Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-uri cu final prost

#41
Sunt trei anime-uri foarte bune ale caror finaluri mi s-au intiparit ca trei mari w t f -uri in creier. Nu pot crede ca s-a intamplat asta tocmai cu ele...

Primul este Claymore. Atat de bun a fost pana la ultimele doua episoade, atat dar atat de bun! Nu-mi dau seama cum de s-au decis sa strice totul tocmai la final. E ca si cum, dupa luni de truda, ar fi zis ca n-are rost sa-si bata capul in continuare asa ca au aruncat un sfarsit de doamne-ajuta ca sa scape de-o grija. Nu asta trebuia sa se intample, for crying out loud! Clare nu ar fi permis nimanui, niciodata, sa-i intrerupa lupta cu Priscilla, nici macar lui Raki, oricat de atasata ar fi fost de el. Ii multumesc lui Yorihiro Yagi ca mi-a mai alinat din durere in manga.

Urmeaza Gosick. Alt anime incredibil de bun, dar al carui sfarsit te face sa-ti bagi unghia in gat. Bun, se regasesc Kujo si Victorique, I have no problem whatsoever, dar care a fost faza cu scena aia aproape gay in care cei doi se tin de mana si alearga (parca alergau, nu mai tin minte) iar Victorique are obrajii atat de roz de pare ca s-a imbaiat in trandafiri toata viata ei??? It ruined all my expectations. Bun, inteleg, anii de suferinta, razboi, despartire, regasire, emotia momentului... but it still makes no sense. E ca si cum s-ar fi decis sa schimbe personalitatea ei cu totul.

Shaman King. Boy, I was disappointed with this one. La fel ca si la Claymore, producatorii nu au vrut altceva decat sa-si termine cat mai repede treaba. Povestea putea evolua mult mai mult, mai puteau introduce cateva episoade in care sa specifice care ar fi fost situatia mai departe, ce s-ar fi intamplat peste un an sau peste 10, etc. Multumesc manga-ului ca mi-a facut viata mai frumoasa.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#42
Incadrez animeurile cu final prost, cele care te lasa in plop, si plopu' in aer. Poate ca exista manga si sunt facute in asa fel incat sa te faca sa te duci sa citesti, dar mai sunt si nepasionati ( ca mine ) care nu vor sa citeasca manga si se multumesc decat cu animeul cu un final banal, de nici tu nu stii ce se poate intampla.
Vampire Knight Guilty a avut un final, nu pot spune prost, mai mult enervant. S-a terminat totul aproximativ bine, dar am dat cu ochii peste manga si mai erau o multime de lucruri de amintit. In orice caz, nu am citit. lol.
La Nana iar m-am enervat. Ok, ok, a nascut copilul, dar de ce naiba nu au continuat animeul? Sigur ar fi fost interesant. Toate episoadele au fost minunate si m-au facut sa plang, dar un astfel de final ma lasa prea in plop, cum am spus mai sus.

Citat:Si death-note-ul.....misa nu stie ca Light exista,zice chiar ea sau nu stiu cine la sfarsit ca simte ca a uitat ceva important,dar probabil ati fost absorbiti de ceva ca sa mai vedeti aia
Death Note, spre deosebire de ce crezi tu, Astaroth, mi s-a parut ca a avut un final mai bun. Adica, frate, chiar e un final. Lasa un suspans si iti da ocazia sa iti imaginezi ce s-ar mai putea intampla in continuare, dar ce voiai mai mult? L l-a prins pe Kira si asta a fost tot.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.244 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)