Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Felina [+15]

#1
Dupa o luga perioada de gandire, m-am hotarat sa scriu o poveste si sa o postez :D. Sper sa nu o abandonez, pentru ca vreau sa o termin si sa ajung cu ea pana la capat. Dupa cum spune si titlul, este +15 deoarece in unele capitole vor exista scene mai... Indecente. Well... Astept critici si pareri pentru ca imi doresc sa ma perfectionez. Lectura placuta!





Felina





Capitolul 1


-Hai! Misca-te! Esti prea lenta!
Parul rosu, ardea ca o flacara la auzul cuvintelor. Sprancenele i se impreunara, si un zambet smecher i se intipari pe chipul frumos, ca de inger. Se opri. Il privi pe cel din fata ei, in cel mai seducator mod. Ochii caprui straluceau de dorinta si isi musca buzele roz precum floarea de cires. Ea se apropie de el, cu un mers apasat, hotarat si atat de senzual. El lasa garda jos si astepta. Astepta sa-l stranga in brate, sa-l sarute si sa ii spuna ca vrea sa fie a lui. Cand a ajuns la o distanta potrivita fata de el, roscata ii puse mana pe gat, mangaindu-l usor.
-Am castigat! Ii sopti la ureche si il tranti pe podeaua lucioasa, imobilizandu-l.
Muschii lui pulsau si sangele ii clocotea. Ochii negri, mici priveau in fata, neexprimand nimic. Incerca sa isi dea cateva suvite satene de pe fata, dar fata il strangea cu putere.
-Gata! Iar m-am lasat prada ochilor tai... Numai cu asta castigi in lupte, daca nu ai fi frumoasa nu ai castiga nimic. Acum da-mi drumul, antrenamentul s-a terminat!
Roscata isi aranja putin parul si incepu sa rada. Ochii caprui, cu o usoara umbra de verde erau atat de expresivi si totusi atat de misteriosi incat nimeni nu ghicea la ce se gandeste. Ii dadu drumul satenului si se indrepta spre iesirea din incapere. Coapsele i se miscau usor, iar acel corp feminin era frumos conturat de costumul negru cu care venise. Buclele rosii cadeau pe spate, iar brunetul abia se stapanea sa nu-si infiga mana in ele.
-Data viitoare voi fi mai atent, Mao! Promit ca nu o sa se mai intample! Nu voi mai permite sa ma invinga o fata ca tine...
-Stii... Putin imi pasa ce crezi tu despre mine, Joshua... Spune multumesc! In agentia asta nimeni nu mai face treaba mea. Nimeni nu indrazneste sa se apropie mai multe de oamenii aia inafara de mine. Asa ca tine-ti gura! N-am chef de comentariile tale puerile.
Iesi din incapere trantind usa in urma ei. Satenul ramase singur. Se ridica de jos si lovi nervos cu pumnul in perete.



*


-M-am saturat de fitele lui! Daca nu as fi eu, agentia asta idioata s-ar duce de rapa. Nu inteleg de ce nu am plecat de aici cand am avut ocazia... Si ce daca nu pot sa castig o lupta daca nu-mi folosesc frumusetea? Care e treaba lui?
O fata blonda, cu parul stralucitor precum firele de aur, o privea cu ochi mari. Niste ochi albastri si inocenti. Statea in pijamaua ei roz, pe patul ei albastru, cu gandurile ei pe care nu le spunea nimanui. Statea si o asculta pe roscata, incercand sa-i inteleaga nemultumirile.
-Lasa, Mao! Brooke e langa tine! Spune blonda cu un zambet dulce pe fata. Eu trebuie sa ma imbrac si sa plec... M-a chemat seful si banuiesc ca e vorba despre noua mea misiune.
Roscata ii zambi mecanic si se tranti in pat.


*


Ciocani si primi aprobarea de a intrat. Parul scurt, blond, era ciufulit, iar ochii albastri il priveau intrebatori pe omul ce statea la birou. Era un barbat de varsta mijlocie, ce impunea respect prin atitudinea sa. Era precum un rege.
-Agent Brooke! Cred ca stii de ce te-am chemat. Vreau sa te infiltrezi in casa celui mai mare criminal din America. Austin McCroft: traficant de droguri, proxenet si suspect de moarte propriei sotii. Are un fiu de 20 de ani, despre care nu stim decat ca locuieste impreuna cu tatal sau, si nu este implicat in aceste afaceri. Vei fi deghizata in menajera... Te poti descurta, agent Brooke?
-Sigur, sefule! Doar ca... Ei bine, n-am mai fost niciodata in misiune fara Josh si Mao... Imi e putin teama... Mai ales ca e vorba de cel mai periculos om din America...
-Speram sa nu aud aceste cuvinte! Stii ca au inceput sa nu se mai inteleaga deloc... Dar ai dreptate. Agentul Joshua si Felina vor paricipa si ei la aceasta misiune. Informeaza-i tu!
Blondina iesi din camera fara a spune niciun cuvant in plus. Stia ca nu e bine sa-i vorbeasca prea mult sefului. Desi nu stia de ce e interzis, se supunea acestei reguli nescrise. Merge pe holurile pline de tablouri si le privea cu aceiasi ochi mari si inocenti. A vazut un tablou cu ea: Cea mai buna luptatoare. O vazu si pe Mao, pe tabloul careia scria cu litere aurite: Felina. Da. Preferata sefului. Si cea mai buna prietena a lui Brooke. Statea in fata unei usi. Batu incet, apoi o deschise si privea din prag. Era un barbat, cu niste muschi frumos conturati, la bustul gol, si ai carui ochi negri o priveau senzual pe micuta fiinta fragila din usa. Blonda il stia de cand era copila, si de atunci il iubea. O iubire neconditionata, o iubire pura care nu tinea cont de atractia fizica, o iubire adevarata. Il privea si mainile incepura sa-i tremure. El stia de slabiciunea ei, si profita de ea cand avea nevoie.
-Mmm... A spus seful ca vei veni si tu in misiune cu mine si Mao... Maine plecam in Chicago cu avionul. Ar fi bine sa incepi sa-ti faci bagajele... spuse blonda pe nerasuflate, dupa care inchise repede usa pentru a nu-i mai vedea chipul de inger.
Incepu sa alerge spre camera ei si a roscatei. Se opri si incerca sa isi stapaneasca rasuflarea. Buzele i se arcuira intr-un zambet larg, si ochii devenisera iar jucausi. Intra in camera. Parul rosu era frumos aranjat pe perna, iar corpul atat de armonios statea pe suprafata moale, nemiscat. Dormea. Blonda sari peste ea trezind-o.
-Mergi cu mine in misiune! Si vine si Josh... Ca in vremurile bune! Nu e minunat?
-Mda...Ura... Pentru asta m-ai trezit?
Roscata se ridica, asezandu-si cu miscari usoare buclele mari. Isi deschise dulapul si incepu sa-si scoata hainele. Isi facu bagajul rabdatoare si incepu sa vorbeasca cu Brooke. Cele doua erau precum doua surori. Isi spuneau orice. Sau... Aproape orice. Blonda niciodata nu i-a povestit prietenei sale despre sentimentele pe care le are atunci cand il vede pe Josh. Stia ca roscata nu va fi de acord. Stia ca ea il uraste pe saten. Nu ar fi vrut sa aleaga intre prietenia cu Mao si iubirea fata de Joshua. Niciodata.

http://i868.photobucket.com/albums/ab250...0335_o.jpg Mao aka Felina

#2
Lectura placuta!


Capitolul 2



Avionul decola. Soarele inca nu aparuse in intregime, iar umbra Lunii inca se mai vedea pe cer. Roscata privea absenta pe geam. Nu spuse niciun cuvant de cand plecase de la Agentie. Nu stia la ce sa se astepte. Vitorul ei era incetosat. Se gandea la cuvintele lui Josh: „o fata ca tine”. Ce era defapt? La cincisprezece ani a fost abandonata, mama ei plecand cu un necunoscut, lasandu-si copilul, sange din sangele ei, pe strada, fara adapost, si fara protectie. Dupa ce un an intreg a trait din mila oamenilor, un barbat a luat-o la el. La inceput era bine. Dar toate lucrurile bune au un sfarsit, iar dupa putin timp, acel inger care a salvat-o, s-a transformat in demonul care a distrus-o. Intr-o noapte a venit beat. Cand a vazut-o, a inceput sa o bata, spunandu-i ca era o povara si o nerecunoscatoare. I-a luat inocenta si a tratat-o ca pe un caine. A aflat mai tarziu ca el facea bani de pe urma fetelor pe care le trimitea sa se prostitueze. Mao devenise jucarie lui, pana cand, intr-o zi a fugit, scapand definitiv de acel om crud si fara pic de bunatate. La saptesprezece ani si jumatate, l-a cunoscut pe seful Agentiei, care a fost fermecat de ea. Era o fata hotarata, cu o putere extraordinara de cucerire. I-a cerut sa fie spion. De atunci viata ei s-a schimbat si nu a mai fost umilita, desi a mai fost nevoita sa se culce cu barbati, fiind singura care indraznea sa se bage in patul cuiva pentru a obtine informatii. Din aceasta cauza, Josh o considera demna de dispret. Nu ii pasa, dar o durea. Nimeni inafara de seful Agentiei nu ii cunostea trecutul.
Lacrimile au inceput sa-i inunde orajii. Isi acoperi fata cu mainile fine. Nu vroia sa para slaba. Trebuia sa fie puternica. Brooke o privi speriata. Ii mangaie parul cu mana tremuranda.



*


Avionul ateriza, iar cei trei coborara. Chicago. Mao-Felina. Avea caracterul unei pisici: alintata, dar hotarata, vicleana, dar blanda, prefacuta dar o prietena adevarata. Mersul elegant ii facea pe toti barbatii sa intoarca capul dupa ea. Picioarele zvelte se miscau senzual, iar fusta scurta ce o purta accentua acest lucru. Cand au ajuns la casa unde „vor lucra” , au ramas uimiti. Era mare, precum un palat. In curte erau parcate multe masini, iar in spate era o piscina imensa. Au intrat in casa si au asteptat. Dupa cateva minute in dreptul lor aparu un barbat cam de cincizeci si cinci de ani, inalt, cu o postura impunatoare. Tragea dintr-un trabuc si ii inspecta pe cei trei. Se pare ca pe langa babaciunile de menajere pe care le avea, va avea si doua fete tinere, frumoase si foarte senzuale. Cel putin una dintre ele.
-Numele meu este Austin McCroft si din acest moment veti lucra pentru mine. Exista o singura regula: fara intrebari.
Cei trei au inghitit in sec. S-au dus si s-au imbracat in uniforme. Aveau toti camere separate in „holul angajatilor”. Mao se plimba prin casa, incercand sa se acomodeze. Purta o rochie neagra, si pe deasupra un sort alb, destul de mic. Se opri in fata unei camere. Ochii caprui i se marira. Deschise usor usa. Si-a pus mana la gura. A inchis usa si a alergat spre dormitorul lui Booke.
-Nu o sa-ti vina sa crezi ce am vazut! Cred ca era fiul lui Austin. Era intr-o postura foarte...indecenta cu o tipa bruneta. Vai Doamne! Tipa e parasuta... Crezi ca Austin ii aduce propriului sau fiu fete care sa-l binedispuna?
-Uau... Nu stiu. In orice caz, trebuie sa fim cu ochii pe el. Intra pe sub pielea lui si vezi ce afli...
-Da... Usor de zis... Stii ce fel o brusca pe saraca fata? Spuse nelinistita roscata.



*



Luna isi facu loc printre stele, stralucind puternic. In casa milionarului McCroft se lua cina. La acea masa imensa erau doar trei persoane: Austin, fiul lui, si o tanara nu foarte invarsta. Mao si Brooke servau mancarea, in timp ce Josh statea in dreptul barbatului din capul mesei.
-Hei tata, nu mi i-ai prezentat pe noii angajati...
Caleb era un baiat brunet, in varsta de douazeci de ani. Ochii reci si misteriosi de un albastru intens si corpul bine lucrat ii dadeau un aspect de bad-boy. Avea o atitudine de lider, dar cu toate acestea era pervers si foarte afemeiat. Isi musca buza cand vedea o femeie frumoasa, dar cand o remarca pe Mao ramasese fara suflare.
-Sigur, fiule! Blonda este Brooke, iar cealalta Mao. Avem si un sofer nou pe nume Joshua. Sunt sigur ca vor face treaba buna.
-Cu siguranta... spuse brunetul apucand-o pe roscata de incheietura. Sunt sigur ca ea ar face treaba buna si in pat.
Bruneta de langa el isi impreuna sprancenele. Era iubita lui si nu o deranja ca se culca cu alte fete. Insa faptul ca se uita la o servitoare cu atat de multa dorinta o inebunea. O ura pe menajera dupa doar cateva ore de lucru in casa.
Roscatei ii tremurau buzele. Cuvintele nu vroiau sa fie rostite. L-a privit speriata pe cel mai batran din camera, cautand un ajutor, chiar daca stia ca el e mai rau decat fiul lui.
-Nu te atingi de ea! Tipa barbatul, atat de tare incat linistea se asternu imediat dupa ce a rostit acele cuvinte.




Cam atat... Va rog daca cititi, sa lasati un reply. Multumesc Falling Rain~~^.^~~ pentru comentariu! :*

http://i868.photobucket.com/albums/ab250.../Hiro1.jpg - Caleb[/align]

#3
Capitolul 3




-Nu te atingi de ea! Ţipă bărbatul, atât de tare încât liniştea se aşternu imediat după ce a rostit acele cuvinte.
Toţi îl priveau nedumeriţi. Brunetul desfăcu strânsoarea, iar Mao profită de acest lucru şi se retrase în bucătărie. Mâinile îi tremurau, şi abia se putea ţine pe picioare. Inspiră adânc şi se aşeză pe un scaun.
„Ce se întâmpla cu mine?Pentru Dumnezeu, eu nu sunt aşa... Gata! Îmi reiau poziţia!”
A rămas in bucătărie pâna la sfârşitul cinei. Toţi plecară din camera, iar roşcata şi Brooke strângeau masa cu răbdare. După mai puţin de jumatate de oră, cele două s-au despărţi, fiecare ducându-se spre propria camera. Mao işi desfăcu părul de cum ajunse în cameră, nemaisuportând acea strânsoare. Se dezbrăca încet de ţinuta de muncă, şi işi acoperi corpul cu un tricou alb, destul de scurt, şi o pereche de pantaloni largi, verzi. Îşi întinse uşor corpul, pentru a se dezmorţi. În scurt timp se auzi o bătaie la uşa. Roşcata o deschise repede, iar un zâmbet dulce îi aparu pe chipul angelic. Bruneta din faţa a vrut să o lovească, dar Mao era mult prea rapidă.
-Nu a vrut să se culce cu mine in seara asta! Şi e doar vina ta! Dacă te apropii de el, dispari din casa asta!
Roşcata începu sa râda zgomotos:
-Şi tu eşti…?
-Arisa. Iubita lui Caleb ÅŸi coÅŸmarul tau!
Mao zâmbi scurt şi îi închise uşa în nas brunetei. Dădu dezaprobator din cap şi se întinse pe patul moale, de o singura persoana.
„Ce disperată…”



*


Soarele se ridică pe măreţul cer, luminând tot oraşul. În vila marelui Austin McCroft era o gălagie infernală. Ţipetele unei femei de douăzeci şi patru de ani răsunau în toată casa.
-Nu poţi să-mi faci una ca asta! Sunt iubita ta! Ţi-am oferit tot ce mi-ai cerut!
-Eşti depăşită Arisa… Gata! Fă-ţi bagajele şi dispari din casa mea!
Tânăra începu să plângă, dar îşi reveni după ce brunetul o apucă de părul lung şi o împinse spre camera ei pentru a-şi face bagajul.
-Tu! Roşcato! Du-te şi strânge-mi toate hainele… Repede!
Mao se supuse fără nici un comentariu. Ştia că era vital pentru misiune să nu fie concediată.

*

După ce plecă bruneta, lucrurile se liniştiră. Caleb a stat numai la el in cameră vorbind la telefon, Austin era incuiat in biroul lui, iar ceilalti isi faceau treaba. Mao şi Brooke stăteau in bucătărie. Blonda făcea curăţenie, în timp ce roşcata încerca să găsească nişte indicii pentru a-l incrimina pe McCroft. Era neliniştită. Nu găsea nimic împotriva lui. Oftă uşor. În cameră intră Josh, oarecum bucuros. Luă un măr şi începu să povestească ce a auzit:
-Se pare că Austin trebuie sa plece într-o călătorie de afaceri… Pentru că eu sunt şoferul lui, îl voi însoţi, şi am o vagă bănuială că aceste afaceri nu sunt legale… Asta e şansa noastră! Mâine dimineaţa, înainte să răsară Soarele vom pleca din Chicago spre Los Angeles. Cât timp noi suntem plecaţi, voi trebuie să găsiţi ceva care să ne ajute prin casă.


*


Stătea intinsă pe pat, cu ochii întredeschişi. Se juca cu o şuviţa de păr şi se gândea la viaţa ei.
„M-m schimbat atât de mult doar în câteva ore…Până când am ajuns în casa asta eram o adevărată cuceritoare… Cred că m-am lăsat prea mult intimidată de un oarecare…”
Se ridică din pat, ieşi din cameră si coborî scările vilei. Auzi cum Josh împreună cu Austin ieşiră din casă. Păşi încet spre piscină şi se opri când ajunse la marginea acesteia. Ochii căprui, strălucitori i se măriră. Îi privea trupul bine clădit şi muşchii frumos conturaţi. Părul negru, acum ud, îi contura minunat acei ochi albastri, reci şi misterioşi. Roşcata se aşeză pe un şezlog, continuând sa-l priveasca. El o văzu, dar nu îi dădu importanţă.
-De ce ai venit? Întreba Caleb cu un zâmbet pervers.
-Nu pot să dorm… Sper că nu te deranjez…
-Nu… Vino mai aproape! Vreau să-ţi dau ceva!
Mao îşi dădu ochii peste cap şi se îndreptă spre piscină. Se aplecă uşor asupra suprafeţei lucioase a apei. Brunetul o prinse de încheietură şi o trase în apa. Tânăra era şocată. Îmbracată în pijamale, stând în braţele fiului celui mai periculos om din America…
„Asta clar nu e ziua mea norocoasa…”
Băiatul se apropia din ce în ce mai mult de corpul ei. Îşi puse mâna dreaptă pe un din coapsele roşcatei şi zâmbi satisfacut.
-A spus tatăl tău să nu te atingi de mine… Te rog să-mi dai drumul. Nu sunt una din… Paraşutele cu care iţi petreci nopţile…
-În primul rând tata a plecat şi nu are cum să afle dacă mă ating sau nu de tine. În al doilea rând, nu le spune paraşute. Suna prea dur… Şi în al treilea rând, nu eşti, dar ai putea fi una din fetele cu care îmi petrec noaptea.
-Deja întreci…
Mao nu apucă sa îşi termine ideea. Buzele i-au fost acaparate de cele ale lui Caleb, care acum o săruta apăsat. Mâna lui stânga acum se odihnea pe unul din sânii ei. Îl împinse şi îl privi cu ură.



minim 3 comentarii pentru next ;;)

#4
este un subiect interesant si imi aducea aminte de ultimul fic al lui Akasha si serialul Ingerii lui Charlie, este un amestec interesant la tine si ar fi o poveste chiar frapanta daca tu nu ai povesti asa cum o faci. Acum sa iti explic mai pe indelete: actiunea decurge mult prea repede, descrierea nu apare pe la tine decat atunci cand trebuie sa descrii un personaj, iar dialogul chiar daca nu este sec nu este nici de o importanta vitala ci mai mult asa, ca sa fie si niiste replici pe acolo prin povestea ta. Nu vad nici o schimbare in modul in care povestesti, nici o evolutie.
Povestea are potential, idea este interesanta, dar incearca sa acorzi mai multa atentie detaliilor si descrieri, mai multa profunzime.
Gambate!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)