Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kouta and Yuka(Elfen Lied)

#1
Fara sa mai bat campii pe langa subiect, va provoc la o discutie despre cei doi. Ar fi prea mult sa indraznesc sa ii numesc cuplu.

Mie, sincer povestea lor mi-a lasat un gust amar. Imi e mila de Yuka, pentru ca stiu pe pielea mea ce inseamna o dragoste neimpartasita [si colac peste pupaza si al naibii de veche].

Fara alte bla~bla-uri, va astept parerile.
[Imagine: autumncopy.png]

"Se spune ca de la viata trebuie mai intai sa iei, apoi sa platesti. Unii au luat fara sa plateasca, in schimb eu am platit fara sa iau nimic."

#2
nu sunt de acord cu aceatsa "dragoste" care nu exista iar Kouta face pe dragalashul cu ea dar e clar ca nu o iubeshte poate o place fiindca atunci cand erau mici erau prieteni buni iar acum ea se poarta frumos cu el dar no way...imi amintesc episodul cand nyu a disparut ...(bine era sub forma de lucy) in acel episod ei doi s-au sarutat urasc episodul ala dar cu toate astea dupa putzin timp a aparut LUCY so nu nyu iar kouta a imbratzishat-o atat de puternic incat nu mai vroia sa ii dea drumul (pana s-a bagat yuka..--_--) nu shtiu dar eu in locul ei nu ash mai face presiuni aspupra lui kouta shi l-ash lasa in pace adica de ce sa suferi mai mult daca dragostea nu itzi e imartashita nu spun ca ea ar avea o vina dar poate ca daca l-ar fi lasat in pace poate ca lucy and kouta poate nu s-ar fi sfarshit asha...shi poate ramaneau impreuna fiindca eu chiar cred ca tota fiintza ca kouta nu o iubeshte deloc shi poate doar o place sa iubeshti nu inseamna sa placi e cu totul altceva iar eu cred ca lucy shi kouta se iubesc iar ei doi doar yuka pe el dar el....ma intreb daca ei i-ar ierta ce i-a iertat lui lucy ma intreb daca cu yuke se poarta cu atata tandrettze ca shi cu lucy ma intreb daca el ishi face atatea griji pentru yuka asha cum ishi face cu lucy shi dupa mine raspunsurile sunt nu...poate dragostea va veni cu timpul...nu shtiu...
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#3
Chiar ca nu sunt un cuplu......si basta.
In primul rand e incest(si nu-s de moda veche,doar ca tot mi se pare scarbos sa te indraostesti de varu 21 ),iar in al doilea rand intre ei e un fel de iubire neimpartasita(daca pot spune asa....ca eu nu cred ca Yuka chiar il iubea....in adevaratul sens al cuvantului,iar de Kouta ce sa mai zic...).
Iar faza cu sarutul nu cred ca avut prea multa importanta,iar Kouta era pentru Yuka mai mult un capriciu(sau pe acolo).Chestia e ca nu aveau nici un viitor impreuna si "cuplul" asta pur si implu nu exista.
Terminat.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#4
Well... intr-adevar, Kouta nu-i impartaseste sentimentele... e ca un copil stupid... well... mie nu-mi place Kouta de fel:cam peste tot e ca un copil stupid.
Yuka e un personaj usor tragic, usor naiv... ea nu-l iubeste pe kouta cu adevarat... mai degraba are un capriciu din copilarie. Kouta e indeajuns de stupid incat sa nu-si constientizeze sentimentele... if u ask me, dupa ep 13 probabil au ramas impreuna ceva vreme si s-au despartit cu oale sparte si cuvinte grele.. ipotetic vb...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#5
So ... nu sunt un cuplu , dar nu inteleg care ar fi problema daca ar fi , si da stiu Kouta este un copil stupid pentru ca in toti acest timp nu si-a dat seama ca Yuka il iubea doar atunci cand ea a facut primul pas , totusi ei doi nu se potrivesc deloc ... adica sunt un fel de rude nu??well... mie mi se pare ca Kouta se potriveste mai mult cu Lucy/Nyu decat cu Yuka si chiar .... Yuka nu prea stie ce sa creada despre sentimentele ei fata de Kouta , mai mult il iubeste ca pe un prieten ....So nu se potrivesc ca cuplu deloc!!!
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#6
Cred ca lor le sta mai bine intr-o relatie de prietenie nu in una de dragoste >.> plus ca Kouta o iubeste defapt pe Lucy iar Lucy o ura pe Yuka pentru ca il iubea pe Kouta din copilarie bla bla povestea e lunga
Si chiar daca ar fi sa fie impreuna nu cred ca s-ar potrivi >.>

#7
Eu una, nu o suport pe Yuka deloc. Adica... cum sa va spun. Pentru mine e o bataie de cap. Crede ca e deja femeie, totul trebuie sa se intample numai cum vrea Yuka, daca Yuka e suparata, toti trebuie sa fie suparati si tot asa.. Probabil ca daca Yuka il lasa pe Kouta in pace, care el se comporta cu ea ca si cum ar iubi-o ca pe o sora si nimic mai mult, Kouta si Kaede nu s-ar fi temrinat atat de urat.
In fine.... nu i-as vedea never pe Yuka si Kouta ca si cuplu, sunt impotriva lor total, mai ales a Yukai.
" Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc, stiu clar de ce... "


Suntem diferiti atunci cand avem pe cineva care ne iubeste pentru ca... acestia ne ofera sute de motive de a trai.

#8
Hmm sunt impotriva aesui cuplu, nu imi plce deloc, mai ales episodul in care s-au sarutat, bleagh.
Yuka nu stiu ii punea niste intrebari ciudate, gen: poti sa imi faci si mie cum iaifacut lu Nyu cand i-ai mangaiat sanii, sau ceva de genul jennaaant 21, e clar ca Kouta nu o iubese si se observa ca el tine mai mult la Nyuu dupa pareea mea. Deci sunt impotriva acestui cuplu, nu imi place3

#9
Pt mine e destul de evident ca sentimentele lui Kouta pt Yuka sunt de o alta natura decat ale ei pt el, dar asta nu inseamna ca nu exista. In primul rand, ceea ce e ciudat la ei este ca sunt veri, iar chestia asta nu mai e ok ca pe vremurile in care nu se stia ca relatiile de genul asta intre rude nu sunt in regula din punct de vedere medical. Apoi, Yuka e clar extrem de indragostita de baiatul asta, desi e adevarat ca ar putea fi doar o obsesie ce vine din faptul ca il placea in copilarie. Dar nu e adevarat ca el nu tine la ea sau ca i-ar fi indiferent sa o piarda, ceea ce s-a vazut atunci cand Kouta s-a intristat fiindca Yuka il intrebase daca ar suferi in caz ca ea ar pleca. Chiar daca nu o iubeste cum il iubeste ea, o iubeste ca pe o prietena foarte buna, iar asta nu e imposibil sa se transforme in ceva mai mult. 106
Cat despre o relatie a lui Kouta cu Lucy, ar fi oribil avand in vedere ca ea e cea care i-a ucis familia si i-a distrus pe altii cu atata cruzime de fata cu el. Nu pot sa inteleg ce e atat de palpitant intr-o dragoste ca asta, de ce suna atat de bine existenta unui cuplu format dintr-o criminala si un martor la crimele ei.
[Imagine: sig_reinoir.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Lucy vs. Nyuu(Elfen Lied) Dark-Anyta 25 20.703 01-02-2014, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Romania
  Sfarsitul (Elfen Lied) Sloth 15 10.883 14-09-2012, 11:14 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Lucy(Elfen Lied) Sloth 15 11.570 03-07-2011, 01:10 PM
Ultimul răspuns: `Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)