Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Verde.

O sa comentez doar ultima lucrare fiindca mi-e lene, dar observ o evolutie de la inceputurile inceputurilor.
Totusi, asta imi place in mod deosebit - nu are aspectul acela sters si i-ai dat un aer fantasy asa. Good work. 15

Acum, referitor la ultima semnatura: aceeasi problema. Sau poate nu imi place mie, dar are acelasi aspect spalacit. Combinatia de culori nu e tocmai cea mai potrivita, puteai face mai multe cu stock-ul, pastrandu-i calitatea. Judecand dupa pozitia personajului, o incadrare mai buna a acestuia ar fi fost in partea dreapta, zis eu (sau in stanga) si in fata/spatele subiectului mergea un text cu efect glow, lipsindu-te, evident, de multitudinea de elemnte folosite si rezumandu-te la ceva mai simplut. Poate aberez, dar mie mi s-au parut intotdeauna lucrurile simple mai de calitate.

Spor, Dariuta. hug
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

[Imagine: i2Fed.png]

ceva diferit?
multam Angiuta hug
[Imagine: Jun0xCa.png]

Apreciez faptul ca incerci sa lucrezi cu liquify si hyper smudge si imi plac mult rezultatele, desi dupa o perioada nu mai impresioneaza pentru ca le folosesti des, incearca sa le combini ca in semnatura cu bubble c4d care ti-a iesit genial. Lucrezi mai bine decat mine cu smudge. Mai ai un pic si ma intreci, ma intreceai deja, dar ai dat-o in bara cu ultima semnatura. Nu ai nimic din conceptele de care ti-am spus in ea... E diferita, dar e demna de un incepator, iar tu nu esti unul 22

Ma gandesc ca ai incercat sa lucrezi cu grunge si patterns, dar ia-ti si tu niste stocks mai speciale, nu toate chestiile folosite de orice hipster.

Mult succes in continuare kid hug
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Bunn', thanks!!!
O muratura, sigur o refac, de fapt sigur fac alta varianta T.T'

[Imagine: zy8A8.png]

stock: http://i.imgur.com/7XAJW.jpg

EDIT: ceva sa compensez muratura de mai sus:

[Imagine: YPhyE.png]

[Imagine: Jun0xCa.png]

Muratura de sus imi place mult mai mult decat smudge-ul nereusit de mai jos care are lighting-ul prin toate partile si flow-ul plecat cu grebla la arat llame. Si ce e cu brushurile alea pe acolo Oo?

VREAU SA STIU LA PRIMA CUM AI FACUT 'FLACARILE' ALEA COLORATE DE LA BAZA. IT LOOKS AWESOME. Si renunta la borderul ala anevoios :3
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

Lia: Ca sa te oftici iti zic ca tot cu smudge le-am facut flacarile alea colorate 24.

[Imagine: LDLKY.png]

Stock:

http://i.imgur.com/Bxtzs.jpg
[Imagine: Jun0xCa.png]

Ti-am promis ca vin sa iti aduc critici si uite-ma aici. Dupa cum ti-am spus, mai mult de 8 nu ti-as da pe semnatura din motive de incadrare anevoioasa in canvas si anume ca i-ai taiat capul fetitei, ai o pata luminoasa pe fruntea ei care nu isi are locul, o linie de clipping mask care iti cam distruge flowul in partea de jos. De asemenea luminozitatea in partea de jos a bolului de cirese din stanga e prea mare si elimina din concentrarea pe focal. Trebuia sa faci canvasul mai lung, pare inghesuit. Dar imi plac efectele care seamana cu niste fulgere, par a fi ceva magic. Imi place idea. Imi place conceptul, si de aceea ti-as da 8.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

[Imagine: L5Cla.png] [Imagine: O6keO.png] [Imagine: RhN7d.png] [Imagine: 4htdj.png] [Imagine: GGy0S.png] [Imagine: Ro94S.png] [Imagine: PNCG5.png] [Imagine: NPZE9.png][Imagine: VDXhI.png]
[Imagine: Jun0xCa.png]

MUUUUUULTAAAAAAM HIIIIIIISTOOOOORYYYYY PENTRUUUU MAJORITATEA STOCK-URILOR DIN ACEST SET DE AVATAREEEE ♥!

[Imagine: 67d8y.png]
[Imagine: Jun0xCa.png]

Al treilea post, cineva 108?

[Imagine: 4rzT4.png]
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)