Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce semnifica...?

#11
Semnifica o lovitura foarte puternica. Cel putin, asa ar spune majoritatea. Daca stiam de mai demult ca relatia de prietenie este o iluzie pe care incercam sa o tin in viata, nu semnifica atat de mult acea tradare, ca atunci cand stiam ca, in urma cu mult timp in urma sentimentele de prietenie au fost adevarate, tradarea semnifica o lovitura atat de puternica, incat, din fata care sare peste tot, as fi ajuns fortuit de trista si morocanoasa.
Ce semnifica pentru tine persoana iubita?
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#12
Ce intrebare buna o.o well pentru mine persoana iubita semnifica acea persoana careia ii povestesc toate nimicurile vietii mele, care imi suporta crizele si care imi iarta toate toanele proaste, care ma alinta si care ma face sa rad, alaturi de care as putea petrece eternitatea fara sa ma plictisesc. Persoana iubita este acel cnv ce imi e alaturi si la bn si la greu, care imi arata greselile si defectele mele dar care ma iubeste si cu ele si 39 persoana iubita e o lista cam lunga la mn, nu? 21

Next: what's your dressing up style for ya?

#13
Pai ce mai intrebare.Felul cum ma imbrac deci.
Pai ma reprezinta pe mine asa cum sunt eu deobicei.O nebuna emoista imbracand negru si alba sau o rokarita poate cu tricori de nebuni 21.Categoric nu.
Ma imbrac cu tot ce inseamna haine de la mall pentru ca imi place tot ceea ce este la moda.[posturi unite]
Ce inseamna pentru tine dragostea la prima vedere?

JAPAN LOVER ....
TE ADORA :love:

#14
Ce inseamna pentru tine dragostea la prima vedere?
For me, păi eu una exclud ideea iubirii la prima vedere, deoarece dobândirea dragostei este asemenea dobândirii încrederii şi a respectului. Dragostea nu există ca şi un sentiment cum e descrisă în filme, ci e practică: cum animalele se reproduc aşa se reproduce şi omul, iar astfel dragostea înseamnă doar ideea de a proteja şi de a oferi un trai bun, o serie de competenţe care conving potenţialul partener să-şi petreacă restul vieţii alături de . . .

Ce semnifică Legile lui Murphy pentru tine ?

#15
pentru mine, legile lui murphy semnifica(inseamna) niste "proverbe" inteligent scrise si care au legatura cu viata mea. de obicei rad cand le citesc, insa dupa ce le analizez le dau dreptate. ele, desi nu sunt luate in serios de prea multa lume, sunt anime facute pentru a ne inveseli, sau, deopotriva, de a ne intrista ziua.
next...ce semnifica pentru tine fratii mai mari?
"Cum Satana a fost astfel condamnat sa vagabondeze, sa colinde si sa n-aiba deloc stare, el nu are niciun salas al lui, caci desi detine, gratie naturii sale ingeresti, un soi de impertinenta in apele murdare si in aer, asta face totusi parte cu siguranta din pedeapsa ce i-a fost data, cea care il sileste... sa nu aiba niciun loc sau un teritoriu stabil, unde sa ii fie ingaduit sa isi odihneasca talpile picioarelor."
[Imagine: hopeestheim.png]

#16
Am un frate mai mare.Cu 6 ani jumate.Când eram mai mici, nu ne înţelegeam deloc, fiindcă nu eram destul de maturi pentru a ne da seama de greşelile pe care le facem.Dar acum, mă înţeleg foarte bine cu el, el îmi spune şi cele mai ascunse secrete ale lui, vorbim orice, chiar dacă ne vedem foarte rar.Când eşti mic, şi ai şi un frate mai mare, poţi fi apărat de fratele tău şi ai siguranţă, deşi nu mereu este bine să-ţi aduci persoane mai mari sa te apere.Fratele meu mai mare poate fi un confident bun, câteodată şi un sfătuitor excelent, deşi ne mai şi certăm, dar asta foarte rar, pentru ca suntem la distanţă unul de altul, acum.

Q: Ce reprezintă dumnezeu pentru tine ?
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
(Sid Vicious)

#17
pentru mine, Dumnezeu inseamna totul. Tatal nostru, dar si stapansu nostru. Eu cred k e singurul suflet omenesk kre nu s-a coborat pe pamant. Nu e pictat pe icoane, deparece nimeni nu l-a vazut vreodata, cel putin inainte de a muri... desi merg foaaaarte des la biserica, niciodata nu am aflat semnificatia cuvantului ,,Dumnezeu". Cred k vine de la zeu, sau ceva de genu...

next: Ce semnifica pentru tine ingerii?
Hope si-a lasat urma pe-aici...71
,,Lucrurile nu sunt bune sau rele în sine, gândirea noastră le face să fie astfel."- William Shakespeare
[Imagine: 6ru0k7.jpg]
Mai genial nici ca se putea. Multumesc muult mult de tot, Abyhug

#18
Ce semnifica pentru tine ingerii?
Pai pentru mine ingerii sunt niste persoane foarte
sensibile,dragute si care vor sa faca doar bine
Cam asta cred eu despre ingeri

Next:Ce crezi despre o trupa daca se despart pentru
un an doar ca sa incerce ceva nou si sa vada cum ii asa?
[center][Imagine: 4501958357_5eb3134a1d.jpg][/center]
[center][Imagine: 2a7d3ih.jpg][/center]



#19
Ce crezi despre o trupa daca se despart pentru
un an doar ca sa incerce ceva nou si sa vada cum ii asa?

Paaai...eu cred ca acea trupa ori s`a plictisit de ceea ce facea si simte nevoia de ceva nou...Sau pur si simplu nu mai face fata stresului sau membrii au nevoie de niste timp sa isi rezolve alte probleme inafar carierei or something...Sau pur si simplu vor sa abordeze un nou stil si au nevoie de timpo ca sa il dezvolte...Parerea mea.

Next: Ce semnifica pentru tine ura?
KyuMin.

#20
Ura este un sentiment pe care unii îl au des, alţii rar. Pentru mine, o persoană pe care o urăsc este una care mă calcă pe coadă de n-şpe mii de ori şi care mă scoate din sărite. Spre exemplu, eu încă îl urăsc pe tipul care e cu fata care mi-a plăcut mai de mult. E un pitic enervant şi care se crede cel mai tare. La început am fost extrem de ofticos şi el şi-a dat seama, daia am ajuns să îl urăsc. De fapt, sentimentul de ură este unul involuntar. Nu creierul îţi zice, ci inima.

Ce semnifică dragostea pentru tine?
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.






Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)