Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iris Infinit+18

#6
si imi fac aparitia asa cum am promis. nu scapi de mine Tyki... by the way, i don`t really love Tyki but he is starting to grow on me:)

schiţam mine-> cred ca vrei sa zici mime? chiar nu inteleg daca e mime sau altceva, oricum ideea o inteleg, o descifrez:P
okay, deci ori folosesti diactritice calumea ori renunta la ele. nu sunt puse unde trebuie si din cauza ca vad unele cuvinte cu diactritice ma astept ca si celelalte sa fie la fel si gresesc cuvantul:)
inca o chestie "defapt" se scrie despreunat. sunt doua cuvinte care vin de la din aceasta cauza.:P
Well, nu inteleg de ce esti atat de revoltata Ich. Adica, o poveste ca sa fie in armonie trebuie totusi sa contina un anumit vocabular, un mod de a formula frazele identic in toate capitolele. Faptul ca voi doi va potriviti atat de bine incat reusiti sa pacaliti cititori, sa nu isi dea seama ca de fapt ceea ce s-a postat sunt 2 parti scrise de 2 persoane complet diferite este ceva laudabil:P So, din punctul meu de vedere cred ca ar trebui sa fiti mandri ca ati putut pacali pe cineva.:P Spun pe cineva deoarece ii recunosc mult prea bine stilul lui Tyki ca sa va incurc:P
Imi place cum suna Initium, are o sonoritate care ma atrage.
Nu imi place ca nu ati pus numele capitolului la inceputul povesti, inainte de prolog. nu conteaza ca e in titlul topicului trebuia pus si la inceput:P
Imi place la nebunie cum e formulat prologul. Este totusi o idee obisnuita aceasta de a filozofa in prologul unei povesti, dar modul in care o faceti ii da unicitate si, cel putin pe mine, ma atrage.
Apoi continuarea. Initium 1 este un fel de introducere in Initium 2. pregateste cititorul pentru o intamplare, pentru un inceput dar ramane de vazut care e acel inceput. Pot spune ca intr-un fel e un spoiler. Imi deschide ochii asupra unei idei importante, unui detaliu crucial pe care poate l-as fi trecut cu vederea at cand as fi citit Initium 2, considerand ca personajul are un obicei de a se culca cu tipi necunoscuti. Dar asa, nu mai cred asta. Imi dau seama ca de fapt acel necunoscut va aduce furtuna in viata personajului sau ma insel? Ramane de vazut...
Bafta in continuare de abia astept sa vad ce imi rezervati mai departe.



Răspunsuri în acest subiect
Iris Infinit+18 - de Lucifer - 27-03-2011, 07:07 PM
RE: Iris Infinit+18 - de Nixu - 27-03-2011, 08:18 PM
RE: Iris Infinit+18 - de Miss Serenity - 27-03-2011, 10:21 PM
RE: Iris Infinit+18 - de Ich. - 27-03-2011, 10:36 PM
RE: Iris Infinit+18 - de Miss Serenity - 28-03-2011, 06:53 AM
RE: Iris Infinit+18 - de BloodyInnocence - 30-03-2011, 06:44 PM
RE: Iris Infinit+18 - de Katniss - 01-04-2011, 10:31 PM
RE: Iris Infinit+18 - de MooN. - 07-05-2011, 08:01 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O floare de Iris Acadea' 6 5.736 13-01-2010, 04:43 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Scurtatura spre infinit [vampires] Sarra 24 11.788 10-07-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)