Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Jocul celor trei sageti ^ < v

#71
N-am tranvai in oras, nu e chiar atat de mare si de dezvoltat.
Prieteni imaginari am avut cand eram mica.
Am un fel de ... frate, vitreg, cu care ma inteleg super. Bine, obisnuiam, ca acum ne vorbim din an in pasti, el cu facultatea, eu aici cu liceul.
Nu sunt, dar bine ca mi-ai amintit, vroiam sa incerc si eu o data sa donez, ca doar nu mor. Bine, asta imi zic medicii, daca sunt sau nu stravezie si pot dona. Taica-meo si prietenu-meo imi sar in cap sa nu fac asta. (c'mon, I lose blood every month, and I don't mind it; it's not like I'm not used to it)
N-am nicio problema cu niciun fel de substanta, pot manca lejer orice imi doresc, si imi place laptele.
Oh c'mon, should I donate blood, then there are high chances that my type is 0.

^ Imi pari o fire creativa, curioasa - probabil ca nu esti traditionalista si iti place sa descoperi mereu cate ceva nou. Cred ca esti o tipa prietenoasa, desi poate uneori iti place sa faci pe dura. Mai cred si ca esti genul caruia ii place sa se afirme, dar anumiti factori interni sau externi te opresc. Una peste alta, te refugiezi in arta (grafica). Si ai cativa, foarte putini oameni de care esti dependenta emotional.
(daca ai acum expresia ca mata din poza pe care ai pus-o mai sus, ei bine tot ce am zis se bazeaza 10% pe ce am mai vazut ca ai postat si mi-am amintit pe moment, si 90% pe intuitie. 21 ar trebui sa-mi lansez horoscop.)
< Silly. In loc sa dorm o ard aiurea, si maine ma trezesc devreme. Mi-am facut doza de nervi de seara. Da, sunt cam recalcitranta de felul meu si ma enervez din orice maruntis, uneori e bine ca ma energizeaza, alteori ma indeparteaza de unii oameni pe care ar trebui sa-i tin doar la o distanta mica-mica.
V Ai avut macar o data, cel putin o data in toata viata ta o fantezie cu un membru de acelasi sex. te-ai imbatat cel putin o data in public, ai fumat cel putin o data pentru a-ti impresiona grupul sau cativa prieteni. Iti place cand oameni sus-pusi, indiferent de domeniu (pot fi si din liceul/scoala/etc. ta/tau), te admira sau te lauda. Momentan tii in mana mouse-ul si tocmai ti-ai amintit ca ti-e sete si te duci sa bei. Iti place toamna, dar nu-ti place sa numeri bobocii.
[Imagine: ls.jpg]

#72
Nu am avut niciodata o fantezie cu un alt tip 22 There is an unwritten rule: One ***** per fantasy
De fiecare data cand ma imbat sunt in public 4 cine bea acasa singur?
Nu am fumat in viata mea, nici macar narghilea. E un principiu
Nu prea imi pasa de opinia oamenilor aia.
luasem mana de pa mouse pentru ca parea mult de citit dar tocmai am baut apa
Imi place toamna, abia astept sa vina ploaia
Nu am idee ce inseamna ultima chestie

^ Nickul tau ma face sa ma gandesc la muzic si copilarie. Primul idee ce imi apare in cap este Phoenix, dar dand un search pe google reiese Madalina Manole. Indiferent, esti majora si apreciezi cel putin un clasic (Slayers). Ai inceput sa postezi mai des in ultima vreme. Pari sa fi o fire pacifista 4 nu te cunosc cu adevarat pentru ca din cate stiu nu am vorbit niciodata
< Sunt fericit ca am inceput sa ma simt mai bine dupa boala stupida pe care am avuto in ultimele doua zile. Astept sa treaca urmatoarea saptamana ca sa ma inchid in casa sa joc Guild Wars 2. In momentul de fata sper ca urmatoarea melodie din playlist sa fie o rockarela
v Estimez ca esti fata (ma amuza ca pot sa zic cred ca de fiecare data asta si o sa am dreptate 90% din cazuri). Daca da, daca nu, nu conteaza, iti plac rpg-urile pe comp si undeva in sinea ta tiai dorit sa incerci unu in realitate (gen D&D with a 12 sided dice 4). Astepti zapada sa poti sa faci batai cu prietenii. Si ca tot era o discutie mai devreme, iti plac sanii de la cupa C in sus
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#73
Sunt fata si nu m-am gandit niciodata prea mult la a ma da drept tip. In schimb nu sunt mare fana a RPG-urilor pe PC ci pe consola, MMOs da, dar altfel prea putin. Live adaptation of a game 4? f**k it, I'm on it! Astept zapada de... mult timp, doar ca nu vine pentru ca stau intr-o clima cu temperaturi care nu ajung la 0 grade niciodata :3. Imi plac sanii de la C in sus, dar depinde cui ii apartin, cam asta e mantra mea in privinta lor.

^Esti printre putinele persoane pe care le stiu si inca aprecieaza anime si manga asa cum ar trebui, asa cum ar trebui sa o fac si eu spre exemplu /blush. Apreciez ca reincerci sa aduci spiritul discutiilor despre asta pe forum. Esti un tip inteligent, care citeste carti bune si cu care poti avea discutii placute cam despre orice subiect. Pari sa fii o persoana foarte calma si degajata. Si ai vazut Marele Canion /jelly T.T
< Nu am sani mai mari de C, de fapt ai mei sunt B T.T. Abia astept sa merg in vacanta, sunt super mega fericita ca am slabit, si inca nemultumita de cum arat 21. Imi e dor de scuba diving si ma enerveaza ca nu castig indeajuns incat sa-mi fac si cursurile, sa merg si acasa in februarie, sa ma apuc si de sala si nu am nici timp T.T
v Iti plac filmele franceze si obisnuiai sa te uiti la Happy Tree Friends acum eoni. Esti plictisit/a si nu ai vazut un anime sau un film bun de prea multa vreme. Nu stii sa deschizi o sticla de vin si iti place cafeaua.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#74
Nu ma omor dupa filmele franceze; uneori chiar ma streseaza accentul si nu, nu m-am uitat niciodata la HTF dar stiu cine sunt. ^^ Plictisita? Oarecum si...hmm... un anime/film/serial n-am mai vazut de mult timp. Sticlele de vin nu stiu sa le deschid, iar cafeaua imi place, dar nu beau prea multa.

^ De cand cu conferintele pe Skype, am inceput sa vorbim mai mult. Nu cred ca stiu multe lucruri despre tine, nici macar jumate, dar nu am nimic impotriva acestui lucru. Esti una din persoanele ce contribuie cu multe idei pentru zup si "Arya" se potriveste cu culoarea rosu.
< Observ ca, de cand mi-am luat pisica in apartament, am mai multa responsabilitate. Ma tot gandesc daca e din cauza ca sunt la inceput, ori ma maturizez pe zi ce trece, ceea ce e bine. ^^ Am descarcat muzica si poze, dar momentan nu am niciun chef sa le pun in telefon.
v Inca ai in camera ta o multime de jucarii de plus de care nu te poti desparti si reprezinta amintiri frumoase pentru tine. Iubesti animalele, esti o fire sensibila si plangi la filmele romantice.

#75
N-am jucarii de plus in camera mea, de foarte multa vreme nu mai exista asa ceva. In schimb am pastrat prima mea jucarie, un maimutoi ciudat pe care il tin intr-un colt al unui dulap. Intr-adevar, de el se leaga amintiri frumoase, fragmente din trecutul indepartat care-mi mai vin in cap din cand in cand si acum. Cand eram inca la gradinita il purtam cu mine peste tot. Mda, iubesc animalele. Sunt o fire relativ sensibila, evident ca plang atunci cand imi e atins sufletul de diverse lucruri, iar asta include si filmele cu un mesaj bine plasat.

^ Intr-o egala masura iti place sa scrii si sa realizezi AMV-uri, te-am vazut activa si la sectiunea respectiva. Esti sociabila si de treaba, iti place yaoi-ul si din cand in cand mai fotografiezi, am dat peste un topic de al tau. Iti place sa te duelezi - ma refer aici la dueluri artistice - si iubesti animeurile; presupun ca ai urmarit destule. Hmm... uneori esti mai impulsiva sau egoista. Iti place rockul.
< Detest persoanele ipocrite si am trecut prin destule situatii cu astfel de oameni pana in momentul de fata, ba chiar am primit si sfaturi si ajutor, iar acum recunosc cu o mai mare usurinta buruieni, in aparenta fara un scop in viata lor. Imi doresc sa urmez niste cursuri de fotografie cat mai curand, sa vizionez mai mult anime. Inca sper ca o sa vizitez curand The UK si Japonia, sa cunosc mai multa lume, in ciuda faptului ca sunt cam antisocial - in sensul strict in care nu prea ma omor dupa socializarea cu persoane noi. Am doar cativa prieteni, insa aceea sunt mai vechi de 5 ani cu totii... cu greu mai gasesc persoane acum cu care as putea avea macar o relatie de amicitie. Autumn FTW.
v Iti place vanilia, ai vizitat destule tari straine si ai o groaza de amintiri frumoase de peste tot, iti propui sa calatoresti mult in viata si sa cunosti cat mai multa lume, sa experimentezi pe cat posibil lucruri noi, culturi si obiceiuri diferite fata de cele din Romania. Ai un job/vrei un job care sa-ti asigure un trai mai mult decat decent, insa pe primul plan nu sunt banii.

#76
Imi place vanilia, in unele cazuri o aleg in detrimetriul ciocolatei. Am fost doar in cateva tari straine in schimb, dar care vor fi mai multe intr-o luna jumate si desigur voi continua sa calatoresc pe cat de mult posibil. Travelling broadens the mind they say. Am un job care imi asigura un trai decent financiar pentru varsta mea, dar care nu-mi ofera prea mult timp de trait. Daca nu reusesc sa ajung la Uni in doi ani, o sa fiu sigura ca ajung Divemaster/ Scuba Diving Instructor.

^Esti un tip foarte de treaba, dar un picut cam naiv, sper acum in lumina ultimilor descoperiri ca ai mai prins experienta si nu te vei lasa ranit de oameni prea curand. Pari un tip cu capul pe umeri totusi si esti inteligent, d'oh esti la Mesota, si esti din acelasi oras cu mine, ceea ce e mereu un plus. Iti place sa scrii si ai un fic cu Abbeh, care recunosc ca nu l-am citit /blushes.

<Ma duc la munca si n-am chef de nicio culoare, dar cu fiecare zi trecuta sunt mai aproape de vacanta. O luna si doua saptamani ramase...

vEsti major/a, ceea ce inseamna ca esti in minoritate pe site-ul asta. Te pregatesti sa te intorci la cursuri la Uni sau esti in teroare de bacul ce te asteapta anul asta. Iti place sa citesti si te cam atrage sci-fi-ul. Ti-ar fi placut sa te fi nascult ori mai devreme, ori mai tarziu, uneori chiar in alta tara.

N-am idei acum, sorry.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#77
Sunt major (yey), Nu prea fac nimic ca sa ma pregatesc decat sa ma gandesc cu dispret la asta. Imi place sa citesc si sf-ul e pe locul doi in genuri favorite. As fi preferat sa ma nasc cand arma de baza era o sabie 4

^ Esti super de treaba, cel putin cu mine si nu prea inteleg de ce se zice ca esti o vrajitoare. Nu am prins niciodata un episod din asta. Iti place si tie sa citesti si esti o fana inraita a lui Asimov. Pe forum esti foarte activa desi nu in zona anime in ultima vreme. Esti muncitoare si o persoana interesanta in general

< ma gandesc la examenu de maine de care nu am nici un chef. Uneori ma intreb de ce m-am apucat de masteru asta pentru ca e oribil de neinteresant. Vreau sa fac o exursie cu masina dar nu am cu cine.

v Iti displace yaoi-ul si genul preferat de anime este fantasy. Materia favorita este biologia si medicina este o posibilitate in viitor. Dupa ce vezi un film facut dupa o carte doresti sa ii citesti cartea. Astepti sa vina ploaia si sa fie o temperatura generala mai rece. Iti place sa adaugi lapte la ceai
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#78
Ador yaoi-ul, nu imi place fantasy. Materia favorita este biologia, si ai nimerit si faza cu medicina. Cu cartea de obicei asa e, vreau sa vina frigul si nu adaug lapte la ceai.

^ Nu prea stiu nimic despre tine, dar am auzit ca esti un moderator bun si iti palce fantasy. Esti major. Iti place Final Fantasy si jocurile in general, cred. Nu stiu ce as mai putea spune..
< Sunt obosita, vreau sa inceapa scoala doar ca sa pot sa ma imbrac in noii mei blugi si deabea astept sa dorm din nou la Cip. Cam atat 22
V Vrei sa vina scoala cat mai repede sa-ti vezi colegii si la fel ca mien sa imbraci noile haine. Inca nu ti-ai finalizat cumparaturile pentru scoala si o vei face probabil pe ultima suta de metrii. Esti activ/a si iti place romance-ul.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#79
Da, da, da, da, da si da.
^ Ca sa folosesc chestiuta clasica legata de varsta, esti minora. Ai niste desene foarte dragute pe deviantART. Avand in vedere ca esti aici, iti plac anime-urile.
< Caut titluri, inspiratie, talent si sensul vietii.
v Dear comrade, voi spune despre tine ca ai vazut macar cateva episoade din Pokemon: Indigo League, frecventezi cateva blog-uri, nu te poti hotari care e cartea ta preferata... si ai profitat macar o data de wireless-ul vecinilor.
[Imagine: tumblr_lv3rziB5Jg1qcnuye.gif]

#80
Haha, lol, m-ai nimerit destul de bine 21.

^ Nu stiu ce sa spun despre tine, nu prea am stat sa te 'cercetez', am vazut doar ca ai un topic deschis la fotografie (nu m-am uitat la fotografii)

< Ma apuc de prea multe seriale deodata si nu sunt foarte ordonata.

v Iti place ciocolata amaruie, mirosul de cafea, toamna, plimbarile lungi si muzica buna.




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)