Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Grella vs WonderCaT

#1
Heey hug Inca un duel impreuna, dar de data asta va fii la desen nu la fotografie.
TEMA: Ciel in Wonderland
Perioada de votare: 8 martie.
Lucrarile vor fii anonime, ca sa nu votati pentru prietenie sau eu mai stiu ce.
Aici sunt desenele :
Lucrarea 1.
Lucrarea 2.

EDIT: Din cauza unor neintelegeri de vot, voi lamurii lumea.
Prima lucrare e a mea [Grella] si a doua este a lui WonderCaT. Nu mai dati cu presupusul 22 Cum ca a doua este a mea. Deci ca sa stiti de acum in colo, nu mai spuneti nume daca sunt Anonime, si mai ales sa dati cu presupusul. Asa acum ca am elucidat treaba, repet prima lucrare este a Grellei si a doua este a lui WonderCaT
START VOT!
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#2
Imi place sa ne duelam 71
Succes dear! pupic
Cel mai bun sa castige 5
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#3
Pai aleg lucrarea a doua deoarece :

- Mi se pare mult mai , stiu si eu . . . " Wonderland " 21
- Imi place mai mult pentru ca nu e colorata si e numai conturata ( cu foarte mici nuante de culoare )
- Si mi se pare ca Ciel , e mult mai dragut in acest desen 21

( V-am spus ca nu am pricep la desen -.- ) . Bafta amandurora concurente . hug
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#4
Lucrarea unu
Ai ai ce imi place 21
Cred ca asta e Tara Minunilor pentru Ciel, el si Sebas-chan. E foarte frumos desenat, imi place ideea, culorile, ce sa mai zic de acele ureechi, prea tare. E chiar foarte frumos.Culorile sunt foarte frumoase si desenul are o calitate buna, tinand cont ca e facut de mana. Nota 9.


Lucrarea doi
Uhm, nu prea vad minuni pe acolo. Fereastra aia nu stiu unde sta, sticla aceea de otrava nu imi ureaza un bun - venit acolo, in acea minunata tara. Uhm, nu am sentimentul ca e Ciel, pare mai mult o fata ciudata. Nu ai flosit numai roz si creionul, nu imi place. Nota 7.

Deci, votul meu merge la prima lucrare.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Hmmm...aleg lucrarea a 2a a Grellei Smile
Imi place mai mult ca prima fiindca e mai...ca`n Wonderland:]]

So...vot pt a 2a lucrare
:help: Zuppy25 :cold:
[Imagine: sig13.jpg]

#6
Prima lucrare.

Îmi place mult ideea. Foarte inspirată. Cum a spus şi DeDal, Sebestian e lumea lui Ciel isn`t ? Nu-mi place faptul cum ai colorat -.- Ai colorat cu creioane de ceară nu? Bine, doar că nu trebuia să depăşeşti aşa de tare conturul. Mâinile alea nu le-ai făcut bine deloc şi ai lăsat multe spaţii albe când ai colorat. Îmi pare rău, dar din cauza acestor greşeli minore cam pierzi. Nota 8

A doua lucrare.

Votez. ÃŽmi place ÅŸi aici ideea. Ai folosit lucrurile principale din Alice in Wonderland [ Otrava, iepurele etc. ].
Nu mi-a plăcut cum i-ai desenat picioarele lui Ciel. Le-ai făcut prea subţiri şi papuci ăia .... Aţi folosit amândouă acelaşi tip de îmbrăcăminte. Whatevă, poate e pură coincidenţă. Nota 9

Edit.

``Hmmm...aleg lucrarea a 2a a Grellei
Imi place mai mult ca prima fiindca e mai...ca`n Wonderland:]]

So...vot pt a 2a lucrare,,

Lucrările nu cumva trebuiau să fie anonime ? 23 Prin comentariul ăsta eu ce să cred? Că ai pus`o să te voteze ... Oh God, măcar dacă nu se dădea de gol. -.-"
[Imagine: Hm757.png]





#7
Votul meu merge catre prima lucrare deoarece mi se pare comica dar totodata deosebita mi-as dorii sa fiu eu in locul sau..cu sebas-iepuras si eu jucand rolul lui "Alice"..e frumos intradevar desenul.
Acum sa comentez si lucrarea numarul doi: este deosebita ..are acel aer de mister pe care il are si Alice...si imi place mult cum este realizat, la fel de mult si faptul ca este conturat..e alb si negru si este perfect. Am fost tentata sa votez lucrarea a II dar .,..prima este amuzanta...decii iubesc misterul..votul merge la lucrarea numarul 1

Sper sa nu se supere nimeni pe mine...si ca cea mai buna sa castige, iar cealalta...de fapt nu exista una buna si una mai putin buna...noi votam in functie de ceea ce simtim..dar creatorii pot avea alte sentimente...deci nu exista una mai talentata ca cealalta ci amandoua la fel de bune :X

#8
Oh... dear girls >.< Voi ati cam incurcat lucrurile pe aici.. in primul rand, nu trebuia sa spuneti numele concurentei, asta mai ales daca nu sunteti sigure care a cui e... cred ca ar fi cazul sa clarific acum situatia, daca tot am ajuns aici 71 Deci.. prima lucrare ii apartine Grellei iar a doua e a mea 22 Asta e acum 71 and puteti continua sa votati Smile
[Imagine: grellslutcliffbyhowling.gif]


♥ Live Every Second Like It Was Your Last One ♥


[Imagine: mukurosignbynaladrield3.png]

[Imagine: sigg3.jpg]


#9
Da, chiar s-au incurcat lucrurile pe aici...:-S
Totusi, o sa ma fac ca n-am vazut.. Well, ambele desene sunt foarte reusite, mie una, mi-au placut enorm.
Prima lucrare
Oh, cat de dragut este Ciel. Asta chiar pare lumea lui Ciel, mai ales daca este si Sebastian pe acolo. Ador urechiusele sale:X Felicitari. Culorile sunt usoare, vorbind metaforic si asta inseamna un bonus.
A doua lucrare
Intr-adevar, inca un desen bun, bravo ^^ Ceea ce m-a deranjat a fost faptul ca nu ai colorat desenul. Eu consider ca ar fi fost mai dragut si mai simpatic Ciel, dar si aspectul desenului, daca totul era colorat. D`asta tema este Ciel in Wonderland.

Fetelor, v-ati descurcat foarte bine, n-am ce comenta. Votez pentru prima lucrare.
Succes in continuare! pupic

#10
Here I am as I said.
Prima lucrare:

E drăguţă, îmi place că eşti atentă la detalii, deşi pe ici, pe colo ar mai trebui finisat. Aggie mi-ar da cu ceva în cap dacă m-ar auzi, dar îmi place haşura de la haina lui Sebastian. Sunt contra afirmaţiei "haşura se face într-un singur sens". My opinion, arată mai bine dacă e împrăştiată pe toată pagina în toate direcţiile. Totuşi puteai să fii mai atentă la cum ai colorat. Se încadrează în tema cerută, seamănă destul de bine cu personajele, dar mă duce cu gândul la yaoi, şi eu urăsc tot ce ţine de yaoi. [da, da ştiu că vă uitaţi strâmb la mine *feel hated*]

A doua lucrare:

Ideea e drăguţă, deşi puteai să fii mai atentă la detalii. Am o slăbiciune pentru desenele alb-negru. Nu zic nu, îmi plac şi cele colorate, dar colorate calumea. Părerea mea, dacă nu ştii să colorezi, nu te apuca. 21 Desenul tău arată bine alb-negru, îmi place că ai umbre pe ici, pe colo. Apasă-te în creion la contur, nu ştiu dar parcă l-aş mai contura puţin. Şi tu te-ai încadrat în temă şi cu siguranţă personajul tău seamănă bine cu Ciel. Dar, parcă ar zbura, parcă l-ar lua vântul. Înţeleg, e Wonderland şi poate în Wonderland nu există gravitaţie, dar parcă s-ar răsturna desenul. 21

Gata, am aberat destul şi am demonstrat enşpe teorii, acum concluzia. Per ansamblu, amândouă vă pricepeţi, dar mai aveţi mult de lucrat până să faceţi un desen care să ne lase cu gurile căscate.
Votul meu merge[în sfârşit am ajuns la partea asta, ştiu că aţi aşteptat'o şi ştiu că vă enervează paranteza, dar face parte din suspans. Dacă nu vă place faceţi abstracţie de ea, dar din moment ce aţi citit deja ce era în paranteză...] la a doua lucrare.

EDIT: Hehe, acum că ne'ai zis numai anonime nu mai sunt. 21 Totuşi, dragi copii, chiar dacă ştiţi ale cui sunt lucrările, ţineţi-vă gura închisă până la încheierea termenului de votare. Nu interesează pe nimeni dacă aţi ghicit sau nu. Nu se dă niciun premiu gen Miss Globuleţul magic. grr

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Duel- 2011' si Grella Ana 11 10.128 15-12-2011, 09:44 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Grella vs. Ză Haku Grella. 0 1.472 25-06-2011, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Grella.
  Grella vs. wonderCaT wonderCaT 12 8.648 30-05-2011, 06:00 AM
Ultimul răspuns: justmissu
  KawaiiS vs. Grella Rain 8 4.652 13-04-2011, 11:39 PM
Ultimul răspuns: Grella.
  Grella vs 2011' Grella. 8 5.643 04-04-2011, 07:10 PM
Ultimul răspuns: Grella.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)