Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cu ce personaj din anime semanati?

#41
Eu seman cu Uchiha Sasuke, chiar daca I'm a girl.
Cu mici exceptii...nu's obsedata de razbunare si deobicei imi arat partea amabila, mai mult pe forumururi decat in viata reala.In rest sunt la fel de misterioasa, nu vorbesc mult, par mereu calma si ma port la fel ca el.ca sa nu mai zic ca la quizz-uri mereu imi iese ca seman cu el.Odata chiar am avut porecla Sasuke-chan 71
Un personaj feminin...maybe Erza Knightwalker (Edolas Erza).

La infatisare seman cu Misaki Ayuzawa: aceeasi culoare a parului, aproape acelasi hairstyle (doar ca parul meu e mai lung).
[Imagine: robin-1.jpg]

#42
Parerea mea este ca seman cu multi de prin animeuri:

~Feminin~

Anko Mitarashi [ Naruto]
Ma indentific cu ea prin faptul ca uneori sunt dura, incerc sa-mi ascund sentimentele si sa le alung, sa par dura si pe interior si exterior, sa fiu puternica. Imi alung sentimentele, ca ea si ma desfasor armonios printre oameni care coopereaza si se impaca bine cu alti, schimba pareri si respecta reguli. Ca ea!

~Masculin~

Neji Hyuga Ma starneste mereu interesul de persoane noi, de diferitele lor probleme si de ce ei sunt in stare, ca Neji.
Ma identific cu acest personaj din cauza ca amandoi cooperam cu multe persoane, credem in destin si ne facem propriul nostru drum spre viata adevarata. Amandoi suntem receptivi si analizam situatia.

SE pare ca ma indentific cu aceste personaje mai mult decaT Lasa sa se vada. :]
-

#43
I don't know , maybe with Eclair [kiddy grade]fizic[ parul care pana de curand l-am avut exact ca al ei] comportamental : o fire puternica , energica and so on .
Pe de alta parte am momente in care m-as putea asemana tot la comportament cu Nerine [Shuffle] : timida , tacuta , ambitioasa si "buna" in ale gatitului xD.
Edit : With my new haircut as tinde acum spre Hachi *Nana* ^^
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#44
Hm...nu m-am gandit niciodata la asta.Dar, haide s-o fac acum^^
Stau si ma gandesc...seman cu mai multe.
Kikyo->pai...nu ma enervez repede si sunt calma.Sunt puternica cand vine vorba de vreo "iesire".Lupt pentru ceea ce vreau si nu ma opreste nimic iar eu imi apar prietenii pe cand pe dusmani ii las (bine, recunosc, uneori le mai si bag bete-n roate)
Sakura->Doamne!Cand nu seman cu Kikyo sunt exact ca si Sakura.In primul rand sunt obsedata (se intelege).Apoi sunt si eu inteligenta.Perseverez iar cand cineva zice ceva rau de mine sau prietenii mei...ati incurcat-o!Ma enervez cand este cazul si nu prea arat ceea ce simt.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#45
pai uhm....daca e sa tin cont d personalitate....seman intreaga cu Yamamoto Takeshi din Katekyo Htman Reborn...functionez dupa acelasi tipar...avem aceleasi masti...aceleasi principii...si chiar aceleasi reactzii o_O....knd am citit manga...vedeam o chestie...reactzionam intr'un fel...apoi dadeam pagina shi surpriza!!!....Yamamoto reactiona exact ca mine 22 ...I even have the Vongola ame no ringu, ca si el^_^.... and I even know shigure souen style^_^(am mai introdus eu doua lovituri....lovitura cu shinai'ul in partzi intunecate ale corpului *_* shi lovitura "t strambi la adversar pana moare d ras"...credetzi'ma...dau rezultate!)

daca ar fi sa ma iau dupa looks...uhm...seman cu Cagalli Yula Athha...in materie d cul a parului, tunsoare si toate cele...dar personalitatea ei e total diferita d a mea(ash vrea eu sa am personalitatea ei!*_*)

deci per total sunt un fel d corcitura intre personalitatea lui Yamamoto shi fizicul lu' Cagalli o_O
[center][Imagine: SOTW2-House.png][/center]
[center]~only God doesn't believe in...God~[/center]


[center][Imagine: 1241698538_scrubs-party.gif][/center]
[center]Trolebuuuuuuuuuuuzzzzzzzzz[/center]


[center]Do you know a woman who hates herself enough to date me?[/center]

[center][Imagine: chibi_2605.gif]
Pompertziu Fulangesh, chibi-ul lui YamaMina
[/center]


#46
hm...sincer...in fiecare anime gasesc un personaj care imi seamana71...dar totusi, cel mai mult ma reprezinta:
Kagome(inuyasha ) - imi iubesc prietenii
Hiei- pot fi foarte dura si rece
Sasuke- mereu sunt indiferenta,si-mi ascund foarte bine sentimentele
si Sakura-pentru ca imi iubesc foarte mult prietenul,chiar daca el nu e langa mine 46 2

#47
daca numar eu bine, seaman cu:
1. Melissa Mao - la fel de nebunatica ca ea si pun punctul pe "i"
2. Temari - temperament vulcanic, razbunare crunta...doar o mica descriere
3. Diva - numele spune tot..cruzime si totusi delicatete..o regina printre cei de rand

#48
Hmm, destul de greu să-mi dau seama. Adică, încă nu s-a inventat un personaj anime care să-mi semene prea mult. Totuşi, există cineva cu care mă pot identifica, fie şi în mică parte.
Este vorba despre Lenalee Lee din D.Gray-Man. Ea este o fire luptătoare, puternică, dar în acelaşi timp sensibilă şi grijulie. La început este extrem de veselă, însă apoi o serie de evenimente o fac să se coboare cu picioarele pe pământ- o asemănare de bază... Şi eu am nevoie de un şoc ca să mă trezesc la realitate uneori.
She is a living existence of selfishness.


#49
Eu sunt exact ca Lina Inverse din Slayers (OK,exceptand,ahem,bustul)
Ma enervez la fel de repede,cand sunt furioasa nu-mi sta in cale,mananc mult dar nu ma ingras,sunt grabita,am multa energie etc.
Practic sunt ea! :bv:

#50
Eu ma regasesc cel mai mult in Haruhi Suzumiya 21
Sunt nebunatica , incapatanata si nu prea ma gandesc la consecinte 21 Ce sa fac...sunt zburdalnica si-mi place sa-mi traiesc viata . Nu imi pasa de parerea celorlati despre mine pentru ca eu stiu cel mai bine cum sunt eu . Mai ma regasesc si in altele dar cu Haruhi parca as fi sora ei 21

Don't try to be perfect . Just be yourself .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.241 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)