Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#51
Well... Eu semăn la înfăţişare cu Mio din K - On. Cel puţin aşa îmi zic prieteni. Exceptând că eu am părul roşcat, doar iarna şaten. Evident, nu semăn cu ea la perfecţie. Nu există un personaj din vreun anime care să arate ca mine [ poate semăn mai bine cu Kiyo din Bloody Kiss - manga - la cum arăt ].
La personalitate semăn cu Saya din Blood+ şi cu Misa din Death Note [ de la Misa am ' primit ' darul de a fi copilăroasă, încăpăţânată şi vorbesc despre mine la persoana a III - a, câteodată ]. De asemenea, mă asemăn cu Yui din K - On. Amândouă ne lăsăm distrase de diverse prostii şi suntem cu capul în nori and so on. She`s like my clone. 39
Din păcate, nu există vreun personaj exact ca mine. Poate mă apuc de o manga şi aşa va exista. ^^
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#52
La aspect nu cred ca semam cu cineva poate la personalitate ..a si daca ar fi sa seman cu un personaj la cum arata ar fi prin cosplaySmile.Plus ca la cate animeuri am vazut...cred ca ma regasesc in foarte multe.Dar o sa dau doar cateva exemple:

Masaomi Kida din DuRaRaRA4 pare un nebun dar mai mult de fatzada + din cauza trecutului..faptul ca a cazut in plasa lui Izaya(spoiler ~~inca nu a aparut episodul mai bn nu spun ce a patit)
Amu Hinamori - se pare ca am mai multe personalitati ca si ea.
Ciel Phantomhive - lucrurile care mi s-au intamplat m-au facut sa ma maturizez mai mult mai repede,uneori mi-e teama sa recunosc unele lucruri sau sa le spun.
Risa Koizumi - Pt ca mi-a placut un baiat mai mic de inaltime decat mine=]] + am exact 1,72 4
Ryuichi Sakuma -Uneori ma apuca sa ma prostesc si sa par ca am 5 ani=]] dar apoi imi revin si sunt foarte serioasa si dedicata in ceea ce fac Smile.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#53
Ultima oara cand am postat aici vorbisem despre asemanarea izbitoare dintre mine si Nagisa din Clannad. Ce vremuri 21. Acum nu-i mai seman deloc. Ba dimpotriva, sunt total diferita. Ma rog.

In ultimul timp am gasit multe personaje cu care seman sau cu care am ceva in comun. Am o rabdare netarmurita, sunt o feminista convinsa, o impatimita a ceaiului si a romanelor de dragoste intocmai ca Sharon din Pandora Hearts. Mai am si altele de la ea, dar astea sunt in principal.

Apoi ar mai fi si Mio din K-ON! cu care seman putin si la aspectul fizic, singurele diferente fiind faptul ca eu am parul castaniu si nu-i chiar atat de drept ca al ei. In schimb, seman cu ea cam in proportie de 35 % suta.

Dar cea cu care seman 50% si care ar putea fi clona mea din anime-uri este Kurumi din Kimi ni Todoke. E dulce si adorabila cu toata lumea, populara si castiga admiratia celor din jur cu usurinta, dar in realitate e total opusa fata de cum se afiseaza celorlalti. Nu are scrupule, e egoista, considera ca stim-noi-cine-astia-care-au-vazut-anime-ul este al ei fiindca a facut stim-noi-ce si alea alea. Imi seamana enorm, doar ca eu n-as raspandi zvonuri neadevarate pentru a-mi atinge anumite scopuri. Adevarate da, de ce nu 21 ?

#54
Consider că semăn cu Risa din Lovelt Complex, atât fizic, cât şi moral. Sunt la fel de ambiţioasă ca şi ea. Am un singur scop şi ( în majoritatea cazurilor ) îl îndeplinesc. Pot spune că sunt uşor schimbătoare, ca şi ea ( pentru că i`a plăcut de trei băieţi aproape ). În legătură cu fizicul, sunt exact ca ea, doar culoarea părului şi a ochilor diferă. Eu am părul blond ( natural, da ) şi ea roşcat, iar ochii mei sunt verzi şi ai ei căprui. În rest, suntem identice. Şi eu am 1,72 ca ea. xD Este singura tipă dintr`un anime cu care mă identific. ^^
[center][Imagine: vtrhrtcopy.png]

I always want to make you laugh.[/center]

#55
Well , voi alege desigur Chocolat Meilleure din Sugar Sugar Rune pentru ca in primul rand este tare zapacita si ametita exact ca si mine . Desi vrea sa para dura si nepasatoare , e timida in preajma baietilor si cand spun asta ma refer la Pierre . Pur si simplu se pierde in preajma lui , face numai prostii . Si da , eu zic ca seman cu ea din mai multe puncte de vedere dar astea fiind principalele .
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#56
1. Rio (Spiral) ador sa fiu subestimata... cand nu te astepti, atunci te lovesc cel mai tare65.. metaforic vorbind desigur..
2. Melissa Mao (full metal panic)21
3. Misa (Death note) --> sa zicem doar ca intrec masura cand vine vorba de 'love'..
4. Anita si Nenene din read or die. Cateodata ma port ca un copil rasfatat.. ca anita... si dau cu picioru' in tomberon cand am nervi24)
5. Marlene Angel (blue gender)
6. Nyu (Elfen lied) --> de obicei ma port asa cand sunt fericita
7. Lucy (elfen lied) cand am nervi.
8. tipa aia cu paru roz din paradise Kiss... Tot timpu' uit cum o cheama ... atat4 the eeeend

#57
Cateodata seman cu Hinata(Naruto) cand sunt timida dar cand am nervi la fel ca Sakura(Naruto) .Cateodata seman cu Shuichi(gravitation) deoarece sunt zapacita la fel ca el
. Misa death note deoarece sunt copilaroasa si cateodata sunt mult prea indragostita.Sasuke Uchiha cateodata am o dorinta de razbunare si vreau sa fiu lasata in pace de toata lumea mdea pot fi si dura uneori.

#58
Eu una nu prea ma pot cataloga asemanatoare cu vreun personaj din animeuri dar pot spune ca prieteni imi spuneau Kagome (datorita parului cand il am drept si fizicului ) Si ca aveam un lantic cu un colt din os in forma de bucatica de giuvaier ca in anime. Atata tot si comportamentul e un pic asemanator dar eu fiind schimbatoare azi sunt inger maine demon e cam greu sa fiu catalogata10, mai ales cu un personaj anime.
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#59
Nu sunt sigura , deloc. Nu prea ma uit la comportamentul fiecarui personaj , si nici nu le stiu numele. Ca unele sunt lungi si incurcate.
Cred ca Hikaru din Speacil A.
De ce? Pai mi se pare ca ne asemanam in unele parti , adica si eu sunt "puternica" si uneori sunt mai competitiva , la gatit sunt pfaii... inca nu am incercat dea bea daca stiu sa imi fac un sandvis==
Modul in care se comporta cu persoana pe care o place cred ca as fi la fel , si mai ales ca e incapatanata... Asa sunt si eu spun ca e ca tine dar tot parerea mea o sustin. Alte asemanari... Sa ma gandesc. Ca nu se da batuta , si eu sunt asa cand vreau.
Modul in care vorbeste , si are grija de cineva.

Shuichi (gravitation) - e copilaros, dragostos , haios, serios (uneori ), felul in care iubeste, ca nu da inapoi (aici ma refer la yuki )

Yuuki (Vampire Knight)- seriosa, ce face pentru kaname, ca nu isi recunoaste sentimentele. Dar sa fiu sincere ma cam inerveaza ce ia facut lui Zero20 Chiar nu o merita , el o placea (cred) ii vroia binele , cu ce a gresit mai mult?20
Si poate mai sunt dar nu imi amintesc...== Tipic mie.[posturi unite]
A gata stiu.
Neji- Gelozia, faptul ca ma cred diferita. Modul in care vorbeste, comportamnetul , calmul.
Deci eu sunt schimbatoare maine sunt poetica , poimaine sunt ghotica si tot asa...

Sakura- La nervi as indrazni sa dau doar intr-o persoana == Cum da ea in naruto.

Hinata- Sunt si timida , dar in special cand e cineva nou sunt o moara stricata.

Death Note, L 21 Ca sunt inebunita dupa dulciuri iar el sta mereu intr-o pozitie cand e pe canapea pe scaun , etc... si eu la fel chiar si cand manac dar la mine e pozitie de yoga :]]

Zero (vampire knight)- felul in care protejeaza ... in care priveste o anumita persoana, daca isi pune in minte sa il urasca pe ala pe ala in uraste (din punctul meu de vedere , sa nu spun ca uraste pe cine merita)
- ca nu isi spune trecutul, e ca un mister cu picioare.
- razbunarea== Sper ca ati inteles , si eu as vrea sa omor persoane sa le vad matele pe jos sau cum sunt arsi de flacari , la faza asta nu seman cu el , nu cred ca am vazut vrun personaj dement care vrea sa omoare oameni din pura plictiseala==
Si mai sunt... (cred)[posturi unite]
Naruto- cum el e inebunit dupa ramen si dupa sakura eu sunt dupa inghetata si... conversatie. Nu gasesc nimic in momentul asta
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#60
La aspect, toți îmi spun că mă asemăn cu L din Death Note, mai ales la păr. Avem aceeași nuanță de păr și al meu stă exact la fel. De asemenea, la aspectul fizic eu cred că mă asemăn mai mult cu tipul ăla din manga Beast Master - Lion, parcă. Nu pot să spun că arăt exact la fel ca un personaj dintr-un anime, ci sunt un mix, cum a zis o prietenă. Seamăn cu L, Lion ( sau cum îl cheamă ) , Lelouch din Code Geass.
La personalitate, nu sunt exact la fel cu un anumit personaj. Poate cu tipul ăla din Lovely Complex ( personajul principal ) fiindcă sunt o fire destul de sportivă și, ce mai, aproape ca el. Cu altcineva, nu știu. Eu sunt genul ăla unic, care nu se aseamănă cu altcineva.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.252 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)