Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pura nebunie...

#41
hey ! am revenit pe aici cu un com...sii pot spune ca-mi place f moolt ultimul cap,si penultimul a fost suuper ..pacat ca n-am reuusit sa dau com .acum sa revenim ..cap a fost foarte ..hot.se pare ca domn profesor nu e cuminte deloc..mai,mai,si Sakura e suparata ca nu ia iesit cum a vrut ea. :victorie: foarte tare..sunteti asa bune impreuna! referitor la descriere ai facut-o cum trebuia,dialogul a fost bun,actiunea n-ai fugarit-o,bv.astept continuarea shi va pop:* >:D<


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#42
M-am gandit sa-ti las si eu un comentariu, doar l-am citit nextul.
Descriere ai si e foarte buna, dialogul nu mi s-a parut sec, actiunea decurge incet si linistit, iar greseli de tastare am vazut eu pe undeva, dar nu mai stiu unde si nu mai stau sa le caut.
Sa stii ca imi place faptul ca Sasuke e un prof ` foarte pervers, care ar fi in stare sa se culce cu propria eleva.Presupun ca nu ti-am mai spus dar mi-a placut ideea cu dusul si faptul ca Sasuke a fost udat, a si sa nu uit, mi-a placut si palma primita de la Sakura.
Spor la scris si sper ca nextul sa vina cat mai curand!

#43
Am si uitat sa-ti las comm....Scuze.Ma bucur ca Sasuke incepe sa aiba remuscari in privinta gesturilor sale si ma bucur ca Sakura stie cand sa se opreasca.Luv u Saku!!! Arata-i cine e sefu'.Ca de obicei nu comentez estetica(cred ca te-ai plictisit sa auzi asta de la mine).Pune nextul plssssssssss!
"Nimic bun nu se poate naste din ura" RomeoxJuliet

#44
Edit , din nou -_- .
________________

Acest capitol mi - a placut cel mai mult , si cred ca pot spune ca este cel mai bun de pana acum . Descriere aveti , dar tot mai puteai sa adaugi , uneori pot crede ca sunt adepta descrierii . Naratiune aveti , nu am ce sa comentez aici . Dialogul este bun . O sugestie : Nu mai puneti mai mult de un semn al exclamarii sau al intrebarii . Strica si la estetica . Per total este foarte bine . Multa imaginatie si bafta .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#45
Heeeey:*:*
Da, se pare ca a trecut muuuulta vreme de cand nu am mai trecut pe aici... (neah, scoala asta >.<)Si s-au intamplat si mai muuuulte chestii foarte interesante in ficul vostru:>.
Soo, imi primul rand, apreciez ca puneti atat de repede capitolele. Eu, spre exemplu, nu reusesc nicioadata:)) (shame on me). Aveti din start o bila alba;].
Cum ziceam si intr-un comment anterior, imi place muuult modul vostru de a scrie. Strecurati si cateva faze foarte amuzante (omg, cat am putut sa rad :)), mai ales la faza cu "ea e singura care poate dormi cand omu' vrea sa faca sex cu ea... sau ceva in genu:]])
Descrierea e draguta, dar ati mai putea lucra un pic la ea...;]
Dialogul e BESTIAL! (am zis!:)))
In rest, greseli de puctuati sau gramatica nu am prea vazut, imi place ca folositi diactritice (mi-ar lua 5 ore sa scriu si eu asa O.o).
Ideea e destul de originala. Si eu am ramas ":O" cand am aflat ca Sasuke e logodit. Legat de asta, ce s-a intamplat cu logodnica lui dupa ce el a plecat dupa Sakura? Cand s-a intors, "lipitoarea" nu i-a zis nimic? :-?... Hmmm, cam ciudata faza asta... Si altceva, legat de parintii Sakurei, tot nu au resusit sa faca rost de o explicatie de la fata lor "inocenta" dupa noaptea la Sasuke... Prea tare tipa!! Si inca ceva: in sfarsit culoarea preferata a Sakurei nu mai e roz, ci albastru!! Yuuupii!!

Ah, de-abia astept next, sa vad ce se intampla la petrecerea Sakurei... Prevad ca ceva foarte interesant intre cei doi amorezi:>.
Cam asta ar fi. Stiu ca am scris cam muuult, da' chiar am avut ce comenta (hei, trebuia sa-mi recastig titlu' de fan al ficului, nu?:]])

Sooo, va rog eu frumos, cand puneti continuarea sa ma anuntati si pe mine, ok?;]
Zbye, spor la scris si noapte buna!!:)
[Imagine: 11qpgxx.jpg]

Naruto FanFiction || Vreau sa fiu EU

#46
oahalah! dar se pare ca sunt expirata rau! adica chiar ai pus urmatorul capitol si eu nici macar nu mi-am dat seama ...sunt in urma rau dar tot iti voi spune parerea mea....nu ma asteptam ca Sakura sa faca acele ture..desi..eu le-as fi facut pentru ca imi place sportul (sunt si ce mai buna din cls :D ) nu pentru ca mi-a spus Sasuke....cand brunetul a intrat peste Sakura... deci am murit de ras ( si ma asteptam! din nou! :)) ) in continuare, rozalia (sa-i spun altfel ) a inceput sa planga si Sasuke a auzit-o ...mi-a placut cand i-a spus ''- Acum o ora erai o rebala innascuta, iar acum? Ce- ai patit?'' mi-a aparut un zambet pervers pe fata dar cred ca fiecare are si o latura sensibila ( iar intr-un cuplu cred ca unul dintre cei doi tot o va arata- in general )....apoi...nu-mi spune ca va uita de ziua Sakurei ca iar mor de ras si apoi voi invia sa comentez din nou =))...astept cu nerabdare urm. capitol si sper ca Marina nu te va batea :))
.....Nu-mi ruina visele.....ruinandu-ti sperantele de a mai continua aceasta poveste .......poveste rasarita din sperante desarte....sperante desarte inflorite din iluzii patrunzatoare....

....Caci imi vei ruina viata....

#47
Doamne ce ganduri aveti si voi!:))Acest fic mie mi se pare chiar original,actiune nu e grabita,descriere,naratiune din belsug,dialogul nu-i sec.Totul e perfect!Biata sakura imi e mila de ea!Simi vine sa-i trag una la Sasuke!Uff...scuze ca n-am trecut mai repede pe aici fetelor,pe moment crezusem ca e o poveste tipica SasuSaku,dar m-am inselat amarnic!Spor in continuare la scris!
Astept urmatorul capitol!
:bye:


#48
Bunaa! Va multumim extrem de mult pentru comentarii. V-am mai spus si va repet ca inseamna foasrte mult pentru noi sa stim ca va place ficul:X:X
Iata aici continuarea. Lectura placuta!


Capitolul 10

Nu-mi vine sa cred ca facut asta. Profesor pervers ce esti, las` ca vezi tu! Cica il plac, da, cum sa nu. Nu-mi vine sa cred ca el isi poate imagina asa ceva. Dar sunt confuza. Daca tot zic ca nu il plac, atunci de ce de fiecare data cand se apropie de mine simt cum sangele imi pulseaza mai repede in vene si simt o dorinta arzatoare de a-l saruta? Poate ca... poate ca m-am indragostit de el, dar nu vreau, nu vreau sa se intample asta. In zilele astea am inceput sa-l cunosc destul de bine si nu cred ca el e in stare sa iubeasca pe cineva.
Oftez si ma ridic de pe gresia rece din baie. Ma imbrac si ies din incapere. Ma duc in clasa, insa, nimeni nu mai e acolo. Doamne... de ce trebuie ca eu sa fiu mereu ultima care pleaca de la scoala? Imi dau ochii peste cap si imi strang lucrurile. Atunci cand ies din incinta scolii, un vald de frig pune stapanire pe mine. Tremur involuntar si maresc pasul spre casa. Vantul isi face din ce in ce mai mult simtita prezenta, iar pe cer, norii cenusii acopera soarele stralucitor tinandu-l captiv si nelasandu-l sa ne mai rasfete cu razele sale fierbinti. Cateva sageti de foc incep sa brazdeze cerul, iar imediat dupa, un tunet puternic se aude si peste cateva minute mii de picaturi reci de apa imi ating corpul cald. Perfect, mirific, mai bine nici ca se putea. Oficial, asta a fost si... din pacate, inca mai este, cea mai proasta zi din viata mea. Pot sa spun cu mandrie ca toate mi-au iesit pe dos.
Maresc pasul, intr-un final incepand sa alerg. Chiar nu vreau sa racesc, mai ales acum, de ziua mea.
Vantul devine din ce in ce mai puternic, iar din cauza ca alerg, ochii incep sa-mi lacrimeze. Parca toata natura e impotriva mea.
Intr-un final, ajung acasa. Intru in sufragerie si rasuflu usurata. Focul din semineu arde mocnit dandu-mi o stare de somnolenta. Imi arunc ghiozdanul pe canapeaua neagra si imi indrept pasii spre bucatarie. Aici, mama si tata vorbesc cu bucatarii despre meniul din urmatoarea zi. Le spun si eu ce as vrea si ii las pe ei sa organizeze totul eu neavand chef de nimic. Urc in camera mea, ma schimb in haine uscate si ma trantesc fara vlaga in patul meu moale.
Singurul lucru bun din aceasta zi oribila e acela ca nu trebuie sa ma mai duc la cumparaturi pentru a-mi alege rochia. Am fost prevazatoare si mi-am cumparat-o acum doua saptamani. Mda... presupun ca va intrebati: eu, o fata extrem de rebela sa se imbrace in rochii ca de printese si sa aiba o petrecere ca de basm? Ei bine, da! Nu ca eu as vrea asta, dar parintii mei au insistat si pentru ca nu ii vad prea des am zis sa le fac pe plac. Oricum ei ma cred o fata inocenta ce nu ar putea face rau nimanui si trebuie sa recunosc ca imi place statutul ce-l am in fata lor. Daca ar stii cine sunt cu adevarat m-ar lua cu ei numaidecat, iar acum, mai mult ca oricand vreau sa raman aici. Nu stiu de ce... defapt, stiu: Sasuke. Sunt constienta ca am innebunit. E un profesor, dar... m-a oprit pe mine vreodata ceva? Nu, niciodata! Si...oricum, rochia nu e chiar de printese. Defapt... nu e deloc asa. Macar rochia sa o iau pe placul meu, nu?
Cu aceste ganduri adorm si intru in lumea viselor unde nimeni nu ma poate deranja. Sunt doar eu si... cu mine.

A doua zi ma trezesc, mai bine spus, sunt trezita de o voce extrem de iritabila. Deschid buimaca ochii, iar langa mine, adica... pe mine sta o pustoica ce nu are mai mult de doisprezece ani. Ochii aceia albastrii ma privesc cu o sclipire ciudata, iar parul sau lung e imprastiat pe fata mea gadilandu-ma.
Cand vede ca m-am trezit, ma apuca intr-o imbratisare sufocanta si incepe sa-mi strige in ureche.
-La multi ani, draga verisoara! spune pe o voce inalta si lingusitoare, ca intotdeauna.
Cu greu, o dau de pe mine si ma ridic din pat. Ii multumesc, cu jumatate de gura, pentru urare dupa care o dau afara din camera si inchid usa cu cheia.
Intru in baie si imi fac un dus scurt. Apa fierbinte imi relaxeaza tot corpul molesindu-ma. O stare de lene pune stapanire pe mine si, chiar daca abea m-am trezit, m-as pune din nou in pat. Imi infasor trupul cu un prosop alb si pufos si intru in camera. Ma imbrac intr-o rochita albastra, scurta ce se leaga dupa gat si imi ajunge cu aproape doua palme sub fund.
Ma fardez discret, iar parul mi-l prind intr-o coada intr-o parte. Ma incalt cu niste sandale ce se leaga pe picior, asortate, dupa care cobor. In sufragerie nu e nimeni. Privesc confuza in jur, iar intr-un final ii zaresc pe parintii mei in gradina, dar nu sunt singuri. Sunt cu inca cinci persoane.
Mda... sunt unchiul, matusa si cu "dragii" mei verisori.
Afisez un zambet vesel pe chip si ma duc si eu la ei. Atunci cand ma vad, toti se apropie de mine si ma imbratiseaza urandu-mi numai de bine, logic.
Un barbat inalt, cu varsta cuprinsa intre patruzeci si patruzeci si cinci de ani imi ofera un obiect infasurat intr-un material rosu. E unchiul meu. O persoana foarte blanda cu parul saten si ochii albastri ca cel mai pretuit cristal. Desfac zambitoare cadoul primit si observ ca este o... carte! Serios, o carte?! Mai... dintre toate lucrurile de pe lumea asta el s-a gandit sa-mi dea o... carte! Oh, Doamne...sunt inconjurata de idioti!
Zambesc fals si ii multumesc pentru cadou spunandu-i ca-l ador si ca mi-am dorit sa citesc aceasta carte de mult timp. Mda... cum sa nu. Atunci cand eu o sa citesc vreo carte, exact atunci va venii Apocalipsa.
Matusa ma imbratisaza si ea si imi zambeste bland. Aceasta e o femeie putin mai tanara ca barbatul. Cu parul blond si ochii caprui ca chilimbarul.
Dupa ce luam micul dejun,daca se poate numii asa deoarece e aproape patru dupa-masa, plecam spre restaurantul unde se va tine petrecerea. Mai avem de facut ultimele retusuri si aveam destul timp pentru ca petrecerea incepe pe la sapte seara si e abea patru. Ajunsa acolo, raman uimita. E perfect! E o sala mare, imensa defapt. Mesele si scaunele sunt decorate cu panglica de un albastru deschis si alb, iar celelalte ornamente sunt divine.
Chiar daca cei de acolo se ocupa de tot, incep si eu sa-i ajut sa puna la punct ultimele detalii.
Pe la ora sase plecam acasa.
Ma duc in camera mea cu doua stiliste duupa mine. Imi fac din nou un dus scurt dupa care imi imbrac rochia de culoare neagra, pana putin mai sus de genunchi, fara bretele. Aceasta se muleaza perfect pe mine si imi scoate in evidenta fundul si sanii. Ma incalt cu o pereche de pantofi cu toc destul de inalt dupa care ma asez la masa mea de machiaj lasandu-le pe cele doua femei sa isi faca treaba.
Dupa jumatate de ora de plictiseala totala, cele doua au terminat. Cand ma uit in oglinda raman uimita. Bine... stiam ca arat bine, dar asta imi intrece orice asteptare. Parul imi e ondulat si lasat pe umeri, in partea stanga fiind prins cu o clama in forma de fluture. Bretonul nu e ondulat si imi cade pe frunte. Machiajul e superb. Nici prea simplu, dar nici extraordinar de incarcat. Ma ridic multumita de pe scaun si cobor la parter.
In casa nu e nimeni. Toti plecasera. Urc in limuzina alba ce e special pentru mine si plec spre petrecere.
Chiar daca inainte nu eram prea incantata de asta, acum inima imi bate extraordinar de tare in piept, iar un amalgam de sentimente dau tarcoale inimii mele, iar toate astea sunt datrorate faptului ca si Sasuke va fi acolo, sau... cel putin asta sper. Adica... mi-a promis.
Cand limuzina opreste in fata restaurantului, trag aer in piept si cobor din masina. Intru in restaurant, iar toate privirile sunt atintite asupra mea. Baietii mai aveau putin si lesinau acolo. Le zambesc tuturor, insa nu apuc sa mai fac vreun pas ca simt doua maini ce imi inconjoara de la spate talia. Imi intorc capul si il vad pe Neji. Ii zambesc, iar acesta ma strange in brate si ma saruta apasat urandu-mi la multi ani dupa care imi intinde o cutiuta. O desfac, iar in interior gasesc un inel foarte frumos. Finut, cu o piatra rosie in mijloc. In sfarsit un cadou pe placul meu, bine, asta dupa masina oferita de parintii mei.
Il sarut pe saten dupa care ma indrept alaturi de el spre ceilalti. Toti imi ureaza la multi ani, insa... eu nu sunt atenta. Il caut cu privirea pe Sasuke, insa...din pacate nu il vad.
Nu-mi spune ca nu a venit. Oh, ce o sa-i fac Luni. Oftez resemnata, ma scuz de la invitati si ma duc la baie.
Intru intr-o cabina si ma asez pe W.C.
Inchid ochii si imi pun capul in maini. Sunt atat de dezamagita. Eu chiar imi doream a vina. Sa-l vad pentru ca... imi e dor de el. Mda... stiu ca abea ieri l-am vazut, insa, nu imi puteam stapanii acest sentiment.
Imi ridic capul atunci cand usa se deschide, iar in fata mea apare Neji. Acesta ma analizeaza din cap pana-n picioare dupa care incepe sa ma sarute.
-Arati minunat in seara asta! imi sopteste la ureche dupa care ma saruta pe gat.
Eu ma sprijin de peretele din spatele meu si inchid ochii insa, involuntar, printre buze imi scapa cateva cuvinte.
-Ah, Sasuke!
Cand aude asta, Neji se opreste si ma priveste urat. Ma apuca de gat si ma impinge in perete.
-Sasuke, nu? Te-ai indragostit de profesorul de sport? Las` ca o sa te fac eu sa-l uiti! imi spune nervos dupa care incepe sa ma sarute violent. Incerc disperata sa il imping, dar in zadar.
Stiu... nu ar fi asa mare scofala, doar nu mai sunt virgina, insa... niciodata nu mi-a placut sa o fac fiind obligata.
Incep sa tip si sa ma zbat pana cand simt o usturime in jurul obrazului.
Da, a dat in mine. Nu pot sa cred! Niciodata nu se mai purtase asa cu mine. Vreu sa mai tip, dar gura imi e acaparata de buzele sale.
Nu, nu vroiam asa. Doamne, te rog... nimeni nu ma aude?
Ce mai cadou o sa primesc si eu!
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#49
dau un edit ca sa pot fi prima si sa nu mi-o ia nimeni inainte sac ...]>:)
Imi pastrez locul...sunt la V.I.Pb-)
OMG-saraca Sakura :-ss .Chiar nu ma asteptam la asa ceva din parte lui Neji.Imi vine sa-l mananc de vii.Cum poate sa faca asa ceva.
MI-a placut faza cu -Ah, Sasuke!-deci nu ma pot satura de ea :)).Aveti niste ideei geniale.imi place foarte mult ficul vostru.ca intodeauna dialog,descriere,naratiune,toate la locul lor,nu lipseste nimik.Greseli?Unde?cand?Cum?Eu nu am vazut nimik...:-p
Inca un capitol foarte bun.Bravo fetelor!
Astept cu drag urmatorul capitol!:x
:bye:


#50
Deci...Doamne! Fetelor sunteti niste genii. Capitolul, ficul si...totul e perfect, minunat, sublim, dumnezeies si toate cuvintele de lauda din toata aceasta lume.
Deci va ador extrem de mult ficul. Il ador, nu, il iubesc, il venerez:X
Nu pot sa cred ca cineva poate avea asa idei si poate scrie asa frumos.
Figurile de stil sunt superbe si nicio greseala nu-si face aparitia in text, sau poate nu am vazut eu bine=))
Pai... sa fiu sincera nu mai stiu ce sa zic decat: Assyria vino repede, repejor cu nextu` ca de nu o sa te bantuiiiiii:>:>:>:)):)):))
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Curata Nebunie Fifilina 0 1.713 06-09-2011, 02:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  [split] Nebunie adolescentina [+16] sorynyk 3 2.302 22-08-2011, 11:57 PM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Nebunie adolescentina [+16] Sasha. 13 9.036 30-06-2011, 12:54 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Plastic vs Copie.Realitate, pura fictiune sau previziuni? Fifilina 24 15.258 10-04-2010, 06:43 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Nebunie de adolescent MaDyY 7 5.088 19-07-2009, 04:36 PM
Ultimul răspuns: Argenta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)