Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Anime-ul Preferat

#71
Poi toate anime-urile pe care le-am vazut mi-au placut.

Daca ar fi un anime favorit as alege Naruto - puncte in plus + ca merita vazut pentru personaje, grafica geniala, tehnica [ luptelor ], poveste and so on.
Si dupa Naruto ar fi Bleach-foarte multa actiune, e comic ,povestea e interesanta...
[Imagine: indexge.jpg][Imagine: 44904490.jpg]
[Imagine: 20475776.jpg][Imagine: images2qe.jpg]
[Imagine: images1yw.jpg]
-/\/\/\/\/\/\/AnimeZup.Com\/\/\/\/\/\/\/-

#72
He he. Animeul meu preferat ar fii... Hm, Kuroshitsuji, ofc. Adică, cum să nu - ți placă acest anime ? E pur și simplu genial și chiar ar trebui să-l vedeți ( voi ce-mi citiți postul : )) ) . Personajele sunt geniale ( noul meu tic, din câte se vede ) și chiar mi-au plăcut. Erau așa de interesante și bine clădite, captivante. Also, Ciel și Sebastian erau niște personaje incredibile și făceau un cuplu de milioane ( și chiar regret că nu era și yaoi * laughs * ) . Îmi place și locul și era unde se desfășoară acțiunea. Londra, era victoriană... superb. Oricum, mi-a plăcut extrem de mult ideea și chiar pot să spun fără să mă gândesc de două ori că Kuroshitsuji e animeul meu preferat.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#73
Anime preferat...ohh :X:X
Pai primul si primul si cel din fata tuturor e, fara doar si poate, Kuroshitsuji! E primul anime si singurul de fapt, care m-a facut sa sar de pe scaun :X Apoi, Junjou Romantica. Cred ca e cel mai perfect anime yaoi, daca e corect sa spun asa. E semnatura yaoi 105
FullMetal Alchemist mi-a lasat un gust foarte dulce, de asemenea. Cam astea ar fi. Mai am Loveless, Gravitation, in general yaoi.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#74
Pai... cu siguranta Naruto, urmaresc cate doua sau trei episoade in fiecare zi, chiar si daca le-am mai vazut, categoric sunt innebunita dupa acest anime, lupte sangeroase, comedie in acelasi timp, uneori poate fi putin erotic :X o combinatie dintre aceste trei genuri
I love this anime! 8 Zuppy02

#75
Animeul meu Preferat cu siguranta e High School of the Dead. De ce? Pentru ca`l iubesc.(Fan blood4.) e plin de sange si sunt un mini perv deci e si cev a perv here.Probabil ca multi dintre voi l`ati urmarit si sa fiu sincera,m`a distrat eram cv de genu'vin sa ti fac-primeste o macelarile de toata frumusetea- nah nu te mai fac zombie xD' Da stiu,eu iau totu`n gluma,meseria mea. XD
Ma rog mi`ar place sa fie un film de genu` as participa la casting o.O.
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#76
Animeul meu preferat este InuYasha, deoarece dupa Sailor Moon, acesta a fost primul anime ceva mai matur pe care l-am vazut. Imi place foarte mult povestea, si ma identific de multe ori cu Kagome.
De asemenea, mi-a placut foarte mult si Kaleido Star, eram mare fana a lui Sora.
Alte animeuri care mi-au placut foarte mult au fost : Air TV, Clannad Afterstory, Elfen Lied, Higurashi no naku koro Ni, Revolutionary Girl Utena, Mouryou no Hako, Baccano, etc.
[Imagine: ku-medium6788_zpsc6ad60de.gif]

#77
Animeul meu preferat e fara dar si poate Kuroshitsuji...cred ca l-am vazut de vreo doua ori. Iar Ciel in wonderland il vedeam aproape in fiecare seara ( din cauza lui Sebas-chan si a cozii si urechilor de iepuras pe care le avea), ar mai fi tot pe locul intai Hyakujitsu no bara ( da...yaoi..se putea altfel? * laughs*)
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#78
Eu una am multe animeuri preferate.. ce naiba ca le ador pe toate in parte. 21 :X
Insa stiu bine ca pe primul loc este: Sailor Moon, Inuyasha, Kaleido Star, YuYu Hakusho si Bleach. De ce acestea.. findca sunt foarte frumoase, au o poveste captivanta. pe langa toate acestea, pe mine chiar m-au motivat sa fac anumite lucruri, dintre cele 5 animeuri preferate pe care le-am enumerat cel mai mult si-a lasat amprenta pe mine este KALEIDO STAR. :X:X
Astea sunt pe primul loc, iar dupa aceea urmeaza restul.. nu le mai enumar, ca asa a-si face un roman.. 21 Deci in general imi plac toate animeurile. :X

#79
Anime-ul meu favorit este D.Gray Man deoarece povestea mi se pare originală, grafica este splendidă şi seiyuu la fel, iar Allen e pur şi simplu superb <3. Allen x Lenalee s-au urcat într-un copac şi s-au pupat : x sau cum era....În fine, mai îmi place şi Shugo Chara tot din cauza poveşti şi ca Ova sigur rămâne Black Rock Shooter. Le ador!!
Până la urmă şi celelalte anime-uri sunt drăguţe.
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#80
Am doua anime-uri favorite, insa am alte animeuri ce le iubesc.
Cele favorite:
NANA.
Povestea m-a captivat de la inceput, stateam in fata televizorului si traiam ceea ce traiau si personajele principale, iar a doua zi dimineata ma duceam la cea mai buna prietena (si actuala) si incepeam sa ii fac capul calendar ca eu sunt Hachiko, iar ea e Nana si ca vom fi impreuna, vom locui in acelasi apartament exact ca si ele! (not creepy at all)
Ai no Kusabi.
Doar prin moarte puteau sa fie impreuna. Oricine se leaga de grafica, incercati voi sa o faceti mai buna.

Cele ce iubesc:
Deadman Wonderland.
Imi place ideea, de Shiro, Senji (per total, personajele sunt geniale). Are un opening de milioane, iar actiunea decurge bine.
Mirai Nikki.
E asemanator cu Deadman Wonderland (defapt, ar veni invers, fiindca asa le-am vazut). O iubesc pe Yuno, fiindca e o psihopata caruia nu ii poti sta in cale.
Un opening ce dezvaluie multe.
Detroit Metal City (DMC).
Unul dintre acele animeuri ce nu doream sa se termine.
The Wallflower.
Povestea a fost foarte frumoasa si Sawako chiar m-a intrigat.

Imi mai place si Special A, Kaleido Star, Fuyu no Semi (am inundat tastatura cand l-am vazut in vara), Another s.a.m.d.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Seiyuu-ul preferat DreamGirl 1 3.293 29-04-2014, 05:47 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.254 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)