Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Idei noi pt Zup

meh like you banner too O.o e asa duce *scuze de abia acum m`am trezit 24* Aşa so, îmi place banerul şi Jiraya. Nu îmi place culoarea aia bleo *kill me* X.x but mergea parcă o altă culoare. Şi ''abia'' :d

____________

Flaw, eu mă refeream la un Zuppy [ să lăsăm chibi că v - am băgat în ceaţă 21 ] care să apară pe profil şi lângă să fie o căsuţă or smth. În ea userul respectiv să scrie ce face în ziua respectivă, iar userii care vin să - i viziteze profilul să vadă.
Click Aici aici, aici.
Acum aţi înţeles ? 17 21

edit : ceva de genul
-

@George: E chiar simpatica ideea ta de banner, si imi place ca ai lucrat direct peste template. Asa fac si eu 4 E cea mai buna metoda de a-ti da seama daca ce ai facut tu arata bine si pus pe site, nu doar luat separat.
Te-as ruga insa sa postezi la topicul de la GFX, din doua motive: 1. mi-e greu sa te urmaresc si pe tine aici, si pe restul acolo; 2. in caz de intrebari, sugestii, propuneri, e bine ca raspunsurile sa fie centralizate, sa le poata vedea toti care sunt interesati sa faca un banner.
Id-ul meu e la profil.

@Lynn: Hmm, dap. E realizabil.
Trebuie insa sa vad pe unde l-as putea baga astfel incat sa si arate frumos. Dar merge 4

@fleeting ray: Crede-ma ca zodiile alea nu afecteaza cu nimic forumul. Sunt insignifiante din acest punct de vedere.
Mai am in cap cateva modificari pentru profil. Nu prea vad ce e rau in asta.
Daca incarcam mai mult posbitul, da. Aia ar fi fost altceva, toti cei care ar fi vrut sa citeasca un post s-ar fi lovit de ele. Dar asa, la profil intra cine vrea.
In plus, ideea ar fi ca profilul unui user sa fie cartea sa de vizita pe forum, si sa fie cat mai simpatic si personalizat.

Flaw@ Sigur. Te-am adaugat, de altfel. Ne auzim pe y!m Smile
fleeting ray, Lynn, Alexandra@ Multumesc mult pentru pareri cat si pentru corectare, greseala mea Zuppy02. Cat despre ceea ce ai zis tu Lynn, o sa iau in considerare si o sa incerc ceva mai deschis. Thanks again ^^".

Well, nu-mi place absolut deloc cum arată profilurile userilor. xD
Îmi plăcea mai mult înainte, acum biografia [ hmm? ] pare înghesuită, iar mie una mi se pare de-a dreptul inestetic.
Åži imaginea aia pentru zodii... Nu-mi place. xD
Sincer, chiar n-ar putea să dispară? Şi să se revină la vechiul aspect al profilului?

Şi cam atât.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

Bio-ul acela ar trebui sa fie scurt, nu sa aiba cateva randuri.
Parca ii bagasem limita de caractere.
In fine, uita-te la profilul meu. Nu e asa inghesuit.

Hmm, poate o sa fac si o versiune simplificata a temei V5, ca sa fie toata lumea multumita.

Pai.. ce pot sa zic? 21
Trimite-mi tot rog acea imagine, sa o pot adauga 4
Iar profilul... o sa il rearanjez curand, ca vreau sa mai introduc cateva lucruri noi 4

Well, i have an idea. Mă întrebam dacă ar putea să fie și concurs gen : Photography of the Week. Adică, sunt și FOTW , DOTW, SOTM. Am văzut că au apărut foarte multe dueluri la fotografie și sunt mulți useri ce-și postează pozele pe forum. Also, după ce se anunță câștigătorul ( la toate concursurile ) să apară în vârful paginii, sub banner, un fel de scris: „Click to see/read the picture/drawing/fic of the week/month” și dacă dai click să îți apară fotografia.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



M-am gândit şi eu la ceva:

1. Ar trebui o subsecţiune de Korean Drama la filme, am văzut că sunt câteva subiecte de acest gen împrăştiate la secţiunea principală.

2. Nu s-ar putea ca la Petshop să fie şi ceva cu Zuppy, un chibi sau ceva semănător ?

3. Avatarele de la default Gallery ar putea conţine câteva personaje populare din
renumite serii anime.

EDIT:

4. Zuppies se pot folosi şi în alt fel? O,o Vîd că lumea nu îi prea bagă în seamă.
Mă cam gândeam la ce a spus Fleet cu poza aceea la profil.
Nu e posibil ca fiecare să îşi cumpere o poză la alegere pentru profil ?
I mean, să fie mai multe poze, nu doar una.

5. Mă gândeam, nu e probabil util, însă o secţiune legată de software, I mean, unde să
putem da sfaturi pentru îngrijirea PC-ului sau rezolvarea erorilor, să se discute despre anumite programe sau
să fie ceva informativ privitor la ultimele echipamente apărute ?

@Me†al: Momentan, nu.
Sa asteptam intai sa vedem cum merg lucrurile cu primele concursuri de acest gen organizate, sa treaca macar 2-3 editii, dupa care adaugam eventual si un nou concurs, de fotografie.
Altfel... nu am incheiat nici macar un concurs si mai adaugam deja unul nou?

@Kazuki:
1. Subforum de KDrama ar merge. O sa fac unul cu prima ocazie.
De asemenea, daca ai timp si daca vrei, da-mi si mie un pm cu link-urile catre acele topicuri, sa le mut acolo cand va fi gata.
2. Sa vedem cum facem rost de o mini-versiune a lui 4
Cam toate imaginile pe care le avem sunt mari, si nu ar arata asa bine redimensionate.
3. Dap, sigur. O sa caut cand am timp avatare pe net si le voi adauga acolo.
4. Hmm, interesanta si ideea ta cu poza la profil. Va fi folosit oricum si in alt fel, doar ca va mai dura putin 4
5. E ok si ideea asta de sectiune, sa vad pe unde o mai inghesui 39

Buna

Da, zupii. De ce sa spunem nu am putea noi userii sa cumparam arta sau ceva de genul cu zupii? Noi facem o comanda si cand e gata comanda sa o platim. Smile

Am vazut ca sunt multi cu talent. Si poate le'ar placea ideea sa deseneze si pentru altii la comanda. Si platitidar nu chiar ff mult. Ca un Magazin de Desene. Smile

Nu stiu daca e o idee buna. Flaw, tu hotarasti 3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)