Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ceva ce nu credeam

#1
My first fic on za site. Enjoy it ;))


E greu de spus ce simt acum, poate prea greu. Parca eu m-as fi micsorat.
Ma uit in dreapta mea si o vad. Am brusca senzatie ca e un vis, ca eu m-am stins.. Ca m-am micsorat pana la stadiul de atom, ca numai exist. Stie de existenta mea, cum totii stim ca este soare.E acolo undeva si atata tot, nimic de laudat, nimic de comparat.
Lumea pare atat de mare in comparatie cu mine incat am impresia ca sunt un spirit, ca efectiv aerul ma plimba din stanga in dreapta, de jos in sus, din fata ei, deasupra. La nivelul ochilor, apoi jos..la nivelul solului de unde o pot vedea, asa cum o buburuza vede un om...
Apoi un alt sentiment crunt ma stapaneste, genunchii mi se inmoaie pana la stadiul de cadere in gol. Simt cum corpul imi tremura si ma gandesc la vocea ei cum rasuna, cum se muleaza pe anumite cuvinte..Si apoi...cum geme...Gesturile jucause, felul cum se comporta ca o "lady", sau ca un copil, sadica dulce, sau o scumpa domnita.
Gandurile cedeaza in fata sentimentelor iar ochii sunt inecati in lacrimi, o masca de gheata imi picteaza fata, ochii verzi dandu-i o aura ciudata, de...inger, de monstru...de demon sau Hyperion.
Ma vad parasind locul in aceiasi masura in care am si ajuns, distant, rece.
Plin de intrebari care isi gasesc raspunsul, doar intr-un alt raspuns.
Simt cum clachez, o rotita nu se mai misca. Cerebelul refuza sa functioneze.
Inima se opreste din pompat sange. Iar oasele acoperite de carne cad in cada plina de sange, aproape coagulat.
Ea sta goala, cu sanii rotunzi privindu-ma parca cu ura.
Zambeste ironic, intinde degetele lungi albe pe masca de gheata, manjita cu 2-3 suvite de sange, ce tot se prelinge.
Apasa degetele intr-un moment de repulsie, iar unghiile mari, rosii crapa gheata.
O bucata cade, descoperind jumatate din buzele pline carnoase, lasand o barbie mica sa se vada.
Ochii verzi penetreaza cei negri, zarind in ei o umbra de...placere.
O perdea neagra se pune peste ochii mei, corpul inghite lichidul rosu, gros.
Se apropie de mine soptiind pe un ton senzual :
- Mori!
Si am murit.



©All rights reserved.
"Privi printre stropii de ploaie silueta inalta ce se indeparta in fuga de ea.
Ultimul vers ii rasuna cantat de ea in cap parca ar fi fost pe scena "I do love you." Ar fi vrut sa se puna in genunchi si sa planga." ~ Sugar Pain
www.sweetchield.blogspot.com * a writers blog

#2
o singura greseala am vazut si anume:
Plin de intrebari care isi gasesc raspunsul, doar intr-un alt raspuns. - cred ca ultimul cuvant este totusi " intrebare", asa mi se pare mi-e mai corect, altfel acea continuare dupa virgula numai are rost. automat unde pot sa isi gaseasca intrebarile raspunsul? e un pleonasm ceea ce ai facut tu acolo.
In rest mi se pare interesant inceputul si chiar m-ai facut foarte curioasa sa vad despre ce este vorba in aceasta poveste a ta.
dar de ce ai postat-o aici? aici se posteaza doar one-shout-urile si fic-urile cu personaje din diferite carti, trupe, etc. Aceasta poveste a ta mi se pare originala, sau ma insel eu?
Astept next-ul ca sa pot sa iti spun o parere mai completa. Momentan imi place.

#3
Era menit sa fie One shot, aparent am trecut am trecut si asta, dar la "descriere". Deci cade toata treaba cu "one shot", o sa corectez mersi de infromare.
Cat tine de pleonasm, in genere eu le folosesc pentru a sublinia anumite lucruri, idei.
Doar ca acum citind, recitind tind sa crezi ca ai dreptate si totusi stiu ca nu ai.
O sa ma gandesc la ceea ce am vrut sa scriu acolo si o sa rectific. Mersi de instiintare.
(Si apropo de ce + la reputatie? really don't get it)
"Privi printre stropii de ploaie silueta inalta ce se indeparta in fuga de ea.
Ultimul vers ii rasuna cantat de ea in cap parca ar fi fost pe scena "I do love you." Ar fi vrut sa se puna in genunchi si sa planga." ~ Sugar Pain
www.sweetchield.blogspot.com * a writers blog

#4
Hello ! ;;) .

:-s Moartea ;;) , nu este chiar asa de rea cum ai descris-o tu <3 . E de bine ^^. Mi-as dori eu sa fie asa de simplu. Descrierea este perfecta >.<" , de ce toti va pricepeti mai bine decat mine la descriere TT.TT ?
Mi-a placut mult povestea , daca se poate numi asa ;;). Nu am zarit nici o greseala de tastare si nici pleonasme. E perfect asa cum e.
>.<" Si tu te descurci minunat <3 ! Spor la scris in continuare. Incantane cu povestile tale <3.

* Hugs * * >:D< *
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O poveste cu un ceva si-o chestie... Flaw 4 5.820 16-11-2007, 02:52 PM
Ultimul răspuns: Mikomi_Aikou


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)