Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori enervanti.

#51
Profesori enervanti? Cati nu sunt la scoala mea. Si mai ales cati nu-mi sunt mie profesori.

Cea mai nasoala este aia de chimie. Pana si cei de clasa a 5-a au auzit de ea. Norocul lor e ca pana ajung ei in clasa a 7-a aia va fi pensionata. Femeia aia nu preda deloc bine. Nu am invata pic de chimie de la dementa aia. Da stie sa vine in clasa si sa ne asculte la cele mai grele chestii - uneori ne asculta la lectii pe care nici nu le-a predat ._. -. Abia astept sa plec din scoala asta .

#52
Au existat momente pentru fiecare profesor , cand am vrut sa-l calce masina =]]

Profu` de geografie mi-e cel mai antipatic ... La ora e foarte plictisitor , aduce mereu cu el o harta gigantica pe care nici nu o folosim si pe mine ma pune sa o duc in atelier la sfarsit de ora , ceea ce-mi omoara toata pauza. Umbla vorba prin scoala ca a venit odata beat la o ora =]] Si mereu poarta un sacou stupid , vechi de cand lumea si pamantu` ... Are si chelie =]]

Profesorul de sculptura e de treaba , dar cand il enerveaza cineva iese rau. O colega vorbea in timpul orei , si nu-l asculta cand a dat tema si a facut-o scarba , delicventa , etc. Cu fiecare jignire ma simteam din ce in ce mai mica ... desi nu-mi erau adresate mie.

Toata viata am s-o urasc pe profa` de romana ... -_-" Ma seaca mutra ei de " dama " , pe care mi-o afiseaza zilnic , eu fiind chiar in prima banca. Fustele ei sunt mai scurte decat ale colegelor mele , iar rujul ei strident , rosu aprins , ma baga in mormant. Vorbeste in termeni academici pe care nici un extraterestru nu`i poate intelege , iar faptul ca ne da un test saptamanal dintr-un intreg roman , ma inebuneste [ cine poate citi un roman intr-o saptamana , timp de un AN !?? ].



#53
In primul si in primul rand profesoara de fizica. E suie rau, ma rog, era caci pe semestrul doi i s- au mai reglat suruburile la ''bostan''. In semestrul intai ne dadea pagini intregi ca teme pentru acasa, ne asculta iar daca nu stiam un singur lucru nu ne mai intreba altceva si ne trecea direct patru in catalog. Mie era sa- mi puna odata doi pentru ca nu am scris corect niste cuvinte O.o si mi- a si aruncat caietul pe jos [ chiar avea ceva cu mine >.>] Acum este mai de treaba parca 39

Profa de mate, mereu va fi o zgrimturoaica afurisita. La sfarsitul fiecarei ore ne da minitest din lectia trecuta si o droaie de exercitii :[ si se tipa si se stramba si de toatee, as vrea sa scap cumva de ea dar nu pot si ca sa vezi, ne mai cheama si vinerea la doisprezece cand ar trebui sa avem de la unu, ca sa recuperam niste lectii pierdute tot din cauza ei pentru ca stam toata ora sa corectam tema ...

#54
Fosta profă de latină era foarte ciudată .. I mean.. cred că se credea în vestu' sălbatic. Mă refer la îmbrăcăminte, replici, mers. For God sake, era femeie!!! De fapt, înca e, dar am înnebunit-o atât de rau încât n-a mai venit la noi de la a 3a ora. Pe bune, nu cred că pot descrie cât de fericită am fost când am auzit că nu o să mai calce prin clasa noastră..

Profa de engleză mă sperie rău!!! adică serios, după ce că e.. well, mare.., ne ameninţă, e violentă cu unii dintre noi şi urlă. Really? Chiar nu se poate abţine ?
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#55
Haa.. ce topic potrivit21><
Pai pe mine ma cam enerveaza toti profii in frunte cu cea de franceza. Femeia aia e insuportabila. E sarita de pe fix.. ca sa nu ma zic ca iesise la pensie da` a mai stat "peste program". Imaginati-va cat de senila e. Nici ea nu stie ce vorbeste..uneori in dodii si se supara daca ai uitat sa scri o propozitie. In plus, nu mi se pare normal ca un profesor sa isi faca elevii "nesimtiti". Odata mi-a spus ca ma supraestimez24. Eu care stiu sigur ca sunt varza la franceza. Dar in fine, am lasat-o in pace. Mie nu imi pasa dar inca am niste colegi care sunt asa.. dupa fusta mamei si a profesoarei. Pai clar daca le zicea asa ceva lor "le randea sentimentele". Waah.. si uneori vorbeste tare de ma doare capul in pauza de imi vine sa adorm. Ah .. si da si note mici degeaba106.

Locul 2 este ocupat de profa de matematica. Ea are toata tigla pe casa, dar e genul de femeie mai aroganta si mai rece. Nu am vazut-o niciodata sa rada, in cel mai rau caz doar a zambit pe sub "mustata". Da` tot ironic22 21. In plus, toata lumea zice ca nu prea stie sa predea. Adica ea stie ceva acolo.. si ca sa nu mai zic ca e un geniu al matematicii..tocmai deaia are impresia ca noi, niste pricajiti de la gimnaziu, ar trebuii sa stim nu stiu ce matematica. Nu are rabdare si explica foarte putin. Parca o si aud "ma, tu nu gandesti?" .. "uite-te baiete pe problema!" .. Tipa are impresia ca daca ne da acolo o teorie cu sute de propozitii scrise aiurea [ca nici nu stie sa faca niste propozitii simple si coerente] ar trebui sa stim tot exercitiul 21.

as mai avea niste profesori, ca deh.. pe cine nu enerveaza mai multi, dar las doar 2 ca ele sunt cele mai enervante21
Cea mai reuşită semnătură.

#56
Ma exaspereaza profa de latina furios e pur si simplu sarita de pe fix si cred ca are si probleme cu auzul sau cu partea cu intelesul cuvintlor ca te pune sa repeti de 50 de ori ceea ce ai zis. Cand te scoate la tabla dak nu ai stiut scoate pe alcineva si tot aja, a scos o data juma' de clasa.

Ma mai tampeste de tot ala de religie e pe invers21) e gay. Nu ca ne-ar fi zis el sau cv dar sta numai cu baietii, am auzit ca ii si pipaie:o11: pe fete cand vor sa vb cu el le da la o parte.Si e si mincinos spune ca ne pune nota 7 sa zicem si ne pune 8. bine ne convine dar ma enerveaza cand face asta.

Si pe locul 3 inlocuitoarea dirigintei mele20( care e in spital. E profa de geogra. O baba iesita la pensie care atunci cand vorbesti cu ea iti trebuie umbrela. Ne pune sa repetam lectia pe care ne-a predat-o de 3 ori si cand facem recapitulare vrea sa stim toate detaliile.+ ca e ametita
Exemplu: ne-a predat Carpatii meridionali si a terminat si a inceput cu Occidentalii dupa juma' de lectie din occidentali isi aminteste ca nu ne-a zis ceva la meridionali. Nu ca te apuca dracii?
[Imagine: taemin-grr_180679547.gif]
I just wanna know if you feel the same
When you call my name someday
I will be there right in front of you

#57
Cateodata aia de biologie. Vine pe la si un sfert, un sfert si ceva. Cateodata nu vine pentru ca E prea OCUPATA. Mda... Ghiciti ce. Sase pagini sau cate erau de conspectat. Nu inteleg ABSOLUT nimic. A doua ora ne asculta. Bun, cu chiu cu vai au mai fost date cateva raspunsuri... unele bazandu-se pe clasele mici (cine-si mai amintea). Apoi profa "Cum nu puteti retine lucruri asa de simple PE care vi le-am explicat?!". DAAAAAAAAA~. Biata de ea, i-a cazut si gura la cat ne-a explicat. Si au mai fost cazuri.
Frate, aia de latina. >.> Nu vine primele nu-stiu-cate-ori, apoi sa ploua cu note de patru, dar eu sase. 15 Cinci baieti patru, eu singura cu sase. 19 Si m-a ascultat pentru ca nu imi gaseam caietul. Mda, nu stiu ce sa zic, mi-a placut cand i-a ars o palma peste fata lui Beto ca o mintise. xd Putin aia muzica. Adica... imi placea, dar proful de anul trecut mi-a deschis ochii. Acum asta imi e cam inaccetabila. Aia de desen... 106 Nu mai stiu de ce. Nici nu mai stiu cum arata. >.>
Fiecare profesor are momentele sale de... inteligenta.
Aia de franceza nu imi place. Imi e dor de vechea.
Aia de engleza. Nu prea stiu de ce. Doar la fata ei sunt ">.>".
Cateodata doamna de matematica, ridic mana o ora... nimic. Cateodata o inteleg.
Uneori profesorul de chimie, cam la fel. Dar... se bazeaza pe noi. *laughs* Doamne, asta ma suparase putin, dar e un profesor bun si imi place de el. >.> Dar nimeni nu il intrece pe cel de muzicaa!!! *running in tears* Om rau... T_____T
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#58
eu o urasc pe aia de istore, fratere ne da teste in fiecare saptamana adica noi miercuri avem cu ea, ne preda, si dupaia test, in anii trecuti nu ne facea asa, ne asculta si acuma ne da test si ma enerveaza ca da intrebari pe care habarnuleam si daca scriu ce stiu eu din lectie, nu imi ea in considerare, firar ea sa fie, doar stie bine ca nu am memorie deaia sa tin mine nii secolele si restul pff....si ar mai fi si aia de sport, ma enerveaza la culme, ne pune sa alergam la ture de ne iese inima pe afara, si daca ii spui ca te doare burta sau ceva, ori iti pune 4 ori absenta, si sa nu uit de aia de mae, aolooo m enerveaza rau de tot, deci maa scos o datal a tabla la geomatrie si cica sa-i arat tema, trebuia sa desenam niste piramide prisme si vreo 2 exercitii am facut doar exercitiile ca alea de desenat era simplu dar imi era lene sa le fac, si ghici ce? mi-a pus 4, si i-am zis ca daca vrea sa ii desenz ii desenz pa tambla ca nu-i cine stie ce dar ea: betman betman, of of of, abia astept sa treaca anu 21

#59
Deci o urasc pe aia de engleza, in fiecare miercuri e de servici pe scoala toata lumea iese pe hol iar deschide usa face ,,Ce cautati ma aici'' iar noi nu mai stim in ce parte sa fugim, pe unde nimerim acolo stam, iar dupa ce pleaca ea iar se face galagie si se repeta aceasi poveste.21)Ea este de treaba doar cand e in toane bune.4Si mai este profesorul de chimie,tehnologie si chimie daca un singur cuvant ai gresit ai o creta in cap si un pumn2.Iar daca el scrie la tabla si vorbeste cineva se intoarce, si arunca cu creta in tine21).Oricum el daca este presedintele Obstei (la padure) si pleaca,si ne lasa singurii.:XSi ne face si problemele la tabla toateSmile

#60

So...acum profesorii de la liceu:
1. Fizica - god, omul asta e de speriat. E atat de sictirit si de nesimtit. Ne striga "clasa a3a", ne jigneste non-stop, tipa la noi, nu da doua cepe pe parerile noastre, daca dorim sa ne explice ceva urla la noi ca suntem de graidinita, ca nu intelegem nimic. WTF? E nebun. La testul lui i-au 5 o.o Doamne, da sa trec clasa la omul asta. Ma sperie ingrozitor de mult.
2. Mate - de ce trebuie sa fiu la profilul mate-info? Proful asta e dus rau de tot. Nu inteleg nimic la ora lui(cine intelege?). Habar nu are sa predea si la testul lui iau tot 5 = )) Ne-a dat test de juma de ora. Ce naiba. Am scris 4 pagini si tot nu am terminat.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.904 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori preferati Flash 65 35.770 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)