Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nana

#41
Well, imi place mult Nana.
Azi am termiant episoadele si din cate am citit pe aici magna e mult inainte si acum caut ca sa citesc. Imi place mult animeul.
Imi place si Nana si Hachiko in aceeasi masura.
Relatia dintre Nana si Ren era superba, totusi de cand a ajuns nana in Tokyo si s-au regasit, la inceput toti cred ca au continuat relatia de unde ramasesera insa pana la sfarsitul animeului(episoade) se dovedeste ca distanta de 2 ani i-a indepartat putin pentru ca nu mai sunt cum erau inainte si amandoi simt asta. Apoi Nana se mai gandeste la Yasu ceea ce ma face sa sper ca se intampla doua lucruri: ramane cu Yasu sau ramane cu Ren daca reusesc sa ajung cum erau inainte.
Cat despre Hachiko si relatiile ei.....se indragosteste prea repede si la prima vedere (de asta m-am cam regasit in ea T~T) pana il intalneste pe Shoji care a fost un nemernic pentru ca a ales-o pe Sachiko, mi-a placut mult relatia ei cu Nobu, se potriveau perfect dar Takumi mi s-a parut ca o iubeste la inceput dar din cate am auzit o inseala deci....mi-as fi dorit sa il aleaga pe Nobu. Sarcina aceea a distrus totul.
Imi place mult grafica si muzica e bestiala:X:X
Mi-a placut povestea dintre Nana si Hachi.
Cam atat. oricum, nana e unul din favoritele mele acum10

<Angy N-N>

#42
Pai a trecut ceva timp de cand am vazut NANA, prin vara parca [sincer, l-am vazut de 3 ori] este super tare si nu ma mai saturam de el 21
Povestea este incredibila, este despre viata - cel mai important lucru daca o pot numi asa... Iar ele doua intalnindu-se in tren, cu acelasi nume pe deasupra... Uimitor! ^^
Credeti-ma ca la faza cand Nana Komatsu ramane insarcinata cu Takumi Ichinose, am cam plans. :[ A fost emotionant, si intr-un fel am simtit ceea ce-a simtit si Hachiko. Cum eu sunt mai sensibila de fel, era imposibil :]]
Un alt cuplu a fost Nana Osaki cu Ren :X Ii ador pentru ceea ce sunt - sunt intr-o trupa rock, si ei inca se iubesc.
A fost un anime fantastic! Eu il recomand tuturor10

#43
Pai se pare ca tuturor ne place Nana. L-am vazut in total de 4 ori daca nu ma insel si de fiecare data am plans la scenele triste [ nu m-am putut abtine ] . Personajul meu feminin preferat este Hachi . Seman mult cu ea in multe privinte exceptand fazele cu baietii dar nu mi s-a parut un defect faptul ca a avut mai multi prieteni deoarece, mai nou, este ceva normal pentru o adolescenta sa-si traiasca viata. Este foarte dragalasa si o prietena extraordinara, deasemenea imi place foarte mult la ea ca este realista si priveste diferitele situati in care se afla din mai multe puncte de vedere. Ceva ce am invatat si eu sa fac mai apoi 4
Personajul meu masculin favorit este Nobu. Pur si simplu il plac felul lui dulce de a fi, comportamentul lui grijuliu si celelalte. E cam perfect 71
Celalalt personaj masculin pe care il ador este Shin. E un dulce nu ai cum sa nu il adori. Intradevar nu e tocmai oke hobby-ul lui dar asta este.

Singura mea problema este ca vreau sa citesc si manga-ul si nu il gasesc. Vreau sa vad cum continua povestirea. Daca cineva stie vre-un site unde pot sa il citesc online sau oricum ar fi va rog sa-mi trimiteti un pm cu link-ul. Raman datoare pe viata 42

Arigato anticipat 5

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#44
Hmm .. eu oare sunt singură care nu adoră NaNa ? Nu zic că e urât , dar pur şi simplu nu e genul meu .. Nana Komatsu ( Hachi ) mi se pare puţin liberă şi nu ştiu cum să zic .. a umblat cu prea mulţi băieţi , poate nu e un defect , dar e urât . Mai ales să se culce cu un tip , să fie gravidă şi apoi să se îndrăgostească de altul . E prea bizar , ea trebuia să îşi caute fericirea , dar a rămâs cu Takumi acela .. chiar dacă era copilul lui , ea se vede că nu îl mai iubea aşa mult şi trebuia să ştie că dacă ea nu e fericită cu acel bărbat , o să ducă o viaţă mai mult în chin . Aici a mers mult chestia cu " Alege-l pe ăla că e bogat " pentru că de aia l-a ales , iar Nobu .. îmi e milă de el , trăiau în sărăcie , dar fericiţi.
Nana Osaki ?! Mi se pare okey , doar că nici după ea nu mă omor , dar e mai bine decât aceea Hachi , vocea ei e frumoasă şi cred că ea şi-a făcut fericirea în viaţă .

Bine deci .. asta e părerea mea , acest anime nu e pe gustul meu şi asta e , dar sper ca vouă să vă placă
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#45
Overrated, in my opinion.
In primul rand, grafica nu m-a atras deloc. Daca nu erau toate acele persoana care laudau acest anime, nici nu m-as fi uitat.
Ideea mi s-a parut interesanta si mi-au placut unele opening-uri si ending-uri, dar ma plictiseam ingrozitor la fiecare episod. I mean...too much romance drama...parca era o telenovela >.< Mi-a luat foarte mult timp sa-l termin (chiar vroiam sa vad finalul)...adica un anime de 200 episoade il termin intr-o luna si cam tot atat mi-a luat si acesta.
Personaje...Hachi-I hate her. E prea easy-going. Nana O. mi se pare ok. La inceput nu mi-a placut de Reira deloc, dar am inceput sa o suport. Shin...nici acum nu stiu daca imi place sau nu. Are momente cand ma scoate din sarite si altele in care mi se pare ok. Nobu...poor guy. Ren..nici de el nu stiu ce sa zic. And finally Takumi. I hate him too >.> Sper ca nu am uitat de cineva.
Deci, dupa parerea mea, acest anime nu-si merita laudele, dar nu am nimic cu cei carora le place.
[Imagine: robin-1.jpg]

#46
L-am vazut aproape de doua ori acest anime (prima ora la televizor, apoi nu l-au mai difuzat, si peste... poate luni sau ani, l-am revazut pe youtube - de la inceput, pentru ca nu mai stiam unde ramasesem *cred ca aproape de sfarsit :]] sau pe tot si nu m-am prins eu o.o'' - as fi in stare*) si chiar acum il incep din nou, episodul 1/unu pentru ca am cautat sa vad daca e vrun topic pe zup sa-mi dau cu parerea, sa scriu cat de mult il ador, iubesc si cat m-a fascinat. Pot spune doar ca acest anime e genial, il iubesc din tot sufletul! Nici nu pot spune cum personajele si tot ceea ce se intampla e atat de real si cum te desprinde de realitate, parca simti peste o mie de lucruri, sentimente, si vrei atat de mult sa vezi ce se intampla si... oh! As putea continua sa fac si romane daca mi-as pune in cap asa ceva! :] Merita vizionat! Merita savorat si daca nu-ti place, atunci inseamna ca gusturile noastre sunt paralele. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#47
Eu l-am vazut acum 2 ani cred....si mi-a placut foarte mult,si grafica,povestea,coloana sonora...tot.Dar as fi vrut si sezonul 2...care nu se stie daca va mai aparea....2.Oricum povestea a fost foarte interesanta si modul cum au evoluat lucrurile.Dintre personaje ma regasesc mai mult in Hachi,iar Nana este tipa cool.Tot de la Nana am auzit si de trupa Sex Pistols si de filmul Sid&Nancy pe care l-am urmarit acum ceva timp.

Un anime de 9.50 zic eu.

#48
<3 One of my faves without a doubt.

Chiar nu-mi pot da seama de câte ori am văzut anime-ul sau de câte ori am citit capitolele apărute până acum din manga. Mă obsedează de ceva ani.

Mi se pare de admirat cum două persoane cu personalități atât de diferite ajung să locuiască împreună, iar pe parcurs să devină și foarte bune prietene. Le apreciez pe amândouă pentru lucrul ăsta, deși Nana mi-e puțin mai simpatică decât Hachiko.
Pe Nana o apreciez fiindcă deține o fire puternică, care reușește să se impună și să-și spună punctul de vedere, și are un caracter acid. Mereu mi-au plăcut persoanele acide și sarcastice. În plus, îmi place mult stilul ei. De asemenea, ca orice om, are slăbiciuni. E oarecum sensibilă și vulnerabilă în fața lui Ren, Nobu și Yasu.
Hachi, pe cât de mult mă enerva la început, pe atât am ajuns s-o îndrăgesc pe parcurs, deși încă nu a scăpat de defectele alea ale ei care m-au scos din sărite până acum. Încă mă ofuschează faptul că rămâne cu Takumi. Nu-l suport pe Takumi; el pare genul de persoană cu care Nana s-ar descurca mai bine, deși nu mi-aș dori sub nici un fel să-i văd împreună.

Îmi erau simpatici Reira și Shin atunci când erau împreună. Chiar formau un cuplu drăguț.
Îi iubeam (actually, încă îi iubesc) pe Nobu și Yasu. Acum că Ren e mort (în manga), sper că dacă Yazawa-sensei va continua seria, să-i lase pe Nana și Yasu împreună. <3

În privința graficii și a coloanei sonore nu am nimic de comentat. Odată cu Nana am devenit fană Olivia Lufkin și Anna Tsuchiya.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#49
Deci vreau sa zic ca Nana este primul anime care m-a facut sa plang 24. De atatea ori. Chiar m-a impresionat la anumite faze. Si felul cum s-a terminat... Omg! Eu credea ca Hachi o sa-l lase pe Takumi si ca o sa revina la Nobu... Dar nu a fost asa, spre tristetea mea :[. Ce sa mai zic. Personalitatea Nanei era si inca este un model pentru mine. Faptul ca a muncit cu trupa pana au ajuns undeva sus, ca a trecut peste despartirea de Ren la inceput... O admir xD. Cel mai funny din tot anime'ul asta mi se parea Shin. Chiar daca apare si in niste ipostaze mai emotionante.
Oricum. Super anime. Il apreciez sincer!
Ştiai că cea mai puternică bombă atomică detonată vreodată a avut o forţă explozivă de 50 megatone de TNT (trinitrotoluen), de 2.500 de ori mai mare decât bomba de la Nagasaki?

[Imagine: aintallthat.gif]
Yeah... You Know.

#50
Nana e un anime super marfa desi.....este cam trist totusi.Pe animax l-am vazut prima oara si mi s-a parut destul de interesant,m-am uitat la cateva episoade nu chiar la fiecare,si m-am hotarat acum ceva vreme sa ma uit la tot.Acum am ajuns la episodul 32 si nu ma culc pana nu il vad pe tot.
Nana Osaki mi se pare o rockerita nebunatica,o ador,dar nu stiu din ce motiv o prefer pe Nana Komatsu.Nu e ca o urasc dar o prefer pe aceasta NanaZuppy02
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)