Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Eclair vs Lumiere

#11
Cum am spus si in alt topic...
Pai eu o aleg pe Eclair . Ea este personajul meu feminim preferat din totate anime-urile . Este foarte puternica si frumoasa .
Imi place si de Lumi-chan , dar o prefer mai mult pe Ecli .
Asta e parerea mea .

Eclair
O luptatoare devotata, frumoasa, ambitioasa, haioasa, ii sare tandara repede, cel mai frumos desenata, putere speciala si nemaivazuta de mine O.O, are multe corpuri, dar aceeiasi inima si minte, un personaj demn de locul 1.

Lumi
O domnisorica stilata, eleganta, simandicoasa, prietenoasa, un pic mai timida si rusinoasa, tine la prietenii ei si are si ea o putere care am mai vazut-o si la alte personaje, dar a ei e un pic mai deosebita.

Este o diferenta cam mare intre ele ca si comportament si aspect fizic, minte si logica, dar tot cele mai bune prietene raman si niste coechipiere grozave.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#12
first of all, Lumiere mi se pare prea eleganta si are gusturi mult prea rafinate, iar aceste caracteristici parca nu merg asa de bine cu inaltimea ei.ca sa nu mai spun ca ma enerveaza de cele mai multe ori.de asta o prefer pe Eclair.e putin copilaroasa, dar imi place felul ei nebunatic de a fi si faptul ca e puternica.
[Imagine: robin-1.jpg]

#13
Hmm ... imi plac amandoua , sunt foarte dragute si foarte puternice , dar preferata mea este Eclaire . Este increbila o.O Eu pur si simplu o ador xD Ii ador parul si imbracamintea ei . Lumiere parca e prea bagata in carapacea ei xD E foarte matura , in timp ce Eclaire e ca un copil xD Poate acesta e motivul pentru care o ador atat de mult xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#14
Cu siguranta o aleg pe Eclair, este vesela si amuzanta, zvapaiata, puternica si foarte frumoasa. Lumiere este prea insipida, mult prea tacuta si retrasa, aproape nu participa la actiune si intotdeauna Eclair salveaza situatia. Este si Lumiere frumoasa, iar numele ei in franceza inseamna lumina, dar este eclipsata de Eclair care este mult mai draguta, imi place felul cum vede viata, imi place ca este intotdeauna fericita.
Deci votul meu merge la Eclair.
[Imagine: 2uihshu.gif]

[Imagine: TheDream.png?t=1276345103][Imagine: EunHye22.png?t=1284281440][Imagine: 04.png?t=1304468354]
You’ve Fallen For Me.













#15
Eclair vs. Lumiere
Pai Lumiere este multe prea eleganta si grijulie pentru gusturile mele. Apreciez putereasi capacitatile ei dar totusi, sunt atrasa mai mult de forta fizica. In schimb, Ecalir este mult simpatica si mai amuzanta. Nu as vedeau pe Lumiere in situatii comice mai mult sau mai putin stanjenitoare, pe cand Eclair, in cunoscuta`i neglijenta poate "ateriza" in situatii amuzante. Si inca un fapt, Eclair mi se pare mai draguta si din punct de vedere fizic, nu doar al caracterului. So here is a point for Eclair :3.
KyuMin.

#16
Pai eu le aleg pe ambele deoarece personajele lor au fost create in asa fel inacat sa se completeze unul pe altul adica ce ii lipseste lui Lumiere are Eclair ii lipseste lui Eclair are Lumiere si prin faptul ca Lumiere este mult mai matura decat Eclair deoarece ei nu iau fost sterse meoriile ca si lu Eclair dar in episodul 20 aceasta va aveea probleme din cauza acestui lucru iar dupa parerea mea ambele sunt puternice fiind de clasa G si foarte dragute imi place stilul elegant al lu Lumiere dar si Eclair dar daca ar trebuii sa fiu in locul uneia in lupta as prefara sa fiu in locul lui Lumiere ca sa fiu calculata si dupa aceea sa actionez si cam atat cum am spus nu pot alege intre cele doua pentru ca ambele sunt dragute si puternice
[Imagine: WhyImsuposedtokeepmyheaddown3.png]
[Imagine: 5860362.png][Imagine: 5860357.png]

#17
Eclair cu siguranta este preferata mea. Desi Lumiere gandeste inainte sa actioneze, Eclair este mult mai puternica, si nu este la fel de inocenta ca si Lumiere. Eclair e mult mai plina de viata, si nu la fel de eleganta ca si Lumiere(care sincer, mi se pare chiar exagerata...). Este mult mai puternica decat ea. Lumiere pare un copil pe langa Eclair.
I set sails for the ageless winds
No fear of dying or a thought of surrender
I threaten every barrier on my way
I am bound forever with Token of Time

#18
Well cu siguranta o voi alege pe Eclair , deoarece Lumiere este total opusul meu xDD . Imi place de Eclair , deoarece este o fata copilaroasa , amuzanta si foarte puternica . Lumiere e prea serioasa si doreste sa fie prea eleganta si stilata , in timp ce Eclair vede lucrurile dintr-o alta perspectiva . Nu cred ca am vazut-o pe Lumiere vreodata fiind comica =]] Cred ca singurul lucru care imi place la ea este puterea . I mean ... e destul de puternica >.< . Eclair este foarte draguta , imi place la nebunie parul ei <33 . Este mereu cu zambetul pe buze , simpatica si ... ce pot sa mai cer ? >.< Parca m-as vedea pe mine in ea >.< . Deasemenea Eclair este cea care salveaza de multe ori situatia . Cred ca este cel mai bine desenat personaj din intregul anime .
So...in concluzie o aleg pe Eclair =]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#19
dintre lumiere si eclair intot deauna o so aleg pe elair pentru ca:
-este sexy
-imi place cum se imbraca
-este mai puternica decat lumiere(asa mi se pare)
-seman destul de mult cu ea
-si mai imi place faptul ca se vede ca ar avea vreo 16 ani

#20
Sincer nu imi este chiar deloc greu sa aleg.Deci Eclair este alegerea mea.De ce? Este mai plina de viata are un caracter si o personalitate mai puternica.Nu pot sa neg,corpul ei este fantastic si este chiar foarte puternica.Desi Lumier este mai calculata si gandeste mai limpede, nu-mi atrage deloc atentia.Eclair o eclipseaza,nu cu totul,dar in majoritatea timpului.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ce va place la Eclair? MaDy^^ 2 4.606 03-08-2012, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Ce va place si ce nu va place la Lumiere?(Kiddy Grade) Topaz 7 6.170 02-05-2010, 02:58 PM
Ultimul răspuns: βεκi


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)