Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Psihologia dragostei

#21
Sysu' meu!!!Scrii din ce in ce mai bine!!!
Greseli minore de tastare, dar au fost deja corectate deci nu mai stau sa ti le repet.
Am inceput sa rad copios cand am vazut ca pe fata de care s-a indragostit Sasuke o chema la fel ca si pe mine.:)):))Mihaela..:))
De ce oare s-au despartit cei doi????Mai lasat cu intrebari...
Si inca mai sper ca pacienta misterioasa sa fie Sakura...
Astept nextu'.Spor la scris, sis!Hugs!Bye!

#22
mrfa capitolele:X
dabia astept continuarea:D
e originala povestea:X:D
daba astept sa vad ce se intampla in continuare si sunt curioasa si cum se vor intalni iar cei doi:D:X

succes in continuare:*

Ja Ne:D

#23
Hy colega! Tocmai am terminat de citit ficul si imi place foarte foarte mult. Ideea este foarte originala iar ficul este plin de dianmism si mister. Imi place felul in care descrii actiunea , dar am vazut ca ai mai grabit-o si in unele locuri. Sunt sigura ca te vei perfectiona si sper sa pui cat mai repede continuarea. :* si spor la scris !

#24
He he... scuzati intarzierea dar am doua motive(doar unul e important)
1. Mi- leneeee:))
2. Am mana stanga rupta si e cam nasol sa tastez doar cu o mana.
Srry ca e scurt... foarte scurt.


Plecarea din purgatoriu


Dupa ce am mancat ceva ca sa nu am stomacul gol, am luat cartea mea preferata din biblioteca si am inceput sa citesc. In timp ce ochii imi alunecau de-a lungul unei pagini, usa de la apartament se deschise violent provocand un zgomot puternic. In toata viata mea, doar un singur om facea atata zarva ca sa-si faca auzita prezenta. Fara alte introduceri, in sufrageria a pasit uimitorul fraier Naruto Uzumaki. Blondul se aseaza langa mine pe canapea, dupa care s-a uitat atent la carte si a inceput sa vorbeasca..
-Iar citesti “La rascruce de vanturi”? Omule, nu te-ai mai plictisit de cartea asta? In fine... asta nu conteaza acum. Mi-a placut tare mult clubul ala la care am fost aseara, mai mergem?
Imediat mi-am adus aminte de ea, femeia care mi-a trezit cele mai negre amintiri ale adolescentei mele. Amintirile unei tradari fara motiv... Acea femeie este cheia care mi-a deschis sufletul ranit... si acum trebuie sa-l inchida. Albastri ai lui Naruto si am dat negative din cap inercand sa scap de chinul unei alte nopti la club, dar acesta ma lua de umeri si ma scutura spunandu-mi ca nu accepta un refuz. Asta insemna ca ori avea de gand sa ma bata la cap inca o jumatate de zi, ori acceptam si pleca. I-am spus san u vina sa ma ia ca stiu si eu drumul inspre club si ca ne intalnim acolo. Acesta a zambit satisfacut, dupa care a plecat fericit spre usa. Inainte sa iasa i-am spus:
- Daca ceva se va intampla in seara asta, este vina ta. Iar dupa a iesit confuz.
Mi-am luat din nou cartea si am continuat sa citesc, dar la al doilea rand deja incepeam sa am nervi in legatura cu faptul ca as putea s-o vad din nou. In acel moment amintirile ma cuprinsesera din nou. In minte mi-a aparut chipul ei fragil si nevinovat care, defapt ascundea un demon ca al Mihaelei care m-a ranit in cel mai rau mod. O femeie cu doua fete care am iubit-o mai mult decat putea iubi cineva, dar mi-a taiat inima in bucati facandu-m sa numai am incredere in reprezentantii sexului frumos, desi am vazut ca exista si exceptii... sau cel putin una. Hinata este o persoana foarte timida, dar este de incredere si te poti baza pe ea, dar o singura persoana nu-mi va schimba parerea despre celelalte. Desi gandesc in felul asta despre ea, ma bucur ca intre noi este doar o relatie de amicitie. Nu cred ca voi putea sa mai cu cineva vreodata, din cauza ei...
M-am dus la birou si am inceput sa citesc insemnarile facute in timpul sedintelor de saptamana trecuta ca sa inteleg de ce toti si le-au anulat restul saptamanii asteia, incercand sa uit de toate gandurile ce-mi intunecau ratiunea. M-am uitat atent peste foi, darn u am putut gasi niciun motiv pentru care acestia sa renunte o perioada, dar avand in vedere ca mai erau cinci zile pana o sa trebuiasca sa mai muncesc nu-mi strica o mica vacanta... M-am dus la mine in camerasi m-am imbracat cu un tricou negru nike si cu o pereche de blugi taiati la genunchi.M-am uitat prin camera si mi-am luat telefonul, portofelul si cheile de la masina. Dup ace m-am incaltat repede cu o pereche de adidasi am privit apartamentul inca odata dupa care am iesit. Am coborat repede scarile ca san u ma vada vreun vecin plecand... nu aveam chef sa dau explicatii. M-am urcat la volanul masinii, motorul incepand sa toarca ca o pisica. Am inceput sa simt un foc inauntrul meu si o dorinta nebuna de viteza, asa ca am calcat acceleratia fara sa-mi pese de consecinte.Pe geam se vedeau imagini neclare ale orasului in timp ce astrul cerului cobora lasand in urma o dara sangerie. Iesind din oras, m-am gandit ca mi-am incercat prea mult norocul si am incetinit focul dinauntrul meu stingandu-se, lasand in urma doar cenusa acelei dorinte. Aveam destul timp sa merg oiunde, asa ca m-am decis merg la mare. Nu peste putin tmp am cotit dreapta pe un drum si am intrat pe autostrada, viteza incetinindu-se de tot din cauza coloanei de masini din fata. Deodata telefonul incepu sa sune, vibrand in buzunarul meu. L-am scos si am deschis clapeta, astfel raspunzand automat. La capatul celalalt era Naruto care incepuse deja sa tipe.
-Sasuke unde naiba esti? Stiam eu ca nu trebuia sa te lass a vii singur! Trebuia sa venim sa te luam de la usa.
-Naruto stai calm ca nu am fugit din tara, dar mi-am luat o scurta vacanta si ma intorc duminica seara. Am spus calm.
- Ma trebuia sa-mi spus mai devreme. Unde te duci? A intrebat blondul curios.
-Hmmm... sa ma gandesc... A, da, stiu! Nu-ti spun. A zis razand dupa care am inchis.
N-am avut degand sa-I spun lui Naruto unde sunt, deoarece e mai bine o perioada sa fiu singur. Blondul mi-ar fi dat doar dureri mari de cap si m-ar fi sacait, ceea ce pe departe n-ar mai fi o vacanta. Diminaeta asta m-am simt ca si cum as fi fost in purgatoriu, dar acum am sa plec un timp ca sa ma pot intorce. Cinci zile in care voi fi singur si voi avea grija ca viata mea sa fie la fel ca inainte s-o intalnesc pe ea si sa-mi amintesc de Mihaela.
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#25
Sunt prima iuppi!Greselile de tastare:
-san u-sa nu
-O femeie cu doua fete care am iubit-o mai mult decat putea iubi cineva-O femeie cu doua fete pe care am iubit-o mai mult deca puteam iubii pe cineva
-facandu-m-facandu-ma
-Nu cred ca voi putea sa mai cu cineva vreodata, din cauza ei...-Cred ca aici ai vrut sa zici:Nu cred ca voi putea sa mai fiu cu cineva vreodata,din cauza ei
-darn u-dar nu
camerasi-camera si
dup ace-dupa ce
oiunde-oriunde
tmp-timp
A zis-am zis
Deci astea au fost greselile de tastare acum ca ti le-am mentinonat putem trece mai departe.Ficul tau e destul de bun,evoluezi asta e bine.Mi-a placut acest capitol si vreau sa vad ce se mai intampla cu Sasuke.Imi place ca scrii la persoana intai.Atat am avut sa-ti zic sper ca comentariul meu nu te-a descurajat.Astept nextu si fii atenta cu gresilile de tastare.Kissu and bye!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia

#26
waw ... nou capitol ... foarte frumos :X:X:X
well avand in vedere ca greselile de tastare au fost mentionate mai trebuie sa spun doar de urmatoarele :
descrierea - buna ar fi putin , chiar foarte buna :X ( imi poti da lecti )
dialogul - bun si el imi place ca nu e sec
naratunea - imi place , stii sa te exprimi
actinunea - nu mi se pare grabita
pana data viitoare chu & gambate :*:*:*

#27
Un capitol nou.
Greselile au fost enumerate asa ca mie nu-mi ramane decat sa-ti spun cat de frumos scri.
Talentul este reflectat nu doar prin actiunea captivanta ci si prin ideea ta. Mi se pare foarte original faptul ca Sasuke si Sakura nu sunt nici colegi, nici amici si se cunosc intamplator, dar chiar si asa el nu se indragosteste de ea din prima.
Sunt curioasa pe cine intalneste la mare ;)).
Spor la scris continuarea!

#28
WEll este un fic foarte dragut si imi place ca narezi foarte usor, te joci cu
actiunea. sa stii ca descrii minunat si folosesti comparatii
foarte interesante. Ai si suspans. Acum imi dadusem seama
ca uitasem sa zic ceva.
Da, da , deci ai suspans si estetica este 'aerisita' cum sa-ti zic, nu
prea ai greseli, in afara de una, sper sa ma lamuresti
ca nu am inteles.
Citat:Albastri ai lui Naruto si am dat negative din cap inercand sa scap
o.O Eu habar nu am ce ai vrut sa spui aici. ^_^'
Oricum *sweatdrop* sper sa ma lamuresti.
In fine, imi place cum descrii.
-

#29
e super dragut
inafara de greselile care au fost mentionate ,totul e perfect
naratiunea-este foarte buna, dialogul nu e sec, descrierea-tre bien
imi place titlul ,care este foarte frumos
astept continuarea
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]

#30
wow.... am inceput ficul numai pentru ca vroiam sa joc adevar si provocare..demo
am ramas :
WTF? That's awsome.....:chuu:
Si din perspectiva lui Sasuke ...:love:
:pls: Pliz continue this fan-fic!

anyway faza nashpa este numele personajelor i mean toata lumea are nume japoneze dar MIHAELA ...lol :?:
anyway KEEP POSTING sys




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)