Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care poza va place?
Poza 1
50.00%
2 50.00%
Poza 2
50.00%
2 50.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Duel : Zăpă vs. Sinderella

#1
Duel etc etc.

Perioada de postare a pozelor: 02.09.2010 - 03.09.2010
Periodata de votare: 03.09.2010 - 10.09.2010
Participanti: Eu si Josi
Tema: Alegere libera
Vom face si un poll cand va posta Josi pozele. Pozele vor fi anonime.
In rest, bla - bla- bla.
Ne vedem mai tarziu cu pozele !

#2
Uite acilisea sunt si pozele muuult asteptate.

Poza 1

Poza 2

Start vot!
(A da, succes Zapa! Succes Sissi!)
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#3
Se pare că eu sunt primul : D .

So, ză first pic. Este foarte reușită și-mi plac la nebunie norii. În partea dreaptă sunt negrii , iar în cea stângă albi. Tare frumos. Și pălăriuțele alea ce ies din apă-s înteresante. Ce nu-mi place este bara aia de lemn din josul fotografiei. Chiar o strică, sincer. Dacă nu se vedea, poza era genială.
Nota 9

A doua poză. Doamne, apusul/răsăritul ăla este chiar genial. Îmi place cum se văd copacii... așa negrii. Arată genial în contrast cu galbenul acela al cerului. Also, norișorii arată superb. Singurul lucru care nu-mi prea place sunt chestiile verzi de pe la baza copacilor ( niște case? ) . În fine, e bine că nu se observă prea ușor.
Nota 9.5

So I vote ză second pic pentru că-mi place foarte mult răsăritul/apusul.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#4
Ce fotografii frumoase : )

Prima, îmi place la nebunie. Norii se văd minunat, şi îmi place că ai prins şi lume în peisaj, se văd şi oamenii genial pe acolo, îmi place la nebunie, dar cel mai bine ţi-au ieşit valurile, pentru asta îmi şi place fotografia atât de mult. Ai captat mişcarea valurilor atât de frumos încât poza m-a fascinat din prima clipă. Atât la mărime originală, foarte mare şi la mărimea care se vede " mare" , e frumoasă fotografia. Reuşită, clară şi de calitate. Norii nu sunt deterioraţi sau nici altceva atunci când dau cu zoom. Se vede bine, ai făcut treabă bună.

A doua, îmi place. Idee frumoasă. Ador cerul, ador soarele, well what is that, asfinţitul? I like it. Ca idee, nu e prea original dar totuşi e frumos. Ţi-a ieşit bine. Totuşi când dau să măresc, you know şi mă uit la cer, văd că poza nu are o calitate atât de bună pe cât se vede eventual, are nişte lacune. totuşi, se vede frumos în peisaj, ai scos în evidenţă foarte bine cerul şi soarele. Îmi place ideea mult, deşi este foarte folosită.

O să votez cu prima fotografie.

#5
In primul rand, amandoua imi plac foarte mult. :]

In prima, norii se vad genial. Prima data la asta m-am uitat. Apoi am observat valurile si oamenii in departare. Imi place fotografia pentru ca ma linisteste si lemnul ala din fata ma face sa ma simt de parca as fi acolo. E simpla, dar este si realista. Imi place cum se vede linia orizontului si oamenii sunt prinsi in ipostaze interesante.

Si in a doua fotografie norii sunt geniali. Imi place contrastul dintre partea de sus si partea de jos. Calitatea era mai buna la prima fotografie, dar asta pare mai ... plina de viata, datorita culorilor norilor. Partea de jos mi se pare cam ciudatica, se vad niste chestii pe acolo, nu imi dau seama ce sunt, dar in fine, nu strica foarte mult.

O sa votez cu prima fotografie, desi amandoua sunt frumoase si au ceva special.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#6
În primul rând vreau să vă felicit pe amândouă pentru duel. Aţi avut nişte fotografii foarte frumoase după părerea mea. Mi-a luat ceva timp până am decis că voi vota deoarece ambele poze mi-au plăcut foarte mult şi nu ştiam pe care o voi alege. Deci după lungi frământări, iată-mă aici.

Prima poză
Îmi place mult cum ai surprins norii. Cerul fiind înnorat într-o parte, iar în cealaltă norii sunt de un alb imaculat. De asemenea îmi place contrastul dintre culoarea aproape metalică a apei şi "luminozitatea" cerului ca să spun aşa, contrast ce pune în evidenţă ambele elemente. De asemenea e de apreciat faptul că ai reuşit să prinzi valurile, acesta a fost primul element care mi-a sărit în ochi. Mi-a mai plăcut şi faptul că apar şi oameni în fotografie, iar cele două umbreluţe stau foarte bine acolo. Deci după cum am spus îmi place că ai îmbinat prezenţa umană cu natura. Destul de complexă poza după părerea mea. Într-adevăr îţi dă o senzaţie de pace interioară, de linişte, de încântare, pur şi simplu te frapează şi te calmează. Ai făcut o treabă foarte bună, îmi place unghiul din care ai fotografiat, iar imaginea este foarte clară. Felicitări!

A doua poză
Şi aici îmi place mult cum ai surprins norii. Ideea nu este chiar originală, dar chiar şi aşa fotografie este foarte reuşită, iar mie chiar îmi place să văd astfel de fotografii, nu mă deranjează cu nimic. De asemenea îmi place contrastul dintre cer, dintre "claritatea" lui şi dintre umbra de pe pământ, cum e totul învăluit în umbră. Acest lucru dă şi o oarecare notă de mister peisajului. Şi această poză îmi dă o senzaţiede relaxare. Unghiul îmi place, nu am ce să spun. Ca şi calitate mi se pare puţin mai scăzută decât la prima poză. Oricum, îmi place. Felicitări şi ţie!

Voi vota prima fotografie.
[Imagine: 2cr0ksm.png]

But I don't wanna go on living
Being so afraid of showing
Someone else my imperferctions
Even though my feet are trembling
And every word I say comes stumbling
I will bare it all , watch me unfold

#7
Heiiii.
Prima poză.
Îmi place muult de tot poza asta. Claritatea te ajută foarte mult, iar apoi ideea e genială *Părerea mea*. Adică, îmi norii ăia acolo, arată aşa cul. :]]. Apa e aşa ca lumea, pur şi simplu-mi place poza asta.

A doua poză.
Sincer, mi se pare prea întunecată poza. Ştiu că e un răsărit/apus [în fine] dar îmi pare super întunecată poza. Dar în rest îmi pare o idee drăguţă.

Totuşi, votul meu merge la prima poză.

#8
Votul meu merge la a doua poză . De ce ? Păi îmi place cum se vede apusul / răsăritul . E clară poza , copăceii aia uriaşi şi norii dă bine fotografiei 8 . Şi prima mi-a plăcut dar parcă mai mult m-a fermecat a doua . În orice caz ambele fotografii sunt superbe . Felicitări concurentelor.

#9
Grea alegere! Pai. . . sa vedem:

Prima poza: E frumoasa. Norii imi plac tare mult. Valurile sunt foarte frumoase, dar dupa cum a spus si Metal, bara aceea strica toata poza. Imi place ca ai fotografiat si oamenii, dar ca sa fiu sincera, poza nu imi inspira prea multe.

A doua poza: Imi place tare mult. Apusul e foarte frumos. Intotdeana mi-a placut sa privesc apusul si rasaritul. Desii ideea nu e prea originala imi place! Atunci cand privesc poza o stare de nostalgie ma cuprinde. Fotografia e geniala, absolut geniala.

Chiar daca din punct de vedere calitativ prima poza e mai buna, eu votez cu a doua.
Oricum, felicitari concurentelor^^
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#10
Imi plac ambele lucrari si este o decizie dificila sa zic asa, deoarece tema este la libere alegere. Totusi...cred ca o sa votez cu a doua fotografie, deoarece m-a impresionat mult mai mult din mai multe puncte de vedere. In primul rand imi plac foarte mult apusurile astea, mai ales cand cerul prinde diferite culori foarte interesante. Imi place foarte mult peisajul, mai ales contrastul dintre cer si sol...asa intunecat 15 Intotdeauna mi-au placut aceste peisaje, foarte interesante si dragute.
Nu zic ca prima fotografie nu a fost superba, mi-a placut foarte mult deasemenea...dar mai mult m-a atras a doua...Totusi imaginea este foarte clara, iar peisajul este foarte frumos, atrage mult atentia, in special cerul. Intotdeauna mi-a placut la mare xD

So...cum am mai spus...votul meu se indreapta spre cea de-a doua poza. Felicitari participantelor.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel: Sinderella vs Metal Me†al. 8 4.254 16-09-2010, 11:12 AM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Duel: Zăpă, Sinderella and Metal Me†al. 10 4.399 26-07-2010, 09:39 AM
Ultimul răspuns: Wunderbar


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)