Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Amintiri dulci-amare

#5
Capitolul III: Timpul trece repede

A doua zi, Aiko se trezeste de dimineata. Isi facu un dus, apoi se imbraca, isi intinse parul, isi lua ghiozdanul si pleca. Cobori scarile. O astepta pe Ayame, care se apropie si o saluta pe fata de la departare, facandu-i cu mana. Cand a ajuns aproape de ea, Aiko a intrebat-o:
- Te-ai tuns? Wow!
- O da! spuse Ayame. Hai odata, sa nu ajungem tarziu.
Prima ora au avut matematica. Kikio, profesoara enervanta de matematica le-a vazut pe cele doua fete in timp ce isi trimiteau biletele:
- Domnisoarele din prima banca, la tabla!
Fetele au inghitit in sec, au luat fiecare un marker in timp ce profesoara le dicta.
Slava Domnului, au facut bine exercitiul, profesoara atentionandu-le:
- Sa nu se mai repete! A doua oara nu va mai trec la tabla, va dau direct nota pe care o meritati pentru faptul ca nu sunteti atente. Clar?
- Da, doamna profesoara. Ne cerem scuze, spusera fetele.
In pauza, fetele se duc in baie. Ayame ii povesti lui Aiko ce i s-a intamplat:
- Aiko, ieri m-am lovit rau in baie, in timp ce-mi faceam dus!
Isi ridica bluza pentru a-i arata fetei. Pe usa, a intrat Riku, iar in spatele lui era Kai:
- Kai, ia-uite ce fac fetele astea aici!
- Nu e ceea ce credeti voi. Hai mars! Aici e baia fetelor, spuse Ayame.
- Nu plec, spuse Riku. In plus, imi place ceea ce am vazut, adauga el.
- Si ce-ai vazut? Pot sa-ti aduc de acasa un sutien. Ce culoare doresti? Porcule, pleaca, inainte sa incep sa urlu, ii zise Ayame.
Aiko si Kai isi aruncau cateva priviri nu prea decente. In privirile lor se vedea o pasiune arzatoare, dar in acelasi timp, Aiko injura printre dinti.
A doua ora aveau japoneza. Diriginta lor, Nina, a intarziat.
Aiko avea castile iPod'ului in urechi. Asculta melodia "Times like these", a celor de la blessthefall, indragind genuri ca screamo, hardcore, punk, metal, grunge, rock, visual key, synthpop, electronic, mai pe scurt, alternative.
Ayame asculta si ea muzica. "In for the kill" era melodia pe care o asculta zilnic. Ii placeau artisti ca La roux, Amy Winehouse, Duffy, Lady Gaga, Michael Jackson, Madonna, Christina Aguilera, Britney Spears, Katy Perry, Fergie, Owl city, Black eyed peas, dar si DJ ca Armin van Buuren, Tiesto, Kleerup si David Guetta.
Dintr-o data, profesoara intra in clasa. Toti elevii erau in bancile lor intr-o clipita, desi nu mai era mult pana sa sune.
Restul orelor au fost doar cu diriginta. S-a sunat de iesire. Fetele si-au facut loc printre elevii de dupa-amiaza, dupa care s-au dus spre poarta:
- Bine ca am scapat de enervanta aia pentru restul saptamanii, spuse Aiko.
- Exact, afirma Ayame. Hai acasa!
Aiko s-a oprit in fata casei blocului. S-a indreptat spre usa, cand a simtit ca cineva ii puse mana pe umar. S-a intors, iar in spatele ei era Kai:
- Ce vrei? spuse Aiko speriata.
- Vreau sa vorbim.
A tras-o de mana dupa el.
- Ma doare! exclama fata.
Au ajuns intr-un parculet pustiu. S-au oprit, baiatul incepand sa vorbeasca:
- Stii... nu stiu cum sa incep.
- Haide, Kai. Am alte lucruri mult mai importante de...
Nu termina sa spuna, pentru ca baiatul s-a apropiat de ea. I-a luat capul in maini, uitandu-se in ochii ei. Aiko ii evita privirea si incerca sa scape. A tras-o cu putere spre el si si-a apropiat capul de al ei. A sarutat-o pe gura cu putere, salbatic. Fata ii dadea cu pumnii in piept, incercand sa-l respinga. Dar, fara sa-si dea seama, a inceput sa ii raspunda incet-incet la sarut. A reusit sa intrerupa sarutul, dupa care i-a dat o palma lui Kai:
- Ma duc acasa, spuse fata.
- Nu te duci nicaieri.
- Sa nu mai indraznesti sa faci asa ceva vreodata.
Baiatul i-a cuprins trunchiul, lipindu-l de al sau. Incepe s-o sarute pe gat, urcand si coborand, ajungand din nou la buze:
- Te iubesc!
- Nu am nevoie de iubirea ta, Kai. Mi-am stricat relatia cu Mya pentru tine si nu ti-a pasat. Acum ma iubesti?
- Mi-a luat mult timp sa-mi dau seama de acest lucru. Imi pare enorm de rau pentru ce v-am facut, sa stii.
- Prea tarziu. Da-mi drumul.
- Bine. Gandeste-te doar la ce ti-am zis. Pa.
Fata nu spuse nimic. S-a dus din nou spre casa. Cand a intrat, era pustiu. Mama ei era la servici si fratele ei la scoala. A sunat-o pe Ayame si i-a povestit:
- Ceeeeeeee?! Oh, Doamne. Cum asa?
- Nu stiu. Cel mai rau e ca...
- Ca ce?
- Ca mi-a placut! Ca as vrea sa ma sarute de o mie de ori si tot nu m-as plictisi.
- Pff... Te inteleg.
Orele au trecut in zbor. Aiko statea intinsa pe pat si se gandea doar la acel sarut.



Răspunsuri în acest subiect
Amintiri dulci-amare - de Trioxide chocolate.Û© - 09-06-2010, 08:22 PM
RE: Amintiri dulci-amare [ fan fic. ] . - de Trioxide chocolate.Û© - 23-06-2010, 07:25 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Amintiri din viitor Prevented :D 9 6.570 17-11-2013, 02:55 AM
Ultimul răspuns: Prevented :D
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.207 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  In dulci stiluri CyBeR 5 4.424 23-08-2012, 02:20 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Minciuni dulci Noesis 28 17.819 09-02-2012, 09:42 PM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  Tu ai cheia cufarului cu amintiri tacotaline 1 2.216 28-01-2012, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.630 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Amintiri pierdute Hasamy lost vampire 20 10.621 11-12-2011, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  Amintiri prafuite mady 16 9.217 18-07-2011, 10:01 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Amintiri prăfuite Teh 14 8.492 08-07-2010, 04:11 PM
Ultimul răspuns: Summer
  Amintiri... yaoi maniac 1 2.456 20-06-2010, 05:02 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)