Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Useri si Moderatori

#21
Btw, ca tot asteptati sa ma razbun, I won't do it!!! HA!

#22
Aly, mama, m-ai speriat de moarte! Sper ca macar acest lucru sa fie privit ca o lectie pentru cei care nu apreciaza ceea ce au, aici pe forum. Daca nu apreciati voi, sa stii ca noi unii o facem (si aici ma refer la cei care au muncit ca forumul sa revina la normal, care participa la activitate si care se distreaza, se simt bine). Lia, nu te mai supara nici tu, caci e degeaba. De-asta suntem pusi aici. Sa se arunce cu vorbe urate (tu stii mai bine), sa fim invinovatiti pentru tot ce se intampla rau pe aici - noi suntem oamenii negrii, ai uitat?!

Sa-mi fie cu pardon, a zis vreun moderator/smod sau mai stiu eu cine ca userii n-au dreptul sa posteze la 'Animezup area'? Au fost zeci de threaduri in care Lia se ruga de toata lumea sa posteze, sau sa aduca idei noi, sa facem la un fel si sa contribuim al activitatea forumului. Cat despre partea cu PM-urile, te rog din suflet sa te informezi, sa-i intrebi si pe ceilalti. Au fost useri de care eu personal m-am rugat sa continue Duelurile de care au uitat, sau sa aibe grija la zona 'Nou veniti' sa nu incalce regulile. Acum o inteleg pe Lia cand zice ca se simte prost din cauza a ceea ce se intampla. V-a facut zona de spam, am facut tot felul de thread-uri noi, idei noi, tema noua, si asta numai pentru voi, ca sa va simtit bine, ca sa ne distram si sa ne bucuram de toate astea. Ce credeti?! Ca si-au pierdut asa Lia, Has, Aly si Daria (si care au mai participat la tema), numai de dragul de a-l pierde? N-or fi avut lucruri mai importante de facut?! Dar nu, va spun eu, au facut asta de dragul vostru, de dragul Zup-ului, de al mentine in picioare, de a-l aduce la o formula cat mai primitoare. Au sacrificat din timpul lor liber si au muncit cu drag.

Inchei si eu, ca vorbesc aiurea si ma enervez degeaba.

P.S: ca sa stiti, ia intrebati-o pe Daria cum am stat o zi intreaga sa scapam de caracterele ciudate de la FF. Ia puneti-va in locul meu, cand am stat doua zile sa modific toate posturile voastre de la 'Biblioteca', credeti ca am facut-o de dragul de a-mi face singura nervi?! A fost candva un thread numit ‘Discutii’ in care am facut fain frumos un ghid prin care explicam cum, prin ajutorul unui programel micut, puteati scapa de caracterele caudate din posturile voastre. Cati dintre voi vi le-ati editat singuri? Cati?! Cred ca va pot numara pe degetele de la o mana..
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#23
Ce titlu... fierbinte.

Ok, deci ce s-a intamplat cu voi, mai? Stiu ca dintotdeauna userii au avut ceva cu moderatorii sau cu adminii din cauza ca ii mustrau din cauza spamului. Posturi sterse? Pai iata de ce... Cata spamul se face mereu pe la anumite sectiuni, huh? Bineinteles, tuturor ne-au fost sterse multe posturi, dar nu e ca si cum ne-au disparut banii din casa sau ceva pretios :|. Posturile se pot face repede, postand in topicuri and so on, dar stiti voi, exista cuvantul asta dureros numit 'lene' - and ofc, everybody wants free stuff.
Legat de moderatori... Pana sa ajung si eu unul dintre acestia, le zaream posturile, unele mi se pareau cam dure, chiar o ziceam in gandul meu ; dar una e sa citesc un post si alta e sa stau de vorba cu moderatorii si cu adminii personal, chiar si la microfon pe Skype. Incercati sa nu judecati un mod/admin doar dintr-un post care s-a dovedit un pic mai aspru, ca apoi sa ajungeti la jigniri.
Haideti mai, de-asta este Animezup - un forum prietenos... Dati-va silinta impreuna, fara certuri si altele, munciti si veti fi rasplatiti. O sa merite.


#24
Ca fapt divers, thanks guys, now nobody wants to be a mod anymore! Si asta dupa lupte seculare si convingeri ca sa ii avem si pe actualii.

Multumesc frumos. Chiar va multumesc.

Toti moderatorii aveti vacanta de acum incolo o luna de zile. you can whatever you want doar sa nu va ocupati de forum. Fara concursuri, fara dueluri, requesturi, fara nimica. Va dau vacanta. Pentru cine vrea :p

#25
Cum era vorba aia? Nu judeca pe altii fara sa arunci un ochi la propria persoana mai intai. Personal n-am vazut nici un moderator cu impresii divine despre sine, dar daca gasiti voi unu va rog sa il aratati si va fi coborat cu picioarele pe pamant imediat.

Apoi, daca vreti sa nu vi se mai faca obersatie, pune-ti mana si cititi regulile si aplicati-le, ca nu sunt multe. M-am saturat cate avertizari dau la FF numai pentru ca nimeni nu se sinchiseste sa citeasca 3 randuri. Voi sariti de fund in sus ca moderatorii in sus si moderatorii in jos, dar uitati-va si la voi putin. Din toata masa de useri care perinda pe forum, pot sa numar pe degete cati aplica regulile si cati iau in seama ce le zic. Majoritatea ma ignora si isi vad de ale lor. Poate din punctul vostru de vedere ar trebui sa trecem si noi peste si sa ne vedem de treaba, sa va suflam in fund si sa va laudam ca e bine ce faceti. Moderatorii sunt acolo cu un scop, daca voua nu va convine ca sunteti luati la rost pe o prostie facuta de voi, atunci ati gresit adresa unde sa va plangeti. De asemenea, as dori cand se mai fac genul asta de afirmatii, sa se faca si un print screen, ca asa pot sa zic si eu ca luna e mov.

Acum, ca nu am chef sa imi bat capul mai mult cu chestia asta, si asa nimeni nu o sa ma bage in seama si voi tot sfinti o sa va credeti, bottom line: respectati regulile si nimeni nu se ia de voi. Daca se ia careva de voi pe nedrept sau va ia peste picior, print screen si dat ori mie, ori Liei ori lui Aly si se va rezolva.

E cald, e frumos, voi sunteti mici si e cam gata cu scoala la voi, go for an ice-cream and relax. Lasati aerul cald sa iasa din cap si sa va mai racoriti si voi.

[edit Aly] "Uita-te in propria-ti gradina si apoi in a vecinului" - sau ceva in genul ala.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#26
Boooooring,ganditi-va ca asta e unul dintre singurele forumuri anime romanesti care se mai zbat intr-o asa zisa activitate,in loc sa va bucurati de - probabil - ultimul an al forumurilor romanesti de anime,voi va certati pentru ca vi se sterg posturi si ca va zice un moderator ca va miroase gura.

P.S. Daca nu singurul forum de anime,la un simplu search pe gugal,pe anime-mania nu mai exista decat ca o arhiva,anime-club la fel , manga-anime nu mai merge de ... cat timp?un an?Timpul lor a trecut,aici nu mai e decat o ultima scanteie a fenomenului de care ar trebui sa va bucurati cat se mai poate.

#27
Anime xg e decedat de luni de zile si el. Anime-empire se mai zbate putin...

Cum ii ziceam ieri marinei, fenomenul anime si manga in romania este pe duca.

#28
Asta incerc si eu sa spun,dar nimeni nu vede.In perioada 2006-2009 era altceva,explodase tot ce insemna de Japonia.Cultura,anime,manga ... toate erau acolo!Era un entuziasm pe forumuri,exploda chat-ul pe manga-anime,vroiam sa ne cunoastem,sa stam de vorba pentru ca pe atunci anime-ul era o chestie noua,inedita.Era flower-power in Romania la un nivel mai mic.:)))

Acum nu mai gasim nimic,televiziunea nu mai ajuta deloc(cum ajuta pe atunci,Yu-Gi-Oh,Dragon Ball,Regele Shaman,ce sa mai zic de A+ care difuza Cowboy Bebop si inca multe alte anime-uri pe care lumea le indragea,si prin asta ma refer la faptul ca fiecare persoana avea acolo un anime de care sa fie atras),acum ... televiziunea promoveaza desene imbecile si pe Capatos,ce sa mai zic.Cat de curand o sa apara forumuri despre comunitatea Disney,Hannah Mo(n)tana and co!

O data si o data si forumul asta o sa trebuiasca sa dispara,si repet,asta este ultimul an .

#29
(04-06-2012, 03:13 PM)James Dean A scris: si ca va zice un moderator ca va miroase gura.

La faza asta am incept sa rad isteric, jur. Nu te cunosc, dar doamne, iubesc sarcasmul tau!

Ce ai spus tu este adevarat. Administratorii si Smoz-ii ramasi aici (dupa atatia ani, si din cati au fost), se zbat sa mentina forumul la un nivel acceptabil de activitate, astfel incat sa nu ajungem o simpla amintire a ceva ce a fost frumos candva - sa nu ajungem o epava. Cat despre partea cu posturile, si eu m-am trezit cu cateva din ele sterse - si alea erau din thread-ul de la discutii, presupun (nu ma bateti daca n-am dreptate, am observat doar ca posturile alea nu le mai am). Ar fii trebuit sa ma supar si eu pentru asta? Nu. Nu ma supar si n-am sa ma supar niciodata dint-atata lucru. Sunt cea mai noua dintre moderatori, nu am cine stie ce vechime, si de-asta n-am reputatia si posturi cat au ceilalti. Dar nu ma deranjeaza, din contra, incerc sa postez astfel incat sa ajung si eu la un nivel cu ceiallti. Totul tine de vointa - cu lenea nu facem nimic. In plus, nu ne obliga nimeni la nimic. Inainte era o adevarata placere ca userii sa posteze. Acum ce se intampla? Abia mai vad persoane care organizeaza Dueluri, si rar pe cineva postand la 'Ultima carte citita' (vorbesc si eu de sectiunile care imi sunt atribuite mie, unde cunosc ce activitate este). Cat despre parte cu regulamenul, nu stiu ce poate fi greu. La FF sunt cateva reguli care ne ajuta sa pastram lucrurile organizate cum trebuie. Multi i-am auzit plangandu-se de regula cu 3 randulete. Eu cred ca este rezonabil, nu-i asa? Daca nu vreti sa scrieti atata, mergeti la Spam Alley, dar nu mi se pare corect sa aveti pretentia sa se contorizeze si acele posturi.

DiZ, ca tot suntem la capitolul citate/'vorbe din batrani', uite una buna: "Daca faci bine, esti luat de prost."

[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#30
(04-06-2012, 10:11 AM)Miky sweetie :3 A scris: Ma astept sa primesc ban pentru topicul asta. Ma astept sa fiu injurata, luata peste picior de catre cei care conduc oarecum site-ul si care se simt ofensati. Am un singur raspuns pentru ei: E democratie.

Attention seeking much?
Serios, ce alt motiv ai avea sa deschizi un topic ca asta decat afirmarea propriei persoane? Vorbesti de persecutare de parca te-ar fi torturat cineva la propriu. Cele cateva reguli de pe forum sunt chestii de bun simt pe care ar trebui sa le respecti fara ca macar cineva sa-ti spuna, daca nu-ti convine, nimeni nu te obliga sa stai pe aici. Daca vrei discutii, implica-te in cele existente deja si simte-te bine, pentru ca, pana la urma, pentru asta avem forumul asta: distractie, nu drame ieftine.
Sau scrie un fic yaoi. Nimic nu atrage mai multi oameni decat un fic yaoi (asta din ce am vazut). E si mai pasnic si are si legatura cu anime-urile.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inscriere pentru echipa de useri a sectiunii de fan fiction Flaw 12 8.117 06-08-2008, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Sol


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)