Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Teh VS Lynn

#7
Nu aveam de gand sa votez dar m-am razgandit pana la urma.

Lynn
Mi-a placut modul in care ai scris povestea, toata actiunea fiind gandita de catre ea, nu povestita.De aici si propozitiile scurte,uneori dezordonate, invalmasite, exact asa cum ii veneau ei in minte. De asemenea, mi s-a parut interesanta faza cu leganele, el punandu-se in al ei, suparand-o, exact asa cum s-ar intampla si in realitate cu doi copii de noua, respectiv doisprezece ani. Aceea pot spune ca a fost partea mea favorita. Ah, si faptul ca tipa era o fire perfectionista. Interesant pana aici. Dar cam atat. Nu stiu, am impresia ca nu te-ai straduit chiar atat de mult, cel putin mie nu mi s-a parut a fi o poveste de iubire. Faptul ca ea avea un gagic de care ii era dor nu inseamna ca ai abordat tema de dragoste. Ai descris mai mult facultatea, orasul, chelnerul...dar sentimentele pe care trebuia sa te axezi le-ai cam ignorat.
Si inca o faza : inteleg ca era o pisicuta alintata dar nu cred ca tiganii si aurolacii reprezentau un adevarat pericol pentru ea.In fine..se putea mult mai bine dupa parerea mea.

Teh
Ei bine, tu te-ai descurcat ceva mai bine, desi ai elemente care nu sunt asa folositoare in toata povestea.
Sa incep cu titlul care mie nu-mi place.Nu stiu de ce, dar nu mi se pare potrivit. Si momentele cu prietena si colegii ei de scoala.Dupa parerea mea fazele alea nu fac decat sa distraga atentia de la actiunea principala si puteai la fel de bine sa nu le fi folosit. In rest a fost mai mult decat bun capitolul. Sentimentele au fost extrem de bine exprimate. Ideea este foarte frumoasa, dragostea ei oferita unui om care nu o merita.Imi place faptul ca realizase ca intr-un final il va parasi din cauza ca nu ar mai fi putut sa traiasca cu un astfel de om.Frumos.
Momentele mele preferate au fost atunci cand s-a sarutat cu el (descrierea este pur si simplu minunata) si atunci cand vorbea depre mama ei. Cand "imaginea ei perfecta" ii venise in minte, desi dupa descriere reiesea foarte clar ca nu era o femeie frumoasa. Si totusi era mama ei, si ca orice mama, era perfecta. Nici nu sti cat mi-a placut aceasta antiteza dintre sentimentele ei si realitate. Ar mai fi lucruri despre care as putea vorbi, dar ma opresc aici.

Votul merge la Teh pentru ca a abordat mai bine tema si a avut o descriere mai completa. Felicitari amandurora pentru efortul si munca depusa!
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*



Răspunsuri în acest subiect
Teh VS Lynn - de Teh - 06-08-2010, 02:24 PM
RE: Teh VS Lynn - de Flash - 07-08-2010, 07:29 PM
RE: Teh VS Lynn - de Teh - 08-08-2010, 01:42 PM
RE: Teh VS Lynn - de Nya. - 08-08-2010, 03:01 PM
RE: Teh VS Lynn - de Arişică - 08-08-2010, 06:33 PM
RE: Teh VS Lynn - de Better Off Alone - 08-08-2010, 10:29 PM
RE: Teh VS Lynn - de nolazy - 17-08-2010, 05:25 PM
RE: Teh VS Lynn - de Paradox - 17-08-2010, 10:03 PM
RE: Teh VS Lynn - de Savarina Ali - 20-08-2010, 12:12 PM
RE: Teh VS Lynn - de Teh - 23-08-2010, 01:21 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  DUEL : Musa si Lynn Flash 1 3.700 15-12-2011, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Ang ÅŸi Lynn Flash 12 6.143 21-04-2011, 10:22 AM
Ultimul răspuns: Ang.
  MimiÅŸor vs Lynn [ again and again and again ] Mimisor 10 5.212 08-09-2010, 03:52 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Lynn vs Ryuu Flash 3 4.817 04-07-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  DUEL : Charon and Lynn Flash 1 3.090 15-04-2010, 07:45 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Duel Ryuu,Lynn si Ratsuky Ryuu 2 3.648 16-01-2010, 02:51 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)