Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chise`s photography

#1
Mda. Daca tot am facut cateva poze, mi-am zis "De ce nu ?"

Unu.
http://img585.imageshack.us/i/wertyuiujyhrgerw.jpg/

Doi.
http://img171.imageshack.us/i/tughw4yp0.jpg/

Trei.
http://img338.imageshack.us/i/retyuiopoio.jpg/

Nu sunt cine stie ce, dar na'. : ))

Pareri, critici, sfaturi. Orice : ))

punct.

#2
Hye,dear ^__^ Uite ca am venit si eu sa-mi spun umila parere
Ceea de-a doua poza este preferata mea,imi place unghiul din care ai facut poza si claritatea ei
Prima poza nu mi se pare foarte clara,sau cred ca trebuie sa-mi schimb eu ochelari o.O,poate,nu m-as mira >.>
Ultima.. chiar nu stiu ce sa spun despre ea >.< ah.nu mi-a atras atentia intr-un mod special,dar e ceva nou 5
Astept sa mai pui poze dear!^___^

PS.Scuze ca nu le-am luat in ordine^_^


#3
Bună .
Pentru început : ador nespus culorile :X Acel roşu sângeriu , imi aduc aminte de Hellsing xD Rozul acela îl ador :X Parcă ar fi scos din Paint ; )) Şi lemnele :O Wow , ce idee , chiar dacă pare ciudat , mie una mi se pare interesantă ideea ta xD Deci pozele cu flori le ador :X numai bune pentru desktop xD Dacă eşti nouă in domeniu` ăsta , te felicit , mie chiar îmi plac pozele xD

#4
Bună >:d<. Acum am văzut că ai deschis un topic la fotografii o.O, deci scuze de întârziere 65.
1. Îmi plac florile, mai ales culoarea acestora, dar cea din faţă, care e cel mai aproape, se vede cam neclară.
2. Ei asta da 5. Aici se văd mai bine şi toate sunt clare, dar mi-ar fi plăcut să le fi luat din alt unghi totuşi.
3. Lemne ? Se văd ciudat, dar asta face poza mai interesantă.
Să mai faci poze, da? 8
X.o.X.o.

Snowy <3 Chise.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#5
Hi` hug

1 . Ador gherghinele , sunt minunate . Si sunt de un rosu atat de aprins...intr-un cuvant : superbe .
2 . Iar gherghine :X . Dar astea sunt roz 15 . Mi-ai citit gandurile :]] .
3 . O.O Deci..lemne..da`..ciudat 21 . Dar totusi sunt atat de..interesante . Strange , but i like it .

Well , s-a terminat . Dar mai astept hug . Bafta .
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#6
Soph., *ILY Yaoi Maniac*, Ang., Snowy., Zuza. va multumesc foarte mult pentru comentarii fetelor. >:d< Nu stiti cat inseamna pentru mine. >:d<
Now, am revenit cu inca 3 poze. :]

1.
http://img521.imageshack.us/i/fotografie0001.jpg/

2.
http://img153.imageshack.us/i/wgv0156.jpg/

3.
http://img266.imageshack.us/img266/6204/wgv0158.jpg

Pareri, critici, sfaturi. Le astept cu drag.
P.S acestea sunt facute cu telefonul.

punct.

#7
Ohayooo dear. Deci, am ajuns si eu la un alt capitol, al fotografiilor. OK, hai sa vedem.
Prima: Ramurelele acelea arata foarte bine acoperite cu zapada. Ai descoperit puritatea copacilor iarna 21 . Nu imi prea place culoare portii dar nu cred ca aveai ce face in legatura cu asta. Vad ca unghiul e putin mai 'carn', cum sa ii zic. Arata bine, imi place.
A doua:Cat de frumos arat cerul, nu am cuvinte. Contrastul e slab, parca sunt cumva sterse culorile. Copacii arata foarte ciudat acolo, asa, parca sunt goi cumva, cred ca intelegi.
A treia:Aici ai prins doar cerul si foarte putin dintr-un copac. Imi place, poate mi-ar fi placut mai mult daca nu ar fi fost atat de intoarsa.
Soo, mai astept alte poza. Ja ne !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#8
Sunt aici 15, după cum ţi-am promis.
1. Zăpada aia face copăcelul mai interesant ;x. Şi poziţia copacului m-a dat gata, e interesantă, îmi place şi unghiul din care ai luat-o ;; ).
2. Wow, e superbă culoarea cerului şi norii aceia înfrumuseţează totul. E poza mea preferată 5.
3. Asta e puţin mai ciudată, nu mă întreba de ce, nu aş ştii să-ţi răspund cu exactitate. Îmi place într-un fel şi nu prea -.-' [ undeva între ]. Zici că bătea vântul.
Apropo cine te-a învăţat să te semnezi pe poze ? : ))

Spor la fotografiat. hug
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#9
Spiritul critic e prezent la datorie * laughs * . So, le voi comenta și pe cele din primul post.

Primul post

Firșt. Nu e bună focalizarea și de aceea poza nu este foarte clară. Data viitoare trebuie să ai neapărată grijă la acest aspect fiindcă strică poza foarte mult, focalizarea fiind în dreapta. Also, nu îmi place nici ideea prea mult. Adică, tu ai făcut poza tuturor florilor când puteai să te concentrezi numai pe una, să fie una singură clară, iar restul blurish. Ar fi dat un aspect foarte frumos și ar fi scos în evidență cât de frumoasă e floarea, mai ales că roșul ăla e genial.

Secănd: De data asta e mult mai clară. Se vede bine, n-am ce spune, dar iarăși e tipică. Trebuie să cauți un unghi din care floarea să se vadă altfel, să pară specială. Aici, fiind trei de aceeași culoare tare, îți captează toate privirea și parcă se acoperă una pe alta, nu te mai atrage nici una. Știi, când mulți oameni sunt la fel, te obișnuiești și începe să ți se pară tipici. În poza ta, florile sunt oamenii. Îți sugerez să cauți un unghi din care floarea/florile să pară speciale.

Third: Arată foarte interesant, la prima vedere. Lemnele nu sunt foarte interesante, dar îmi place foarte mult cum sunt aranjate, chiar dacă sunt, poate, puse la nimereală. Formele geometrice formate de ele sunt foarte interesante și chiar îmi plac. Nu îmi place că te-ai semnat cu albastru acolo jos. Deranjează. Mă gândesc că, poate, ar fi trebuit să modifici puțin contrastul, ca poza să pară mai specială.

Al doilea post

Firșt: Ideea e frumoasă, dar nu-mi place unghiul. Copacul pozat așa, dintr-o bucată nu arată special, ci comun. De asemenea, nu-mi place poarta aia care se vede. Strică poza destul de multicel, precum și semnătura ce, după mine, putea să nu aivă culoarea aia stridentă. Mă gândesc că ai fi putut să-i modifici contrastul pentru a-i da o alură mai specială.

Secănd: Asta-mi place nespus de mult. Este favorita mea. Ador cum se văd norii ăia, de parcă ar fi niște pietricele pufoase. Și crengine copacilor se văd foarte frumos așa negre cu soarele în spate. Arată bestial și-mi place foarte mult ungiul, precum și peisajul. Singurul lucru ce mă deranjează e culoarea semnăturii, pe care ai putea să o schimbi într-una mai „temperată”.

Thărd: Și asta arată foarte mișto. Îmi place cum se văd norii pe fundalul cerului. E foarte interesantă fiindcă în colțul din dreapta sus pare aproape senin, fără nori, iar în stânga jos sunt mult mai mulți nori. Este foarte specială, mai ales că norii au o tentă spre.. roz ? Cum am mai spus, cromatica este foarte plăcută, dar mă deranjează semnătura și verdele ăla ce se vede sub semnătură ( probabil copaci ) . Anyway, unghiul este perfect și chiar mă întreb de unde ai făcut-o.

Cam asta a fost tot. Succes.

P.S: Dacă nu te superi de întrebare, ce aparat folosești ?
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#10
Ăăh, de când nu am mai postat p-aici. Tsk, tsk, tsk.
Well, mulţumesc pentru critici, sfaturi, păreri and so on. :]
Ei, am revenit cu...o poză. : )) Făcută... * 5 minute de gândire * acum 2 ani. :] Pe vremea când eram obsedată de broaşte. ._.
http://img225.imageshack.us/i/dscf0375f.jpg/

Păreri, critici, sfaturi ? .-.

punct.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photography. Addeh 30 19.251 22-05-2012, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Committed to photography Diz 21 13.433 02-05-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Gates of Valhala [ Axel's photography ] Axel . 2 2.678 29-12-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Photography . Lunatics. 13 6.988 13-11-2011, 10:15 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Miss R. photography Paradox 。◕‿◕。 4 3.933 09-01-2011, 05:55 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Sissi's nais pics(a.k.a Photography) Sin 15 9.540 09-09-2010, 02:28 AM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)