Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eclair vs Lumiere

#1
Buna ce mai faceti eu am facut acest topic pentru ca cred ca sunt multi fanii kiddy grade mai ales a personajelor principale eclair si lumiere dar intre ele nu a existat nici o rivalitatea si as vreau sa aflu care este personajul vostru preferat eclair si lumiere al meu sunt amadoua nu pot sa aleg dar sa fiu sincera mai mult eclair

#2
Eh mie imi place mai mult Eclair tocmai pentru ca puterea ei se bazeaza pe forta bruta si este in stare sa cafteasca toti manelistii 21 Este foarte zapacita si amuzanta, are o fire rebela dar calculata, o iubeste pe Lumiere si cel mai important numele ei imi face intotdeauna pofta de ciocolata 21

#3
Imi place mult mai mult de Ecleir.Lumiere are un caracter foarte copilaros,si de multe ori ma enerveaza personalitatea ei.Ecleir are stilul ei propriu,nu se gandeste la ce face,merge mereu cu capul inainte fara sa se mai uite inapoi.De aceea imi place mult mai mult de Ecleir.
[Imagine: sssfcopy.png]

#4
Eu o prefer pe Eclaire, chiar daca in unele episoade pare copilaroasa si impertinenta, imi place de ea. E atat de puternica si stapana pe sine si nu si-ar pune-o pe Lumiere in pericol, tine mult la ea, imi place faza cu trecutul ei si prin cate transformari a trecut, e grozava.

#5
Votul meu merge la Eclair...
Nu,nu am nimic impotriva lui Lumiere 78 dar prefer forta bruta gandirii de data acesta^^
In mod normal , am prefera un caracter care le are pe amandoua... body & brain xD...
deci cand sunt separate...e umpik mai greu de ales...
so Yeah...+1 for Eclair 3

#6
Mie imi place mai mult de Eclair deorece mi se pare ca e un pic mai puternica decat Lumiere,e mai draguta,mai vesela si mai amuzanta.:ha:.deasemene imi place felul in care lupta si cum actioneaza.E mai agitata decat Lumiere si asta ii aduce uneori probleme.Totusi Lumiere mi se pare prea calculata,adica nu face nimic innainte sa gandeasca 10 min:smart: abea apoi actioneaza.Si deasemenea e foarte tacuta si foarte rar o poti vedea zambind.
Din aceste motive votul meu merge la Eclair +1 de la mine.:bv:

#7
Mi-e teama ca nu ma prea pot hotari intre ele doua 39...
La Lumiere singura chestie care nu imi place este ca ii prea "inactiva" ca sa zic asa...adica mai ales moto-ul ei "o doamna trebuie sa fie mai eleganta"...asta e singura chestie care ma enerveaza la ea...71
Si la Eclair imi place tot! Sentimentele ei, felul in care vede viata, felul in care se comporta, faptul ca mereu este hiper-activata, totul71
Deci cred ca votul meu merge la Eclair...

#8
Am impresia ca cei care au creeat-o pe Lumiere...au fost cam obositit.Diferenta dintre ea si Eclair este destul de mare...in primul rand ma refer la aspect fizic.Eclair este inalta...si destul de dezvoltata.In schimb,Lumiere este mititica...si seamana mai mult cu un copil.Ba chiar si atitudinea ei...mi se pare mult prea insipida.Nu iese cu nimic in evidenta.Mie imi plac mai mult personajele puternic conturate.Acum,sa vorbesc putin despre Eclair..personajul meu preferat(ma refer la partea feminina).Incredibil de puternica(forta fizica monstruoasa...seaman cu Sakura aici) si foarte draguta.In anime,se pune mai mult acent pe caracterul ei,eclipsand-o oarecum pe Lumiere.Cele doua fac o echipa buna impreuna,insa de cele mai multe ori,Eclair este cea care salveaza situatia...daca se poate spune asa.Si in plus,imi plac mai mult personajele zvapaiate.so..Eclair rullz!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
Eclair cu siguranta,ea e cel mai reusit personaj din anime,FOrte sexy dar si puternica in acelas timp.Lumi e prea..cu minte ca sa zic asa,fata de Eclair.E prea tacuta si eleganta,ma enerveaza asta..Eclair e mult mai frumoasa si e si ea vesela,umpci nebunatica,dar in misuni e foarte concentrata si serioasa.
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#10
Mie imi place mai mult de Eclaire.Lumiere e prea calculata si Eclaire arata mai bine..
Imi place "Ta-da"-ul ei cand apare sa aresteze pe cineva.Desi "o lady ar trebui sa se poarte mai elegant de atat" mi se pare ca seman mai mult cu ea(nu ca de aceea o prefer).
Chiar daca e "hot-headed" si imatura uneori mi se pare sweet si ii place sa ii ajute pe altii.
Am inteles ca are 250 de ani si ca "a renascut" de mai multe ori deci e destul de puternica pentru varsta ei 21
>:d<
[Imagine: da-1.jpg]


Twilight... Would you die for love?


It's on my lips, it's in my dreams.
It's a story told by two.
You say you want to be happy.
I can make your dream come true.


my yaoi fan fic


[Imagine: chibi_1341.gif]
chibi-ul lui Pure Love

Bomboane...multe bomboane pentru Asha :X



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce va place la Eclair? MaDy^^ 2 4.604 03-08-2012, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Ce va place si ce nu va place la Lumiere?(Kiddy Grade) Topaz 7 6.169 02-05-2010, 02:58 PM
Ultimul răspuns: βεκi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)