Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Gravi Fic 16+ [yaoy]

Hopa22 Sper ca Serena nu are de gand sa faca ceva 33 nu mi-ar conveni... (dc mama naibii u e si Yuki cu ei?! TT__TT) el; ar fi stat in camera ca Shuici si aaaahhh :X in fiecare seara yaoi 38
Si cu privire la Tori: :=) II RUP GATU de se atinge de Yuki ! Dati-mi drujba, bata de baseball, ferastraul, orice :die: numa dati-mi dar ca sa sa stiu ca ticaloasa aia ramane fara cap! aaaaa... si sa-mi dati si un cutit, sa ma semnez pe pieptul ala voluptos, pe picioarele alea lungi si fundul ala apetisant 19 Sa scriu pe fiecare in parte : "By Kaname" 19
SA NU SE ATINGA DE YUKI :die:

Astept nextul ^^"
Chuu si Gambate sis pupic

╚»♥♣by Kaname ♣♥
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Nu am vazut decat o greseala 39 :
"a aurcat rapid" - a urcat rapid

"-Doamna,ea nu e nepoata dumneavoastra.E cantareata!Spune roscatul zambind.
-Cine se cantareste?Intreaba femeia dand din maini." - 21

Cat despre Tori...incepe sa ma calce rau de tot pe nervI! Ea nu pricepe ca pe Yuki nu il intereseaza de ea?! Sa se mai deie numa mult la el, ca o spanzur, o nenorocesc! :die:
Cat despe Chimera la fel! :die: Daca o prind ca se da la Shuichi, ii rup capu! :grr:

So...deabia astept urmatorul capitol! Gambate! pupic
:bye:

In sfarsit termin si eu de citit.

Sincer, sunt destul de dezamagita de felul cum a "evoluat" fic-ul.
Nu mai are consistenta, iar actiunea e mai mult decat previzibila, tragi prea mult de un fir care s-a rupt de mult! Vin-o cu ceva nou, ca deja m-am plictisit de aceleasi intamplari.

Am vazut o greseala care ma calca pe coada: "vroia"-> ori "vrea" ori "voia"

Sper sa vad o evolutie reala, ori un sfarsit glorios. Acum nu spun ca nu mi-ar placea sa continui daca vi cu ceva calumea, dar tot astept si nu soseste acel ceva.

Gambate, si see ya!

[sper ca nu te-ai suparat, dar asta e parerea mea]

:bye:
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







Anyoka,stai calma...nu m-am suparat.Am tras putinde fic...pentu a putea ajunge in punctul asta.

Un cantec fara glas

Era aproape ora pranzului si hotelul unde erau cazati membrii trupei era plin de reporteri.Fiecare vroia sa aiba un interviu cu cea mai mare trupa a momentului,insa garzile de corp ii tineau la distanta de etajul sase,care era cel mai pazit din intregul oras.In camera mare si spatioasa,Shuichi statea pe pervazul geamului,privind lung acea intindere nemarginita si albastra.Isi tinea barbia pe genunchi,in timp ce razele soarelui se raspandeau in parul lui roz.Din cand in cand,se auzea cate un oftat adanc in linistea mormantala ce se lasa peste incapere.Rareori se mai auzea strigatul pierdut al unui reporter,ce incerca sa convinga bodyguarzii sa il lase in interiorul cladirii.Gandurile lui erau departe,intr-o casa imensa unde il astepta Yuki,iubirea vietii lui.Incet,incepea sa fie cuprins de nostalgie.Nu era plecat decat de cateva ore si deja ii simtea lipsa.Brusc,i-au venit in minte imaginile plecarii in Brazilia.Toate acele sentimente i-au napadit inima.Pana acum,plecase de multe ori din Tokyo.Insa era prima oara cand vroia cu atata ardoare sa se intoarca acasa.Brusc,in usa alba s-a auzit o bataie lipsita de vlaga.Speriat,Shu a tresarit,privind lung holul de unde se auzea zgomotul.Cu pasi marunti,s-a indreptat spre intrare,apasand usor pe clanta.De partea cealalta era Chimera,ce isi freca agitata mainile.
-S-a intamplat ceva?Nu prea te vad in apele tale.Replica solistul schitand un zambet.
Bruneta nu a spus nimic.Pur si simplu a intrat in apartament,indreptandu-se spre locul unde vocalistul dormea.Acesta a urmat-o indeaproape,ridicand suspicios din spranceana.Nu intelegea ce se intampla cu tanara cantareata.Ajungand in fata geamului,aceasta a privit cateva secunde cerul,dupa care s-a intors brusc,sarutandu-l fara nici-un avertisment pe vocalist.Fiind luat prin surprindere,acesta nu a stiut cum sa reactioneze.Insa dupa cateva secunde a apucat-o de brate,indepartand-o.
-Sa nu mai faci niciodata asa ceva.Ce e cu tine?Tipa Shu dandu-se cativa pasi in spate.
-Nu stiu...pur si simplu am actionat dintr-un impuls.Imi cer scuze.
-Ei bine,uneori,aceste impulsuri pot sa strice o prietenie destul de frumoasa.Nu vreau sa te superi pe mine,insa iti propun ca relatia noastra sa fie strict profesionala.Spune rozaliul pe un ton autoritar.
Serena a aprobat din cap,dupa care a parasit apartamentul.Fugea pe holul lung,in timp ce lacrimile ii zburau prin aer.Hiro si Fujisaki au zarit-o,insa nu au apucat sa o intrebe nimic,deoarece aceasta a trecut in viteza pe langa ei,lovindu-l pe chitarist cu cotul.Baietii o priveau,ridicand din spranceana.Brusc,au auzit usa cantaretului trantindu-se cu putere.Din cauza lui trebuia sa fie cantareata asa.Cu miscari usoare,au apasat pe clanta,pasind agale pe mocheta albastra.
-Ce s-a intamplat?Am vazut-o pe Chimera fugind de mama focului.Parca plangea...i-ai spus ceva?Intreaba brunetul punandu-si mainile in san.
-M-a sarutat...si i-am spus doar de azi inainte,relatia noastra va fi una strict profesionala.Replica solistul calm.
Roscatul a observat chipul dur al acestuia,nici-un muschi nu i se misca.Erau momente in care acesta se comporta exact ca un taifun,insa in acel moment era mult prea calm.Ar fi putut spune ca acela era calmul dinaintea furtunii.
Afara incepea sa se insereze si cerul negru precum abanosul era presarat din loc in loc cu mici faclii stralucitoare,ce ardeau necontenit.Mandra,se ridica Luna,aruncand razele ei stralucitoare in orasul cufundat in intuneric.La barul hotelului,trupa Bad Luck se relaxa,servind fiecare cate o bautura.Radeau de diferite intamplari in timp ce angajatii se apropiau sfiosi de ei,cerandu-le autografe.Singura ce nu spunea nimic era bruneta.Aceasta amesteca cu un pai in sucul de portocale,lovind cuburile de gheata in peretii de sticla ai paharului.Vazand-o,K s-a asezat langa ea,soptindu-i.
-Cine te-a suparat?
-A?Ce?Cu mine vorbiti?Nimeni!Sunt doar putin obosita dupa drum,atata tot.Replica fata cu zambetul pe buze.
Managerul a aprobat din cap,dupa care s-a reintors la locul sau,langa Ryuichi,ce isi arunca iepurasul in aer,reusind sa darame bautura reprezentantului.Acesta a inceput sa se rasteasca la cantaret,insa rasul acestuia ii acapara vocea.Era mult prea haios.Epuizat dupa calatorie,Shu s-a ridicat de pe canapea,retragandu-se in camera lui.De cum s-a asezat pe patul moale,a reusit sa adoarma in mai putin de cinci minute.
Dis-de-dimineata,soarele stralucea pe cerul senin al orasului Kyoto.In apartamentul unde era cazat solistul,era inca liniste.Razele fierbinti patrundeau prin perdea,cazandu-i pe chip.Acesta a deschis usor ochii,intinzandu-si trupul.Era o zi deosebit de frumoasa.Usor,s-a ridicat de pe suprafata moale,indreptandu-se spre baie.Avea obiceiul sa cante in oglinda.Brusc,si-a dat seama ca nu mai poate spune nici macar un vers.Nu mai avea voce.Speriat,a baut un pahar cu apa,reusind sa tranteasca sticlutele asezate pe marginea de la chiuveta.Insa totul era in van.Vocea nu ii revenea.Disperat,si-a pus palmele pe gat,strangand cu putere pielea.In camera si-a facut aparitia managerul,ce striga numele solistului.Acesta a iesit din baie,privindu-l socat pe blond.
-Ce ti s-a intamplat de ai fata asta?
Insa Shu nu vorbea.Doar se tinea de gat,cazand mai apoi in genunchi.Brusc,K si-a dat seama ce se intampla.Acesta s-a trantit pe canapea,punandu-si mainile pe chip.
-Se pare ca s-a intamplat ce ne temeam.Din cauza ca ai cantat foarte mult in ultima vreme,ti-ai irosit glasul.Shuichi,vocea ta a disparut.Si nu vreau sa imi imaginez ce se va intampla daca nu vei mai putea sa canti niciodata.
Auzind acest lucru,rozaliul a inceput sa dea nervos cu pumni in podea.Cum s-a putut intampla o asemenea catastrofa?Ce vor crede milioanele de fani cand vor afla ca solistul trupei Bad Luck si-a pierdut glasul?Trebuia sa faca orice ca sa poata canta din nou
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




Si eu ma temeam de asta :=)
Omg Omg Omg..nu se poate asa ceva..sa o luam cu inceputul..se pare ca domnisorica Serena a luat`o razna... daca afla Yuki..cred c`o trimite in cimitir.. >__<
Apoi,faza cu Shuichi si vocea lui TT^TT nande? Nu se poate asa ceva,ce va face acum? TT^TT
Se pare ca...deja.. TT^TT

Astept continuare Malefic-sensei TT^TT
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

Hmm....nice, in afara de faptul ca te-ai jucat cu caracterul acelei fete... care acum e mai "flexibila" decat o guma de mestecat, sa vedem ce mai am eu de zis...

"in timp ce razele soarelui se raspandeau in parul lui roz" acest "raspandeau" nu-mi place mie... a cam stricat frumoasa sonoritate a frazei.

"vroia" -> ok, asta cred ca e a treia oara cand iti atrag atentia ca nmu se scrie asa, "voia" e forma corecta, daca vrei explicatii pe larg uit-te la postul ante-anterior.

Trebuie sa recunosc ca e un pic iesit din comun capitolul, dar vreau sa-ti reamintesc si ultimul episod din Gravitation, cand Shuichi isi pierde vocea pentru ca Yuki era plecat la New York. Umm... mai adaug ca e cam ciudata treaba cu pierderea vocii pentru ca a cantat prea mult... dar nah, m-am si amuzat un pic acolo.


Doh, eu astept sa vad ce scrii in continuare... :bye:

P.S. yaoI, nu "y"! Cred ca te-ai plictisit de cate ori te-am batut la cap sa schimbi titlul asta!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







Nici nu stiu ce sa zic! Tot fic-ul este genial! De la primul si pan' la ultimul cuvant :bv:! Of, bietu' Shu, chiar nu ma asteptam sa ii dispara vocea 21 Oricum la cat am citit azi( de la pagina 15 sau ceva de genu') nu mai pot :stress:. Imi place mai ales cum i-ai cuplat pe toti la sfarsitul partii a doua, desi cand au aparut Hiro cu Fuji am ras cu lacrimi 21. Uite mi-a rasarit o idee( si intrebare) in cap:yes: unde e ayaka? de ex: ai putea sa faci ceva si cu hiro si ayaka, sa renunte cineva la trupa etc.
Sper ca nu te superi din cauza sugestiilor 65

Ja Ne

P.S. Sa nu ma intelegi gresit, dar desi Yuki si Shu sunt personaje principale lumea nu se invarte in jurul lor( sper ca nu am sunat chiar asa naspa cum cred :...Smile
"None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." -Goethe
!btw! mi`am facut blog! KlutZoph0biA
[Imagine: EiriYukibanner.jpg]
[Imagine: Vampire_Knight_by_AestheticEnzeru.jpg]

Sincer capitoloul mi s-a parut genial, am observat cateva din comentariile de mai sus asa ca am putin de comentat in primul rand anyoka mi se pare ca tu cauti nod in papura, ce daca ea scrie vroia poate ca asa ii place ei si poate ca asta face ficul mai special pentru ca daca stam sa ne gandim si creanga a facut la fel dar lui nimanui nu i-a criticat asta, in final cui nu-i place sa nu citeasca ba chiar il provoc sa vina cu ceva mai bun.
deci eu una sunt foarte multumita si am un sfat pentru scriitoare: mai bine nu mai citi comm-urile de la noi doar fa asa cum ai facut pana acum si scrie ce-a mai frumoasa continuare pe care o putea avea serialul pupic pupic pupic pupic pupic pupic :X :X :X :X :X
[Imagine: 641488.jpg]
^_^Oh tu dulcele meu tiran... oare cand vei intelege ca "te iubesc"...^_^

Aiumy A scris:Sincer capitoloul mi s-a parut genial, am observat cateva din comentariile de mai sus asa ca am putin de comentat in primul rand anyoka mi se pare ca tu cauti nod in papura, ce daca ea scrie vroia poate ca asa ii place ei si poate ca asta face ficul mai special pentru ca daca stam sa ne gandim si creanga a facut la fel dar lui nimanui nu i-a criticat asta, in final cui nu-i place sa nu citeasca ba chiar il provoc sa vina cu ceva mai bun.
deci eu una sunt foarte multumita si am un sfat pentru scriitoare: mai bine nu mai citi comm-urile de la noi doar fa asa cum ai facut pana acum si scrie ce-a mai frumoasa continuare pe care o putea avea serialul pupic pupic pupic pupic pupic pupic :X :X :X :X :X

Mda, no comment, "vroia" este scris GRAMATICAL gresit. Daca tu nu vrei s-o ajuti si preferi sa ramana la acelasi nivel atunci e problema ta! Eu nu vreau sa ne certam aici, insa e cam aiurea sa-mi spui mie sa nu scriu si sa fac spam, asa cum faci tu, mai ales ca zici ca-l adori. A avertizat Aly ca daca vede spam il inchide.

Ca sa nu fiu off-topic:
"membrii"-> sg: "membru", desinenta de plural: "membri".

Lye, imi place cum scrii si ai un stil chiar frumos. Te dedici munci tale, ca urmare eu voi incerca sa te ajut sa te perfectionezi! Nu o fac ca tu sa te superi si sper ca stii asta.

Ca urmare iti zic din nou, spor la treaba, posteaza cat mai repede cu putinta urmatorul capitol...hug

P.S. Daca tu nu stii bio-grafia lui Creanga sau macar ceva din ce a scris el, te rog eu, nu-l pomeni fix acolo unde nu are ncio legatura!
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







"Ajungand in fata geamului,aceasta a privit cateva secunde cerul,dupa care s-a intors brusc,sarutandu-l fara nici-un avertisment pe vocalist.Fiind luat prin surprindere,acesta nu a stiut cum sa reactioneze.Insa dupa cateva secunde a apucat-o de brate,indepartand-o.
-Sa nu mai faci niciodata asa ceva.Ce e cu tine?Tipa Shu dandu-se cativa pasi in spate.
-Nu stiu...pur si simplu am actionat dintr-un impuls.Imi cer scuze.
-Ei bine,uneori,aceste impulsuri pot sa strice o prietenie destul de frumoasa.Nu vreau sa te superi pe mine,insa iti propun ca relatia noastra sa fie strict profesionala.Spune rozaliul pe un ton autoritar." - si daca "a reactionat doar dintr-un impuls", nu trebuia sa inceapa sa planga cand Shu i-a zis ca de acum inainte vor avea o relatie strict profesionala 23 Sau ceilalti sunt atat de prosti incat sa nu-si deie seama ca nu este normal ca Chimera sa planga din atat? 23 Este evident ca ii place de Shu 23
"-Se pare ca s-a intamplat ce ne temeam.Din cauza ca ai cantat foarte mult in ultima vreme,ti-ai irosit glasul.Shuichi,vocea ta a disparut.Si nu vreau sa imi imaginez ce se va intampla daca nu vei mai putea sa canti niciodata." - mor si fac cu nervii 20 Waaah, nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat asa ceva tocmai acum furios
So...deabia astept urmatorul capitoll! Sper ca Shu sa isi revina repede...(desi am o impresie ca va dura ceva vreme pana isi va reveni...) Gambate! pupic
:bye:




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)