Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Useri si Moderatori

#11
Amuzant titlu. :)))))
Nu stiu exact care e problema ta si cum ai fost tratata pentru ca tu nu dai niciun exemplu concret,ci doar incerci sa agiti spiritele sa vezi si tu ce iese,daaaaaar ... nu mai bine discuti tu pe privat cu moderatorii care te-au deranjat?Ii prinzi in flagrant ca te-au injurat acolo pe privat,print screen repejor si postezi pe forum,sa vada lumea ce oameni fara scrupule se afla in conducerea Zup-ului!Buhuhuhuh!


Distreaza-te si fii fericita si tu,nu te mai agita atat pe un forum.

#12
Mai, daca era thread pentru discutii intre useri despre moderatori nu se numea Revolutie Zupista, nu? Suntem acuzati in primul tau post, nicidecum nu se incurajeaza exprimarea unei opinii, oricare ar fi negativa sau pozitiva, chiar si neutra.

V-am privat noi de libertatea de a va exprima?

As vrea sa scriu mai multe, dar imi e ca intru in probleme daca sunt prinsa.

Revin, si sunt sincera destul de ranita de genul asta de actiuni impotriva moderatorilor. Ce v-am facut, noi echipa, rau pana la urma?
N-am facut nimic bine?

Si ce decizie a fost negata care ar fi beneficiat Zupului? Threaduri de tip spam? V-am facut pana si spam alley dumnezeule...
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#13
Citat:Amuzant titlu. :)))))
Eu cand am vazut titlul am crezut ca e gluma, ceva gen 1 aprilie in iunie :))

Lia, nu trebuie sa te simti ranita. Sunt multi pe forum care te apreciaza pentru munca pe care o depui aici, cu toate ca lucrezi si din cate am inteles esti si in an terminal la facultate -acolo stiu ca e greu pentru ca si sor'mea e anul asta cu licenta-. Oricum, in loc sa iti fie recunoscatori ca iti sacrifici timpul pentru ca aceasta comunitate sa nu moara incep "revolutii", la fel si cu Aly.
Nu sunt eu cel mai activ user si nici nu am venit cu idei bune, dar totusi stiu ca se lucreaza mult. Mi-as dori sa ajut mai mult, dar pana si eu simt ca nu imi ajunge timpul -si am doar scoala-.
Cat despre topicurile in care vorbesc moderatorii, in cele care sunt vizibile poate intra si un user oarecare, iar in celelalte probabil se discuta despre forum, sunt o echipa si au nevoie de asa ceva.

Citat:Lol,pe forum mai activeaza mozi si cativa useri si voua va arde de certuri *drama-king azazel is here*.
Serios acum,am vazut topicuri in care moderatori se rugau ca useri sa zica ce nu le convine.
Hehe, cata dreptate are Azazel ;))

[Imagine: YWk6O.jpg]

#14
Sunt multe lucruri care m-au deranjat de cand am venit aici dar am preferat sa nu le dau importanta. E adevarat ce spui tu, e adevarat ce spun si ceilalti, adevarul e mereu undeva la mijloc. Nu totii moderatori se supraestimeaza chiar asa dar unii si-o iau in cap rau de tot. Ca atunci cand Daria i-a spus lui Azazel sa plece cu coada intre picioare si cand o sa aiba o idee mai buna sa se intoarca, nu mi s-a parut corect. Fiecare idee ar trebuii analizata inainte sa se respinga sau sa se aplice. La fel cu shimbarea nikului, pe useri nu i-a intrebat nimeni, si sincer, e mult mai usor si pentru noi si pentru moderatori sa iti shimbi nikul din CP, cel putin ar fi putut fi pusa o limita de timp mai mare intre schimbari, cel mult o luna si ceva, mi s-ar parut mai convenabil. Si am mai observat ca in topicurile de discutii, mai mult moderatori si administratorii discuta intre ei iar userii sunt lasati la o parte. Ce m-a mai deranjat a fost cand mi-am primit banul doar pentru ca mi-am spus opinia data dracului *scuzati-ma dar a fost nedrept*, am "gustat gluma" in felul meu si pentru asta am fost banata? Si ca sa fiu si mai superficiala si sa ma oftic, cineva care a posta inaintea mea a spus fix alelasi lucur si nu a patin nimic. De ce? Pentru ca era user vechi pe forum si cum sa ii zica lui/ei cineva ceva? Chestia astsa chiar mi-a provocat greata. Am mai fost luata peste picioar (cand mi-am facut cont pe zup, in 2010) ca am scris un cuvant gresit (nu imi mai amintesc de cine dar oricum, era verde). I mean, dude, fiecare mai face cate o greseala si eu chiar nu am chef sa stau sa citesc de o suta de ori postul ca sa multumesc pe cineva. Asta mi s-a parut idiot. Rau de tot.

Moderatorii ar trebuii sa inteleaga ca, mai intai de toate, useri alcatuiesc o comunitate. Si deasemenea, userii ar trebuii si ei sa inteleaga ca moderatorii sunt necesari.

Edit: Deci Lia, conteaza cate posturi are userul intr-un an decat ce fel de caracter are? Are you f*cking kinding me, right? Sunt aici din 2010 si am doar 280 de posturi, inseamna ca sunt un nimeni. Feel free to ignore me, ima nobody.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#15

Citat:Spun mereu ca ei se straduie sa faca ceva din site-ul asta si ne provoaca sa le dam si noi idei.
Daca chiar crezi ca moderatorii sunt mari magicieni si iti schimba mintea ca sa le aduci lor pe tava ideile, atunci, cum se face ca la topicul de idei nu s-a incumetat decat un user, doi, sa vina cu vreo idee?

Citat:Si am mai observat ca in topicurile de discutii, mai mult moderatori si administratorii discuta intre ei iar userii sunt lasati la o parte.
Nu, nu sunt lasati la o parte, nu spune nimeni: BA, USERULE, NU INTRA IN THREADUL ASTA! Nu, nu e asa. Userii nu vin pentru ca, nici nu stiu, poate pentru ca nu le mai pasa? Ca or fi prea multe posturi si le e lene sa citeasca? Sau ca nu au nicio idee si decat sa faca spam, mai bine nu zic nimic?/:)

#16
Cea zis Lia legat de postari era doar ca idee, asta este daca nu s-a inteles ceea ce a vrut sa zica, grr. Si legat de schimbarea numelui, Lovise, data viitoare la o 'hackuire' a zupului iar n-o sa puteti sa intrati in conturi ca de, aveti cinci caractere ciudate, una apostrof pe-o litera, un accent pe alta, un ":3/<3" la sfarsit, diacritice si alte povesti, asa ca-i mai convenabil sa-l schimbe Aly sau Lia si sa puna interdictii la Michi-mausi in nume.

Si fata de topic, ca si Lia, ma simt putin jignita. Eu una spun de pe acum ca nu ma simt aiurea din cauza ca Miky ar avea dreptate, ci pentru faptul ca noi suntem aia care tragem de voi si va doarea undeva.
Miky, daca ai lipsit cand am discutat si v-am rugat in genunchi sa fiti mai activi nu am ce sa-ti fac.

EDIT: Papadie - da, tu, cea de deasupra mea * blush * - ai dreptate. Tu si inainte sa fii moderator stiu ca veneai cu idei, poate nu stralucite, dar veneai si incercai sa te opui si tot felul :> =)).
[Imagine: Jun0xCa.png]

#17
(04-06-2012, 12:25 PM)Lovisé A scris: Sunt multe lucruri care m-au deranjat de cand am venit aici dar am preferat sa nu le dau importanta. E adevarat ce spui tu, e adevarat ce spun si ceilalti, adevarul e mereu undeva la mijloc. Nu totii moderatori se supraestimeaza chiar asa dar unii si-o iau in cap rau de tot. Ca atunci cand Daria i-a spus lui Azazel sa plece cu coada intre picioare si cand o sa aiba o idee mai buna sa se intoarca, nu mi s-a parut corect. Fiecare idee ar trebuii analizata inainte sa se respinga sau sa se aplice. La fel cu shimbarea nikului, pe useri nu i-a intrebat nimeni, si sincer, e mult mai usor si pentru noi si pentru moderatori sa iti shimbi nikul din CP, cel putin ar fi putut fi pusa o limita de timp mai mare intre schimbari, cel mult o luna si ceva, mi s-ar parut mai convenabil. Si am mai observat ca in topicurile de discutii, mai mult moderatori si administratorii discuta intre ei iar userii sunt lasati la o parte. Ce m-a mai deranjat a fost cand mi-am primit banul doar pentru ca mi-am spus opinia data dracului *scuzati-ma dar a fost nedrept*, am "gustat gluma" in felul meu si pentru asta am fost banata? Si ca sa fiu si mai superficiala si sa ma oftic, cineva care a posta inaintea mea a spus fix alelasi lucur si nu a patin nimic. De ce? Pentru ca era user vechi pe forum si cum sa ii zica lui/ei cineva ceva? Chestia astsa chiar mi-a provocat greata. Am mai fost luata peste picioar (cand mi-am facut cont pe zup, in 2010) ca am scris un cuvant gresit (nu imi mai amintesc de cine dar oricum, era verde). I mean, dude, fiecare mai face cate o greseala si eu chiar nu am chef sa stau sa citesc de o suta de ori postul ca sa multumesc pe cineva. Asta mi s-a parut idiot. Rau de tot.

Moderatorii ar trebuii sa inteleaga ca, mai intai de toate, useri alcatuiesc o comunitate. Si deasemenea, userii ar trebuii si ei sa inteleaga ca moderatorii sunt necesari.

Iarasi ma bag aiurea,dar la faza cu schimbarea nick-ului....Nu e tocmai usor ce zici tu acolo. Ei au incercat sa elimine numele ciudate,cu tot felu' de simboluri si chestiute , si cu perioada de timp nu e asa usor de facut,nu suntem toti programatori.
Si mozi nu sunt tot useri? o.O Pai tinand cont ca in topicurile de discutii discuta doar mozi pentru ca doar ei sunt mai activi? Oricum am vazut si useri pe acolo deci nu stiu sigur la ce te referi ;)
Oricum vad ca ati dat cu valu' pe aci' pentru ca thread-ul are nume interesant cand puteati spune asta demult si in alte parti.
P.S:
:)) Ideea mea de atunci era pusa in gluma
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#18
Lovise, scuza-ma, dar echipa de acum este total schimbata fata de 2010 asa ca te rog sa nu tragi la raspundere, si ce legatura ai facut tu intre ce am zis eu de posturi si ce ai zis tu de personalitate? Plus userii normali nu s-au luat de tine sau ei intre ei? E absurd ce zici, acum serios, ne facem timp fiecare cum putem, ai vazut daca His' nu a putut sa-ti faca comanda, ne-am acoperit fara sa ne certam si ti-am facut-o eu.

Prin numarul de posturi ma refeream la contributia fata de comunitate, care din mare pacate pentru 90% din useri este 0, fiindca posteaza doar la FF si ii doare in palarie de restul sectiunilor.

Zau asa, de cateva luni de zile facem tot ce putem... Avem limite, faza cu nickurile este de la hackuire, cati dintre voi ati fost aici sa adunati bucatile din zup si sa le puneti la loc?

Cati v-ati modificat propriile posturi sa inlaturati sutele de diacritice transformate in semne dubioase?

Zau, asa, ma simt ca o proasta, si imi pare rau si pentru moderatorii pe care i-am pus la lucru.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#19
Lia, ce te-as lua de urechi pentru ultima parte. Stai linistita si nu-ti parea rau ca ne-ai pus la treaba. Cum ai zis de multe ori chiar tu, pentru ce suntem pusi in functie? Sa pazim oi si capre?
[Imagine: Jun0xCa.png]

#20
Eu una stiu cum la FF am copiat capitole intregi si le-am editat pentru ca aveau semne ciudate. Daria la fel. Lia nu mai zic la cate sectiuni. Si pe restul forumul aceesi treaba a fost. Nimeni nu a zis "multumim" sau ceva. Am zis e munca noastra, sunt mod/admin, trebuie sa facem si am lasat totul deoparte si am refacut forumul.

La nick-uri nu v-am intrebat pentru ca nu voi ati fost cei care au avut probleme, stii cum e sa nu ai acces pe forum sau in admin pentru ca userii au caractere ciudate in nick si uite un exemplu "..:::уυυкι.¢яσѕѕ:::.." si restul userilor sa urle din plamani ca administratorii nu fac nimica sa refaca forumul hackuit? Dn cauza unui asemenea nick nu puteam noi userii sa ne logam. V-am zis cu frumosul sa va schimbat nick-urile, v-am dat pm-uri sa le schimbati. Okay, unii nu au intrat de ani de zile, dar cei activi v-am spus. Cati ati ascultat ce am zis eu? 1 sau 2 persoane.

Cand ceva tine de securitatea forumului trec peste voi userii pentru ca la final conteaza forumul sa fie aici, nu sa aveti voi cine stie ce caractere ciudate in nick. La fel si cu caracterele pe forum. Acuma daca scrieti cu diacritice o sa va apara ??????? prin posturi. E setat de mine tocmai ca sa va fac sa nu mai scrieti cu ele si in mod surprinzator, de data asta m-ati ascultat.

Nu fac ceva si in afara ca imi schimb eu culoarea la nick/sterg propriile posturi, cand fac ceva, chit ca nu va zic si doar va oblig, ganditi-va ca tine de securitate.

In ritmul asta, o sa va las zupul voua, va dau inapoi caractere ciudate, tot cum era inainte si tot ce este nou, va disparea, la fel si cu tema, medalii si toate pluginuril puse de mine de data asta.

brb, ma duc sa-mi fac o salata si refac totul cum era inainte. Sper ca va va placea.

Sa ii ziceti sarut-mana Liei ca m-a oprit pentru ca el eram gata sa sterg tot. Intrebati-o pe FreeToLove ca se speriase.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inscriere pentru echipa de useri a sectiunii de fan fiction Flaw 12 8.117 06-08-2008, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Sol


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)