Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Verde.

Well, las eu un comm, dar n-am prea multe de zis pentru ca esti avansata. Primele doua posturi cu avatarele, sunt splendide. 8 chiar imi plac si stockurile Smile
Pai ultimul post, semnatura, imi place tare mult si efectele se potrivesc. Totusi mi se pare un pic aprinsa, sau mi se pare mie 39 In rest n-am nimic de comentat, este simpla si eleganta. 8
Succes cu viitoarele lucrari si iti doresc inspiratie !
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


[Imagine: cEIbd.png]

[Imagine: D0WE1.png]

Multu' Denissu ^^
[Imagine: Jun0xCa.png]

/cricritoamnagri

[Imagine: Hm757.png] [Imagine: mr9cq.png] - comanda

[Imagine: rb21b.png] [Imagine: x4Rac.png] - comanda

[Imagine: gvS2F.png] [Imagine: i3Z5I.png] - comanda

[Imagine: kXqY1.png] - semnatura mea
[Imagine: Jun0xCa.png]

Se vede ca lucrezi destul mult pe imagini inainte de a ajunge la variantele finale pe care le prezinti si incerci lucruri noi pentru a iti imbunatati stilul. Numarul mare de imagini pe care ai lucrat pana acum este un alt lucru de apreciat pentru ca presupune faptul ca ai acumulat destul de multa experienta in timp ce te-ai confruntat cu toate. Stiu cum e sa ai in fata imagini care poate nu iti sugereaza prea multe si trebuie totusi sa le duci intr-o anumita directie, sau sa cauti si sa imbini elemente ce dau bine din punct de vedere compozitional astfel incat semnatura sa aiba sens.

Prima semnatura din postul anterior are o profunzime destul de buna, cu efecte ce se imbina intr-un mod placut. Poate as fi pozitionat personajul putin mai jos pentru a nu-i taia portretul. De asemenea as fi incercat sa fac textul sa se vada putin mai bine.
Si a 2-a semnatura arata destul de bine, imi place luminozitatea si felul in care ai pus culoarea. Insa as fi incercat o incadrare mai buna a personajului - poate l-as fi micsorat putin ca sa incapa mai bine. De asemenea as fi incercat sa imbin poate putin altfel elementele in partea stanga, pentru ca acele bule atrag prea mult atentia, iar mainile si picioarele femeii sunt taiate intr-un mod nefiresc.

Prima semnatura din ultimul tau post imi place cel mai mult. Efectele sunt bine puse si in concordanta cu tema imaginii, de asemenea culoarea folosita potenteaza starea prezenta in semnatura. Frumos lucrat.
Pentru urmatoarea semnatura poate as fi redus putin saturatia petelor de rosu, in rest imi place cum arata.
Ultimele doua ti-au iesit destul de bine, nu am nimic de comentat.

Spor in continuare.

Dupa ceva vreme revin cu o semnatura:

[Imagine: zaPNr.png]

Stock: [Imagine: bmVRk.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

Hellow.
Voi incerca sa comentez ultima lucrare. D: In general imi place, si imi place foarte mult, adica imi plac efectele cum ti-au iesit, nici luminile nu sunt rele, poate ar fi trebuit un text dar nu sunt singura aici... arata bine si fara text dar ma intreb cum ar arata si cu text, nu cred ca ar fi stricat sa faci si o varianta cu un text gen... " Magic is a lie" sau... nu stiu, ceva. 21 Si inca ceva, pentru a iesi in evidenta puteai pune o pata rosie sau... albastra acolo unde este lapta-floare de langa capul pokemonului? sau ce o fi el 21 asta ca sa nu fie totul asa monoton si sa fie si o parte care sa iasa mai mult in evidenta decat cealalta, dar e bine si asa, la lumini ai lucrat foarte bine! dar nu uita de culori Smile

Well, bafta in continuare!
[Imagine: 9qh35v.jpg]

[Imagine: PmUx0.png]

Mersi Mimi ca ai trecut pe aici :3
[Imagine: Jun0xCa.png]

[Imagine: kCoyB.png]

[Imagine: 6G9iR.png]

[Imagine: rxWsl.png]

[Imagine: WrEAO.png]

[Imagine: E5NyT.png]
[Imagine: Jun0xCa.png]

[Imagine: F3XD0.png]

Ok 46
[Imagine: Jun0xCa.png]

Prima semnatura din postul anterior reprezinta un barabat .. si ai vrut sa il "feminizezi" putin, fapt pentru care ai pus si textul "Mind games" ( probabil delirez ), sau postura lui ce tinde spre intospectie da ideea asta? Sau te joci tu cu mintea privitorului prezentand ceva greu de surprins? (poate varianta asta ar fi cea mai buna ). Efectele sunt in regula, poate as fi preferat ceva mai multa profunzime si sa faci ceva mai mult si in partea dreapta, poate sa folosesti si mai multe culori ( care sa scoata personajul in evidenta ); sau poate am eu ceva cu acel galben... .

Sa trecem la ultima postare, prima semnatura, arata destul de bine, prezinti o simetrie destul de interesanta, insa mie cel putin imi da impresia ca nu ai stiut cu ce sa umpli spatiul si ai decis sa inversezi imaginea, puteai sa o modifici intr-o parte sau alta in moduri subtile - sunt diferente dar parca nu sunt suficiente.

Al doilea sig arata destul de bine, dar as fi preferat ceva mai mult sharpen pe anumite elemente, pare cu totul destul de blurry, poate ar fi mers sa pui in evidenta pumul personajului cu ceva accente si sa dai impresia ca iese din canvas. Ar fi fost un efect interesant care cred ca se cauta destul de mult acum, dar poate nu ar fi fost pe stilul tau.

A treia semnatura arata destul de bine, mie in starea in care sunt imi da impesia reprezentarii unei stari patologice, iar acea oglindire inversa vina sa nuanteze aceasta senzatie ( e posibil sa fiu total pe langa ceea ce intentionai tu sa faci aici ); asupra mea cel putin are un efect.

A patra imagine... Acea rama pe care ai facut-o imi pare destul de interesanta; ca o poveste in rama. Tot timpul mi-au placut efectele cu apa. Splashurile, undele de apa sau imaginile distorsionate de apa mi-au atras putin atentia ( desi probabil au fost folosite de foarte multe ori pana acum... ). Poate as fi preferat sa folosesti alta culoare decat rosu, dar vad ca in general ai mers pe nuante de rosu acum pentru a scoate in evidenta anumite lucruri.

Ultima semnatura imi place destul de mult cum arata, are o luminozitate buna, si o stare care imi place. Efectele de lumina par putin aleatorii ( desi poate asta e si ideea), si as fi preferat sa integrezi altfel acea textura de bubbles ( deja am observat-o destul de des la tine, ai putea sa o integrezi in asa fel incat cel care vede semnatura sa nu isi dea seama ce ai folosit ).

Sper ca nu am fost prea dur in ceea ce am spus si sa privesti intr-un mod constructiv critica.

Succes in continuare. astept sa vad si alte imagini.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)