Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Photography .

#1
alive?
flower .
nothing special.

Vă aştept cu păreri , critici, sfaturi...
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#2
Cum, critici? Nu pot da critici la asa ceva... Sunt perfecte o.o Defapt nu exista perfectiunea, insa fotografiile tale tind spre perfect.
Iubesc nuantele de culoare din prima poza si faptul ca ai scos in evidenta ceea ce a mai ramas defapt din floarea adevarata. Si titlul este sugestiv... 39
Imi place contrastul de alb-negru, iar a doua poza pot spune ca este preferata mea din cele trei, dar aduc aminte ca toate au iesit bine. xD
A treia fotografie insa, nu se potirveste cu titlul ce l-ai ales. Nimic special? Oh, mie mi se pare atat de interesanta fotografia. Imi plac lucrurile de genul asta, doar ca nu pot sa le surprind in poze... Poate e si din cauza aparatului meu, ori ca nu am invatat sa lucrez cu el. ._.

Well, bafta cu fotografiatul si mai adu-ne ( adu-mi ) poze ca-mi plac. E un hobby de-al meu sa privesc lucrarile unui fotograf.

be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^

#3
Well, am zis să trec şi pe aici, dat fiind faptul că... anyways, curiosity : ))

M-ai impresionat cumva pentru că ai o oarecare precizie când fotografiezi; mai rar întâlnit la majoritatea persoanelor care fotografiază. Am o simplă întrebare [ sau poate două... ], te ocupi cu photography de mai demult ? Şi ai luat ceva lecţii în această artă ?

Firstly, să ştii că nu mă pricep la tehnică, deci, probabil, nu mă voi lega de acest amănunt xD. încă mă mai ' documentez ' şi eu, so i'm not an expert.
În rest, pot spune că îmi plac unghiurile din care fotografiezi; alive? - it's my favorite pentru că ai surprins-o chiar bine, fără niciun element în cadru, iar floarea este încântătoare, my oppinion ^^
Cea de două fotografie m-a deranjat un pic. Dunno why, dar am impresia că-i prea comună - aici mă refer la originalitate. Mă aştept la aşa ceva din parte ta for sure 21
Ăăă i think that's all. You did a great job. Sigur voi mai trece pe-aici, dacă am timp, ofc.
Succes în continuare, Consta' *smile*

#4
Vă mulţumesc amândurora pentru comentarii ! Sper să mai treceţi pe aici cu o părere , eu vă aştept...
Ei bine, acum un „set” de portrete. :"]


sunlight...
pray.
loveliness

Vă aştept...
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#5
Yeah, nu ma asteptam sa ni le aduci asa repede. ^w^ Mai bine pentru noi.
Ador portretele 38 dar nu reusesc niciodata sa le fac asa cum trebuie. Prima poza ( din ultimul post ) este preferata mea, mai ales unghiul mi se pare atat de special cat si efectele pe care le-ai facut. La fel si ultima, mai ales ca este formata defapt din doua poze cu unghiul diferit.
A doua e draguta, insa tot la acelea raman, mi se par mai speciale, a doua pare cam simpla... Insa simplitatea e frumoasa in felul ei.
That's all and sorry for that short comment ~.~
gj. smile


be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^


#6
Okay, deşi ţi-am zis părerea mea deja pe mess, mi-a fost imposibil să nu trec din nou pe-aici xD .
Prima fotografie o ador - yeah yeah, known already, buut .-. -; portretul fetei este surprins într-un unghi bun, iar expresia sa facială se potriveşte atmosferei să zic aşa. Mă duce cu gândul la toamnă : )) Btw, nu prea-mi place cum a picat lumina soarelui mai în stânga - jos. But it's not your fault, că doar nu ai pus tu soarele acolo 21
Pray & loveliness - don't have words, i like it şi deja ştii asta, doar ţi-am spus ^^ .

'kay, ÅŸi eu aÅŸtept noi fotografii.

#7
Pozele cu florile imi plac cel mai mult 39 iar aia cu robinetul mi se pare foarte bine prinsa, cu stropii cu tot. Felicitari. Portretele ti-au iesit bine, desi Pray are subiectul putin blurry, sau cel putin asa mi se pare mie, ca nu e focusul exact pe ea. Loveliness este foarte bine prinsa, si tonul pozei se potriveste. Nu e prea contrastat.
Well astept mai multe poze 4
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#8
Bun, m.am întors. Mulţumesc tuturor pentru părerile lăsate, apreciez. ^^

piano&love
goodbye, you...
with

Vă aştept...
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."

#9
Cea mai reusita mi se pare goodbye, you... cadrul surprins face ca poza sa arate extrem de bine, si ii da un sentiment de nostalgie...melancolie chiar. Chit ca se vede ca e facuta dintr-o masina ( sau un vehicul in miscare ), tonul pozei salveaza acest mic defect. Plus, iti da impresia ca fugi de cineva/ceva.
Piano&love mi se pare si ea reusita la randul ei, dar parca ar fi mers totusi sa faci un macro pe piesele mai aproape de obiectiv, si restul sa se vada blurry.
With e draguta, felicitarile mele pentru faptul ca ai reusit sa prinzi un porumbel asa. Eu incerc de ceva timp dar mereu iese miscat.
Mai astept poze 4
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#10
Mulţumesc, vă aştept cu drag...
Åži acum munca mea. :")

black ?
: )
kids

Vă aştept.
In fata mortii nu mai esti nimic, nu mai esti poet, esti un simplu om care trebuie sa dispara.

[Imagine: 69049197.jpg]

"Time is an illusion. Lunchtime doubly so."



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Photography. Addeh 30 19.252 22-05-2012, 03:40 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Committed to photography Diz 21 13.439 02-05-2012, 10:32 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Gates of Valhala [ Axel's photography ] Axel . 2 2.679 29-12-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Chise`s photography Mdn. 12 8.443 30-05-2011, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Mdn.
  Miss R. photography Paradox 。◕‿◕。 4 3.933 09-01-2011, 05:55 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Sissi's nais pics(a.k.a Photography) Sin 15 9.541 09-09-2010, 02:28 AM
Ultimul răspuns: Sin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)