Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STOP! violentei impotriva animalelor

#11
dark_anime A scris:....si....~Luciferia~...pai ne facem griji fiindca daca asa vom zice de fiecare data adica "doar niste handicapati" atunci asa vor face cu totii ,dar daca va fi pus aceasta noua lege atunci nu cred ca vor fi toti la fel de inculti....

Da.. I-auzi.. Oricum daca cei trei vor fi pedepsiti, mai ramane 1/10 din populatie care practica "omoratul si chinuirea pisicilor" .. Si gresesti cand ii faci handicapati .. persoanele handicapate sunt cele care au o boala.. un handicap..

In strainatate.. in Italia de exemplu, daca nu hranesti animalul de casa cum trebuie, primesti amenda, sau daca [,] cainele nu are lantul (care il tine legat) destul de lung.. da pai sa omori animale.. :76:

Eu sunt de acord sa se puna in aplicare legea noua cu privire la chinuirea animalelor, dar nu sunt nici macar 50% sigura ca v-a functiona..

#12
Cum noi suntem in ROMANIA va functiona la fel ca si asta veche cu 20 milioane lei vechi amenda. Adica nu va functiona deloc. Va exista da nu se va sinchisi nimeni sa o aplice. Ca doar traim in ROMANIA

#13
~Luciferia~ A scris:Da.. I-auzi.. Oricum daca cei trei vor fi pedepsiti, mai ramane 1/10 din populatie care practica "omoratul si chinuirea pisicilor" .. Si gresesti cand ii faci handicapati .. persoanele handicapate sunt cele care au o boala.. un handicap..

In strainatate.. in Italia de exemplu, daca nu hranesti animalul de casa cum trebuie, primesti amenda, sau daca [,] cainele nu are lantul (care il tine legat) destul de lung.. da pai sa omori animale.. :76:

Eu sunt de acord sa se puna in aplicare legea noua cu privire la chinuirea animalelor, dar nu sunt nici macar 50% sigura ca v-a functiona..

Scz eu nu vroiam sa ma cert cu tine...o ziceam ca fapt aparte fiindca multi sunt de parere cu tine..:crying: am pus handicapatii in ghilimele...acum o sa fim certate pe veci parca vad....20
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#14
Eu sper din tot sufletul ca aceasta lege sa fie aprobata pt ca pur si simplu nu se mai poate asa.
Auzi si tu !!! sa bati o pisica pana moare....dar ce le-a facut saraca pisica lor!?Am fost cu adevarat socata cand am vazut aceasta intamplare la stiri...nici macar nu m-am putut uita pana la sfarsit...nu am suportat sa vad cum acei tineri fara pic de minte torturau acea fiinta nevinovata.
Acum cateva saptamani au mai difuzat la stiri un caz asemanator...Un cal a fost lovit de masina si s-a lovit la picior...cand stapani l-au gasit,pt ca nu mai puteau folosii un cal cu piciorul rupt,i-au taiat gatul....si l-au lasat sa moara pe margine drumului.Nu am vazut33,si nici nu cred ca o sa mai vad, ceva asa de ingrozitor in viata mea!!! Bietul animal s-a chinuit ore intregi sa moara...
Aceste lucruri trebuie sa inceteze!

#15
Doamne 22 ..Iarta-ma, dark_anime..
Serios.. Nu am zis-o cu rautate.. Si nici nu m-am certat cu tine.. doar ti-am explicat unele chestii.. Nu tre' sa sari asa. nu s-a intamplat nimic.. chill.. Cat despre Bloom.. mi-a dat minus pentru ca "m-am certat " cu tine Smile .. nice.. Pe mine m-a intrebat cineva ceva? Puteai sa ma intrebi.. iti explicam.. repet : NU M-AM CERTAT CU NIMENI.. era o parere contra argumentelor de dinaintea mea.. Sunt o mare iubitoare de animale, mai ales de pisici..!!

Si eu vreau sa se rezolve totul, dar intelegeti ca nu se poate schimba mentalitatea omului roman.. Plus de asta, daca legea v-a intra in aplicare, nu v-a fi respectata, pentru ca pe oamni ii doare in c*r.. Sorry de expresie.. ganditi-va ca la tara, tot se vor arunca cu pisici de pe casa Smile.. inca se mai practica..

Daca vi se mai pare ceva in neregula cu ce spun eu, puteti sa intrebati prin PM.. nici nu aveai un motiv bine intemeiat, Bloom, sa imi dai minus.. fie.. Ce a fost a fost 21 .. Am lipsit un pic de pe forum ca aveam treaba..

Well.. acum sper ca s-a rezolvat totul.. Smile

#16
parerea mea ? fratzilor sunt sincera putin ma doare de animalele astea de pe strada si in rest... wtf ? am asa niste traume din copilarie 21animalele de casa sunt chiar ok...n-am nik de spus atata timp cat isi fac nevoile unde trebuie nu in mijlocu drumului ca sa calc yo in timp ce vb la tel sau is nitel neatenta (damn...this crap ) vezi la tot pasu mey si daca vezi stapanu in apropiere nu tre sa te feresti domnle sa tipi la el ca apucatu/apucata dar sa fie cu sentimente cu furie..... oricum sa isi tina animalu in lesa si that's all ....
dar acuma sa nu vad pe aici posturi gen vai reira n-ai inima etc... da dovada ca n-ai nik de facut decat sa te iei de altii si sa starnesti o cearta de toata frumusetea si e nasol yo doar mi-am spus parerea ...

#17
O iau razna!!!Acum ma uit la Povestiri Adevarate si credeti-ma ca plang!!Cum frate..un biet cal,care a fost folosit de un nenorocit de om,sa fie abandonat in mijlocul campului,cu piciorul rupt,muscat de caini,infometat si insetat!!Si nenorocitul de veterinar sa il eutanasieze cu benzina pentru ca,zice el,este mai ieftin.Nu au inima??Cred ca iarna le-a inghetat si inimile,nu numai temperatura.Cum sa nu te impresioneze un biet animal,care inainte de toate este o fiinta vie!Ce drept avem noi sa le luam viata?Ce drept avem sa ii chinuim?imi este scarba de oamenii care se simt stapani pe vietile lor!Nu au iertare de la Dumnezeu.Politicieni ce fac?In loc s ainfiinteze o Politie a animalelor,se cearta precum prostii pe alegeri.imi cer scuze pentru vocabular dar sunt pur si simplu furioasa!Traim intr-o Romanie in care animalele sunt simple unelte pentru munca...nimeni nu le intelege suferinta.Si ce daca sunt necuvantatoare?durerea li se poate citii in privire.Nu se mai poate asa ceva!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#18
da sunt si eu de acord Smile dar cu animalele comunitare sunt de acord la le utanasieze pt ca au murit destui oameni si provoaca focare de infectie Smile , Da sa intamplat sa vad si eu cum sunt batute diferite animale )LIFE( ... 4 exista o petitie pe net am semnat si eu Smile acolo .. 4 pt ca mi se pare corect ca sa infintat politia animalelor dar din cate am vazut nu prea au facut ceva ..

#19
La Galati de exemplu, prmaria prinde caii abandnati, ii inchide intr-un padoc si au termen de 7 zile sa fie recuperati de proprietari, daca nu, ii tine in continuare si cand se strang mai multi cai, se organizeaza o licitatie. Pana acum s-au vandut 19 cai. Eu sunt de parere si cu cainii maidanezi, sa ii stranga si apoi sa ii vanda. Macar asa ar recupera cheltuielile cu prinderea si ingrijirea lor, si ar face si un mic profit la bugetul local.

#20
22 X__________x ce oameni .... :O ... complet crazy !~! .... daca le pot spune oameni ca nu cred ca sunt .....hai mai zic certi un animal cand face ceva dar nu il bati >___< .......... chiar ar tb. sa se faca politia animalelor ^____^ .......




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)