Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste [Bloody Doll &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫]

#1
Se pare ca am si eu onoara de a lupta impotriva unei dintre persoanele pe care le admir cel mai mult. Sper ca o sa va placa duelul nostru si acum detalile:
Tema: Dragostea
Participanti: ♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫ si Bloody Doll
Timp de postarea lucrarii: 3 zile
Timp pentru votare: pana la 28.11.2010 ( daca nu avem comentarii data o sa se lungeasca)


Sper ca o sa va placa ce cititi. Spor la citit.

#2
Sa incepem:


Lacrimile visului

Stau pur si simplu aici, unde este aici nu stiu, undeva unde m-au dus picioarele. Dar stiu un lucru sigur, stau pe o banca rece formata din fier forjat. In mintea mea se plimba nestingherita o imagine a unui baiat care ma facut sa-l iubesc atat de mult. Si in imaginea lui apare decat fata care are ca prima trasatura niste buze medii, dulci, atat de dulci incat nici mierea nu se compara cu ale lui. Le-am gustat de atat de multe ori incat buzele mele vibreaza dupa inca un sarut tandru. Sa mai privesc din nou acei ochii albastri ca apa cristalina a marii in refletia calda a soarelui de dimineata, asa de frumosi sunt ochii lui. Cand ma uit la ochii lui simt ca ma topesc si cad prada vrajii lui. Un par blond cu putine suvite brunete, il are tuns putin mai mult decat ar trebui dar asta il face atat de irezistibil, si il are atat de des si moale incat in momentul in care iti strecori degetele subtiri prin parul lui simti o mangaiere de casmir. Asa arata fata baiatului care ma facut sa-mi pierd mintile.
Durere, durere, durere, asta simt in inima mea, un sentiment trist care ma sacatuieste de toate puterile. Nu mai am forta ca sa ma ridic de pe aceasta banca mica, sa plec acasa si sa-l uit. Nu-l urasc cat de putin, sentimental de iubire care se gaseste in inima mea nu ma lasa sa- l urasc. Acest sentiment pur nu-mi da pace, nu ma lasa sa-l uit pe cel care mi-a facut atat de mult rau, pe el. Si acum in acest moment imi doresc sa simt mana lui care coboara usor pe obrazul meu si apoi isi uneste buzele cu ale mele realizand un sarut lung si dulce, dupa asta visez. De ce nu pot sa-l uit? De ce il iubesc atat de mult. Doamne ajuta-ma ca sa-l uit, sa nu-l mai am in inima mea.
Si din ochii mei caprui ca cel mai deschis pamant, ca cel mai deschis maro, iese din ei incet o lacrima calda si limpede ca sticla. Coboara pe obraz lasand in urma ei o dara de apa care in contact cu aerul rece de afata ma inghetat putin. Cade de pe barbia mea si coboara usor la vale ca o stea lucitoare si ajunge intr-o mica balta. Apa din balta la contact cu lacrima formeaza cercuri albe care pareau atat de frumoase, albul apei in intunericul noptii parea atat de magic, de uimitor, de… fantastic. In acest moment lacrima care a cazut din tristete a format un lucru atat de frumos.
Dupa aceasta mica lacrima aparu altele si tot asa pana fata mea este plina de apa cristalina, si racita de vantul de afara. Tristetea sufletului meu era mare si parca neterminabila. Nu pot sa pricep ce anume m-a facut sa ma indragostesc de el, sa-l visez noaptea si sa nu pot sa traiesc. Este un baiat frumos si educat dar tot nu pot sa inteleg ce anume m-a facut sa-l iubesc atat demult. Cum a reusit sa inmoaie acea inima de ghiata pe care o aveam inainte? Oare cum?
-Myranda. Se aude un stigat din departare.
Oare mi se pare? Vocea asta seamana atat de mult cu a lui. Oare ma cauta? Pe fata mea aparu o intristare dar in adancul inimii mele stiu cat de multi mi doresc ca el inca sa ma iubeasca si sa tina la mine. Sa stiu ca sunt importanta pentru cineva si ca pot fi iubita.
-Myranda aici erai? Te-am cautat peste tot. imi spune cel care m-a facut sa sufar atat de mult.
Ma uit la el in ochii si simt ca este sincer si chiar ii pasa de mine. Nu stiu daca el chiar spune adevarul dar vreau sa cred ca este adevarat si ca ma iubeste. Imi da la o parte firele subtiri de pe fata si imi ia barbia in degetele lui si imi spune ca ma iubeste. Oare chiar vorbeste din inima si chiar ii pasa de mine? Nu imi pasa, vreau sa fiu cu el.
Si cu corpul meu firav care este dirijat de el, ma ia din acest loc care si acum imi este strain. Un loc in care tristetea lacrimilor mele dadeau frumusete apei de pe jos si dadeau o senzatie unica. Desi nu stiu daca lui chiar ii pasa de mine plec condusa de el si de inima care il iubeste atat de mult si parasesc locul magic numit “ Lacrimile visului”.

~~ Sfarsit ~~

L-am facut special scurt ca sa nu dureze mult pana il cititi.

#3
Deci stiu sigur ca Andreea va castiga duelul. A mea e pur si simplu...varza!! Because am vrut sa o fac mai lunga, dar scriam niste date pur si simplu aiurite si fara logica si folos. Asa ca am mai redus si a iesit asta >.<



Ea


Acel sentiment numit dragoste imi da un fior de nedescris. Oare pana unde poate ajunge iubirea? Pentru unii poate insemna totul, iar pentru altii doar un sentiment care trebuie aflat, si apoi uitat.
Ai oferi totul persoanei iubite, ai oferi chiar si viata. Sa stii ca nu poti trai fara ea, sa stii ca dragostea pentru ea nu e o minciuna. Sa-i simti buzele suave lipindu-se de ale tale. Sa se simta protejata in bratele tale si sa adoarma pe pieptul tau. Sa stai treaz toata noaptea doar pentru a o privi cum doarme si sa simti cum reinvii doar cand ii privesti zambetul. Sa te ratacesti in ochii ei si sa stii ca si ea face acelasi lucru. Sa stai doar cu ea si sa existi pentru ea. Sa-ti uiti prietenii, familia si sa nu regreti asta. Sa stii ca ea se va darui tie si numai tie si nu altui barbat. Sa stii ca ochii ei nu fug dupa alti baieti si ca nu te va insela niciodata . Sa-i simti inima cum bate atunci cand esti cu ea. Sa simti iubirea. Acea iubire pe care nu o imparti cu nimeni si pentru nimic. Oare asa este dragostea?
Dar daca ar fi altfel? Daca acea dragoste pe care oferi nu-ti este impartasita?
Chiar daca nu va mai fi langa tine, tot o vei iubi. Vei tanji dupa buzele ei moi si pielea ei fina. O sa-ti fie dor de plimbarile prin parc, sub clar de luna si sa o imbratisezi pana la rasarit. Cu greu poti sa uiti atunci cand se ascundea dupa trunchiul gros al copacului si tu o gaseai cu usurinta. Cum trupul ei micut se ghemuia in bratele tale cautand acea urma de caldura. Nu vei uita asta, mereu aceste amintiri vor fi intiparite in mintea si inima ta pana cand nu vei mai sufla.
Oare va tanji si ea? Oare...va regreta?



Deci de acum puteti sa incepeti sa votati. Succes!
[Imagine: Hm757.png]





#4
Buna! Se pare ca sunt prima ce are onoarea sa voteze.

Prima lucrare:
Imi place, e chiar draguta, dar e deja foarte folosita. Adica... nu stiu nu prea imi exprima nimic. Am citit-o si... doar atat, nu am avut niciun sentiment. E draguta, dar mie nu-mi inspira cam nimic. Chiar nu stiu de ce.

A doua lucrare:
Mai, dar tu chiar te pricepi la descrieeri, iar titlul, pare banal la inceput, dar dupa ce termini de citit tot ce ai scris, prinde sens. Ador felul tau de a descrie. E chiar foarte frumoasa lucrarea ta.

Dupa cum va dati seama de mai sus, votul meu merge la a doua lucrare

Felicitari amandurora si mai astept alte dueluri 4
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#5
Huh...destul de greu. Pai in primul rand, in prima parte era vorba despre dragostea pentru o anumita persoana daca am inteles eu. Bine21. O dragoste placut dureroasa. In partea a doua e vorba despre iubire in general...? Sper ca am inteles bine. Pai, sincer, votez pentru Bloody Doll. Imi place mai mult descrierea si mai mult, mi se pare ca ai descris mai bine...sentimentul, nu doar in general4 Plus de asta, am observat ceva greseli micute in prima parte, dar nu asta conteaza. Imi place mai mult 71
[Imagine: ak8THBQ.png]


#6
Hei^^
Sa zic de la inceput , e prima oara [cred , nu mai stiu sigur] cand comentez la un duel . So , posibil sa fiu varza la comentat =]] Sa revenim xD K ? Deci sa incepem:
"Lacrimile visului":sincera sa fiu , nu'ti pot spune cat de uimita sunt de evoluarea ta in materie de fic[poveste] . Deci cand am citit acele randuri , chiar ma intrebam esti chiar tu ? Pe bune m-ai uimit rau de tot la duelul asta xD Atat de frumos si totusi atat de trist ... Ce face dragostea din om...frumos sfarsit , frumos xD Daca de acum incolo o sa scrii la ficuri exact cum a fost one-shot-ul asta , cred ca voi ajunge in Rai mai repede 71 Ce sa mai zic , aa..da greseli nu am vazut . E bine ca nu e lung-lung si nici scurt-scurt , e potrivit xD Ai descris asa frumos , si nu stiu si titlul e superb , iar eu deobicei cand citesc ficuri citesc cu viteza luminii , dar acum ceva ma oprit ..titlul e devina xD[am vazut titlul si mi-am dat seama ca e sad si mi-am zis sa citesc incet ca sa intru si eu in poveste]
"Ea":atat de scurt si atat de frumos . Ma surprinde faptul ca "sa-ul" ala al tau , face one-shot-ul asta mai "jmecher" [cica xD] . Mi se pare cam scurt iar din aceasta cauza nu prea am ce comenta . Greseli nu am vazut , la fel sfarsitul sad . VOi imi pune'ti inima la incercare , aa? Intr'un cuvant frumos one-shot , but , o votez pe ♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫ xD In orice caz nu renuntati fetele , vor mai fi si alte dueluri si tot asa , ve'ti deveni experte xD

#7
Prima
Este o descriere foarte frumoasa si povestea e la fel. Chiar mi-a placut. Ai talent. Descrierea pot sa spun ca e perfecta . Imi place tot.Si titlul e foarte inspirat.

A doua
Titlul nu e prea inspirat dar da multe detalii. Imi place foarte mult cum descri.Pe parcurs are
sens, si chiar imi place.

Votul meu merge la lucrarea a doua. mi-a placut mai mult

Bravo fetelor!
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#8
Foarte greu sa aleg,dar pot spune cu sinceritate ca ambele lucrari sunt extrem de bune,amandoua mia- transmis sentimente profunde,sunteti forte talentate.
dar ♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫ mi-a transmis cu siguranta sentimente mai profunde,descri totul minunat,aproape ca mi-au dat lacrimile.
Bravo amindurora sunteti foarte talentate!!abia astept sa vad castiigatoarea


#9
Deci...este prima oara cand comentez la un duel...deci:

Prima poveste :
Mie mi-a placut,imi plac povestile de genu asta,(El sa vina dupa Ea,sa ii zica ca o iubeste:X:XSmilele ador,si povestea ta imi placepupicpupic:Imi place ca nu ai pus mult dialog,iar descrierea mi-a placut si ea.Cum a spus si ^^Micuts'a^^ ,atat de frumos,si totusi atat de trist:X:X

A doua poveste...mi-a placut mult descrierea,titlul..cam banal,nu stiu.In fine,e povestea ta ,faci ce vrei21,dar nu prea e genu meu de poveste.Votul meu merge la ♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫3

#10
Edit:
~1 ~~Andreea~~ "Lacrimile visului"
Cand am citit lucrarea ta am avut impresia ca te-ai inspirat dintr-un serial mexican 22 si unul prea siropos. Supa cum s-a mai spus ideea nu este originala, desi nu ma asteptam la una, dar ma gandeam ca o vei face mai in teresanta ......gresita parere >.>. Ai probleme cu exprimarea si chiar foarte serioase.... am observat si faptul ca ai un limbaj limitat si din cauza asta pierzi foarte mult la descriere.
Citat:Un par blond cu putine suvite brunete, il are tuns putin mai mult decat ar trebui dar asta il face atat de irezistibil, si il are atat de des si moale incat in momentul in care iti strecori degetele subtiri prin parul lui simti o mangaiere de casmir. Asa arata fata baiatului care ma facut sa-mi pierd mintile.
Fata lui 39 parul face parte din fata lui. De stari e spirit numai spun nimic pentru ca nu simt o diferenta sau o trecere de la "neputinta "la "pasiunea sau fericire ".

~2 Ayano "Ea"
Mai scurt nu se putea ? Eu pot sa spun definitia cuvantului "dragostei" intr-un cuvant >.>
Nu imi plac intrebarile din context ......trebuia sa faci si un raspuns la ele, dar tu le-ai lasat in aer. Si pare nefinisat 22. Nu ai prea multe greseli de exprimare sau gramaticale, dar am senzatia ca ai scris o definitie si nu shot cu tema dragostei. Si ideea se repeta de parca nu poate exista dragoste de carte, razboi , filozofie , muzica si altele....................... Nu aveti imaginatie 22

Nu stiu pe cine sa aleg 39
Votul meu merge spre ~~Andreea~~ "Lacrimile visului", apreciez faptul ca incercat sa faci o istorie si nu o defenitie scurta, dar ai mult de lucrat si de depus eforturi.
Mi-a luat ceva vreme sa comentez aici
[Imagine: aaaakip.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bloody-chan ÅŸi AlerimxD. AlerimxD 6 4.751 14-12-2011, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Ingeri ( Fozen Soul VS ~~Andreea~~) Miranda. 8 5.421 06-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)