Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Retroversus

#6
well, my dearest, tu stii deja ce cred eu despre aceasta poveste pentru ca am citit prologul acum ceva timp, chiar tu mi l-ai dat si mi-ai spus si despre ce este povestea.
Nu stiu ce as mai putea sa iti spun in plus fata de ceea ce deja ti-am spus dar voi incerca sa redau aici(ca sa ai sa nu uiti sa stii tot timpul:P) ceea ce ti-am zis atunci.
Imi place cum ai descris. Imi place pentru ca il faci sa treaca prin niste etape cruciale. Adica mai intai in inconstienta sa personajul filozofeaza asupra morti si apoi descrii cum devine incet incet constient de ceea ce se intampla in jurul sau, de faptul ca intr-adevar moare si cum incearca exact la sfarsit, in ultimul moment sa indrepte ceva esential ceva ce trebuia sa intrepte atunci cand avea inca aceasta posibilitate dar nu si-a dat seama in acel moment de importanta acestui lucru. Este tragic cum numai in clipe de acest gen ne dam seama adevarata valoare a unor lucruri, a unor persoane de adevarata distrugere a unor cuvinte sau intamplari.
Ai reusit sa redai acest moment foarte bine, de altfel, nici nu ma asteptam la altceva din partea ta.;)
Astept cu nerabdare continuarea.bafta:*



Răspunsuri în acest subiect
Retroversus - de Lucifer - 31-05-2011, 11:48 PM
RE: Retroversus - de BuBuLiNa - 01-06-2011, 12:00 AM
RE: Retroversus - de Katniss - 01-06-2011, 12:43 AM
RE: Retroversus - de Ymequa - 01-06-2011, 07:19 AM
RE: Retroversus - de hiimera - 01-06-2011, 11:38 AM
RE: Retroversus - de BloodyInnocence - 01-06-2011, 04:47 PM
RE: Retroversus - de Dark Blue - 02-06-2011, 02:25 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)