Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

One life...One love(a sasusaku love story)

#21
Buna...am venit cu nextu.. sper sa va placa....si acest capitol va fi din doua parti:D:D


Trecutul care inceraca sa reinvie (partea I)


Urmatoarea saptamana m-au externat de la spital.Viata mea isi release cursul asa cum era inainte de rapire.Cand am mers la scoala am aflat de la Hinata ca Ino se indragostise de noul venit, Sai. Era un baiat dragut si semana intr-un fel sau altul cu Sasuke. I-ar sta foarte bine cu Ino.. el e atat de calm iar ino mai dinamica si cum se spune:Contrariile se atrag.Se apropia vacanta de Craciun si atmosfera de sarbatori se simtea din ce in ce mai mult.Orele deveneau din ce in ce mai plictisitoare si mai lungi, in special pentru Naruto care nu putea sta locului pe scaun.Am inchis ochii si mi-a aparut in fata Sam...uitasem complet de ea. Doua lacrimi cristaline mi-au aparut in coltul ochilor doar pentru ca ma simt mizerabil.Ne-am promis ca o sa ne sunam si ca vom ramane cele mai bune prietene, dar se pare ca nu s-a intamplat asa.Mi-am luat telefonul de pe noptiera si am inceput sa-i formez numarul...se pare ca inca il mai steam.
Beep...
-Alo? Cine e?a intrebat o voce aparuta din trecut...
-Bu-...
Deodata am inchis telefonul si am inceput sa plang.Nu am putut vorbi cu ea...simteam ca o s tipe ca o sa zica ca ma uraste...la fel cum a facut Ino atunci de mult.
~~Flashback~~
Dupa doi ani de la plecarea in America...
-Alo Ino?Ce mai faci?a intrebat o voce de fetita mica...
-Sakura?Nu ti-am spus ca te urasc!Nu vreau sa mai aud nicioadata de tine!
Si atunci telefonul s-a inchis provocand lacrimi fetitei cu parul roz...
~~End flashback~~
Ritmurile fierbinti ale melodie Balkan Girls incep sa se auda in toate camera mea.Cu teama ridic telefonul sa raspund...mi-e frica sa nu fie ea....Cu o voce inabusita de suspine reusesc sa spun un “Alo” fara viata.La capatul celelat era Sasuke.Ma sunat sa-mi spuna sa merge sa ne plimbam si ca in zece minute e la mine.Mi-am sters lacrimile si am inceput sa ma imbrac cu primele haine care mi-au cazut in mana.Am luat o fusta alba mini, un maieu rosu care avea desenata o inima mare pe care scria”I love you” si o pereche de bascheti rosii de la Nike.Am mers in sufragerie si am dat drmul la televizor pentru ca nu mai am ce face.Deodata usa s-a deschis si Sasuke a intrat inauntru.Sora a aparut din camera ei si l-a intrebat daca Itachi este acasa fiindca vrea sa-i faca o surpriza.Sasuke a aprobat dupa care a venit si s-a asezat langa mine pe canapea.A vazut ca am ochii rosii si m-a intrebat:
-Sakura, de ce ai plans?
-Ba nu am plans....ce te face sa crezi asta?am intrebat sperand sa-l mint.
-Stiu ca ai plans deoarece ai ochii rosii.
Nu puteam sa-l mint si lacrimile mi-au invadat din nou chipul.Mi-am pus capul la pieptul lui si am plans timp de o ora.Sasuke nu a intrebat nimic sperand sa-i spun singura.M-am uitat la chipul sau si am vazut ca il durea sa ma vada plangand.I-am povestit de incercarea mea de a vorbi cu Sam si de faptul ca imi era dor de trcut si ca mi-as dori sa dau timpul inapoi.
-Daca ar ceva ce ai putea schimba ceva la trecutul tau...ce ai modofica?
-Nimic...toul era perfect asa cum era.
S-a ridicat in picioare si s-a indreptat spre usa spunand:
-Daca ti-e atat de dor de trecut ar trebui sa te intorci la parintii tai si sa-l reinvii...
Apoi a plecat.Il ranisem foarte tare...dar nu stiu cum.
Urmatoarea zi la scoala Sasuke nu ma bagase in seama toata ziua.Am incercat sa vorbesc cu el, dar pleca sau pur si smplu ma ignora.Multe zile au trecut si tot nu ma baga in seama.Era suparat pe mine, iar eu nu steam de ce...
Azi nu mai am fosta de a cobori din pat din cauza lipsei lui Sasuke.Mi-e tare dor de el, iar el pur si simplu nu ma baga in seama.Singurul motiv care ma face sa ma ridic din pat este faptul ca nu vreau sa o ingrijorez...Inainte de inceputului orelor Dirigintele ne-a spus cavom avea doi elevi noi transferati din New York....o fata si un baiat.In acel moment in clasa a o fata nu mai inalta ca mine cu ochii verzi si parul verde spre albastru si un baiat care avea ochii ca onix si parul cifulit intr-un anumit fel.La mana purta doua bratari negre ca cele pe care...i le-am dat lui Mike....Nu se poate...Erau Mike si Sam...
Doua lacrmi mi s-au scurs pe fata si am fugit spre baie.Am dat cu pumnul in oglinda spargandu-o.Ce cautau aici....si mai ales acum cand Sasuke s-a suparat pe mine...Deodata cineva imi pune mana pe umar.In reflexia cioburilor ce ai mai ramas dn oglinda o vad pe Hinata.
-Sakura...esti bine?
Intrebarea ei atat de nevinovata ma facea sa plang si mai tare , adr mi-am inghitit larimile si i-am spus ca da.Ne-am intors amandoua in clasa.Se pare ca dirigintele facuse o mutare a bancilor astfel incat eu statem in banca cu Mike, iar Sasuke cu Sam. M-am uitat la privirea lui Sasuke...nu parea deloc afectat ca nu mai statea cu mine.Mi-am mutat privirea catre Sam si am observat ca-l sorbea din priviri pe brunetul mea.Fara nici un chef de viata m-am asezat in banca. Cum m-am asezat in banca Mike a inceput sa-mi puna intrebari de genul:”Ce-ai facut in tot timpul asta? ,Sora ta cum o mai duce?” si tot felul de tampenii deastea.Din fericire n-am apucat sa raspund la niciuna deoarece ora incepuse.
In pauza am mers la Sam si am intrebat-o cum de a ajuns aici.Aceasta mi-a povestit ca tatal ei a primit o oferta de lucru aici si asa s-au mutat toti, iar Mike venise pentru ca mama sa si-a transferat la munca aici...Am iesit in curtea liceului si m-am asezat pe o banca.Mike apare de nicaieri si se aseaza at mai aproape de mine.M-am indepartat de el cat de multi imi permitea banca.S-a lipit de mine si m-a luat in brate.M-a intrebat daca il mai iubesc si apoi....m-a sarutat.Fara sa stiu un alt brunet cu ochii de onix privea toata scena ascuns dupa un copac.Atunci inima s-a sa spart in mii si mii de bucatele...a plecat lasand in urma mireasama parfumului sau si amintirile sale alaturi de mine.
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]



Răspunsuri în acest subiect
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 10-05-2009, 10:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 07:33 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 26-05-2009, 11:56 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de SoUl EaTeR - 30-05-2009, 06:06 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de Ang3l_Darkn3s - 30-05-2009, 06:26 PM
RE: One life...One love(a sasusaku fan fic) - de ***candy bar*** - 30-05-2009, 07:35 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 12:18 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 14-06-2009, 11:20 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 17-06-2009, 08:14 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de ***candy bar*** - 17-06-2009, 10:36 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Dark~Melody - 19-06-2009, 08:15 PM
RE: One life...One love(a sasusaku love story) - de Sakura96 - 22-06-2009, 10:11 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  A rose for love, and a book for ever Kira's Scarlet 12 7.946 03-10-2013, 09:52 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  Just...love me PandaKun 10 6.508 17-09-2013, 07:59 PM
Ultimul răspuns: PandaKun
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.533 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.455 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  [Naruto] Love ? No, just atraction. Andreea Corina 6 3.789 13-04-2013, 08:34 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Do you love me? Alexi 67 46.047 21-02-2013, 07:07 PM
Ultimul răspuns: Alexi
  I hate that I love you! RosetteFoxy 17 8.136 14-02-2013, 09:06 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Naruto] The history of love Diamond D.C 1 2.123 28-11-2012, 07:58 PM
Ultimul răspuns: ohaio_angel
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.244 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  [Naruto] Prostitution and Love+16 Capsunica 3 3.121 17-06-2012, 11:46 AM
Ultimul răspuns: Diz


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)