Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Profesori enervanti.

#31
Nah, să zicem că poate nu aş avea te-miri-ce motive să-mi fac anumiţi profesori enervanţi, dar unii pur şi simplu mă scot din sărite.
În cap de listă "domneşte" scumpa mea dirigintă, o femeie nu foarte bătrână, foarte cochetă care nu ştie nici de-a naibii să comunice cu noi; nu încearcă să ne fie prietenă, ea pur şi simplu vine şi ne impune anumite lucruri, ne cere mult respect dar ea nu ne oferă atât de mult. În orice caz, e foarte naşpa.
Apoi, profesoara de matematică, nu explică mereu cum trebuie şi deseori mă zăpăceşte mai mult decât să mă facă să înţeleg; asta mă enervează extraordinar de mult şi face şi profesoara enervantă.
Profesoara de chimie, care ne predă şi fizică e o adevărată pacoste. Parcă vorbeşte limbi străine, dacă nu am avea cartea din care să mai învăţ, cred că aş avea numai note mici.
Şi cred că cam atât.

#32
sa vedem...

1. Profa de logica/educatie antreprenoriala/psihologie/economie/filosofie...pe scurt socioumane: isi crede obiectele foarte inportante si se enerveaza ca avem doar o ora pe saptamana. Ca sa nu mai zic ca ne rupe la ore cu scrisul si ascultatul. Si nu da note mari usor. Eu, desi stiam lectia la perfectie am luat 9 pt ca nu stiam de nu stiu ce logician de care scrie in manual -_-

2. Profu de engleza: asta are obiceiul sa ironizeze pe toata lumea. Uneori nu asculta ce au de zis elevii. De exemplu, la mine nu a ascultat tot ce aveam de zis la tema si a ajuns sa creada ca sarmalele sa mananca la micul dejun Zuppy05 si pune note aiurea.

3. Fosta mea profa de bio care nu am avuto decat pt un semestru: e cam batrana, dar preda de nu intelegi nimic, scrie mereu prescurtat si iar nu se intelege...si mai face si scandal cand intrebam... Cand stranuta cineva intreaba mereu "Ai batista?", sau cand cineva cere voie sa ia niste medicamente: "Dar ai tu voie sa iei pastilele astea? Stiu parintii tai ca iei asa ceva?". O alta propozitie care o repeta mereu: "Pierdem minute pretioase din ora" -_- Ea niciodata nu se prinde ca asta era si ideea.

4. Am avut in clasa a 9-a o profa de info care se lua in timpul orei cu altele si noua ne preda 5 minute...Si se mai plangea ca suntem varza...Nici nu explica bine si tipa mai mereu. Iar la TIC ne punea sa invatam singuri html-ul fara sa ne explice...Anul asta avem alta profa si s-a mirat cat de varza putem fi.
[Imagine: robin-1.jpg]

#33
Revin. Ne-a schimbat profesorii, iar acum avem alţii şi mă enervează. . .

1. Profa de franceză. E clişeică '' prietenia e de aur '' E o tipă cam de 40 de ani aproape clişeică rău. Nu suport şi nu pricepe că eu ador engleza. Chiar şi pe caietul de franceză scriu în engleză. Aş putea scrie un eseu de 10 pagini în engleză.
2. Profa de sport. Doamna Gabi e nais uneori, dar nu şi atunci când ne munceşte ca pe nişte câini. Am făcut febră din cauza antrenamentului ei. În rest, Doamna Gabi e okay.
-

#34
Intresting :X HaHa 19
Profesori enervanti 4 Da am pot spune ca aproape toti , deoarece toti sunt invarsta si au luat'o pe aratura 21 Dar sa nu fiu asa scorpie zic doar cativa care chiar ma scot din pepeni :
-profa de biologie : da este cea mai nu stiu cum sa zic , deci pe bune femeia asta nu stie unde sa se opreasca , ne jigneste in toate felurile , lepre , nesimtiti , prosti , lenesi . Nu pot spune ca m-am obijnuit pentru ca mi se pare o insulta imensa la adresa unui elev , femeie ai chef de jignituri , jigeneste pe altcineva , din familia ta de preferinta 4
-profu de desen :doamne eu iubesc desenul :X dar cu asta mori ! vine , bunza iuz , azi tratare picturala , toamna , bla bla bla , se pune la catedra scoate ziaru si o sticla cu nu stiu ce bautura 47 . Deci pot spune ca daca mai ramane asta aici copii vor innebuni X_X . Deci de 3 ani eu fac numai toamna , primavara , vara iarna , traditi de craciun , ou de paste si mai stiu eu ce , dar se schimba pe semestrul 2 de pe a 7a 15
-profa de geogravarza : e venita anul asta in scoala , fostul meu profesor de geogra(si favoritu' 20( s-a pensionat 20 ) femeia asta nu aude bine si tipa la noi . Da stiti ce'i ciudat e tanara 10
-profu de civia: da nu'l cunosc decat de putin timp , dar e e , e , e cum sa zic , ciudat , ma rog . In fiecare ora face absenta si poceste numele noastre de familie , si jucam ghicitoare , pe tatal tau cum il cheama de la ce vine C si M . Deci inebunesc in fiecare ora aceiasi rutina . Nu stie de glume , si e tare serios 14
-profa de germana : nu pot spune ca o urasc , e chiar de treaba dar in fiecare ora imi pica capu' pe banca 21 si ma trezeste clopotelul 21))
-profa de fizica/profa de chimie/intr'un cuvant DIRIGA: cea mai imposibila persoana , face niste glume seci , cand e nervoasa ai incurcat'o cu ea , ce sa mai zic , nu o sufar da ce sa'i faci ..47
Eh asa eu ii pot comenta pe toti , dar mi'e cam lene acum ;''>

#35
Profu' de desen: In clasa a6a eram de servici si m-am dus la baie sa schimb apa din galeata..si cand m-am intors el era aproape sa intre in clasa si am lasat usa deschisa..si kand a intrat si el mi-a zis: 'Tu!intra si iesi din clasa de 20 de ori ssi de fiecare data inchide usa dupa tine..Sa te inveti sa inchizi usile de acum incolo!'...Am ramas masca22..Adica dupa ce ca nu il suportam si am incercat sa fiu politicoasa14..sa se bucure ca nu i-am inchis usa in nas!..

Diriga': Nu e batrana...Dar e genu' de femeie care crede ca le stie pe toate si defapt e o idioata3

Profa de geogra': Dupa ce am dat testul predictiv..ne-a zis notele..eu luasem 822..oare de ce..pantru ca doamna prefesoara...a zis ca am gresit limitele Europei22..eu pusesem tarmurile..dar ea nuu...a zis ca trebuia sa pun oceanele..29..si eu si alta colega ne-am certat cu ea pe tema asta..

Cam atat..ar mai fi..dar na..prefer sa nu ma exprim10..Si asa vad ca am scris ceva22..M-am dezlantuit21
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#36
Dumnezeule...Câte aş avea de scris,poate revin cu un edit mâine.Azi am să scriu doar de aia de franceză.
Bun,deci,descriere:
Blondă falsă,schiloadă,dinţoasă,ochelaristă! Dă note mici,note mari dă cui vrea,apreciează pe cine vrea nu pe cei care se străduiesc să înţeleagă Dumnezeului ceva din limba aia.Iartă pe cine vrea,cum vrea şi când vrea! E o arogantă.Dacă îi spui să se mute puţin,că nu vezi la tablă se uită la tine ca la ultima râmă de pe Terra,asta,chiar dacă o spui politicos sau ca un boschetar.Ea aşteaptă respect,dar să dea nu ştie! Atunci,nici eu n-am să ştiu.Şi puţin îmi va păsa de notele pe care am să le iau la franceză! I don't care.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#37
Deoo, gandim la fel, daa... ce mai fitoasa. Cum suntem colege de banca [ si C.M.B.F ] cam tot ce ai zis tu despre aia de franceza gandesc si eu. Nu uita! Vine la scoala de zici ca se duce la bordel, tipa la noi doar ca nu intelegem ce zice, cine o pune sa vorbeasca in franceza pana si la a exerciti? daca nu ai carte de franceza nu intelege si iti face morala cam in fiecare ora. Are si aia o alegere... beton ... doar la ales pe Ilie. [ orcum, e mai mult un noroc, mereu spune ca ne facem tema cand, ciuciu, cine si'o face? ] Da, rama. Poate basescu in chiloti tanga, sau un cercetor rocker care filtreaza cu ea.
Anyway... anul asta sunt buni profesori, sau nu sunt atat de atenta la detali, alta optiune. [ sunt plina doar de optiuni =.=]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#38
noi avem una de chimie enrvanta, eh avem mai multi da asta mia venit in minte, cand aud ca avem chimie mi se face somn, cand avem chimie mi se face somn, cand imi amintesc de chimie mi se face somn 21, astea pt ca imi vine in minte sa vad fata profesoarei. are o fata plictisita totdeauna serioasa si enervanta, daca nu stai cum trebuie drept cica o deranjezi 22 are mereu buzele ca si cum ar fi nervoasa si ti se face somn cand o vezi 10 iar cand preda pe mn ma ia mereu somnul 21, imi zice mereu ca iar dorm la ora ei, odata ma dat afara si am zis uraaaaaaaaaa, si cica imi scade nota daca ma mai ia somnu 22 ce sa mai zic ca are si ochelari, par scurt ca la armata si daca ii creste putin se tunde 21 daca e sa nu intelegem ceva nu ne intreaba cine a inteles intreaba doar pe cineva si e dusa cu capu rau de tot se poarta ca comunistii de altadata Zuppy12
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

#39
eu am cel mai zapacit prof ever de educatie,ala numai pe mine si un prieten are boal WATH?x-( zici ca am incercat sa il ucidem,literlamente ne uraste...........ne pune la fiecare ora sa dam 10 ture in jurul scoli 15 flotari si 15 genoflecsiuni si numai noua 17 eu chiar nu stiu ce are!!!!!dupa care mai facem si ora normala intr-un timp record.......ma omoara cu zilele tot ce aud de la el e:,,Andrada si Alex hai,hai executarea,faceti-va treaba,vreti sa treceti anu asta??voi pe mine o sa ma aveti pe constinta toata viata..hai andrada misca-ti fu.......'"da nu ma mir ca doar e sotu aleia de mate care m-a mai pus si ea la 7 ture dupa scoala si in plus ma scoate la tabla in fircare ora,da ce sunt eu?aia face niste crize cand o apuca asa face de zici ca se apuca sa sara coarda prin toata clasa si mai da si cu ce apuca17 si tot dupa minefurios odata mi-a dat asa tare cu cablu de tabla de aproape mi-a spart capul
NEBUNII!!!!!!!!!!!!!
Da ceea mai buna parte e ca nu ma pot lasa repetenta ca tot nu ma las eu nici sa-mi dai cu cela in cap(ironic ha?),ca doar nu-s proasta 3

#40
In capul listei este profu de istorie care defapt este dirigul meu.Este plictisitor, nu rade mai niciodata si de fiecare data cand intra in clasa gaseste mereu un motiv pentru a se lua de noi si mereu tipa daca incepe galagia[cred ca va ramane fara voce71] , sa nu ma mai zic si de faptul ca daca avem ora de dirigentie sau istorie iti vine sa adormi pe banca.Si mai e si batran, dupa ce terminam clasa a opta inta la pensie.
Iar ultima e profa de franceza, pur si simplu nu o suport, este plictisitoare, iar cateodata incepe sa ne povesteasca cate ceva jumate de ora.
Numai doi profi imi displac, ma bucur ca nu sunt mai multi.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? hiimera 65 37.352 31-10-2014, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Acetyl
  Profesori preferati Flash 65 35.098 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)