Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Complicat,dar tot te iubesc.

#2
primul fic?? daca da ar fi trebuit sa precizezi asta ca sa stim cum sa te luam, adica nu-i acelas lucru primul , al doilea si asa mai departe
ai avut greseli (nu stiu daca sunt de tastare sau nu), nu ai despartit doua cuvinte parca si ai despartit altele care nu trebuiau :P
la-m -> l-am
ati -> a-ti (a iti...)
ami -> a-mi (aceiasi chestie ca mai sus)
v-a -> va (cu asta am avut si eu probleme)
mai sunt cred dar nu le mai caut...
ai grija la chestile astea (plus ca mai sunt si altele care sigur sunt de tastare), probabil ti se par lucruri marunte dar intr-un fic conteaza destul de mult :P

mai ai cateva propoziti, adica doua propoziti care nu sunt desparite una de alta
"Ies fericita din incapere indreptandu-ma spre parcul din apropiere locuind singura nu aveam chef sa intru
in casa fara a ma intampina nimeni."
ori pui punct inainte de locuind ori un "dar" sau ceva, mai ai si in alte parti chesti de astea

in unele parti ai inceput cu litera mica dupa punct sau nu ai pus space dupa virgula, nu te grabi cand scri sau daca ti-e ca pierzi sau uiti ideea corecteaza cu atentie dupa, chiar si de mai multe ori, altfel o sa te obisnuiesti prost cu timpul

buun, pana acuma comentariul s-a referit strict la aspectul fic-ului, acum despre continut
pentru inceput acesta este prologul sau caitolul 1 ca n-ai specificat, poate ai uitat, oricum editeaza si scrie :P

acum celalalte aspecte
titlul- e ok, ma atras mai mult ca e u fic nou decat titlul in sine dar poate ca e bun, o sa vezi in functie de cati cititori atrage sau ce parere au alti useri :D
actiunea- nu pot zice neaparat ca e grabita, desi este, chiar daca de fapt nu s-au intamplat inca prea multe... ma rog...
descrierea- aici mai este de lucru, nu ne-ai aratat deloc sentimentele fetei desi asta e un lucru esential cand narezi la persoana intai, trebuia sa fie un capitol trist dupa mine dar nu mi-a exprimat nici mila, nici compasiune, ma gandeam mai mult ca e o idee draguta doar ca nu-i atat de bine expusa :|
dialogul- nu-i chiar asa mult, nici capitolul nu-i prea lung (ai grija, minimul e 40 de randuri :P )

sper ca nu te deranjeaza prea mult comentariul, am incercat sa le dau mai mult aspect de sfaturi decat de critica dar nu mi-a prea iesit...

oricum, e draguta ideea si daca mai lucrezi la stilul tau sunt sigura ca o sa iasa un fic bun :P
4



Răspunsuri în acest subiect
RE: Complicat,dar tot te iubesc. - de crazy little red - 06-09-2011, 05:33 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.005 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Complicat Clau~ 29 14.365 27-06-2013, 05:21 PM
Ultimul răspuns: Clau~
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.468 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 34.150 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 28.734 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.080 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.723 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.754 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Te iubesc Ioanna ღ 17 9.141 26-01-2011, 08:08 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.107 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)