Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nana

#31
Si mie mi-a parut rau ca Nana s-a casatorit cu Takumi dar pana la urma putea sa aleaga si singura. Nu a obligat-o nimeni.Sau poate constiinta.Eu am vazut animeul.Nu am citit manga.Si imi pare rau dar am inteles ca nu s-a terminat cu episodul in care aparea fetita Nanei si a lui Takumi.Si cu Shinu imbracat in fata21.Cat despre cealalta Nana...Am adorat-o.Este exact opusul meu.
Inca si acum am cateva poze din Nana ,cu Takumi si Nana ,cu Ren si Nana...Cam cu toti.Una si cu Reila si Shinu.Ce-mi placea de ei:X.In concluzie si in final ,cred ca Nana este cel mai bun anime din toate.
PS:Am inceput sa ma uit si la fiml.Este dragut.Dar nu imi place cu ce actori au inlocuit unele personaje.De exemplu Ren...In fine.Il recomand oricui.

#32
Hachi a avut motivele ei pentru care a ramas cu Takumi. In primul rand , ramasese insarcinata , iar Takumi avea cu ce sa o intretina si pe ea si pe copil . Iar in al doilea rand , nu a vrut sa-i naruiasca lui Nobu visele. Stiti , el vroia sa devina un cantaret mare impreuna cu Black Stones.

#33
RE: Nane
Acest anime are o grafica super buna si personajele sunt destul de reusite 15 pentru mine Naoki e the best :X
TyG3R,ai dreptate ,dar Hachi te asigur eu ca il iubeste mult pe Nobu .A ramas cu Takumi pentru copil si cred ca in sezonul urmator se va impaca cu Nobu ,pentru ca il iubeste mult si Nobuo i-a spus ca e fericit si ca atunci cand e langa el ii poate reusi orice ....asa ca nu se stie nimic 4 oricum Takumi e cam afemeiat21

#34
NANA!Cred ca a fost unul dintre animeurile mele preferate.Am vazut animeul si filmul[cele doua parti],dar as vrea sa citesc si manga.Am auzit ca o pot citi online,si daca vrea cineva,dak le are cineva pe calculator si e dragutz sa le impartate rog ...sa dea un pm si ...vad eu cum ma revansez :d
Km atat...restul ati spus voi10

#35
vaii chiar ieri am terminat Nana şi am un lucru de zis: trebuie să mă apuc de manga ! @_____@ sincer, înţeleg că e dramă şi toate cele, dar sfârşitul e chiar in coadă de peşte, pe mine m'a lăsat cu un nod în gât şi urme de lacrimi amare pe obraji şi capul mi se învârtea, pt că au rămas prea multe chestii neclarificate.. x__X e extrem de sadic să închei un anime atât de extraordinar în aşa fel, spunându'le fanilor care au rămas cu sufletul la gură că poate va exista un sezon 2, undeva, cândva.. TT___TT; like, ce s'a intâmplat cu Nana?22 dar cu Shin şi Reira?23 Ren, Yasu? şi Nobu, chiar a rămas atâţia ani în limbă după Hachi? el, care aparent reuşea să meargă mai departe dacă nu era Nana sa'l sece la cap? interesant..22 wtf, sorry, dar ăsta nu e ending.. -3-; really now >__<;

trecând peste asta, Nana a fost într'adevăr un anime extraordinar; grafica a fost draguţă, s'a potrivit f bine cu povestea şi cu personajele în orice caz ^^ coloana sonoră=no comment, am devenit chiar fană Anna Tsuchiya & Olivia xD melodiile s'au potrivit cu diferite scene din anime, şi totul s'a legat f frumos<3 temele abordate au fost foarte complexe, interesante, şi cât se poate de reale o3o cum e slice of life, a fost exact pe gustul meu x3 Nana e un anime plin de inţelesuri şi cu mesaje complexe, deasemenea foarte bine gândit =] cam toate personajele mi s'au lipit de suflet în felul lor [da, inclusiv Takumi xD] iar relaţia de prietenie dintre Nana şi Hachi e atât de deosebită şi profundă, încât devine un ideal, căci o astfel de relaţie e din ce în ce mai greu de găsit în viaţa reala >3< also, lungimea perfectă, cu 47 episoade n'a fost nici prea lung, să te plictisească, nici prea scurt să comprime acţiunea şi să nu mai inţelegi nimic.. xD păcat de ending, again.. -3-;

well, all in all, frumos anime, chiar nu regret că m'am decis să'l văd, acum chiar mă văd nevoită să mă apuc şi de manga, cum ziceam..21 deci îl recomand oricui, mai ales fanilor 'slice of life'71 superb, superb8
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]

#36
Eto unu-l dintre animeurile preferate si ce-l care m-a facut sa plang -.-.Adica nu stiu s-a sfarsit prost.Povestea minunata de asemenea,grafica la fel.Nu credeam ca Hachi o sa ramana cu Takumi ca este cam afemeiat -.- ,dar stiu ca a facut-o pentru copil.Dar sinc Hachi umbla cam din floare in floare o.o.Poate o sa existe si al doilea sezon deoarece sfarsitul a fost unu-l bizar sa spun.Sa mai mentionez ca personajele sunt foarte reusite 5.

#37
Chiar azi am terminat de vazut acest anime si pot spune ca il ador. 8 Imi plac foarte mult toate melodiile care apar, dar preferatele mele sunt "Rose" si "A little pain". Grafica este, intr-un fel, putin ciudata. Toti sunt desenati foarte inalti... Imi amintesc ca tatal lui Hachi l-a intrebat pe Takumi cat este de inalt, iar raspunsul a fost ca are 1.83. O.O Doar atat??? Arata muuult mai inalt... In schimb, chipurile tuturor sunt foarte frumoase, iar ochii sunt chiar superbi. :X
Povestea mi s-a parut interesanta inca de la inceput, faptul ca cele doua fete aveau acelasi nume, s-au intalnit in tren si apoi au ajuns sa se mute impreuna. Erau atat de diferite si totusi atat de bune prietene, fiecare cu o "poveste".
Nana Oosaki avea un trecut trist, dar si o frumoasa poveste de dragoste cu Ren. Ceea ce simteau unul pt altul a rezistat in timp, ceea ce mi se pare minunat. 105 Pacat ca anime-ul s-a terminat foarte sec si nu am mai aflat daca s-au casatorit sau nu si nici macar ce s-a intamplat cu Nana de nu a venit sa vada artificiile impreuna cu ceilalti.
Hachi nu mi-a placut asa mult, spre deosebire de prietena ei, care avea o personalitate frumoasa. Hachi schimba foarte rapid baietii si parea ca niciodata nu e indragostita cu adevarat. Atunci cand zicea ca il iubeste pe Shouji, nu se abtinea sa nu se dea si la seful ei. Pe saracul Nobu, pe care chiar parea ca il iubeste cu adevarat, l-a dezamagit pt ca nu putea sa renunte la Takumi. Da, probabil ca il iubea pe blond, chiar si peste cativa ani, cand fetita ei deja crescuse, dar nu a putut sa renunte la o viata comoda pt cel care tinea atat de mult la ea si ar fi putut sa o faca fericita.
De Nobu mi-a placut mult si mi-a si parut foarte rau. O iubea pe Hachi si tinea foarte mult la prietenii sai din formatie. A fost primul prieten al Nanei, primul in care aceasta a putut avea incredere si de care s-a atasat. Si ea dorea sa-l vada fericit si se straduia sa-l impace cu Hachi.
Yasu e si el un barbat incredibil. Pacat ca iubeste, dar sentimentele nu ii sunt impartasite si trebuie sa o vada pe Nana cu Ren. Pare sa accepte destul de usor chestia asta... 39 Credeam ca pana la urma va ramane cu Nana, asta a fost impresia pe care am avut-o mult timp, dar ma bucur ca ea a ramas cu Ren, se potrivesc foarte bine.
Shin era un baiat simpatic, pacat de viciile lui si de faptul ca lua bani pe anumite servicii... Mi se pare ca pana la urma s-a indragostit de Reira si ea de el. E un prieten bun, care este alaturi de cei la care tine cu adevarat atunci cand acestia au nevoie de sprijin.
Reira mi se pare putin cam fraiera... Yasu a tinut la ea, dar ea s-a indragostit de Takumi, cu care nu poate fi. Acum, desi il are pe Shin, inca este geloasa pt ca brunetul se insoara cu alta fata si tot nu o baga in seama asa cum ar vrea.
De Takumi nu imi place deloc. Da, sigur, dragut din partea lui ca s-a oferit sa o ajute pe Hachi sa creasca fetita pe care o aveau, ca le-a oferit o casa si o situatie buna, dar tot un afemeiat ramane. Imi amintesc si acum cu cata usurinta a spus ca nu mai e nevoie sa-i dea lui Hachi un autograf, pt ca oricum s-a culcat cu ea deja. x-( A luat o lovitura bine-meritata de la Nobu pt faza asta...
De Ren mi-a placut pt ca o iubea pe Nana cu adevarat. Pacat ca era dependent de droguri, marele lui defect... 46 In rest, este un personaj bun.
Mi-a placut foarte mult mai ales de Junko si Kyosuke. 8 Formau un cuplu foarte dragut si au fost intotdeauna alaturi de Hachi atunci cand aceasta avea nevoie de sfaturi.
A fost urat din partea lui Shouji ca a inselat-o pe Hachi cu Sachiko, dar si Hachi a avut partea ei de vina in toata chestia asta. Mi-a placut faptul ca lui Takumi ii placea numele Sachiko pt fetita lor, dar pana la urma, copilul nu a mai primit acest nume. 21
Da, stiu, am aberat o gramada, dar acum ma opresc. 10 Tot ce mai vreau sa spun este ca acest anime m-a impresionat cu adevarat si ca va fi intotdeauna unul din preferatele mele. Smile
[Imagine: sig_reinoir.png]

#38
Ce amintiri am si cu acest anime...
L-am vazut pentru prima oara acum 3 ani...Apoi l-am mai revazut de mai multe ori..total 4 ori.
Adoram acel anime. Imi placea la nebunie relatia aceea speciala pe care le lega pe Nana si Nana*Hachiko*. Se iubeau, se urau, se respectau, erau prietene si cel mai important suflete pereche.
Bineinteles ca in mintea mea deja imi facusem un fel de poveste, cum eu as fi o combinatie intre ele doua, si..na* un fic intreg in mintea mea*
Ma indragostisem din prima de Ren, doamne innebuneam cand il vedeam 21, la fel si de Nobu, si cel mic Shin..*pe el chiar l-am visat ca il prezentam mamei, si mama facuse o fata X_X * 21)
Cantam toate melodiile de la inceput si de la sfarsit.
La sfarsit, am plans..Nu ma asteptam ca situatia sa ia o asemnea intorsatura.
M-a incurajat foarte mult acest anime, dandu-mi incredere in mine, si forta.
Recomand tuturor acest anime, si chiar am de gand sa-l revad, din nou...
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...

#39
Nana-este unul dintre animeurile mele preferate.
Inca nu l-am vizionat in totalitate,caci am inceput acum aproximativ 3 ani pe cand eram in Belgia,mi-a placut foarte mult,doar ca pe atunci nu prea intelegeam nimic deoarece era in franceza...uh...
Totusi mi se pare foarte interesant,imi place povestea de iubire dintre Nana si Ren(care este foarte dragut)si deasemenea cealalta Nana-aia micuta(asa ii zic eu) adica Hachi este foarte amuzanta si interesanta,si imi pare foarte rau de ea deoarece are o poveste foarte trista,vai ce am plans cand a fost inselata....saracuta


#40
ufff, NANA e anime-ul meu preferat ^________^
ideea este geniala 105 piesele sunt superbe si personajele sunt super gandite! baietii is si ei superbi. manga-ul l-am citit si asa ma enerveaza cum s-a terminat ultimul cap. xDDDD abia astept sa vad ce urmeaza. cuplul meu preferat din NANA este Nana&Nobu xD dar imi place si Takumi. personajele preferate is : Reira si Yasu :X. un personaj pe care nu-l suport : Yuri.
ador dramele. am plans la faza cu paharele : cand pleaca Hachi cu Takumi si saraca Nana ramane si sparge paharele TT^TT, si la ultimul episod (plang la fiecare anime cand vad ultimul episod daca mi-a placut xD). la manga cea mai trista faza a fost faza cu accidentul lui Ren o.O .
am ramas ceva in genul: :O si plangeam cand citeam xDDD. mi se pare suuuper trist felul in care moare si halul in care ramane Nana dupa faza aia 2.
anyways, sa trecem la partile amuzante ^^" este o faza suuper tare la nu mai stiu care episod, cand e Nana la concertul Trapnest (aaa, btw, si aici mi-au dat lacrimile xD), si merge sa fumeze si isi aminteste cum au dat nume trupei Blast si in amintire cand Ren ia si el sa vada cum is tigarile alea scoate un sunet asa funny. cred ca am det de vreo 15 ori inapoi si am tot vazut si tot radeam ca o nebuna 21 si mai is si unele faze foarte tari legate de Sachiko (inainte sa apara) intre Nana si Shioji 24.
ok, eu pot scrie romane despre anime-ul asta dar ma opresc aici.
Loooove NANA. ^^
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)