Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Te iubesc

#1
TE IUBESC

Tip critica admisa:toate

Disclaimer: Nu detin niciun personaj din anime-ul Naruto al caror posesor adevarat este defapt Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor sau intamplarilor.

Buna,sunt noua si ma plictisesc,asa ca am decis sa imi fac si eu un fic care cred ca va va placea.Cel putin asa sper.Tin sa repet ca este primul meu fic.Asa ca urati-mi succes.A si ma scuzati daca mai am greseli de tastare :D.Si nu e obligatoriu dar m-as simti mai bine daca mia-ti lasa comm-uri si v-ati spune parerea.Ok,deci sa incep.

Capitolul 1:Am hotarat,ma voi intoarce!

Pe intinderea pustie din cele mai friguroase taramuri se zarea un munte extrem de inalt.Iar pe munte ce sa vezi.O cabanuta ce era cat un purice in comparatie cu acel munte.In interior era foarte frumos aranjata,iar intr-un pat,langa soba vedeai zacand doua fete ce sforaiau cand una cand alta.Nimeni altele decat Keiko si Midori.Doua surori foarte friguroase.Culmea ironiei.Ce cautau ele intr-un taram in care temperaturile nu depaseau valoarea de -40ËšC.Scopul lor era insa altul.Impreuna cu Tsunade,matusa lor sa o antreneze pe Sakura.Dar lasand acestea sa descriem umpic surorile.Keiko era bruneta si avea mereu parul prins intr-o coada care zici ca a fost impletita in mii si mii de codite plus un breton.Deobicei ea se farda cam cu mult negru,iar lumea zicea ca era cam ciudatica,oricum ei nu-i pasa.Iubea sa se imbrace lejer asa ca nu prea a fost vazuta pe la baluri.Midori...Un nume foarte frumos.Era blonda cu breton si iubea blugii conici.Parul ei nu era prea lung insa ii scoatea in evidenta trasaturile mostenite de la Tsunade.Sa spunem ca semanau destul de mult.
Insa langa acel pat zacea la o masuta Sakura,fata cu parul roz.Acum parul ei nun mai era scurt ci chiar foarte lung si exagerat de drept,insa ei ii placea asa cum e.Ajungea pana la soldul fetei,asa cum era inainte.Avea si un bretonel intr-o parte.Acum adora stilul rock,dar nu prea lasa sa se vada asta decat prin vestimentatia ei.
Acum era tensionata pentru ca primise o scrisoare de la Naruto care ii aducea deobicei foarte multe vesti si astea numai bune.
-Yey,o scrisoare de la Naruto!Sa vedem ce mai spune.
"Draga Sakura,
M-am gandit sa iti scriu pentru ca am niste vesti foarte importante si nu cred ca va incapea totul intr-o scrisoare,asa ca voi face eforturi mari.Nu stiu cat de mult te va entuziasma vestea insa ma voi incumeta sa iti pun o intrebare pentru inceput.Il mai placi pe Sasuke?Spun asta pentru ca s-a intors!Stiu ca atunci cand a plecat ai fost orbita de durere si ti-ai promis ca vei deveni o luptatoare si un medic foarte bun si cred ca asta s-a si intamplat.Dar nu prea ma incumet sa-ti povestesc,dar voi incerca.Zilele trecute m-am intalnit cu Sasuke si iti voi reproduce discutia.
-Naruto...Ma-s grabi sa te intreb ce faci dar n-are rost...Insa te intreb,am auzit ca Sakura a plecat si ca nici acum nu s-a intors...De ce,si-a dat seama ca oricum nu are vreo sansa?rase Sasuke ironic.
-Sunt sigur ca asa este,rase cu putere Naruto.
-Apropo,presupun ca ti legatura cu ea,spune-i sa nu se sichiseasca pentru ca oricum n-are nicio sansa atat cu mine cat si in lupta.Deci ii poti spune sa ramana acolo unde e.Poate e mai bine asa.
-Asta nu o sa-i placa.Sa sti ca nu mai e aceeasi fetita naiva cum crezi tu.Dar ma rog ce sa intelegi.
-Fie eu doar ti-am spus sa-i comunici.
Sunt oarecum dezamagit ca a ajuns asa.Insa iti astept scrisoare cu raspunsul.

P.S. La multi ani!"

-Oooo daaa...Maine e ziua mea!Am si uitat...Oare cati ani fac?18...Cum era sa uit.Asta inseamna ca daca maine e 1 iulie peste o luna va fi ziua frigiderului ala de Sasuke...uh...Mdea cred ca el face 19...Da atat.
Fata se mai gandi putin si incepe a asterne pe hartie cateva cuvinde pentru Naruto.Intre timp Keiko se trezi.
-Iar esti cu nasul in hartiile alea.Doamne nu s-ar zice ca esti un ninja ci mai degraba un scriitor.Wow da' ce sforaie Midori.
-Si tu ii semeni leit,rase dulce Sakura.
-Hey,nu fi rea...Chiar daca adevarul doare,zambi Keiko.
-Mdea...
-Vezi ca peste o ora avem antrenament eu,tu si Midori la lacul inghetat.Asa ca grabeste-te cu hartiile alea!se enerva Keiko
-Da,da,fie...Offf,ofta nemultumita Sakura.

"Draga Naruto,
Sa spunem ca ma asteptam la aceste cuvinte din partea lui Sasuke.Si raspunsul e nu.Nu il mai plac pe frigiderul acela.M-am maturizat.Si acum cred ca toul a fost doar un capriciu pentru ca el era cel mai popular tip din scoala si asa mai departe.Si ma bucur ca ai spus "placi" si nu "iubesti" din motivul oarecum sipmlu:cand placi o persoana nu prea te intereseaza decat aspectul fizic ceea ce e normal la fetele si baietii intre 10 si 15 ani.Mai incolo iti dai seama ce este iubirea."A iubi" inseamna a face orice pentru persoana respectiva si asta doar pentru ca o iubesti si nu stai cu ea doar pentru reputatie si aspectul fizic.Ci pentru ce fel de persoana este.Si crede-ma dupa cate ai vazut si tu,nu imi pasa de asta.
Si ca sa-i dovedesc frigiderului cine sunt cu adevarat:ma voi intoarce!Asa ca nu te mai obosi sa incadrezi celelalte noutati intr-o singura scrisoare!Te pup!

P.S. Mersi mult.Chiar uitasem."

-Hai Sakura...Esti gata?o anuntase Keiko din baie...
"A trecut deja o ora?"gandi fata.
-Da,da,vin acum.
Era atat de concentrata cand scria incat nu observa ca Midori s-a trezit si era gata imbracata.In 5 minute si ea si Keiko au fost gata.
Au ajuns la lacul inghetat,iar Midori nici nu incepuse sa-i explice in ce consta noul antrenament ca Sakura le lua vorba din gura(Midori era cea cu teoria,iar Keiko cu practica):
-Nu mai are rost.Vreau sa plecam chiar acum pentru ca maine de
maine dimineata sa fim in Konoha.
-Ce?Tsunade o sa ne omoare cand o sa afle!exclama ingrijorata Midori.
-Midori,oricum asta ar fi fost ultimul antrenament.Sakura stie tot ce se poate sti.Iar acest antrenament nu dureaza mai mult de 5 minute,explica Keiko.
-Foarte bine,deci Sakura,tu trebuie sa te concentrezi atat de bine pe chakra ta incat sa o poti transfera intr-un obiect si sa menti o posibila lupta cu acesta folosind chakra si bentru tine,dar si pentru el.Ok?
-Sa spunem,pare destul de simplu.Sa vedem...Ce obiect...Hmmm...Aleg turturele acela urias.
Sakura incerca sa transfere chakra si reusi,iar lupta a fost un adevarat succes.
-Excelent!ramasera uimite Keiko si Midori.
-Foarte bine acum sa mergem!spuse cu bucurie Sakura.

Sa speram ca va placut.Si nu uitati de comm-uri...Bye!
~All good things come to those who wait~



Răspunsuri în acest subiect
Te iubesc - de Ioanna ღ - 05-01-2011, 11:29 PM
RE: Te iubesc - de sadgirl10092 - 06-01-2011, 01:01 AM
RE: Te iubesc - de Vero - 06-01-2011, 01:56 AM
Te iubesc - de Ioanna ღ - 06-01-2011, 09:55 AM
RE: Te iubesc - de Cookiesor - 06-01-2011, 10:41 AM
RE: Te iubesc - de Vero - 06-01-2011, 12:08 PM
Te iubesc - de Ioanna ღ - 07-01-2011, 09:08 PM
RE: Te iubesc - de Vero - 07-01-2011, 09:23 PM
Te iubesc - de Ioanna ღ - 17-01-2011, 07:39 PM
RE: Te iubesc - de Amy :3 - 17-01-2011, 08:57 PM
Te iubesc - de Ioanna ღ - 18-01-2011, 11:11 PM
RE: Te iubesc - de Vero - 19-01-2011, 01:30 AM
RE: Te iubesc - de Amy :3 - 26-01-2011, 06:04 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] P. S. Sa stii ca te iubesc naruhinasasusaku 2 3.005 16-09-2013, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Little Star
  Am realizat ca te iubesc CandyGirl 25 14.472 28-12-2011, 10:17 PM
Ultimul răspuns: CandyGirl
  Pentru ca inca te mai iubesc Debb.' 41 34.166 22-09-2011, 09:00 AM
Ultimul răspuns: DeMentă
  Complicat,dar tot te iubesc. Îngeraşş 1 2.417 06-09-2011, 05:33 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Pentru că iubesc să trăiesc. SnowFlake. 96 28.741 15-07-2011, 08:48 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Tu m'ai invatat sa iubesc ♪RockPrincess♪ 31 15.081 03-07-2011, 11:50 PM
Ultimul răspuns: ♥FallenAngel♥
  Eu inca te mai iubesc Juneko 5 4.723 03-04-2011, 01:21 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Vreau sa te iubesc! Karinutzzza 7 4.757 08-03-2011, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Karinutzzza
  Invata-ma sa iubesc Alexi 34 20.108 12-03-2010, 07:10 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis
  M-ai invatat sa iubesc din nou ! Tsubaki 13 9.257 06-02-2010, 09:38 PM
Ultimul răspuns: Sakura_night_girl


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)