare imi i-au niste cizme negre de piele intoarsa cu toc. Parul mi-l las desprins lasandu-l sa cada in cascade pe spate. Cobor jos unde ma asteptau Hinata si Temari. Le i-au de brat si strig in gura mare ''E timpul sa ne distram!''. Acestea incep sa rada si sa dae afirmativ dina cap. Ma asez la volanul masinii si incep sa conduc cu viteza spre club. Parca am uitat de tot, am uitat de Sasuke, de Itachi tot ce stiu acum este ca trebuie sa ma distrez si sa scap de toate grijile. Ma uita prinprejur si vad peisajul miestos. Luna sta mandra pe cerul negru ca un abis. Stelele o acompaniaza si ele si imi incanta privirea. Luminile farurilor spar intunericul noptii.

Ajungem in fata clubului si parcam masina. La clubul asta se da mita ca sa intri, dar stiu eu ce fac. Ajungem la intrare unde niste matahale ne cer mita normal. Ei bine eu nu stau sa dau banii degeaba ok? Ma apropi de unul dintre ei , il trag de cravata si il sarut pasional. Acesta cade cu spatele de perete si ne face loc sa intram. Intram cu pasul de diva in club. Muzica rasuna din boxe mai sa iti sparga dimpanul, luminime se jucam nebuneste prin incapere, iar tanarii dansau parca nevrand sa se mai opreasca. Eu si fetele ne indreptam spre bar si cerem un pahar de whisky.

Sasuke:

Atat de prost am fost sa o las singur. Cat de idiot am putut fi. Si-a croit sigur o noua viata in care eu sunt doar o umbra a trecutului, cum i-am si cerut. L-am facut si pe Naruto sa sufere mult. E numai vina mea, trebuia sa ramanem acolo. Acum ne intoarcem ca niste prosti, ne intoarcem pentru a recupera trecutul ceea ce sigur nu se va indeplini. De ce trebuie sa fiu un monstru de ce? Nu puteam sa fiu un om normal? Nu eu trebuia sa fiu vampir. Sunt in masina cu Naruto si conduc nebuneste pe strazile vechiului nostru oras. Vrem sa ne oprim la un club sa ne distram. In ultimii ani am stat si am suferit asa ca am avea mare nevoie de distractie. Eu cu mana mea mi-am inlaturat singura picetura de fericire. Opresc la un club la care se da mita. Ce bine ca am banii la mine. Naruto ma i-a din masita si fuge spre intrare strigand: ''Va fi cea mai tare seara!!''. Sa speram ca asa va fi. Ajungem in fata unor matahale care se uita la noi cerandune mita. Imi scot portofelul si le dau o mie de euro iar ei ii accepta bucurosii, lasandu-ne sa intram.

Muzica rasuna din boxe si tinerii dansau parca avand o tona de energie in ei. Naruto se opreste la o masa si imi spune sa imi aleg o fata cu care sa dansez. Ma uit prin toata sala si cand ma uit la bar, respiratia mi-se taie. Privesc atent o fata cu parul ros, lung si cu o rochie neagra si foarte sexy. O doamne nu poate fi ea! Spunemi ca nu e ea! Dar temerile mele se adeveresc cand o fata cu parul brunet cu reflexii albastre si cu ochii lila vine spre ea si incepe sa vorbeasca. Am regasito, dupa atatia ani, infatisarea ei nu s-a schimbat deloc, dar ma intreb daca spiritual mai e la fel. Vazand ca am intrat in transa, Naruto imi trage o palma si ma intreaba ce s-a intamplat. Se uita in directia in care ma uitam eu si le vede. Ramane si el imprietrit si ma intreaba ce sa facem. Eu ii spun sa ramana relaxat si sa nu le bage in seama.

Sakura:

Stau si vorbesc cu Hinata care imi spune sa mergem la niste tipi, sa dansam cu ei si dupa sa ii mancam. La auzul acestor cuvinte izbucnesc in ras. Imi spune ca vorbeste serios, iar eu ma gandesc bine si accept. Ma uit prin sala si privirea imi e acaparata... O nu nu se poate, sunt chiar ei! Ii spun Hinatei unde sa se uite iar ea ramane impietrita.
-Sakura ce vom face acum? Nu vreau sa mai vorbesc cu ei si nici sa ii vad!
- Faci ce vrei, dar sa sti ca eu vreau sa ma joc putin cu ei. Nu degeaba sunt o pisicuta rea, ii spun eu cu un zambet pervers pe buze iar aceasta da afirmativ din cap.
Ne indreptam spre ei cu o privire seducatoare si cu un pas de vipera. Inima imi bate tare, parca nu vreau sa il ranesc, dar el a facuto asa ca am si eu dreptul nu? Ajung in fata mesei lor si ii salut. Acestia la randul lor ma saluta iar eu ii intreb de ce au venit aici, in timp ce ma asez pe un scaun langa Sasuke:
-Pai ne-am gandit sa ne intoarcem si sa ne luam din nou tyrecutul in brate, spuse Naruto.
Hmm trecutul, sper ca nu se refera la noi pentru ca nu o sa ne aiba gata pe tava. Il i-au pe Sasuke de cravata si ii spun seducator ca nu s-a schimbat deloc. Acesta imi spune ca eu m-am schimbat si se vede asta de la o posta, ca m-am schibat intr-o pisicuta rea. Il trag de cravata si il i-au pe ringul de dans. Melodia era una de club. Il trag intr-un loc retras si ii spun ca nici nu stie cat m-am schimbat. Acesta se apropie se gatul meu si...il musca? Simt cum coltii lui intra in gatul meu si incepe sa imi suga sangele. Aha deci el e vampir...
-Nu mai esti om nu? Cine te-a transformat? Si de ce ai vrut asa ceva?
-Nu cred ca eu trebuie sa dau explicati ci tu...


http://www.google.ro/imgres?q=costumatii...24&bih=604 -rochia Sakurei

http://3.bp.blogspot.com/_RKjIT4c9DGQ/SN..._graya.jpg -pantofii Sakurei

Sper sa va placa si astept com:*.



Răspunsuri în acest subiect
Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 03-03-2011, 09:22 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Nywa - 03-03-2011, 10:57 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de ~Ioana*Yoanna~ - 04-03-2011, 10:11 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Katniss - 05-03-2011, 12:08 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Miranda. - 06-03-2011, 12:23 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 06-03-2011, 08:15 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Katniss - 07-03-2011, 12:54 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 08-03-2011, 12:58 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 08-03-2011, 09:18 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Miranda. - 08-03-2011, 10:29 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 08-03-2011, 11:02 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Yin - 12-03-2011, 02:00 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 12-03-2011, 03:43 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Yin - 12-03-2011, 04:41 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 13-03-2011, 03:20 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Miranda. - 13-03-2011, 03:37 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 17-03-2011, 09:45 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 17-03-2011, 11:15 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Yin - 17-03-2011, 11:50 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 23-03-2011, 08:30 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Kandrahar - 23-03-2011, 09:02 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 23-03-2011, 10:32 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Tweety - 29-03-2011, 09:24 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 04-04-2011, 10:19 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Tweety - 04-04-2011, 10:43 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 04-04-2011, 10:43 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Maria - 05-04-2011, 07:45 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 05-04-2011, 02:08 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 05-04-2011, 08:17 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Maria - 06-04-2011, 07:31 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 08-04-2011, 10:12 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Maria - 09-04-2011, 06:46 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 09-04-2011, 11:10 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 09-04-2011, 01:56 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 10-04-2011, 03:19 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Kandrahar - 11-04-2011, 09:12 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Tweety - 13-04-2011, 10:36 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Miranda. - 16-04-2011, 08:55 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 17-04-2011, 01:05 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 17-04-2011, 01:59 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Tweety - 17-04-2011, 02:24 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Miranda. - 17-04-2011, 05:17 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 22-04-2011, 12:33 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Alle - 22-04-2011, 01:15 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Paty.Paty - 22-04-2011, 10:21 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Tweety - 23-04-2011, 07:40 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Iryna - 26-04-2011, 01:23 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 26-04-2011, 10:52 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 27-04-2011, 10:39 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 27-04-2011, 11:10 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Alle - 28-04-2011, 02:02 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Iryna - 28-04-2011, 07:47 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de ~BreNda~ - 29-04-2011, 09:11 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 29-04-2011, 11:48 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Iryna - 30-04-2011, 01:52 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de ~BreNda~ - 30-04-2011, 02:21 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 01-05-2011, 10:52 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Paty.Paty - 04-05-2011, 06:21 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 16-05-2011, 04:42 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de ~BreNda~ - 16-05-2011, 05:13 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Alle - 16-05-2011, 05:18 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 16-05-2011, 08:19 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Iryna - 17-05-2011, 05:24 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de *Black~~Heart* - 22-05-2011, 11:09 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Rose ^^ - 23-05-2011, 09:38 AM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Alle - 23-05-2011, 02:46 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Miranda. - 23-05-2011, 06:57 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de ~BreNda~ - 24-05-2011, 02:57 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Arikashika - 18-06-2011, 01:08 PM
RE: Libera la mare(sasusaku) - de Paty.Paty - 24-06-2011, 05:52 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Nici un pret prea mare CyBeR 9 5.991 02-10-2012, 11:19 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  O viata pe mare mailin 3 3.574 21-12-2011, 03:01 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Un suflet Singur pe o Mare din Lacrimi Sincere RouXiss Đx 42 18.756 10-09-2011, 05:37 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  In cadere libera Elusive wolf 20 11.516 21-05-2010, 11:30 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf


Utilizatori care citesc acest subiect:
34 Vizitator(i)