Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: naruto
iubire
0%
0 0%
iubire
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

cine ii iubeste pe sasuke si sakura?

#11
Dupa parerea mea cred ca nu vor ajunge niciodata un cuplu.Nu este vorba de faptul ca sunt total opusi, adica Sakura este prietenoasa, sufletista,"calda".Pe cand Sasuke este indiferent, distant si rece.Tocmai pentru asta se potrivesc perfect,adica opusele se atrag.Desi Sasuke a dat cateva semne ca i-ar pasa de Sakura.In orice misiune el o apara pe ea si intr-un episod i-a zis lui Gaara sa nu-i raneasca prietenii.Ca sa nu mai spun ca la padurea mortii a intrebat-o cine i-a facut asata si era in stare sa il si omoare pentru ce ii facuse.Cred ca sub masca de indiferenta ascunde totusi niste sentimente pentru Sakura,macar de prietenie.Cu toate astea sansele ca ei sa fie impreuna au fost spulberate din momentul in care Sasuke a parasit satul pentru a se antrena la Orochimaru.Cu toate eforturile ei disperate de a-l tine in sat, spunandu-i chiar ca il iubeste.el a plecat.Ultimele lui cuvinte au fost"Sakura,multumesc!"si cu asta si-a batut joc de sentimentele ei,parasind-o pentru setea lui de putere.Nu cred ca se va mai intoarce in Konoha niciodata si nici nu o va iubi niciodata.Si Masashi a recunoscut si el ca nu a pus romance si nu cred ca se va gandi la sfarsit sa faca si cupluri.In orice caz inca mai am cateva sperante ca vor fi impreuna si astept cu nerabdare sa vad daca vaor fi impreuna.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#12
Se pare ca sunt printre putinii de aici care cred ca Sasuke si Sakura NU fac o pereche buna.
De acord ca sunt total opusi si si eu sunt o fana a cuplurilor "opposite-atracts" dar in cazul lor chiar nu. Sincer ma indoiesc ca ceea ce simte Sakura pentru Sasuke e iubire. Eu o vad mai mult ca pe o obsesie. Il place pentru ca arata bine, e puternic, e destept, s.a.m.d., la fel ca restul fetelor. Cu alte cuvinte nu stie nimic despre el.
Oricum la cum decurg lucrurile nu m-ar mira ca Sakura sa ajunga in final cu Naruto.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#13
Si eu sunt fana SasuSaku ,dar sincer nu cred ca vor fi impreuna 4
Incepusem sa sper in episodu din shippuuden knd sakura il vede pe sasuke si el ii zice Sakura chan[eu asa imi amintesc 21,mie lene sa verific din nou]el nu ia zis niciodata sakura-chan numai Naruto ii spunea,dar dupa am vazut ca a atacato deci..slabe sanse sa fie impreuna 4
Si oricum eu am un presentiment[mama omida21] ca Sasuke o sa moara 4
[center][Imagine: 33cvyaf.jpg][/center]


#14
Da , da..acum e randul meu sa comentez deci:
O aveti in fata voastra pe una dintre cele mai meri fane sasusaku.Ar fi chiar mai mult decat perfec daca Sasuke s-ar uita putzin la Sakura si ar observa ca nu e chiar cu o considera el.Adica stiti voi.Polii opusi se atrag iar cele mai mari povesti de dragoste asa incep.
Ei bine mie mi-ar placea foarte moolt daca Sasuke ar fi cu Sakura si totusi...nu vreau ca anime-ul sa se transforme in telenovela.Si totusi...parerea mea este ca ar fi un cuplu perfect.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#15
e adevarat, foarte multi il prefera pe Sasuke sau Sakura, deja m-am plictisit sa aud de ei. Mie personal imi place cuplul narutoXhinata, dar nu conteaza. Chiar nu ar strica daca Sasuke ar arunca macar o privire Sakurei. Pe la inceputul anime-ului nu prea imi placea de rozalie,mi se parea enervanta, dar apoi am inceput sa o plac mai mult dar nu mai mult decat Hinata 4 . Dar Sasuke strica totul cand pleaca la Orochimaru doar pentru putere. Dar cuplul sasukeXsakura nu este foarte posibil in anime, dar incercam sa il redam in povestile noastre. In anime nu prea este loc de dragoste, bine poate mai apare pe ici pe colo cate ceva dragut dar nu dragoste pe bune. Dar nu se stie, poate in viitor va mai aparea o serie din Naruto si va fi loc si de putina iubire acolo 4 .

eh, cred ca v-am plictisit deja asa ca nu mai vorbesc Zuppy11

#16
:?? niciodata nu se va intmpla acest lucru,Sasuke este preocupat de alte lucruri decat de fete,iar Sakura a renuntat in Shippuuden "la visul ei de a fi iubita/sotie" lui,deoarece si-a dat seama ca acesta trebuie salvat de catre influienta raului zis si facut intr-un fel dar nu se asteptau ca Sasuke sa nu se mai intoarca in sat ba mai mult sa aiba propria sa echipa ,in care este inclusa si o domnisoara cu numele ei Karin,acesta este legata de el la fel cum era Sakura numai ca la fel Sasuke doar ii multumeste ca i salvat viata.Orcum intr-o buna zi cred ca le va afce si Sakurei si lu' Karin cate un copil si le va lasa plecand in lumea larga.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#17
omg, that's not good cuz sasuke is a smexy boy and sakura is stupid cherry. yeah ^^ I know I know.
But, cum spuneam iubirea lor este mai imposibila ca venirea lui Sasuke pe aceasta planeta ( desi nu vreau sa se intample asta )
>.< Ce vreau sa spun este ca saskue nu o va iubi fiindca e mult prea obsedata. dar in fine, eu sunt fana cuplului nruto si hinata nu a astora, Oricum, nu excludem ca sakura il iubeste ( sau este incredibil de fanatica ca sa priceapa ca smexy sasuke nu are ochi pentru ea ) oarecum, daca ne legam de faptul ca domnisorica nu l-a uitat, asta pentru ca tanarul sasuke, incredibilul frumosul si super-ultra-giga-mega inteligentul tre' sa se razbune. El nu are timp de dragoste. Lol ia ganditi-va. Daca v-ar ucide si voua cineva familia ( doamne fereste >.< ) voi cum ati reactiona? ( dar hai sa nu dam in off )
Si binwenteles ca il calca pe nervi pe bietul baiat, doar ala are ca scop distrugerea iubirii vietii mele ( itachi :X ) pei normal ca numai are timp sa se imprieteneasca sau sa iubeasca. Bine, nu excludem ca, daca el ar iubi pe cienva, ar face-o in secret fiindca stie ca toate persoanele care le-a iubit ( familia ) au murit, asa ca nu mai are curajul ( sa spunem ) sa iubeasca.
Iar de sakura, nu am cuvinte. Ea nu intelege ca sasuke are ca scop exterminarea lui itachi, fiindca ea nu a simtit cum e sa moara mama, sau tatal sau fratele sa te injunghie pe ,la spate (chiar propriul frate ) si tu sa nu faci nimic, doar sa ti se deruleze in minte cum frate'tau ii injunghie pe toti.
El nu o s-o iubeasca in veci mai ales ca pe langa ea este si karin, care parerea mea e mult peste sakura. E bruneta ( brunetii se atrag recpiroc 21 ) e desteapta, frumoasa, puternica nu e chiar asa obsedata ( bine paote este, dar....e intodeauna un dar, nu arata iubirea pentru sasuke, ciu il lasa sa se si raneasca chiar numai ca el sa nu afle. 3 ) asta da tipa.

PS: ok, am retras cate ceva de sakura, oricum daca vaoua va place de cei doi, eu nu am nimic de comentat, doar sunt preferatii vostri, iar eu mi-am spus parerea
-

#18
Oh da acel cuplu,Sakura x Sasuke.Da stiu toti userii,sau majoritatea adora acest cuplu,si fanii naruto cred ca majoritatea din ei au parere ca acesta este cel mai tare cuplu ever.Well inainte si eu credeam acelasi lucru,ca celor doi le sta superb impreuna si ca ar fi tare ca intr-un final acestia sa ramana impreuna.Insa nu stiu daca in acest moment am aceasi parere pe care o aveam si in trecut,pentru ca mai de mult credeam ca rozalia se potriveste cu sasuke extrem de bine insa cu timpul am realizat dupa ce am reflectat asupra acestui lucru,acesta nu este cuplul meu preferat si nu mai am aceasi parere.
Sakura este o fire atat de interesanta in shippuuden cu intorsaturi atat de ciudate.Dragostea ei pentru sasuke se transforma treptat dupa parerea mea intr-o dragoste mai mult "frateasca",atractia aceea ce era in trecut se evapora prin proprii sai ochi datorita celor intamplate.Poate ca este doar o parere nevinovata..
Sasuke a tinut la sakura,chiar daca nu o recunoaste.Acesta in sfuletul sau o considera o prietena,pe care putea conta oricand.Si chair probabil ii multumea pentru asta,dar scopul sau nu era de a fi alaturi de o fata.
CUplul acesta , pentru mine nu este prea convenabil.Sasuke este o fire atat de singuratica si mi-ar place sa fie singur pentru a putea fi admirat de toti cei din jurul sau,pe cand Sakura este o fire ce desi a devenit puternica are nevoie de o anumita protectie,iar aceasta protectie presupun ca poate veni si din partea altcuiva.
Cert este ca in timp ce ma gandesc la acest cuplu nu ii pot vedea impreuna,la inceput erau atat de diferiti,apoi au inceput sa fie legati de ceva.Si cred ca piesa ce sta intre acestia este Naruto.Sakura a devenit mai nepotrivita pentru sasuke ca oricand iar sasuke nu o merita pe sakura pentru ca rozalia are ganduri si idealuri diferite de ale sale.Mi se par ca doua picaturi de apa , apa plata si apa minerala..Atat de diferite,una atat de energica si plina de entuziasm pe cand cealalta parte deja uitata si intrecuta de gandurile negre.
Pentru mine acestia sunt ca dooi poli atat de asemanatori incat incep sa se respinga.
Well este doar o parere !

#19
ar fi super dulci impreuna:-X dar nu cred ca se va intampla asta sasuke nu o sa renunte niciodata la temperamentul lui....insa nu inteleg de ce nu ia pima fata car o intalneste ca sa-si rafaca planul ..daca se va gandila asta sigur va fi cu sakura(eu asta as face in locul lui si asa are noroc la fete21)) )Smiledaca nu nu!.dar ar fi dragut sa se termine cu ei impreuna intr-o casa plina de copii etc21

#20
Si eu sunt fana SasuxSaku dar ce pot sa zic, eu as vrea ca cei doi sa fie impreuna, dar stiu si eu Sasuke are aceea atitudinea de ingamfat si o lista intreaga de calificative, iar Sakura este o fetita naiva sau mai bine spus usor influentabila desi in unele privinte chiar ma uimit fata asta.
Oricum eu vreau ca cei doi sa fie impreuna si sa intemeieze o familie (dar cum am spus ,,eu vreau" pentru ca cei doi sa fie impreuna cred ca e imposibil si mai ales ca Sasuke sa o iubeasca pe Sakura). Dar cum ati spus si voi ar fi minunat ca la sfarsit Sasuke sa se indragosteasca de ea, iar culmea culmiilor ar fi ca Sakura in tot acest timp sa il uite, dar nu se poate pentru ca prima iubire nu se uita niciodata. Eh cam atat ca daca nu ma lungesc la doua pagini...si sper in continuare ca cei doi sa fie impreuna.
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)