Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste [Bloody Doll &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫]

#11
Ambele povesti sunt uimitoare dar sa va spun parerea in detaliu:

~~Andreea~~: Pai ce pot spune descri foarte frumos si folosesti figuri de stil indraznete. Ai avut totusi niste greseli de tastare si cateva de exprimare ce au cam stricat decurgerea evenimentelor. M-am cam impolmolit la un moment dat la o fraza... cea cu lacrimile ce formau cercuri in lacul alb... mda pana la urma i-am inteles sensul si mi-a placut in mare.

Bloody Doll: Superba descriere a sentimentelor, incredibile figurile de stil. Mi-a placut foarte mult povestea ta scurta si profunda. Se leaga totul si textul se insiruie intr-un mod special. Nu am vazut greseli de tastare si sincera sa fiu am cautat destul de atenta pentru a avea si ceva de criticat. Se intelege ca mereu e loc de mai bine dar aceasta scurta povestioara mi-a captat atentia inca de la titlu... Sunt mare fana a lecturii profunde.


Acestea fiind spuse in mod evident votul meu merge la Bloody Doll. Felicitari amandorura si sper sa ma mai anuntati in caz ca intrati in alte dueluri. Succes in continuare!

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!



#12
Edit:

Am citit ambele lucrari si pot spune ca mi-au placut si impresionat intr-un mod placut ambele..
Acum le voi lua pe fiecare in parte.

Lucrarea Andreei
Foarte frumoasa, mi-a placut..Ai avut toate cele 3 stiluri dialog chiar daca putin, naratiune, si multa descriere. Am vazut doar o greseala, dar toata lumea le face. Ceea ce m-a deranjat un pic la descriere a fost *multimea* de comparatii. Nu spun, unele sunt foarte frumoase, dar trebuie sa ai grija cand le pui, nu le poti pune mereu...
Insa in rest mi-a placut.

Lucrarea lui Bloody Doll
Si lucrarea ta a fost frumoasa. Te-ai axat numai pe descriere. U ai alt stil decat Andreea. Tu esti un pic mai analitica, mai serioasa in privinta acestui sentiment. Tu te-ai axat foarte mult pe ceea ce inseamna. Nu e gresit, e foarte bine si asa
Fiecare dintre noi are stiluri diferite.

Cu toate acestea votul meu se duce la &♫ஜ♥ Andreea ♥ஜ♫...desi ai avut cateva chestii care nu mi-au placut, descrierea si restul au fost pe placul meu. Genul meu.
Oricum felicitari la amandoua scriitoarele si abia astept sa mai citesc povesti scrise de voi Smile
[Imagine: chibi_6732.gif]
chibi-ul lui Itsumi


[Imagine: 2yum3h1.png]
Love was when i loved you...Now is hate...

#13
Sincer...foarte greu sa decid care imi place mai mult.Atat a Andreei,cat si lui Bloody Doll mi-au mers drept la inima.Citind lucrarea Andreei mi-au trecut prin minte amintiri si senzatii din trecut,iar a doua lucrare e scrisa intr-un mod aparte...Imi place foarte mult.Votul meu merge la Bloody Doll :X Oricum,felicitari si Andreei,keep up the good work! Smile
[/font]Always keep the faith <3

#14
Well, well, well, ce avem noi aici? Două lucrări deplorabile.

Nu mă voi lungi foarte mult, ar fi o risipă de timp şi răbdare pentru mine.
Prima lucrare, lamentabil eşuată de altfel, m-a scârbit într-o manieră inimaginabilă.
Ideea e folosită şi răsfolosită, şi sinceră să fiu, sunt sătulă până peste pe cap de clişeele astea.
Întregul text e pueril. La drept vorbind, exprimarea problematică şi gramatica aflată cu mult sub pământ lasă de dorit.
Greşeli-s cu duiumul; te sfătuiesc să-ţi mai arunci un ochi [ eventual doi ] peste lucrare înainte de a o posta, fiindcă chiar nu am chef să-mi stric vederea citind-o.

Lucrarea e dezastruoasă.

A doua lucrare este ceva mai reuşită decât prima, cu mult prea puţin însă.
Ideea d-aici e mai agreabilă decât precedenta, dar nu-i strălucită. Poate dac-ai fi dezvoltat mai mult, poate ar fi fost într-adevăr mai bine [ doar poate ].
Maniera-n care-i realizat textul e slabă, fapt pentru care-ţi voi scădea foarte mult.
Întrucât n-am pierdut timpul căutând greşeli de scriere, n-am să-ţi atrag atenţia asupra acestui aspect.
Estetica este, în mod surprinzător, bunicică, dar cred că realizezi că nu-i suficient.

Din moment ce amândouă lucrările-s nereuşite, îmi vine foarte greu să aleg una dintre ele.
Dar fie, votul meu merge către lucrarea lui Bloody Doll, asta pentru c-a fost mai cu scaun la cap şi-a ştiut unde era locul cratimelor.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#15
am trecut si eu pe aici si ce pot spune sunt impresionata de ambele lucrari dar trebuie sa zic care mi-a placut mai mult .....sau asa ceva ...deci sa trecem la treaba :-p
prima lucrare :foarte inspirata ......am vazut ca te pricepi la comparati la descrieri deci autoarea merita felcitari .....nu pot spune ce e neaparat ceva original dar imi place
a doua lucrare :pot spune ca este geniala .....nu are cusur ...cu toate ca nu prea le am eu cu dragostea .....a doua lucrare ramane favorita mea Smile

#16
Bună ! Uite ca mi - am aruncat şi eu un ochi pe aici şi ce văd , un duel? Păi ... lucrările sunt destul de reuşite . Nu mă prea pricep eu la aşa ceva , dar după parerea mea sunt bunicele.

Prima lucrare:
Descrierea e bunicică , dar se putea şi mai bine . Defapt , se putea mult mai bine . Ideea e foarte , dar foarte folosită . De ce nu puteţi face şi voi ceva original ? Puteaţi , de exemplu să alegeti altă temă , dar nu mai continui ca observ că am deviat de la subiect . Ai multe greseli de tastare . De obicei , înainte de a posta ceva , se mai corectează de cateva ori . Cel putin aşa fac eu , mai ales ca aici e vorba de un duel , trebuia sa fii mai atentă !

A doua lucrare:
Descrierea mi - a placut , deci chiar mi - a placut ! Nu e o temă foarte originală , dar imi place . E scurta , dar frumoasa . Aici , spre deosebire de cealaltă lucrare , nu am văzut greseli de tastare .
Titlul e destul de banal , dar merge . Partea buna e ca este eclipsat de continut .

ÃŽn concluzie , votul meu merge spre lucrarea a doua .
Baftă concurentelor şi la mai multe voturi !

#17
Ca să încep cu începutul, şi nu cu problema în sine, deşi în asta m-am angajat, vreau să menţionez că aş face şi eu un duel din ăsta cu oricine doreşte să participe....

Acum, să revenim la problema în sine, ah, şi vreau să menţionez că voi fi un pic mai dură cu voi:

Prima lucrare: sentimentul pe care mi l-ai oferit nu a fost dragostea ci o apatie surprinzător de greoaie. Am gustat cu greu lucrarea ta...mai bine spus de abia am putut să fiu atentă. E foarte plictisitoare, deşi tema nu e una foarte grea. Idea în sine e foarte folosită, iar greşelile întâlnite de-a lungul lecturii m-au lăsat absolut indiferentă la orice mesaj ai fi vrut să transmiţi.

Ai greşeli de tastare, de poziţionare a cuvintelor în fraze; greşeli în a exprima aproape orice. Pe de altă parte, imaginile sunt bunicele, deşi îmi amintesc îngrozitor de mult de un rapor ştiinţific pe care l-am făcut anul trecut, la fizică.

Mi-ar lua cel puţin trei ore ca să îţi refac povestea, şi nici aşa nu cred că aş păstra forma originală. Eşti seacă în sentimente, deşi la descrieri te pricepi. Nici măcar în zona dialogului.... tsc tsc tsc...

Fie înveţi să te dezvolţi şi pe alte planuri, fie te laşi de scris. Nu pare a fi punctul tău forte. Sub nici o formă chiar! Mie îmi pare o lucrare de clasa a treia, eşuată lamentabil. Nu ştiu câţi ani ai, sau cum scrii în general, dar mie nu mi-a plăcut deloc. Mă aşteptam la altceva, ţinând cont că tema e "Dragostea!"

Dacă ar fi să pun o notă 3 ar fi suficient pentru această.... tiradă nebună. Sincer acum. Mi-ai dat impresia că ai scris în engleză şi că apoi ai încercat să traduci cu google translate. Şi nici atunci nu cred că ai fi putut să greşeşti în asemenea hal.



A doua lucrare: o îmbunătăţire vizibilă faţă de prima, deci câştigătoarea absolută. Se vede că totuşi mai ai un pic de discernământ când scrii ceva, iar filtrul ideilor merge mai bine decât cel al adversarei tale. Totuşi, nu pot spune că eşti chiar foarte sus.

Ca şi Andreea, te repeţi. Dar greşelile acestea pot fi trecute cu vederea, cât de cât. Idea folosită.... merge şi nu prea. Dacă nu aş fi saturată până peste cap de aceleaşi jocuri de cuvinte şi formulări dădătoare de greaţă, cred că aş fi mai indulgentă.

Ştiu că multe din ideile existente sunt deja vehiculate la scară mondială, dar nu cred că voi două duceţi lipsă în asemenea hal de originalitate.

Bloody Doll... mi-a plăcut lucrarea ta, cât de cât... Ai o notă filozofică în ceea ce scrii, deci merge... Ce mă deranjează la tine e.. plagiatul acesta sec. Probabil că greşesc afirmând asta despre povestea ta, dar mie aşa mi se pare: un plagiat sec, care are o încercare vagă de a căpăta substanţă.

ÃŽn rest e ok.

Dacă ar fi să notez această lucrare i-aş da probabil un 7 cu indulgenţă. Mai mult de lucru, dar per total îmi place cum scrii.


Nu vreau să vă supăr prin comentariile mele, dar dacă nu e nimeni dur cu voi (sau nah...în apropierea unui jude dur...) nu veţi învăţa din greşeli. Deloc! So, sper că aţi înţeles mesajul meu subliminal. dacă nu, veniţi la mine şi facem o mică dezbatere în doi 4

Lucrarea pe care o aleg este, evident, a doua!



Spor la lucru!!!
[Imagine: chibi_907.gif]
, chibi-ul lui candy_cane

"Furiile Iadului sunt mai blande decat femeia badjocorita" - SK-'Apocalipsul'
[Imagine: sc95oz.jpg][Imagine: 100.png]

#18
Rezerv locul, si dau edit maine . >.< Sorry .......
Sorry, spam, bla'bla....dau edit maine . Acum am de lucru 4. Sorryyy !!! Smile

Ediit !: Nu-mi merge netu`. Acum sunt intrata de pe modem. In fine...criza de timp. O sa fiu scurta !
Andreea : ce pot spune despre tine? Ai avut o poveste fascinanta, cu multe figuri de stil, dar in acelasi timp foarte plictisitoare =_=.... N-ai folosit descrierea asa cum trebuie. Ai descris lumea, obiectele, totul inafara de sentimentele fetei. Si pe acelea le-ai descris, dar nu profund, incat sa intru in poveste. Imi pare rau, dar ai pierdut...

Bloody Doll ( nu stiu cum de cheama 4 ) : Foarte frumos. Este scurta, titlul se potriveste extraordinar. Nu ai pus ceva extravagand, sau mai stiu eu ce...Mi-a placut povestea ta, ai avut descriere, am simtit emotii cand am citit "opera" ta, si de aceea te aleg pe tine. Felicitari 3
Votul meu merge laaaa....cum am mai spus... O.o laa Bloody Doll !! Felicitari !
[Imagine: 1page-img1.jpg]
Ciumpy


#19
So..
Prima lucrare
In primul rand titlul e frumos.Mi`a placut.Descrierea a fost chiar draguta.Multe figuri de stil.Bravo !Greseli de tastare,din pacate,am vazut.Nu sunt multe dar nu pot fi trecute cu vederea.Ideea e putin "fumata".Adica am mai intalnit asa ceva.Oricum felicitari !O lucrare destul de frumoasa.
A doua lucrare
Titlul e...potrivit.Se muleaza pe textul care a fost intr`adevar frumos.Mi`a placut.......sentimentele sunt frumos descrise,greseli de tastare nu am vazut.Scurt si la obiect.Imi place.
Votul merge la Bloody doll
Felicitari fetelor ! ^^
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

#20
cam tot ce vroiam sa zic a fost spus deja.Sincera sa fiu nu cred ca pot sa votez doar pt una, pentru ca amandoua aveti talent "?...dar...exista si un dar...ei bine...gata...a, banu...da totusi...neah, bine nu am vrun dar.

mi-au placut am2 , iar votul meu merge la BloodyDoll.Succes la am2 in continuare
Stiu ca stii ca stiu ca el stie ca noi nu stiam,dar noi stim ca se preface si ca stie ca noi stim ca el nu stie, dar noi stiam ca defapt stie.
Logic nu?Defapt ca sa fie logic trebuie sa-mi intelegi logica,caree logic ca-ai logica,deci imi intelegeti logica logica.

[Imagine: 6486781.png][Imagine: 6820207.png]
http://macsimania.myfreeforum.ro/f1-primul-forum



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Bloody-chan ÅŸi AlerimxD. AlerimxD 6 4.757 14-12-2011, 09:08 PM
Ultimul răspuns: Ana
  Ingeri ( Fozen Soul VS ~~Andreea~~) Miranda. 8 5.421 06-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)