Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sailor Moon

#11
I simply love Sailor Moon and I`m 19 years old...
Imi place totul la acest anime...nici nu stiu cum as putea sa il descriu71 anyway, imi place atat de mult incat l-am vazut de 4 ori pe tot si de vreo 8 ori am vazut ultimul sezon, pur si simplu il iubesc cuplul UsagixSeiya. din punctul meu de vedere aceea este cu adevarat dragoste adevarata. Stiu care sunt diferentele dintre manga si anime, dar serios...Mamoru o iubeste pe Serenity, se "indragosteste" de Usagi de abia dupa ce afla ca ea este Serenity pentru ca pana atunci se purta ca un nesuferit.... iar in anime o paraseste de atatea ori. si cine este cu ea la sfarsit? Seiya, acelasi Seiya care renunta la Usagi doar pentru ca stie ca va fi fericita cu Mamoru. Renunta la propria lui fericire pentru ea. Mamoru nu ar face niciodata asa ceva..
Da, stiu, sunt nebuna71

#12
Sailor Moon....l-am revazut acum 3 luni.Ce pot spune?Imi place atat de mult....Cand l-am vazut prima oara ma uitam cu fratele meu mai mare care era si el fan.Primele episoade sunt foarte amuzante cum se cearta Usagi cu Mamoru facandu-ma sa rad de numai puteam.
Personajul meu preferat este Makoto Kino(Sailor Jupiter).Imi place ca este inalta,baietoasa si puternica.Ei ii plac florile cea ce imi place si mie.Zuppy04
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]

#13
Haha, cate amintiri mi-a trezit titlul topicului. Cand l-am vazut eram destul de mica, in jur de 10-11 ani, dar totusi am vazut toate cele 200 de episoade sau cate erau, care atunci mi se pareau foarte multe, ironia fiind ca in momentul cand l-am terminat voiam tot mai multe. Am adorat anime-ul asta si as fi putut sta o zi intreaga pe atunci doar ca sa il termin. Asa am inceput sa invat si incetul cu incetul engleza mai bine, pentru ca am vazut episoadele pe youtube cu subtitrare/dublate in engleza, asa ca ma chinuiam sa inteleg unele scene. Dar a fost frumos, eram indragostita de ideea asta cu super-puterile si de personaje, in special de Sailor Mars, numele ei real imi scapa acum, si Hotaru. Cred ca din toate sezoanele, cel care mi-a placut cel mai mult a fost primul, din care imi amintesc si cele mai multe scene. Acum e toamna si pentru ca am vazut anime-ul in anotimpul asta mereu cand ies afara si inspir aerul rece ma trec amintirile despre Sailor Moon, epic. 21 Si nu l-as reviziona, chiar daca am vrut sa fac asta de multe ori, nu vreau sa stric farmecul acum, cand s-ar putea sa vad lucrurile si intamplarile din alta perspectiva.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#14
Nu stiu cati dintre voi ati auzit dar la anul va aparea o noua serie a animeului Sailor Moon <3 (in Iulie 2013 15 )
eu taaare ma tem ca nu se va ridica la nivelul seriilor initiale, dar sunt super curioasa cum o sa fie 15 mai ales grafica si vocile. la cat de mult mi-a placut anime-ul nu as vrea sa-l strice cu noua serie, daaar trebuie sa fim optimisti
Cand nu am la ce ma uita mereu ma uit la SM cu o prietena, radem de ne indoim 4 sunt foarte multe faze pe care mi le amintesc din anime, gen cand Usagi consoleaza un copilas care plange pt ca s-a lovit, apoi cade si ea si incepe sa planga mai rau decat tancul 24
Oh and me loves Seiya as well <3<3<3
Info here:
http://mashable.com/2012/07/09/new-sailor-moon-anime/
http://www.facebook.com/SMNews2013
http://www.animenewsnetwork.com/news/201...ummer-2013




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)